Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
madzik1601 napisał(a):
urodziłam w 35tc 50cm i 2160g ważył synus jest zdrowy i jestesmy juz w domu. dodałabym zdjecie ale nie wiem jak 🙂

GRATULUJE
napisz cos wiecej 🙂


Gratulację i czekamy na relację z porodu. Instrukcja wklejenia zdjęcia jest w osobnym wątku. Zerknij i pochwal się Maleństwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
smerfetka napisał(a):
co do staników to jakaś masakra jest. Ja kupiłam dwa: jeden bez fiszbin typowy do karmienia, ale w ogóle cycorów nie trzyma 😠. Drugi z fiszbinami, które strasznie mi się wrzynają. Masakra !!!! Ostatecznie po domciu brykam w takich sportowych.

A ja zakupiłam 2 chyba za 20m zyli na allegro,biały i czarny z fiszbiną i Wam powiem, że całkiem nieźle wyglądają 🙂 Już w torbie czekają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
smerfetka napisał(a):
co do staników to jakaś masakra jest. Ja kupiłam dwa: jeden bez fiszbin typowy do karmienia, ale w ogóle cycorów nie trzyma 😠. Drugi z fiszbinami, które strasznie mi się wrzynają. Masakra !!!! Ostatecznie po domciu brykam w takich sportowych.

A ja zakupiłam 2 chyba za 20m zyli na allegro,biały i czarny z fiszbiną i Wam powiem, że całkiem nieźle wyglądają 🙂 Już w torbie czekają 🙂


masz linka? Wiem, że kiedyś już podawałaś, ale znaleźć mam raczej marne szanse 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sms od Leer

szpital strasznie dołujący nie chcę tu być buuu na sali 4 dziewczyny i to po terminie i jedna poszła rodzić w 43 TC obłęd ... 1 badanie za mną bolało jak cholera szyjka skrócona marudził coś gin że główkę czuł jak mnie badał. Nie wiem ile oni będą mnie tu trzymać ale głupieje już . Buzie dla was dwupaczki trzymajcie kciuki za moje szybkie wyjście . I nie obżerajcie się za dużo bo ja z racji tego że 1 dzień to aż ziemniaki dostałam suche ha

a i odezwię się jak będzie coś wiedziała , pozdrowiłam ja i wyściskałam od nas !!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
smerfetka napisał(a):
Agamu napisał(a):
smerfetka napisał(a):
co do staników to jakaś masakra jest. Ja kupiłam dwa: jeden bez fiszbin typowy do karmienia, ale w ogóle cycorów nie trzyma 😠. Drugi z fiszbinami, które strasznie mi się wrzynają. Masakra !!!! Ostatecznie po domciu brykam w takich sportowych.

A ja zakupiłam 2 chyba za 20m zyli na allegro,biały i czarny z fiszbiną i Wam powiem, że całkiem nieźle wyglądają 🙂 Już w torbie czekają 🙂


masz linka? Wiem, że kiedyś już podawałaś, ale znaleźć mam raczej marne szanse 🥴

hmmm gdzieś mam,ale muszę poszukać 🙂 jak znajdę to wrzucę jeszcze raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
sms od Leer

szpital strasznie dołujący nie chcę tu być buuu na sali 4 dziewczyny i to po terminie i jedna poszła rodzić w 43 TC obłęd ... 1 badanie za mną bolało jak cholera szyjka skrócona marudził coś gin że główkę czuł jak mnie badał. Nie wiem ile oni będą mnie tu trzymać ale głupieje już . Buzie dla was dwupaczki trzymajcie kciuki za moje szybkie wyjście . I nie obżerajcie się za dużo bo ja z racji tego że 1 dzień to aż ziemniaki dostałam suche ha

a i odezwię się jak będzie coś wiedziała , pozdrowiłam ja i wyściskałam od nas !!!!!!!!!!!!!

Biedna...oby szybko jej sprowokowali poród,albo niech ją szybko wypuszczą...bo takie leżenie bezproduktywne miłe pewnie nie jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
sms od Leer

szpital strasznie dołujący nie chcę tu być buuu na sali 4 dziewczyny i to po terminie i jedna poszła rodzić w 43 TC obłęd ... 1 badanie za mną bolało jak cholera szyjka skrócona marudził coś gin że główkę czuł jak mnie badał. Nie wiem ile oni będą mnie tu trzymać ale głupieje już . Buzie dla was dwupaczki trzymajcie kciuki za moje szybkie wyjście . I nie obżerajcie się za dużo bo ja z racji tego że 1 dzień to aż ziemniaki dostałam suche ha

a i odezwię się jak będzie coś wiedziała , pozdrowiłam ja i wyściskałam od nas !!!!!!!!!!!!!

Biedna...oby szybko jej sprowokowali poród,albo niech ją szybko wypuszczą...bo takie leżenie bezproduktywne miłe pewnie nie jest...


dokładnie , nie dziwie się że ma dość po paru godzinach ... 🥴 nic przyjemnego siedzieć w szpitalu w końcu 🥴 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
sms od Leer

szpital strasznie dołujący nie chcę tu być buuu na sali 4 dziewczyny i to po terminie i jedna poszła rodzić w 43 TC obłęd ... 1 badanie za mną bolało jak cholera szyjka skrócona marudził coś gin że główkę czuł jak mnie badał. Nie wiem ile oni będą mnie tu trzymać ale głupieje już . Buzie dla was dwupaczki trzymajcie kciuki za moje szybkie wyjście . I nie obżerajcie się za dużo bo ja z racji tego że 1 dzień to aż ziemniaki dostałam suche ha

Współczuję biednej Leer tego leżenia, ale lepiej żeby Ją poobserwowali. Może coś się zacznie wkrótce samo skoro szyjka się skraca i Mała napiera już główką. Trzymam kciuki

a i odezwię się jak będzie coś wiedziała , pozdrowiłam ja i wyściskałam od nas !!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
letka82 napisał(a):
Laseczki podpowiedzcie mi co mam spakować do torby szpitalnej w razie W...

Biedna ta nasza Leerka - nic nie powiedzą a leżeć każą...

Co potrzebne będzie mamie?

Dokumenty:
dowód osobisty,
karta ciąży,
aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM,
wyniki badań:
grupa krwi i czynnik Rh,
przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh,
zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej,
odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży),
wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży,
ostatnia morfologia i badanie moczu,
skierowanie do szpitala, jeśli jest wymagane.

Artykuły spożywcze:
woda niegazowana,
soki (najlepiej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy. Odradza się spożywanie soków oraz napojów uczulających dzieci, np. truskawkowych, z owoców cytrusowych),
ulubiona herbata, kawa bezkofeinowa,
biszkopty.

Artykuły higieniczne i kosmetyczne:
kosmetyki (dezodorant, pasta do zębów, szczoteczka, delikatne mydło, mydło / płyn do higieny intymnej z wyciągiem z kory dębu lub „szare mydło”, szampon, kosmetyki do makijażu, nożyczki),
szczotka do włosów, grzebień, suszarka, opaska, spinki lub gumka,
ręczniki (co najmniej 2-3, w tym 1 mały – najlepiej ciemne),
ręcznik papierowy, jednorazowy (może służyć do wycierania krocza),
podpaski nocne (np. pieluchy Bella, największy rozmiar lub podkłady dla osób nie trzymających moczu -mają wkład chłonący zapach) – około 20 sztuk,
wkładki laktacyjne,
papier toaletowy,
jednorazowa maszynka do golenia. Możliwe jest też wcześniejsze przygotowanie się przy pomocy łagodnego kremu depilującego,
jednorazowy zestaw do lewatywy,
chusteczki higieniczne,
gąbka kosmetyczna do zwilżania twarzy i ust.

Bielizna:
majtki jednorazowe z siateczki – z fizeliny (kilka sztuk),
staniki laktacyjne (2 sztuki),
kapcie,
klapki pod prysznic,
szlafrok,
koszule nocne, rozpinane (2 sztuki),
luźne koszulki bawełniane typu t-shirt, do porodu (1 lub 2 sztuki),
skarpetki,
bluza zapinana na zamek,
czysta odzież na wyjście, obszerna.

Inne (mniej lub bardziej przydatne rzeczy):
odciągacz pokarmu (najtańszy, tłokowy),
telefon komórkowy,
aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie,
notes z telefonami,
książka, krzyżówki, czasopismo, zeszyt, długopis,
talerz, kubek, sztućce,
leki, które przyjmujesz,
drobne pieniądze,
poduszeczka,
odtwarzacz muzyki (mp3), walkman ze słuchawkami – najlepiej z muzyką relaksującą.
Co potrzebne będzie tacie?
napoje (najlepiej energetyczne),
jedzenie,
szczotka do zębów,
wygodne ubranie, kapcie, wygodne buty.
Co potrzebne będzie dziecku (na trzydniowy pobyt w szpitalu)?

Wszystkie ubranka dla dziecka powinny być wyprane i przeprasowane.
zestaw ubranek, jeśli można / trzeba je ze sobą mieć (odpowiednie do pogody ubranko na wyjście ze szpitala – dobrze chroniące przed wiatrem i chłodem). Warto wykorzystać szpitalne rzeczy, jeśli są dostępne.
bawełniane koszulki i kaftaniki (4 sztuki),
3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów,
2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza,
sweterek,
15 – 20 sztuk pieluszek tetrowych (przydają się również dla mamy do przecierania twarzy lub okładów) lub jednorazowych, z ceratkami,
skarpetki (także do założenia na dłonie dziecka),
kocyk,
chusteczki do pupy (nawilżone),
delikatny krem do pupy (Linomag, Sudocrem),
nie perfumowane mydełko dla niemowląt,
ręczniczek kąpielowy z kapturem,
zestaw do pielęgnacji pępka (gencjana na spirytusie, spirytus 70 %, jałowe gaziki),
oliwka dla niemowląt,
krem ochronny,
miękka szczoteczka do włosów,
wata bawełniana,
zasypka.
nie wszystko co tu jest napisane nalezy pakowac hehe,ale na pewno wiekszosc rzeczy sie przyda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
letka82 napisał(a):
Laseczki podpowiedzcie mi co mam spakować do torby szpitalnej w razie W...

Biedna ta nasza Leerka - nic nie powiedzą a leżeć każą...

Ja mam tak:
-koszule 2 do karmienia, 1 do porodu
-ręcznik
-kapcie i klapki pod prysznic
-kosmetyki
-gacie z siatki i podkłady poporodowe
-skarpetki
-szlafrok
-staniki do karmienia
-silikonowe nakładki na sutki
-wkładki laktacyjne
-maść na sutki
-dokumenty,badania itp
Dla Małej w osobnej torbie
-3 komplety ciuszków (chociaż nie wiem czy u mnie w szpitalu można mieć swoje)
-chusteczki
-pieluszki
-2 pieluchy tetrowe
i to wszystko chyba. Dopakuję jeszcze ładowarkę do telefonu, aparat i takie pierdoły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...