Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

mdlosci juz nie mam ,jednak jak na czczo troche mnie mdli,zjem cos i gites,a jak z kolei glodna jestem w ciagu dnia,slabne...nie fajne uczucie,drzenie rak,zawroty niekiedy glowy i ogolna niemoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A mnie męczyły na początku mdłości i wymioty dość mocno, później ustąpiły a teraz od kilku dni znowu się pojawiły :/
W poniedziałek mam wizytę u gina więc podpytam kiedy powinno się już to skończyć... Będę też próbowałą namówić moją panią doktor na usg- może się uda??? 😉 Strasznie bym chciała zobaczyć maleństwo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zocha napisał(a):
A mnie męczyły na początku mdłości i wymioty dość mocno, później ustąpiły a teraz od kilku dni znowu się pojawiły :/
W poniedziałek mam wizytę u gina więc podpytam kiedy powinno się już to skończyć... Będę też próbowałą namówić moją panią doktor na usg- może się uda??? 😉 Strasznie bym chciała zobaczyć maleństwo!!!

Wierze Ci Zonia,ja tez bym juz chciala widziec dzidzi ,do tej pory mialam 2 razy usg robione,na sprzecie,ze tak powiem....do kitu,widzialam prawie nic...Nawet serduszka nie sluchalam ani razu .. 😞..
Na szczescie zmienilam lekarza i wizyte mam dop.1 kwietnia a usg na rzekomo dobrym sprzecie 19.kwietnia
Takze musze uzbroic sie w cierpliwosc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
jaaaaacieeeee....A Zocha to Anka 😁hhaahaa
Juz wiem,bede pamietac 🙃


No Anka, Anka 🙂 Zocha to pobożne życzenie... Odkąd dowiedziałam się o ciąży czuje że to będzie chłopak ale jeśli będzie dziewczynka to na 100% będzie właśnie ZOCHA 🙂 (chłopiec na 99% Zbyszek 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zocha napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
jaaaaacieeeee....A Zocha to Anka 😁hhaahaa
Juz wiem,bede pamietac 🙃


No Anka, Anka 🙂 Zocha to pobożne życzenie... Odkąd dowiedziałam się o ciąży czuje że to będzie chłopak ale jeśli będzie dziewczynka to na 100% będzie właśnie ZOCHA 🙂 (chłopiec na 99% Zbyszek 🙂 )

heh masz przynajmniej swoje typy,moje sa zmienne,zadnych konkretow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny
witam nowe mamusie na forum 🙂

ale dzis u mnie nie fajna pogoda, niby slonko swieci, ale mroz jak diabli.

u mnie dalej nic w zwiazku z ruchami malenstwa... juz nie moge sie doczekac 🙂 tak samo jak wy dosc dawno nie mialam usg i jestem ciekawa co tam u maluszka slychac 🙂 no a nastepna wizyte tez mam dopiero 19.04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asuilka ja w 12 tyg.ciąży na badaniach prenatalnych usłyszałam od ginekologa że jak cześc ciała między nóżkami jest skierowana ku górze to bedzie chłopczyk a jak w dół to dziewczynka u mnie podobno na dziewczynkę.No ale zobaczymy przeczucie mówi że bedzoe dziewczynka w sumie to jestem pewna jakoś tak czuję ale zobaczymy na wizycie 14 kwietnia czy aby na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jastin203 napisał(a):
Ja jak chodzę na wizytę co miesiąc to mam robione USG i dostaję zdjęcie za każdym razem ,a badac doktor przestał mnie już od 12 tyg.ciąży.


Z tego co wiem nie powinno się robić usg zbyt często bo szkodzi (max 3 razy w ciągu ciąży). Wyjątkiem są ciąże zagrożone lub z podejrzeniem jakiejś wady.

To tyle z mojej strony 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pytałam lekarza i powiedział mi że to bzdura jesli się je ma w gabinecie to jak najbardziej można to nie wysyła żadnych fal które mogłyby zaszkodzic dziecku.A dodam że mój lekarz ma 30 letni staż pracy.Ale każdy ma prawo do własnego zdania na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jastin203 napisał(a):
Asuilka ja w 12 tyg.ciąży na badaniach prenatalnych usłyszałam od ginekologa że jak cześc ciała między nóżkami jest skierowana ku górze to bedzie chłopczyk a jak w dół to dziewczynka u mnie podobno na dziewczynkę.No ale zobaczymy przeczucie mówi że bedzoe dziewczynka w sumie to jestem pewna jakoś tak czuję ale zobaczymy na wizycie 14 kwietnia czy aby na pewno.

zerknijcie na tą stronkę: http://www.baby2see.com/gender/external_genitals.html ja byłam w szoku że we wczesnej ciąży różnica płci jest tak mało widoczna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
jastin203 napisał(a):
Asuilka ja w 12 tyg.ciąży na badaniach prenatalnych usłyszałam od ginekologa że jak cześc ciała między nóżkami jest skierowana ku górze to bedzie chłopczyk a jak w dół to dziewczynka u mnie podobno na dziewczynkę.No ale zobaczymy przeczucie mówi że bedzoe dziewczynka w sumie to jestem pewna jakoś tak czuję ale zobaczymy na wizycie 14 kwietnia czy aby na pewno.

zerknijcie na tą stronkę: http://www.baby2see.com/gender/external_genitals.html ja byłam w szoku że we wczesnej ciąży różnica płci jest tak mało widoczna...


HI HI fajna stronka, a często tak bywa że kobieta mówi wszystkim że będzie miała chłopczyka, a tu poród i......... niespodzianka bo dziewczynka hi hi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Piekny dzien sie zapowiada 🙂 huraaaaaaaa

AsiulkaZG83
nio bede bardzo rzadko na forum jak wroce do pracy...moze raz w tygodniu mi sie uda ale serduchem bede z Wami 🙂
ale nie bede pisac pewnie tylko do nastepnego l4-mam nadzieje, ze bede je miala dopiero od sierpnia, bo lipiec chcialabym jeszcze przepracowac. no ale zobaczymy jak to bedzie 😉

co do usg to moje kolezanki mialy usg co 2.-3 tyg i zdrowe dzieci maja.usg to nie rtg 😜 3 razy jest obowiazek, reszte usg wykonuje sie w zaleznosci od wielu czynnikow.
szkodzic nie mzoe, bo gdyby mialo szkodzic to zagrozonych ciaz wogole nie powinno sie na logike monitorowac, a wlasnie jest odwrotnie- wtedy jest wskazanie do czestrzych wizyt usg. ja sama obecnie mam co 3 tyg usg.

co do plci, to mi w 12 skonczonym tez powiedziano, ze chlopak, ale widomo-zawsze do tego trzeba miec rezerwe, trzeba podchodzic z dystansem, bo dzidzia jest jeszcze malutka . my nawet mamy fotke gdzie niby widac siśka, ale kto wie? 🙂 wszystko moze sie jeszcze wydarzyc.mi to obojetne -byle zdrowe.

ale zobaczcie co znalazlam- co ta medycyna juz nie wymysli?!
http://www.przedciaza.pl/23-test-okreslajacy-plec-dziecka-nowosc.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Ja też byłam zdania, że USG nie szkodzi dziecku. I dalej tak myślę, ale ostatnio na wizycie u lekarza dowiedziałam się czegoś innego. Otóż.....
Nie ma dowodów na to, że to szkodzi ani dowodów, że nie szkodzi. Mi wyszło bardzo wysokie ciśnienie krwi i lekarz powiedział, że na razie nie będzie robić USG, bo na prenatalnym było ok, a dopóki nie skończy się organogeneza lepiej z tym badaniem nie przesadzać. Chyba, że byłoby przypuszczenie, że z dzidzi jest coś nie tak.
Więc od 16 tygodnia, kiedy łożysko jest całkowicie uformowane można bez obaw robić USG.
Myślę, że po części mój lekarz ma rację..... i nie nalegam na razie na USG. A jeszcze się na dzidziusia napatrzę a teraz ryzykować nie będę.
😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny, jak sie czujecie dzis? ja miałam cięzka noc i poranek.. nie spałam bardzo bolały mnie plecy na odcinku krzyżowym i brzuch po bokach miałam takie wrażenie jakby złapał mnie delikatny skurcz i nie chciał puścic , cos strasznego;/ bardzo bałam sie o maleństwo ale dzis znów widzę jak szaleje w moim brzuszku troche sie uspokoiłam.. mysle że teraz coraz czesciej bede tak sie czuc bo ten miesiac to szybki wzrost maluszka a co za tym idzie i brzuszka dlatego czuje taki dyskomfort;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem wezmę jak nie wytrzymam , ale wczoraj to było takie dziwne taki niby bolący skurcz ale dąło sie go wytrzymać masując plecki i brzuszek;/ dobrze że mój facet był czułam sie bezpieczniejsza . trwało to krótko bo z 20 min a teraz czuje takie ukłucie z lewej strony brzucha jakby dzidzia kopała mnie po żebrach. nie wiem sama czy isc z tym do lekarza czy to normalne.
a co do wieku to nie taka młoda, swoje lata mam hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha fajne zdjęcia,podobieństwo jest niesamowite 🤪 to już wiem dlaczego mojej siostrze dawali 90% pewności że będzie chłopakiem 🙃

do tej pory byłam na 4 wizytach lekarskich,na poprzednich dwóh lekarz robił mi badanie usg dopochwowo musiałam go zmienić na innego lekarza bo miałam za daleko,obecny jeszcze mi nie robił kolejna wizyta za miesiąc. Skoro ciąża rozwija się prawidłowo nie ma chyba potrzeby robienia usg za każdym razem,nie wiem może to sie zmieni jak juz bede w bardziej zaawansowanej ciąży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...