Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Pati co do zakupów to my z mężem tez co miesiąc cos kupujemy,żeby w sierpniu nie wydać fortuny 😁
W maju planuje kupic przwijak,posciel i cos dla maluszka,jakies ubranka 🙂
Pokój mamy juz prawie skończony,czekam za kanapa,musimy jeszcze dokupic jakiś mebelek i dywanik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamonik ładniutko 🙂 🙂 🙂

Kornelka hihi nic się nie stało i dziękuję 🙂

My się ubieramy, po Emilkę do szkoły. Maja chodzi po domu i słodko woła "papapa", buty w ręku no i rób co chcesz 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga tak zdecydowanie leżenie będzie dobrym i rozsądnym rozwiązaniem...Wiesz ja w sobotę poszłam do spowiedzi i do biedronki i Carrefura , w niedzielę poprawiłam kościółkiem i wczoraj cały czas jak wstawałam brzusio mnie bolał...Dlatego zajęłam się zakupami żeby jak najmniej wstawać tylko leżeć.
Dziś jest lepiej, ale rano jak się obudziłam,też mnie brzusio bolał....Niekiedy tak mam że jak się budzę brzusio mnie pobolewa....Wy też tak macie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Pati. Np wczoraj miałam bardzo intensywny dzień, pranie, gotowanie, Majka spacer, piaskownica itp.
I tak do wieczora. I powiem Ci że już po obiedzie zaczął pobolewać 😞
Myślę że to od zbyt dużego wysiłku. A twój organizm szczególnie go nie lubi jak wiesz. Mój np w tej ciąży też za bardzo do wysiłku jest nie przyzwyczajony, bo początek tylko na leżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie-

Justyna i Kasia gratuluję synków 🙂
Widzę, że chłopaki nareszcie zaczynają powoli doganiać dziewczynki 🙂

Craazyy- to może być dzidziuś, bo te nasze maluchy potrafią w różny sposób dokazywać 😉

Paninka- na taki ból pleców polecam metodę znajomego rehabilitanta- połóż się na podłodze i połóż nogi zgięte w kolanach na krześle lub łóżku (pod kątem prostym! ) i poleż tak przynajmniej 20 minut. Mi zawsze pomaga.

Foga- nie przemęczaj się i dużo odpoczywaj

Diviana- Ty też nie szalej 🙂 Po pracy poleż sobie troszkę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie często mnie boli tak w dole........ Ale gin powiedział, że nic się nie dzieje i że niektóre kobiety tak mają 🤢
Diviana - zgadzam się z Pati, może ty po prostu idź w końcu na to zwolnienie..... Ja też się zapierałam,że do czerwca będę pracować, aż w końcu zasłabłam, gin mnie opierniczył i dał na dzień dobry miesiąc zwolnienia, raczej z tendencją do tego, iż do porodu nie pójdę do pracy.... Ale skoro ma to dzidzi pomóc, to mogę być w domu 🙂 Proszę pomyśl o odpoczynku....... Tylko dzidzia się teraz powinna liczyć, ona jest bezbronna a ty masz obowiązek ją chronić........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na samym poczatku duzo lezałam,dopiero od jakiegos czasu zaczęłam więcej spacerować,i moze własnie przez to brzuszek poboluje.A w niedziele,bylismy na zakupach,potem na spacerku i moze dlatego mnie wczoraj bolał.A dzis czuje takie delikatne kucie w dole brzucha,ale nie cały czas,tylko co jakas chwile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie brzuszek nie boli, tylko czasem taki cięzki się robi. W sobotę jak postanowiłam wykorzystac dobrą pogode i samopoczucie to w niedzielę nie czułam sie dobrze, ale tak ogólnie. Czasem jak się schylę i za szybko wyprostuję to coś po bokach ciągnie. U mnie jest jeszcze tak, że mam jakiś zespół. Nie pamiętam jak się nazywa, pamiętam, że nazwa pochodzi od nazwiska chorwackiego lekarza. Po lewej stronie pępka przy wysiłku czuję gulę wielkości pomarańczy. Twardnieje i boli jak mocniej dotknę. Odkryłam to przypadkiem jak brzuszek jeszcze był malutki. Trzepałam mały chodniczek i oparłam się brzuszkiem o barierkę na tarasie. Nie powiem bo wystraszyłam się nieżle. Lekarz powiedział, że to macica przygotowuje się do swojej roli. Uspokoił mnie tymi słowami.
Paninka na ból pleców to tak jak Eleeza pisze, nic lepszego nie wymyślimy. To bezpieczny sposób i pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkare22 napisał(a):
ja na samym poczatku duzo lezałam,dopiero od jakiegos czasu zaczęłam więcej spacerować,i moze własnie przez to brzuszek poboluje.A w niedziele,bylismy na zakupach,potem na spacerku i moze dlatego mnie wczoraj bolał.A dzis czuje takie delikatne kucie w dole brzucha,ale nie cały czas,tylko co jakas chwile.


Takie kucia co jakiś czas, mi dają sygnał do odpoczynku. Czasem tak mam. ostatnio jak na wizytę się szykowałam. Lekarz sprawdził i powiedział, że wszystko jest ok. Ja się bałam, że łożysko może się odkleja bo koło pępka kucie czułam i to takie intensywne. Zauważyłam, że jak poleże to przechodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
Dzień dobry brzuszki
fajnie dzisiaj sloneczko swieci
kornelka fajna historia z tym imieniem, no jeszcze nie wszystko stracone moze nastepnym razem sie uda 🙂 🤪


🙂 🙂 jolajola ja się śmieję, że zamiast laski, wózki będą mnie podtrzymywac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za odpowiedz to jednak jak magda nasała na poczatku piąstkami uderza mamusie 😉
Marcia jestes niezastąpiona! ale referacik..Juz widze minę tego lekarza jak taka kartkę wyjmę z pytaniami 😁 😁 😁 dzięki za wszystkie sugestie :*
Paninka no prosze złagodniałas w ciąży a ja myślałam ze to jest odwrotnie... 🤨 heh ja ciągle chodzę i kręcę awanturki 😉
kasia1984 gratuluję syna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkare22 napisał(a):
ja na samym poczatku duzo lezałam,dopiero od jakiegos czasu zaczęłam więcej spacerować,i moze własnie przez to brzuszek poboluje.A w niedziele,bylismy na zakupach,potem na spacerku i moze dlatego mnie wczoraj bolał.A dzis czuje takie delikatne kucie w dole brzucha,ale nie cały czas,tylko co jakas chwile.


Też tak mam, niestety nie nastawia mnie to optymistycznie, i dlatego staram się leżeć bo mam wrażenie ,że za każdym razem jak coś porobię lub gdzieś pójdę to igram z ogniem lub jak kto woli siedze na tykającej bombie. 🤢
Staram się jakoś cieszyć z każdego dzionka na szczęście od 16 tygodnia jakoś mi szybko leci...Teraz będą święta, długi wekend i fajnie mi zleci bo pojedziemy do rodziców na święta w długi wekend mój mąż będzie miał wolne to zawsze będzie mi raźniej 🙂 a potem znów wezmę się za zakupy i już będzie sierpień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamonik- zdjęcie super 🙂

Chyba wszelkiego rodzaju bóle brzuszka są sygnałem, że trzeba zwolnić i odpocząć.
Ja wczoraj się trochę przeforsowałam- robiłam generalne porządki, ale brzuszek mnie nie bolał tylko plecy odstawiło 😞 Ale ku mojemu zdziwieniu okazało się, że już nie mogę się tak często schylać i czuję ucisk w pachwinach, więc porządki trwały 3 razy dłużej niż normalnie 😞 A do tego w przerwach kładłam się na 20 minut 🙂
Dziś ciąg dalszy sprzątania...wstyd się przyznać ale przez ostatnie kilka miesięcy sprzątałam tylko "z grubsza" bo nie miałam ani siły ani ochoty na generalne porządki ☺️
Czas to teraz nadrobić.

Udanego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki.Widze ze Pati szalejesz na calego z zakupami.Mnie tez korci ale mam dostac cale mnostwo ubranek wiec narazie sie powstrzymuje. Kupie cos do szpitala i kosmetyki pieluszki. Ja dzis od rana na zakupach. Jestem na siebie zla bo poszlam po zakupy spozywcze po 3 rzeczy a nakupilam cale mnostwo. I ledwo to donioslam wazylo napewno 15 kg. A teraz mnie brzuszek boli. Jak mozna byc tak glupim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi tak szybko nie zleci 😞 W niedziel moj maz mial dyzur dzis tez ma w niedziele tez no i 1 i 3 maja nietety tez. Wiec bede odwiedzac rodzicow i tesciow i samotnie spacerowac.A potem w maju moj maz wyjezdza na 3 tygodnie. Chlip chlip smutno mi bedzie.Moze na tydzien uda mi sie z nim wyjechac.Tka ma prace niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza nie przejmuj się - jak za coś sie zabieram to też długo trwa hihi a sapię jak parowóz 🙃
no i przerwy też muszę robić.
Najgorsze że będę musiała zaprzestać kulinarnych rewolucji 🤨 bo mnie coraz częściej kręgosłup boli niestety,no ale jeszcze póki moge to szaleję - dzisiaj będę robić pierogi leniwe a potem może jeszcze upiekę jakieś ciacho 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziewczynki 😘 Zaległości nadrobiłam, uff troszkę się nazbierało. Nie miałam ostatnio czasu zajrzeć 😞 😞 Witam nową mamusię 🙂
MartaKiecka super 😆
Co do wózkaTo mieliśmy kupić ten ABC desing, ale wyszło tak, że dostaniemy od kuzynki Active baby Jet czerwony. Co prawda bardziej mi się podoba ten co zamierzaliśmy kupić, ale wezmę tylko od niej gondolę z fotelikiem a na wiosnę kupię spacerówkę. Ona też urodziła w sierpniu i cała zimę objeździła w tej gondoli. 🙂 Jakby nie patrzeć 2 tys. w kieszeni. 🤪
Widzę, że chłopców przybywa! Gratuluję! 🤪 Wczoraj byłam w H&M kupiłam parę rzeczy CHŁOPIĘCYCH, teraz się tyko modlę żeby mój dzidziuś miał siusiaka między nogami, bo od początku zakupuję rzeczy chłopięce jakoś tak z wyczucia. No, ale wszystkiego się dowiem 12 maja. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,
ja znów wpadam tylko na chwilkę bo obowiązki służbowe wzywają.
Rozpoczęłyście temat bólów brzuszka to ja też się dołączę.
Przy okazji chciałabym poznać waszą opinię na ten temat, czy też tak się czujecie?
Mnie co do zasady macica nie boli, w tym miejscu gdzie się znajduje nie mam żadnych przykrych odczuć.
Boli mnie natomiast powyżej pępka i z boków.
Dzieje się tak, kiedy zbyt długo siedzę (powyżej 3 -4 godzin). Później do wieczora się męczę, nawet jeśli potem do wieczora leżakuję. Tzn. jak leżę to jest ok, ale jak wstanę to zaraz zaczyna.
A najgorzej jest przy wieczornym myciu zębów 😞 Ponieważ brzuchol jest już poważnie wydęty, a nie lubię mieć na piżamce pasty do zębów, więc się pochylam. I tu przelewa się czara goryczy, wydaje mi się, że brzuch mi eksploduje.
Czujecie też czasem to samo. Mój gin się tym nie przejął, twierdzi, że mam się położyć i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...