Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
iza131313 napisał(a):
dziewczyny patrze na wasze brzuchy i nie dziwie sei ze ja przytylam 10 kg wygladam na 7 miesiac.

jak maz w koncu bedzie miec chwile to powiem aby mi zrzucil jakies zdjecie.

ja w tym tygodniu ciagle jestem glodna, wiec pewnie jeszcze przytyje

tak bardzo czekam na USG a tu jeszcze dwa i pol tygodnia


Ja nie mam zdjęc brzuszka, ale rano wyglądam jakby mnie lekko wzdęło, a wieczorem jakbym byla w conajmniej 6miesiącu. Z tym że mi przeszkadzaja zaparcia i co pare dni że tak powiem brzusio znow maleje i rośnie na nowo ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jkma napisał(a):
Dziewczyny, kupiłam dziś w Rossmanie Intensywny preparat przeciwko rozstępom Perfecta Mama, z Dax Cosmetix. Myslicie ze pomoże?? Bardzo chce uniknąć rozstepów na brzuchu, bo wtedy to juz nie bede sie miala czym pochwalić, bo na udach i pośladkach i pod kolanami już mam niestety. Kiedyś intensywnie tyłam i chudlam na zmiane i dlatego mnie dopadły rozstępy:/


nie miałam styczności z tym prearatem, ale myśle, ze na pewno nie zaszkodzi, szczególnie że to z tej serii perfecta mama 🙂 lepiej się zabezpieczyć przed rozstępami niż je później zwalczać 🙂

ja szczególnie na rozstępy nic nie mam. Co wieczór używam po kąpieli balsamu do ciała i obficie smaruje nim cycki i brzuch, a na reszte ciała normalnie.


Kurcze, bolą mnie cycki strasznie, czuję, że robią się pełniejsze, ale nic a nic żadnej cieczy po naciśnięciu brodawek. W poprzedniej ciąży od razu miałam taki przezroczysty płyn jak nacisnęłam. A tu nic.. moze się jeszcze pojawi 🙂

Iza, już 10 kg? hmm.. trochę sporo, ale myślę, ze po porodzie zrzucisz spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam Mustele ,na brzuszek i na piersi , narazie jest ok , ale ja to się smaruje na brzuszku , tyłku , nogi aż do kolan , tak sie boje rozstępów ,
I smarujcie też piersi , bo pozniej też sa na nich rozstepy , koleżanka smarowała brzuszek cała ciąże ta mustela i ani jednego nie było , ale zapomniała o piersiach i jak jej pokarmu naszło w 3 dobie to popękały jej skóra jak szalona ... i wtedy to juz musiała się ratowac drogimi specyfikami by to zeszło , ale udało się jej ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Ja mam Mustele ,na brzuszek i na piersi , narazie jest ok , ale ja to się smaruje na brzuszku , tyłku , nogi aż do kolan , tak sie boje rozstępów ,
I smarujcie też piersi , bo pozniej też sa na nich rozstepy , koleżanka smarowała brzuszek cała ciąże ta mustela i ani jednego nie było , ale zapomniała o piersiach i jak jej pokarmu naszło w 3 dobie to popękały jej skóra jak szalona ... i wtedy to juz musiała się ratowac drogimi specyfikami by to zeszło , ale udało się jej ,


Oj dalaś mi motywacje do smarowania sie. Nawet zaraz to zrobie:]
Co do wózeczków, to pytalam sie doświadczonych mam to wiem tyle, ze najwazniejsze sa przednie skrętne koła. wtedy sie ponoć łatwiej prowadzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja nie wiem czy to takie fajne, mnie to przeraża...wózek, łóżeczko, ubranka naprawdę mnie to przeraża nie wiem czy dobrze robię ale to wszystko odkładam na ostatni miesiąc, może też temu że nie chce "zapeszać".
Jak na razie to nie pozwoliłam nikomu nic kupować, nawet sama nie kupiłam ani jednej pary skarpetek ani nic... wole nawet nie oglądać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiac123 napisał(a):
no ja nie wiem czy to takie fajne, mnie to przeraża...wózek, łóżeczko, ubranka naprawdę mnie to przeraża nie wiem czy dobrze robię ale to wszystko odkładam na ostatni miesiąc, może też temu że nie chce "zapeszać".
Jak na razie to nie pozwoliłam nikomu nic kupować, nawet sama nie kupiłam ani jednej pary skarpetek ani nic... wole nawet nie oglądać

A będziesz miała siłę latać za rzeczami w ostatnim miesiącu z wielkim brzuchem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po malutku kompletuję wszystko, tak po trochu.Wolę rozlożyć sobie wydatki w czasie, bo się tak tego nie odczuje, a poza tym nie wiadomo jak bede sie czuła pod koniec ciaży, czy przypadkiem ne będe musiała leżeć (odpukać)-rożnie to bywa.A co do zapeszania to uważam, że co ma być to będzie i nawet jeśli nie daj Boże coś by się stalo to nie będzie to wina kupionych ciuszków 🙂 Tak że ja mam do tego takie podejście i cieszą mnie te dziecięce zakupki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Ja po malutku kompletuję wszystko, tak po trochu.Wolę rozlożyć sobie wydatki w czasie, bo się tak tego nie odczuje, a poza tym nie wiadomo jak bede sie czuła pod koniec ciaży, czy przypadkiem ne będe musiała leżeć (odpukać)-rożnie to bywa.A co do zapeszania to uważam, że co ma być to będzie i nawet jeśli nie daj Boże coś by się stalo to nie będzie to wina kupionych ciuszków 🙂 Tak że ja mam do tego takie podejście i cieszą mnie te dziecięce zakupki 🙂

zgadzam się w 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
najpierw napisze a potem zabieram się za czytanie waszych postów,zobaczymy kiedy nadrobię 🥴
Ogólnie pisałam wam wczoraj o złych wynikach moczu,dziś powtórzyłam badanie i nic nie wykazało ,żadnych bakterii i żadnych pasm śluzu 🙂 🙂 🙂
Czyli moje przeczucia się sprawdziły,źle oddałam mocz 😜A dziś rano prosto po wstaniu dokładnie się umyłam,i naczczo oddałam drugi strumień moczu.Kurcze zobaczcie jakie to ważne jest 🙂 🙂
A ja wczoraj już się niepotrzebnie zamartwiałam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sluchajcie, odnośnie oddawania moczu wlasnie mój gin ostatnio powiedzial mi tak ; umyc się,osuszyc,wsadzić sobie zwinięty płatek kosmetyczny (nie za glęboko, ale tak żeby podczas sikania nie wypadł), zacząś siusiac(zeby ten pierwszy strumień polecial) i nie przerywajac ( nie wstrzymujac tego strumienia że tak powiem) podlozyc ten pojemniczek, po czym usunąć ten wacik. Zobaczymy, mam iść na kolejny mocz na początku maja, póki co mam jakieś tam bakterie, zrobię tak, jak mówił i się okaże 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zakupy dla dzidzi to zacznę robic jakoś w czerwcu i lipcu , narazie to tak symbolicznie coś kupię jakis skarpeteczki albo kaftanik , śpioszki...
Malwinka ciesze się że jest dobrze z twoim zdrówkiem ...
Ja kupiłam ten żurawit dziś trochę go pobiorę i też pojdę raz jeszcze na badanie , faktyczne coś w tym jest by mocz oddac prwaidłowo ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No więc tak byłam dziś na prenatalnych badaniach z mężem i same dobre wiadomosci będzie córeczka ma serducho zdrowe jak dzwon,kręgosłup zdrowiutki wszelkie wady kręgosłupa wrodzone wykluczone żołądeczek ok ,i wogole jest super mała nie chciała nam pokazac twarzyczki bo otuliła się łożyskiem ale po 20 minutach udało się zobaczycz usteczka i nosek 🙂 😘 dostaliśmy 9 zdjęc i płytkę z nagraniem 🙂Dzień pełen wrażen 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jastin203 napisał(a):
No więc tak byłam dziś na prenatalnych badaniach z mężem i same dobre wiadomosci będzie córeczka ma serducho zdrowe jak dzwon,kręgosłup zdrowiutki wszelkie wady kręgosłupa wrodzone wykluczone żołądeczek ok ,i wogole jest super mała nie chciała nam pokazac twarzyczki bo otuliła się łożyskiem ale po 20 minutach udało się zobaczycz usteczka i nosek 🙂 😘 dostaliśmy 9 zdjęc i płytkę z nagraniem 🙂Dzień pełen wrażen 🙂 🙂

To super że zdrowa dzidzia 🙂 gratuluję dziewuszki 🤪 byłaś na 3d lub 4d? już ładnie widać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...