Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

ja sie tez przyłączam do akcji antycellulitowo-alkoholowej 😁
Wiecie ze przez jakis czas nie działało mi forum 😞 Ja dzis na obiad ziemniaczki i poledwiczki od tesciowej 🙂Czekam za mężem ,jemy obiadek i na jakies zakupy musimy jechac,bo w lodówce za chwile tylko lampka bedzie swiecic hehheh 😁 Apetyt mi dopisuje i ciagle cos podjadam 🙂
pati komplecik cudowny 🙂
Coś mnie brzuszek boli tak juz od rana 🥴
Dobrez ze jutro wizyta.Ja na razie zmykam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witaj jolajola81 🙂 Widzisz jaka jestem odwazna 😉 aż poprawił mi się humor 🙂 Jakoś mi niedobrze, żle, ciężko i już nie wiem jak jeszcze. Położyłam się po obiedzie, zmierzyłam ciśnienie( 110/65) ale nie mogę leżec chyba przez ucisk na żołądek. Wstam połazic i do kompa zaglądnąc. Glukozę będę robiła przed wizytą 28 kwietnia. Planuję po świętach się wybrac ale najpierw podjadę do labolatorium i podpytam troszkę jak to z tym jest bo wygląda mi na to,że co kraj to obyczaj. Lekarz powiedział, że modę zjeśc lekkie śniadanie ale nie jest to jajecznica z 5 jaj 😁 Kto by tyle zjadł 😁 Potem wypic glukoze w domu i pojecha na badanie. Do wypicia mam 75g i zastanawiam się po co aż tyle. Z badań które miałam na ostatniej wizycie cukier był w dolnej granicy i pewna byłam, że nie będę musiała tego poc a tu taka niespodzianka, aż oczy jak 5 zł zrobiłam jak mi o tym badaniu powiedział. Nie jem słodyczy, w ogóle mnie nie obchodzą, nawet tą glukozę myślę wypiję bez problemu ale to siedzenie tam najgorsze. Tą słodycz z cytryną mówił żeby wypic. Zobaczymy. Mdłości się boję i że zwymiotuję co do tej pory zrobiłam tylko raz. Dobra, trochę zapomniałam o mdłościach ale w przełyku coś stoi. Noc pewnie znów nieprzespana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ciekawa jestem jak u mnie to badanie będzie wyglądać, a że ja pochłaniam tyle słodyczy to z pewnością 75 dostanę, ale siedzenie tam 2 godzin to dla mnie jakaś masakra, szczególnie że jak ja śniadania nie zjem to mdleję od razu i nawet mam problem z dojechaniem na badanie krwi. Także trzymam mocno kciuki za wszystkie brzuszki które też idą na to badanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Hehe jak to brzmi terapia antycellulitowo-alkoholowa 🤪 🤪 🤪


ja też oczywiście zgłaszam się na terapię 🤪 🤪 🤪
My niedawno ze spacerku wróciliśmy - Bartoś spał na dworze aż miło 😉 - teraz obiadek - u mnie dzisiaj gyrosik drobiowy z makaronem 😜
A potem znowu na spacerek - zajrze pewno wieczorkiem
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Ja ciekawa jestem jak u mnie to badanie będzie wyglądać, a że ja pochłaniam tyle słodyczy to z pewnością 75 dostanę, ale siedzenie tam 2 godzin to dla mnie jakaś masakra, szczególnie że jak ja śniadania nie zjem to mdleję od razu i nawet mam problem z dojechaniem na badanie krwi. Także trzymam mocno kciuki za wszystkie brzuszki które też idą na to badanie.


ja też mam to badanie i to 75 🤢 co do siedzenia 2 h to ja wymyśliłam że Marcin ze mną pojdzie bo sprawdzilam kiedy ma wolne i wtedy zrobie badanie 😜 dlaczego mam się sama nudzić wkońcu zmajstrowaliśmy bąbelka razem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
Zamówiłam mojej laleczce komplecik 🙂
http://allegro.pl/nowy-cudny-3-cz-komplecik-dla-ksiezniczki-3-6m-i1567777391.html
Zamówiłaś go czy licytujesz Pati ? Sama bym się skusiła tylko nie chiałabym się z tobą licytować hihi 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki ja też mam 75g glukozy 😞

Kornelka ty lepiej dopytaj. Bo po pierwsze przy badaniu obciążenia glukozą nic się nie je. A po drugie najpierw pobierają Ci krew na czczo, potem wypijasz glukozę czekasz odpowiednią ilość czasu i znów pobierają po obciążeniu 🙂 Także jak dla mnie jakiś wyluzowany ten lekarz. Tylko że przez jego wyluzowanie mozesz mieć cukrzycę, bo jak zjesz słodkie śniadanko 🙂 🙂 🙂 to wyniki raczej mało wiarygodne będą 🙂
Co do tego badania to robi się je standardowo w kazdej ciąży, gdyż bez względu na poziom cukru wcześniej, cukrzyca ciążowa może się objawić później. Ja teraz mam 3 raz taką przyjemność 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Dziewczynki ja też mam 75g glukozy 😞

Kornelka ty lepiej dopytaj. Bo po pierwsze przy badaniu obciążenia glukozą nic się nie je. A po drugie najpierw pobierają Ci krew na czczo, potem wypijasz glukozę czekasz odpowiednią ilość czasu i znów pobierają po obciążeniu 🙂 Także jak dla mnie jakiś wyluzowany ten lekarz. Tylko że przez jego wyluzowanie mozesz mieć cukrzycę, bo jak zjesz słodkie śniadanko 🙂 🙂 🙂 to wyniki raczej mało wiarygodne będą 🙂
Co do tego badania to robi się je standardowo w kazdej ciąży, gdyż bez względu na poziom cukru wcześniej, cukrzyca ciążowa może się objawić później. Ja teraz mam 3 raz taką przyjemność 😞


Tak też zrobię Marta bo coś lekarz mówił, że to wcale nie prawda ,że trzeba by na czczo ale ja nie mam zamiaru tego sprawdzac, zrobię jak Wy wszystkie. Dostosuję się tylko lo labolatorium, czy robią to badanie każdego dnia czy trzeba się umówi czy skierowanie jest potrzebne. Ja prywatnie chodzę, a z badaniami robię tak, że do mojego internisty idę i prosze oskierowanie na to co gin zlecił. I tak niektóre są płatne jak różyczka, hiv, jakaś odzwierzęca ctv czy cv. Sporo zapłaciłam ostatnio bo prawie 200 zł ale spokój mam i nie myślę, że może to czy tamto. O toksoplazmozę się bałam ale powiedział, że z wyniku badań widac, żę mam za sobą, różyczkę też. Jeszcze posiew ale to ok 30 tyg powiedział. Ten lekarz jest ok ale tamten z którego zrezygnowałam to.... Och jak pomyślę jak on mnie na te prenatalne wysłał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, mój internet jest gorszy niż zółw. Zanim się cały post otworzył już odpowiedziałam a teraz patrze, że Marta, napisałaś jeszcze, że to standard. Dziekuję Kochana. Ty to taka z duszą na ramieniu jesteś i ekspert w każdej dziedzinie. Dobrze, że Cię mamy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana nie zjem nic. Teraz jes mi łatwiej, bo apetyt owszem mam, ale z jedzeniem problem. Już nie wiem co mogę, jakoś po wszystkim żle się czuję i jak czytam co Wy pochłaniacie to mi normalnie żal. W pierwszym trymestrze co godzinę coś w zebach musiałam miec. Do pracy wstawałam o 3.20 i bez śniadania ani rusz, czego nie robiłam od lat. Kawa to śniadanie była. Potem już jak na miejscu w pracy byłam po 5, to szybciutko herbata i kanapka i tak do 16. Troszkę mi się dziwili, że tyle jem, ale ja zawsze jadłam więcej niż kolerzanki. One ciągle jugurcik, sałatka, ciemny chlebek a kilogramy i tak do przodu. Ja sobie nigdy niczego nie odmawiałam 🙂
w drugim miesiącu soc się zmieniło i ciągle niesmak w buzi, niedobrze mi, na języku smak ziela angielskiego. Przeszło na początku 4 miesiąca a teraz znów coś się dzieje. Moja mama mówi, że to już tak będzie do końca a potem to jakbym się na nowo narodziła i jeszcze, że jak mnie widzi to coraz grubsza jestem. Wczoraj mnie pocieszyła 🙂 powiedziała, że taki brzuch to ja w pierwszej ciąży miałam, jak do porodu szłam 🙂 także na jedzonko chęc mam, ale w mikroskopijnych ilościach chyba powinnam 😞 wczoraj mamie powiedziałam, że to tak jakby jedzącemu w połowie obiadu talerz po prostu zabrac 🙂 Odbiję to sobie w sierpniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Zamówiłam mojej laleczce komplecik 🙂
http://allegro.pl/nowy-cudny-3-cz-komplecik-dla-ksiezniczki-3-6m-i1567777391.html
Zamówiłaś go czy licytujesz Pati ? Sama bym się skusiła tylko nie chiałabym się z tobą licytować hihi 🤪 🤪


Zamówiłam mailowo 🙂 Ja nie mam n=konta na allegro i wsio mailowa zamawiam 🙂 Więc śmiało licytuj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Zamówiłam mojej laleczce komplecik 🙂
http://allegro.pl/nowy-cudny-3-cz-komplecik-dla-ksiezniczki-3-6m-i1567777391.html
Zamówiłaś go czy licytujesz Pati ? Sama bym się skusiła tylko nie chiałabym się z tobą licytować hihi 🤪 🤪


Zamówiłam mailowo 🙂 Ja nie mam n=konta na allegro i wsio mailowa zamawiam 🙂 Więc śmiało licytuj 🙂


A ile zapłaciłaś za ten komplecik bez licytacji, bo jest taki uroczy że nie wiem czy się nie skuszę 🙂
A my dziś idziemy do Ikei oglądać łóżka i materace 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolciakam dużo zdrówka Ci życzę 🙂
Można się przestraszyć taką temperaturą 🤢

Trzymam kciuki za dzisiejsze Wasze wizyty 🙂

No i kuracja a-a jest obiecująca 🤪
Choć odpukać cellulit mnie jeszcze nie nawiedził
Za to ostatnio też za mną chodziło piwko i ta niezdrowa część grilla 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie 🙂
Ciuszków nie poukładalam, zdenerwowałam sie że dzidzi nie czuje i nawet jak stetoskop przylozyłam to bąbelków nie słyszałam, nic kompletna cisza. Wpadlam w panike i szybko pojechałam do lekarza. Tam najpierw położna zbadała nas KTG a potem na USG do lekarza. Naszczęście z niunia wszystko dobrze 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁Poprostu ułożyła sie troszke głębiej i tyle 🙂 🙂 🙂 Ale nadal szaleje u mamusi w brzuszku. 🙂 Nawet sama położna powiedziała, że bardzo ruchliwa jest nasza córcia 🙃 🙃 🙃 Jak mnie newry puścily to siedziałam śmiejąc się i placząc na zmianę. 🙂 Teraz opychamy sie z Oliwka slodyczami i lodami 😜 😜 😜 😜 😜 😜

Patusia Ty powinnas miec zakaz wchodzenia na allegro. 🙃 🙃 🙃 Ale komplecik naprawde słodziutki 😜
Ja tez sie pisze na tą terapię, ale po tych wszystkich stresach to bedzie raczej alkoholowa. 🙂 Póki co, jeszcze przez najblizszy rok zostaja Nam lody i slodycze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Aniołek trochę cię zmartwię. Niestety kiedy się karmi malucha trzeba uważać na to co się je. Zwłaszcza na słodycze niestety 😞

Ale za tą panikę należy ci się wielki klaps 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
No Aniołek trochę cię zmartwię. Niestety kiedy się karmi malucha trzeba uważać na to co się je. Zwłaszcza na słodycze niestety 😞


Ostatnio byłam właśnie w odwiedzinach u Mamy karmiącej i byłam przerażona jej dietą 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Zamówiłam mojej laleczce komplecik 🙂
http://allegro.pl/nowy-cudny-3-cz-komplecik-dla-ksiezniczki-3-6m-i1567777391.html
Zamówiłaś go czy licytujesz Pati ? Sama bym się skusiła tylko nie chiałabym się z tobą licytować hihi 🤪 🤪


Zamówiłam mailowo 🙂 Ja nie mam n=konta na allegro i wsio mailowa zamawiam 🙂 Więc śmiało licytuj 🙂
A gdzie zamówiłaś, bo oni już nie mają 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
No Aniołek trochę cię zmartwię. Niestety kiedy się karmi malucha trzeba uważać na to co się je. Zwłaszcza na słodycze niestety 😞


Ostatnio byłam właśnie w odwiedzinach u Mamy karmiącej i byłam przerażona jej dietą 🤢
No też nie należy przeginać. Ale uważać troszkę i owszem. Widzisz u mnie np. się okazało, że Emilka jest uczulona na czekoladę, a dokładne na ciemny barwnik kakao w niej zawarty. Tak się złożyło, że ja czekolady nie jadłam, bo szczerze nie przepadam. Więc ja nic nie nabroiłam z jedzeniem słodyczy. Ale np. kiedy karmiłam Emilkę słuchałam tzw "dobrych rad" wszyscy mówili karmisz pij dużo mleka, więc ja piłam. I po trzech miesiącach Emilka dostała takiego uczulenia, ze tylko szybka wizyta u lekarza i całkowite odstawienie mleka na jakiś czas uchroniło ją przez nabawieniem sie skazy białkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marta -znów będziemy się miały czego od Ciebie uczyć 😆
I najwięcej kwestii wyjdzie na pewno w praktyce 🙂

A ja mam kolejny dzień wilczego apetytu 🙂
Zjadłam mega porcję spaghetti, potem nutella i dalej coś bym zjadła 😆

Ale boję się mieszać, bo mam wrażenie, że ten mój twardy brzusio to często efekt pokarmowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki i zawartości brzuszków.
Ja dopiero teraz mam chwilkę (i to dosłownie) czasu więc wpadłam nadrobić zaległości. Trochę naprodukowałyście od wczoraj.
Pati, ja jeszcze nie miałam okazji robić zakupów dla małej, ale biorąc pod uwagę to, że podsyłasz linki z tymi cudeńkami to... chyba będziemy mieć podobną zawartość szafy.
Po prostu wybawisz mnie z problemu, zamówię to co polecasz.
Ja cały czas jestem jedną nogą w pracy i nie starcza mu zapału na przeszukiwanie netu w poszukiwaniu ubranek.
Ale ty jesteś w tym NIEZAWODNA.
Nasi forumowi eksperci: Marta-lion - doświadczony rodzic, pomoc we wszystkim
Pati - stylista małych księżniczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
No Aniołek trochę cię zmartwię. Niestety kiedy się karmi malucha trzeba uważać na to co się je. Zwłaszcza na słodycze niestety 😞

Ale za tą panikę należy ci się wielki klaps 🙂


No to mnie zmartwiłas Martusia 😞 😞 😞 W takim razie będe musiała znależć sobie inna forme relaksu 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
marta-lion napisał(a):
No Aniołek trochę cię zmartwię. Niestety kiedy się karmi malucha trzeba uważać na to co się je. Zwłaszcza na słodycze niestety 😞

Ale za tą panikę należy ci się wielki klaps 🙂


No to mnie zmartwiłas Martusia 😞 😞 😞 W takim razie będe musiała znależć sobie inna forme relaksu 🙃 🙃 🙃
SEKS 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...