Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mam pytanke dziewczyny powiedzcie czy wy też spicie na lewym boku cały czas? Bo ja czytałam że tak tylko w ciązy wolno ? i tak się męczę , a kiedy się obudzę na prawym boku mam wyrzuty sumienia... jak sobie z tym radzicie
tez o tym czytałam,najcześciej spie własnie na lewym ale jak już nie czuje połowy ciała to sie przekręcam na prawy hehe 🙂 czasem nawet sobie troche poleże na plecachale póżnieuj to już nie jest wskazane bo ogranicza to dziecku doplyw tlenu ale to się tyczy ostatnich miesięcy ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kochane!
spadliśmy bardzo na dół.. ehh ta konkurencja 🙂

baaardzo prosimy o głos na Matiszka 🙂
trzeba nadrobić stratę 🙂 http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_noszenia_dzieci/konkurs/2961

dziękujemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny, co do spania na lewym boku też spie na tym, wiem że powinno sie tylko na lewym ale wiadomo że cały czas nie idzie to troszkę poleżę na prawym. Co do kremów na rozstępy mój gin nawet mi powiedział że mam sobie kupić jakiś ale przeznaczony dla kobiet w ciazy innych nie można, ja używam perfecta mama i jest rewelacyjny.. kosztuje 23 zł a widzę rezultaty nawet na starych rozstępach pozostałych po chudnięciu i tyciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niby staram sie leżec na lewym boku,ale czasem cała strona mi drętwieje wiec bez przesady myślę dziewczyny,dzidzia jest jeszcze na tyle mała że na tym etapie pewnie jeszce nic jej nie będzie jak czasem sie zapomnimy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GoGr napisał(a):
Kochane!
spadliśmy bardzo na dół.. ehh ta konkurencja 🙂

baaardzo prosimy o głos na Matiszka 🙂
trzeba nadrobić stratę 🙂 http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_noszenia_dzieci/konkurs/2961

dziękujemy 🙂


Gosiu, Kochana, głosuję codziennie i namawiam tez swoich znajomych do tego 🙂

Wrzesniówki, co do spania na lewym boku, to często jest tak, że mimowolnie przekręcam się na prawy albo na plecy 😉 ale staram się pamiętać, by cześciej spac na lewym.

A co do bicia serduszka, to ja nie miałam robionego wczesniej usg, więc usłyszałam po raz pierwszy dopiero na tym usg prenatalnym w 12 tc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no, kompletowania "wyprawki dla siebie " do szpitala ciąg dalszy 🙂 we wtorek przyjdą mi próbki kremu do twarzy 5 podwójnych saszetek ( na dzien i na noc) - i w zupełnosci mi wystarczą 🙂teraz mniej wiecej wiem jakie mam warunki w szpitalu i co zwykle używałam 🙂
wszelkie fluidy sobie odpuszczam - nie ma czasu na sparowanie się i malowanie 🙂 choć żałuje, ze tuszu to rzęs nie brałam bo bardzo dziwnie się czułam chodząc bez makijażu ( nawwet lekkiego) jak tyle gości do mnie przychodziło. M przywiózł mi tusz na wyjscie ze szpitala - od razu lepiej sie poczułam 🙂

dobra, do później

cmok 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny !Ja dziś zrobiłam sobie wycieczkę do firmy Gluck mieszkam niedaleko zobaczyła dziś świetne łóżeczka pościel i mam już wybrana ,a ubranka można u nich kupic za parę groszy na wyprzedaży świetne w gatunku ciagle wystawiają coś nowego wiec kolekcję sprzed 2 miesięcy obniżają cenowo na maxa żeby się pozbyc.Polecam gorąco ich stronę cho w necie ceny niektóre są zabójcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy jeździcie na baseny kryte? Chciałabym powoli zadbać o kondycje jednak mieszane są opinie... 🤨 nie można sie kąpać w chlorowanej wodzie,większe prawdopodobieństwo złapania jakiejś infekcji jednak znajoma często pływała w ciąży w takiej wodzie i nic jej nie było. Z drugiej jednak strony kobieta w ciąży jest bardziej narażona na infekcje,nie wiadomo jakie chemilakia są w tej wodzie,różni ludzie sie kąpią. A nie uśmiecha mi sie specjalnie wkładać tampon do pływania,nawet nie wiem czy można 😮 Czytałam że kobiety w ciąży powinny sie kapać w ozonowanej wodzie 🤨 Oczywiście są tez i plusy, basen w ciąży jest bardzo dobry, bo przy pływaniu zażywamy ruchu nie obciążając nadmiernie kończyn i brzuszka, a jednocześnie ćwiczymy mięśnie co pomaga potem przy porodzie. Więc sie zastanawiam czy kryty z chlorowana wodą i czy jest jednak bezpieczny poza tym mam na taki basen bliżej,czy z ozonowana i jechac specjalnie 60 km,to sie nie opłaca.

mi juz teraz pudry nie pomagają przez te niespodzianki na twarzy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do basenów to ja slyszałam i czytałam ze fakt bardzo zdrowo i podobno dzidzi to sprawia mega frajde.... Ale basen musi byc sprawdzony w sensie ze znamy pływalnie ze tam jest czysto i w ogóle , a stężenie chloru jest też odpowiednie ... podobno większe pływalnie dbają o to , bo kontrole są często , a na takich pływalniach gdzie są też zajęcia z maluszkami w wodzie to szczególnie już musi byc mega czysto i myślę że smiało miożna iśc... ja też zresztą mam taką ochotę się wybrac ...
No a jeśli ktoś ma ogólnie problemy z drogami rodnymi i częstymi infekcjami to lepiej sobie podarowac , takie jest moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja byłam na basenie na poczatki ciaży,na duzym luksusowym kompleksie,i zajecia dla noworodków tez tam są.A jakaś infekcję potem złapałam i bakterie w moczu miałam.Tak wiec ja już na basen w ciązy się nie wybiorę 🙂Mnie to się zawsze wszystko czepia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jak Karolina pisze, trzeba miec sprawdzony basen no i samemu powinno się być TAM zdrowym, bez infekcji. No i oczywiście żadnych przeciwskazań od lekarza 🙂

ja zauwazyłam, że odkąd jestem w ciązy to stringów nie moge nosić 🤢 momentalnie leca mi wtedy upławy i widze, że TAM nic nie oddycha i mam problemy. W normalnych figach problem jest mniejszy, upławy występują, ale jest jakby TAM przewiew ☺️ 😁
też macie problem z upławami? ;/ eh, to dopiero początek zmagań z nimi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na to cholersto leczyłam sie pół roku 😠 ja nie nosze stringów już hoho...kupe czasu..ten wrzynający sie pasek powodował pózniej zaczerwienienie i podrażnienie poza tym skóra nie oddycha,wydaje mi sie też że bakterie z odbytu przez tego rodzaju majtki szybciej przenosza sie w to drugie miejsce. ale od noszenia stringów nie miałam upławów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w ciąży upławów jeszcze nie miałam,ale przed ciażą mi sie zdarzało,do póki nie poszłam do lekarza i nie zrobiłam posiewu,okazało sie że mam grzybicę i konieczne było leczenie.Teraz jest wszystko oki i nic się nie pojawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny....
Właśnie wróciłam od lekarza. Bolała mnie co jakiś czas głowa i myślałam, że to coś normalnego, w końcu to często się zdarza w ciąży... a jednak nie. Okazało się, że mam za wysokie ciśnienie. Lekarz był przerażony bo miałam 190/100. A to jest bardzo niebezpieczne... i teraz muszę być pod stałą kontrolą. Musiałam znów pójść na zwolnienie. Zero soli w jedzeniu.
W tym momencie 95% że będzie cesarka.
To tyle, a teraz dla rozluźnienia i odstresowania idę się wykąpać.
Trzymajcie się cieplutko i słoneczka życzę.
Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znowu mam problem z ,,niedociśnieniem.". w środę miałam 105/60 przez to chodze taka ospała i mam zawroty glowy. tak źle i tak niedobrze. Co do basenu bardzo chciałabym isc ale miałam infekcje i nie chce ryzykować jej powrotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Laseczki wiem co to znaczy problemy z cisnieniem koszmar... ja miałam rok temu nadciśnienie , serducho mi waliło jak oszalałe ... w nocy było strasznie ... spac nie mogłam, i te mdłości zwiazane z nadcisnieniem 3 tyg mnie meczyły , zanim poszłam do lekarza ... a w ciąży to pewnie i leków brac niewolno na tą dolegliwośc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam chyba takie trzy sytuacje z wysokim ciśnieniem,w sumie najczestrza przyczyną było zdenerwowanie,stres..wieczorem sie pudziłam z silnymi dusznościami,serducho wali jak młot,mdłości człowiek mysli że umiera,ostatnim razem wylądowałam na izbie przyjęć,lekarz dał mi kroplówke i jakieś tabletki po których spałam dwa dni . Do tej pory jak jestem w ciąży to mi sie nie zdarzyło,dlatego najlepiej duzo odpoczywać,nie stresować się,nie zamartwiać (chociaż czasem to jest trudne) Bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gusia743 napisał(a):
Cześć dziewczyny....
Właśnie wróciłam od lekarza. Bolała mnie co jakiś czas głowa i myślałam, że to coś normalnego, w końcu to często się zdarza w ciąży... a jednak nie. Okazało się, że mam za wysokie ciśnienie. Lekarz był przerażony bo miałam 190/100. A to jest bardzo niebezpieczne... i teraz muszę być pod stałą kontrolą. Musiałam znów pójść na zwolnienie. Zero soli w jedzeniu.
W tym momencie 95% że będzie cesarka.
To tyle, a teraz dla rozluźnienia i odstresowania idę się wykąpać.
Trzymajcie się cieplutko i słoneczka życzę.

Buziaki 😘

co do problemów z ciśnienie to ja zazwyczaj mam w normie,ale moja kumpela przez całą ciążę miała takowe i niestety miała cesarkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
ja na to cholersto leczyłam sie pół roku 😠 ja nie nosze stringów już hoho...kupe czasu..ten wrzynający sie pasek powodował pózniej zaczerwienienie i podrażnienie poza tym skóra nie oddycha,wydaje mi sie też że bakterie z odbytu przez tego rodzaju majtki szybciej przenosza sie w to drugie miejsce. ale od noszenia stringów nie miałam upławów.


własnie chyba też dam sobie spokój ze stringami ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...