Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
smerfetka napisał(a):
co do staników to jakaś masakra jest. Ja kupiłam dwa: jeden bez fiszbin typowy do karmienia, ale w ogóle cycorów nie trzyma 😠. Drugi z fiszbinami, które strasznie mi się wrzynają. Masakra !!!! Ostatecznie po domciu brykam w takich sportowych.


podciągnij ramiączka w tym bez fiszbin, tak dosyć mocno to powinno dobrze trzymac cycochy ( ja w spoim tez tak podniosłam bo nie trzymał ) a z tego drugiego? ja miałam tez taki stanik, gdzie fiszbiny wrzynały mi sie, wyjęłam je i mam stanik bez fizbinów i dobrze sie nosi, nawet do karmineia będzie sie nadawał 🙂 wyjmując te druty nie powinnas go uszkodzić bo tylko mają ziurkę na koncu robisz i drut bez problemu wychodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
smerfetka napisał(a):
co do staników to jakaś masakra jest. Ja kupiłam dwa: jeden bez fiszbin typowy do karmienia, ale w ogóle cycorów nie trzyma 😠. Drugi z fiszbinami, które strasznie mi się wrzynają. Masakra !!!! Ostatecznie po domciu brykam w takich sportowych.


podciągnij ramiączka w tym bez fiszbin, tak dosyć mocno to powinno dobrze trzymac cycochy ( ja w spoim tez tak podniosłam bo nie trzymał ) a z tego drugiego? ja miałam tez taki stanik, gdzie fiszbiny wrzynały mi sie, wyjęłam je i mam stanik bez fizbinów i dobrze sie nosi, nawet do karmineia będzie sie nadawał 🙂 wyjmując te druty nie powinnas go uszkodzić bo tylko mają ziurkę na koncu robisz i drut bez problemu wychodzi 🙂


Dzięki Kasiu, ale podciąganie ramiączek nic nie daje. A z tm wyjęciem fiszbin to może i jest jakiś pomysł. Tylko ciekawe czy wtedy cyce mi się nie rozjadą jak w tamtym. Kurcze z mniejszymi piersiami nie ma aż tyle problemu 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
letka82 napisał(a):
Laseczki podpowiedzcie mi co mam spakować do torby szpitalnej w razie W...

Biedna ta nasza Leerka - nic nie powiedzą a leżeć każą...

Co potrzebne będzie mamie?

Dokumenty:
dowód osobisty,
karta ciąży,
aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM,
wyniki badań:
grupa krwi i czynnik Rh,
przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh,
zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej,
odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży),
wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży,
ostatnia morfologia i badanie moczu,
skierowanie do szpitala, jeśli jest wymagane.

Artykuły spożywcze:
woda niegazowana,
soki (najlepiej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy. Odradza się spożywanie soków oraz napojów uczulających dzieci, np. truskawkowych, z owoców cytrusowych),
ulubiona herbata, kawa bezkofeinowa,
biszkopty.

Artykuły higieniczne i kosmetyczne:
kosmetyki (dezodorant, pasta do zębów, szczoteczka, delikatne mydło, mydło / płyn do higieny intymnej z wyciągiem z kory dębu lub „szare mydło”, szampon, kosmetyki do makijażu, nożyczki),
szczotka do włosów, grzebień, suszarka, opaska, spinki lub gumka,
ręczniki (co najmniej 2-3, w tym 1 mały – najlepiej ciemne),
ręcznik papierowy, jednorazowy (może służyć do wycierania krocza),
podpaski nocne (np. pieluchy Bella, największy rozmiar lub podkłady dla osób nie trzymających moczu -mają wkład chłonący zapach) – około 20 sztuk,
wkładki laktacyjne,
papier toaletowy,
jednorazowa maszynka do golenia. Możliwe jest też wcześniejsze przygotowanie się przy pomocy łagodnego kremu depilującego,
jednorazowy zestaw do lewatywy,
chusteczki higieniczne,
gąbka kosmetyczna do zwilżania twarzy i ust.

Bielizna:
majtki jednorazowe z siateczki – z fizeliny (kilka sztuk),
staniki laktacyjne (2 sztuki),
kapcie,
klapki pod prysznic,
szlafrok,
koszule nocne, rozpinane (2 sztuki),
luźne koszulki bawełniane typu t-shirt, do porodu (1 lub 2 sztuki),
skarpetki,
bluza zapinana na zamek,
czysta odzież na wyjście, obszerna.

Inne (mniej lub bardziej przydatne rzeczy):
odciągacz pokarmu (najtańszy, tłokowy),
telefon komórkowy,
aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie,
notes z telefonami,
książka, krzyżówki, czasopismo, zeszyt, długopis,
talerz, kubek, sztućce,
leki, które przyjmujesz,
drobne pieniądze,
poduszeczka,
odtwarzacz muzyki (mp3), walkman ze słuchawkami – najlepiej z muzyką relaksującą.
Co potrzebne będzie tacie?
napoje (najlepiej energetyczne),
jedzenie,
szczotka do zębów,
wygodne ubranie, kapcie, wygodne buty.
Co potrzebne będzie dziecku (na trzydniowy pobyt w szpitalu)?

Wszystkie ubranka dla dziecka powinny być wyprane i przeprasowane.
zestaw ubranek, jeśli można / trzeba je ze sobą mieć (odpowiednie do pogody ubranko na wyjście ze szpitala – dobrze chroniące przed wiatrem i chłodem). Warto wykorzystać szpitalne rzeczy, jeśli są dostępne.
bawełniane koszulki i kaftaniki (4 sztuki),
3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów,
2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza,
sweterek,
15 – 20 sztuk pieluszek tetrowych (przydają się również dla mamy do przecierania twarzy lub okładów) lub jednorazowych, z ceratkami,
skarpetki (także do założenia na dłonie dziecka),
kocyk,
chusteczki do pupy (nawilżone),
delikatny krem do pupy (Linomag, Sudocrem),
nie perfumowane mydełko dla niemowląt,
ręczniczek kąpielowy z kapturem,
zestaw do pielęgnacji pępka (gencjana na spirytusie, spirytus 70 %, jałowe gaziki),
oliwka dla niemowląt,
krem ochronny,
miękka szczoteczka do włosów,
wata bawełniana,
zasypka.
nie wszystko co tu jest napisane nalezy pakowac hehe,ale na pewno wiekszosc rzeczy sie przyda 🙂

dzięki wielkie, nawet nie wiedziałam że aż tyle tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
INFO OD AGI CZARNEJ
Kładą ją do szpitala,bo coś jest nie tak z przepływami macicy. Z Malą wszystko w porządku!

A ja się zbieram i jadę do weterynarza z Majką,bo rzyga mi od wczoraj 🤢


wrocilam z sr i dalej nadrabiam dziewczyny..
i jak? czarna dala cos znac? dobrze ze z mala w porzadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
letka82 napisał(a):
Laseczki podpowiedzcie mi co mam spakować do torby szpitalnej w razie W...

Biedna ta nasza Leerka - nic nie powiedzą a leżeć każą...

Ja mam tak:
-koszule 2 do karmienia, 1 do porodu
-ręcznik
-kapcie i klapki pod prysznic
-kosmetyki
-gacie z siatki i podkłady poporodowe
-skarpetki
-szlafrok
-staniki do karmienia
-silikonowe nakładki na sutki
-wkładki laktacyjne
-maść na sutki
-dokumenty,badania itp
Dla Małej w osobnej torbie
-3 komplety ciuszków (chociaż nie wiem czy u mnie w szpitalu można mieć swoje)
-chusteczki
-pieluszki
-2 pieluchy tetrowe
i to wszystko chyba. Dopakuję jeszcze ładowarkę do telefonu, aparat i takie pierdoły 🙂


Juz lepiej wygląda taka lista 🙂 Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😘 😘

Nareszcie Was nadrobiłam..jak nigdy wyczytałam wszystko 😁 Kurde takie tu wieści a ja po endokrynologach sie szlajam 😮 🤪 😁 😁 tak na serio to padam na cyce...mam już dzisiaj wszystko w dupsku nigdzie sie nie ruszam!!! nogi jak balerony!!! ściągnęłam buty w aucie,żeby noga mi odpoczęła i nie mogłam założyć!!! myślałam,że będe sobie do domku popierdzielała na boso i podśpiewywała bułecki piosenke "pójdeeee bosoooo"!!! Siedziałam u endokrynologa całe 5 min i ta przyjemność kosztowała mnie 100 zł 😮 ale dowiedziałam sie bardzo ważnej rzeczy!!!!że za miesiąc mam przyjechać jeszcze raz.. 😮 🤢 pacany..jeszcze tam windy znaleźć nie mogłyśmy z Siostrą i na góre musiałyśmy sie kulać 😮 weszłyśmy..patrzymy a za nami winda 🤪

LEER i CZARNA TRZYMAM ZA WAS KCIUKI KOCHANIUTKIE!!!! 😘 😘
ASIULKA DZIĘKUJE KOCHANA ZA SMSKI Z GORĄCYMI INFORMACJAMI 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie odnośnie kąpieli maluszka, czy do wanienki kupujecie gąbeczki albo takie foteliki foczki??? czy to jest zbędne??

ja mialam i pewniej sie czulam z ta gabeczka.....przynajmniej na poczatku 🙂
A teraz mam inna wanienke,taka z forma wylana i nie bede miala gabki 🙂


no ja tez mam z forma wylana 🙂
ale dzisiaj polozna na sr mowila, ze do 1 mies nawet jak jest gabeczka, ze nie mozna uzywac, bo sie bakterie w niej bardzo zbieraja 🙂 wiec gabeczki jak cos to pozniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uf, dziewczyny 😁 nadrobilam w koncu 😁
biedna Leer, ze musi lezec w szpitalu i czekac.. wiadomo, ze to nic przyjemnego.. ale jesli lekarze ja trzymaja to pewnie nie bez powodu 🙂 dla niej lepiej by pewnie bylo jakby wywolali porod, skoro mala sie tak slabo rusza i sie martwia
no ja jak cxzytalam o Czarnej to pierwsze co to tylko dorzucilam kilka rzeczy do torby do spzitala hahah 😁 ale na szczescie spakowana!
no i mam nadzieje, ze nikt juz wiecej nie piekl jablecznika, bo mam TAKIE skurcze dzisiaj 🥴 🥴 i zjem te, ktora upiecze jablecznik, bo moj lekarz dalej na urlopie!! i chociaz do 18 musze poczekac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maga napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie odnośnie kąpieli maluszka, czy do wanienki kupujecie gąbeczki albo takie foteliki foczki??? czy to jest zbędne??

ja mialam i pewniej sie czulam z ta gabeczka.....przynajmniej na poczatku 🙂
A teraz mam inna wanienke,taka z forma wylana i nie bede miala gabki 🙂


no ja tez mam z forma wylana 🙂
ale dzisiaj polozna na sr mowila, ze do 1 mies nawet jak jest gabeczka, ze nie mozna uzywac, bo sie bakterie w niej bardzo zbieraja 🙂 wiec gabeczki jak cos to pozniej


ja do wanienki własnie kupiłam tą gąbkę. Sprawdziła mi się, bo czułam się pewniej gdy Grzesiek na niej lezał spokojnie, a ja miałam 2 ręce wolne żeby go umyć 🙂 i jakos bardziej widzi mi sie połozenie noworodka na tej gąbce niz na tym foteliku, który jest w niektórych wanienkach. A co do bakterii, trzeba dbać aby gąbka szybko wysychała, nie lezała zbyt długo w wodzie, można tez podczas kapieli połozyc na nią pieluszke jak któraś boi się o zarazki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ale tu sie dzieje 🤪 w sumie to ja juz tez wyczekuję akcji, czuje w kosciach ze to lada dzień od jakiegoś czasu mam silne skurcze ale tak raz-dwa-góra trzy razy dziennie i bóle. Dziś byłam na badaniach i wszystko ok, szyjka króciótka ale zamknięta. Mały ma juz 3 kg. wybrałam się na porodówkę zeby pozwiedzać. Luksusów tam nie ma ale nie jest tak strasznie, Pani mnie oprowadziła, właśnei się urodził dzidziuś który wazy 4970g i miał 64 cm 😮 i tak sobie pomyślałam ze ubranka to ani 56 ani 62. Dwie Panie już były gotowe do startu i tatusiowie na korytarzu w zielonych fartuchach i ochraniaczach na buty. Nikt nie krzyczał smiałam sie że je zakneblowali 🙂. Do dziewczyn które są z okolic Poznania i chcą rodzić na Lutyckiej ( zwłaszcza do Agamu bo ona już dawno deklarowała ten szpital) podaję poniżej co zabrać. Właściwie to nie trzeba nic, tylko na wyjście , wszystko dają.

Na lutycką nie trzeba zabierać zbyt dużo, gdyż większość rzeczy dostaje się na miejscu!
Koszulę nocną dostaniesz i na kolejne dni też bez problemu można się zaopatrzyć u nich (z resztą oni polecają te ich, bo one oddychają, a te nasze, kupione w sklepach, niekoniecznie), możesz mieć jakąś 1 swoją.
koniecznie miej ze sobą wodę niegazowaną i to w dużych ilościach
kosmetyczkę, a w niej mydło ( najlepiej zwykłe jak biały jeleń), szczoteczkę i pastę, szampon i to co jeszcze uważasz za wymagane dla siebie 🙂
ręczniki mały i kąpielowy
kapcie i klapki pod prysznic
możesz jakiś papier toaletowy bardziej miękki
ładowarkę do telefonu
jakiś balsam do ust i krem nawilżający do twarzy
chusteczki do pupy dla dziecka i ewentualnie jakiś krem na odparzenia, kilka pieluch ale oni dają swoje.
Na pewno nie trzeba żadnych podkładów poporodowych, czy podpasek, dostaniesz wszystko
nie musisz brać ze sobą majtek, dopiero na wyjście, bo i tak nie wolno nosić
Ubranko dla dziecka dopiero na wyjście, prędzej ma szpitalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Maga napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
dziewczyny mam pytanie odnośnie kąpieli maluszka, czy do wanienki kupujecie gąbeczki albo takie foteliki foczki??? czy to jest zbędne??

ja mialam i pewniej sie czulam z ta gabeczka.....przynajmniej na poczatku 🙂
A teraz mam inna wanienke,taka z forma wylana i nie bede miala gabki 🙂


no ja tez mam z forma wylana 🙂
ale dzisiaj polozna na sr mowila, ze do 1 mies nawet jak jest gabeczka, ze nie mozna uzywac, bo sie bakterie w niej bardzo zbieraja 🙂 wiec gabeczki jak cos to pozniej


ja do wanienki własnie kupiłam tą gąbkę. Sprawdziła mi się, bo czułam się pewniej gdy Grzesiek na niej lezał spokojnie, a ja miałam 2 ręce wolne żeby go umyć 🙂 i jakos bardziej widzi mi sie połozenie noworodka na tej gąbce niz na tym foteliku, który jest w niektórych wanienkach. A co do bakterii, trzeba dbać aby gąbka szybko wysychała, nie lezała zbyt długo w wodzie, można tez podczas kapieli połozyc na nią pieluszke jak któraś boi się o zarazki 🙂


mnie tez sie wydaje, ze duzo wygodiej na gabeczce wlasnie ze wzgledu na te 2 rece wolne, ale po prostu polozna dzisiaj odradzala to rozwiazanie przez okres noworodkowy, czyli spokojnie po 1 mies mozna uzywac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...