Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny, czy Wam też tak brzuszek wieczorami wypycha? Mam wrażenie, że jest raz większy niż za dnia.

Mój nowy gin powiedział dzisiaj, że chyba będzie chłopak. Fajnie, ale problem będzie z imieniem. Ja zawsze marzyłam o Ksawerym (mój mąż twierdzi, że chcę go dac po moim idolu Xavierze Naidoo, ale to nieprawda), ale są spięcia w tym temacie..Czy macie jakieś sposoby na przekabacenie faceta na swoją strone? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
malena10 napisał(a):
też tak macie,że siedzicie długo ,a pozniej spicie do południa i w dzień ?? Bo ja bardzo dużo spie...do 11 minimum i pozniej w poludnie z 2-3h 🙂


Chciałabym pospac do południa, jak narazie (tylko do jutra!) pobudka o 5.30 a powrót z pracy około 17.45. Na początku byłam senna, teraz mam naprzemian, raz sennośc, raz bezsennosc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Chciałabym pospac do południa, jak narazie (tylko do jutra!) pobudka o 5.30 a powrót z pracy około 17.45. Na początku byłam senna, teraz mam naprzemian, raz sennośc, raz bezsennosc!


Kokosanka, to kladz sie spac, bo bedzie ciezko rano wstac...współczuje ,ja bym nie dała rady:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Oj tam, nie ważne, byle skarbeńki były zdrowe 🙂

Dziewczyny, bierzecie jakieś witaminy dla kobiet w ciąży ?
Bo mi lekarz zalecił 2 tabletki magnezu, 1 kwasu foliowego i jak chcę to 1 tabl. żelaza.
Ale ja się zastanawiałam nad takim suplementem, np. Femibion.
Tylko nie wiem, czy brać, bo to w sumie sztuczne witaminy a że morfologię i całą resztę mam w normie to chyba nie ma potrzeby ... Jak sądzicie ?


carpioo, powiedz, gdzie Ty chodzisz państwowo do lekarza ?
Bo mówiłaś, że tak super Cię tam traktują, że aż nie wierzę 😉


ja chodzę na ul. jadźwingów (bodajże 9) do Pani Surowieckiej 🙂 ona mnie zna juz hoo hooo i może dlatego jest taka dla mnie milutka 🙂 poza tym opowiedziałam jej akcję z prywatnego lekarza, to może tez wie, że ja nie dam sobie w kaszę dmuchać 🙂 i z kobietami w ciązy trzeba delikatniej 🙂

jesli chodzi o witaminy to ja biorę PHARMATON MATURELLE, są to witaminy dla kobiet starających sie o dziecko, w ciązy i karmiących 🙂 Moja ciąza to była wpadka ale wczessniej jak zwykle w okresie jesienno zimowych brałam sobie witaminy typu "centrum". No może nie mają takicj wartości jak te dla Przyszłych Mamusiek, ale lepszy rydz jak nic.
Zuziaczek.. ja na pocżtklu chodziłam prywatnie, i o mojej historii możesz przeczytać gdzieś na początku.. tez dałam się zrobić w konia i zapłaciłam ponad 300 czy nawet 400 zł za badania (wizyty prywatnie mam za "darmo" z ramienia medicover- pracodawca gwarantuje nam opieke medyczną) Treaz cjhodze Panstwowo, jestem objęta programem "Mama Zdrowie i Ja" w zwiazku z czym mam cały program badań na 40 tyg. rozpsiany i każde badanie mam całkowicie za darmo 🙂 szkołę rodzenia też (bo to w Warszawie warunkiem jest zameldowanie, a z tm problemu nie ma bo nasza rodzinka tutaj od zarania dziejów) Szkoda mi tych mamusiek przyjazdnyh bo muszą kasę na to wywalić.. no ale cóż.. takie są uroki "emigrowania"..

Więc podumowując, poszukaj dobrego lekarza państwowego.. uwierz mi, że fakt- nasiedziśz się w przychodniach, ale nawet jak sie zarabia dużo, to szkoda by mi było co miesiąć 500-700zł na badania i wizyty wydawać. Ja już teraz odkładam 500-600zł miesięcznie dla Bobaska 🙂 bo na wyprawkę swoją drogą..
Myslałyście juz o tym żeby założyć lokate dziecku? i wpłacać co miesiąc np. 100zł ?? i dac w prezencie na 18stkę takie konto? (albo w póxniejszym terminie na ślub czy coś?) ja to juz myślę tak daaleko w przyszłość 🙂 Mój Narzeczony to już mnie słuchać nie może :P

I mam takie wrażenie, że wyobrażam sobie Dziecko tak do roczku, potem 3-6 lat a potem jak juz jest duże i przechodzi bunt ) Moja Mama sięśmieje, że pewnie tak to zauważę bo tak szybko z dzieckiem czas leci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Oj tam, nie ważne, byle skarbeńki były zdrowe 🙂

Dziewczyny, bierzecie jakieś witaminy dla kobiet w ciąży ?
Bo mi lekarz zalecił 2 tabletki magnezu, 1 kwasu foliowego i jak chcę to 1 tabl. żelaza.
Ale ja się zastanawiałam nad takim suplementem, np. Femibion.
Tylko nie wiem, czy brać, bo to w sumie sztuczne witaminy a że morfologię i całą resztę mam w normie to chyba nie ma potrzeby ... Jak sądzicie ?


carpioo, powiedz, gdzie Ty chodzisz państwowo do lekarza ?
Bo mówiłaś, że tak super Cię tam traktują, że aż nie wierzę 😉


ja chodzę na ul. jadźwingów (bodajże 9) do Pani Surowieckiej 🙂 ona mnie zna juz hoo hooo i może dlatego jest taka dla mnie milutka 🙂 poza tym opowiedziałam jej akcję z prywatnego lekarza, to może tez wie, że ja nie dam sobie w kaszę dmuchać 🙂 i z kobietami w ciązy trzeba delikatniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziek 84 właśnie teraz to dbam o witaminkę C w organizmie. Cytryna do każdej herbatki musi być 😉 choć wcześniej tak nie pijałam, bo nie lubię. Ale co się nie robi dla zdrowia i dla dzidzi.
Carpioo super że dałaś swoje zdjęcie, choć przyzwyczaić się nie mogę do nowej ikonki 😉
No a z lekarzami to wiadomo trzeba nie raz pokombinować. Ja poszłam specjalnie do lekarza w przychodni, żeby mi dal skierowanie na badania 😎 a co trzeba być cwanym 😉
Teraz to pójdę raczej prywatnie bo właśnie mocz i krew to nie wydatek i biegać za skierowaniem się nie chce 😉 leń normalnie, leń......
Witam nowe Brzuchatki. Miło, że nas coraz więcej.
Wieczorem też mam większy brzuś. Chyba norma, jak pytałam koleżanki, która ma 3 dzieci to potwierdziła taką opcję 🙂 U mnie też brzuszek to mały jest zwłaszcza jak leżę. Mój mąż to się ze mnie śmieje już, bo ja chodzę ciągle i pytam czy widać, że w ciąży jestem. Już nie mogę się doczekać takiego dużżżżego brzucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak pójdziesz do lekarza ginekologa nieprywatnie tylko w szpitalu i powiesz, że jesteś w ciąży to nie trzeba być cwanym i kombinować żeby Ci od razu wypisał skierowanie na potrzebne badania. To jest standard po prostu. Ja się leczę prywatnie u ginekologa, który ma dyżury w szpitalu i przychodzę do niego po skierowania na same badania, ale na wizyty prywatnie i już. on to rozumie, ze jesteśmy z narzeczonym studentami i już sama wizyta 100 zł co miesiąc to jest dla niemało kasy, więc jakbym miała płacić dodatkowo za toxoplazmozę czy HIV to chyba bym się skichała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To trafiłaś na wyrozumiałego lekarza, bo nie każdy taki jest jeśli chodzi o kasę. Często uważają, że jak stać ciebie na wizyty to i na badani i na wszystko 😞 Ja nie narzekam na swojego, bo jest cudny, a że nie dostaje skierowania to już pikuś jak dla mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam październikowe przyszłe mamusie 😉
A może u Was się dowiem jak radzicie lub radziłyście sobie z bólem piersi ???
Chociaż to nie jest moją pierwsza ciąża ale to było tak dawno, że nic nie pamiętam 😜 Hmm...chociaż z córką szybko rosły ale nie tak boleśnie... Teraz przez calutki dzień je czuję, czasami nawet ręce mi przeszkadzają jak trzymam je blisko tułowia...masakra jakaś 🤢
Macie jakiś złoty środek na bolące balony 😁 ???

Pozdrawiam gorąco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotka, nie martw się, niedługo zamieszczę zdjęcie mojego Brzuszka 🙂 hihihi

Mi tez brzuszek "rośnie" wirczorem 🙂 śmiejemy sie że siła grawitacji i już 😉 a rano taki malutki..
Przed chwilą własnie zdenerwowała mnie koleżanka z pracy (bo ja w pracy jestem, pon-pt, 8-16) bo sie pyta głupio "ależ ci brzuszek zmalał, oby na pewno wszystko ok z twoim brzuchem?? a ja pełna powaga, i mówie, że to normalne.. i że dzidzia zdrowa!! i ze kobiety w ciazy nie muszą byc grube..
ona to samotna jest, ma 30 lat i w ogole z zycia nie zadowolona, bo co am chlopa to po sexie ja zostawia.. i mysle ze zadzrosci ze mi (jestem mlodsza o 6 lat od niej) sie udaje zycie 🙂
ehh no cóż, jak sie jest w ciąży to co by nie było, jest się w centrum uweagi- ludz życzliwych i tych mniej..

Dziewczyny.. chyba nie dam rady tej pracy napisac 😞 nie mams iły na magisterke.. po pracy jestem taka zmeczona ze nie chce mi sie pisac 😞 Mam nadzieję że niedługo się zmotywuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpioo...znam ten bol...tez nie mam sil pisac, ba nawet otworzyc ksiazki mi sie nie chce....
jesli chodzi o witaminki to jem Falvit Mama i rutinoscorbin 🙂 i do tego mnostwo owocow 🙂
Mi tez na badaniu wyszedl bardzo zly mocz, ale jakos to mnie nie dziwi, bo ja wciaz choruje to na kamice, to na zapalenie ukladu moczowego itp...
Ostatnio sobie wkrecam, ze moze mocz mam zly, bo moze mam jakis stan zapalny np. pochwy. Martwie sie, bo mnie odrzuca od jogurtow....
obsesyjnie dbam o higienę...strasznie sie boje, nie chce zaszkodzic bobikowi 🙂
Jeśli chodzi o imie - to bardzo podoba mi się Jan albo Staś i tak bym chciala nazwac chlopca (jeszcze nie znam plci, ale wiem, ze to bedzie menior), a jesli to bedzie dziewczynka to najlepiej Helenka albo Emilia. Zobaczymy 🙂 pozdrawiam wszystkie brzucholinskie i witam nowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo pewnie masz rację, że przez koleżankę zazdrość przemawia. No mnie nie raz to martwi, że z rana taki brzuś mały, ale jak masz podobnie to jakoś mnie to pocieszyło. Chyba dziury w całym szukam.
Co do pisania mgr to oj...oj....lepiej nie mówić, a wiem że muszę się obronić w lipcu, bo i tak już rok mija od czasu kiedy miałam pierwszy termin 😉 Normalnie leń. zdaję sobie sprawę, że jak tego teraz nie zrobię no to d*** i zmarnuje czas na mgr i wogóle. To też wina tego, że mam już inż. i nie widzę sensu w tym papierku 😞 Ja siedzę w domu i nic nie działam, a nie dziwie się wam jak pracujecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do imion to u nas dla dziewczynki już dawno wybrane - Zuzanna. Problemem było wybranie imienia dla chłopczyka, ale w końcu znalazło się i będzie Filip jakby się okazało, że na USG widać coś odstającego 😉 Tylko będzie ciekawie jak nam nie podpasuje imię do osobowości malucha hehe.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry 🙂
Spalam dzis do 10.30, nie potrzebnie siedze po nocy a pozniej jeszcze w dzien odsypiam.

Biore femibion2 i u mnie sklada sie od z dziennej dawki dwoch tabletek-1kapsulka i 1 tabletka do obiadu.

Co do imion-dla dziewczynki wybrallismy Kaja, na drugie imie chyba Blanka-tak mam z bierzmowania. Z chlopcem jest dla mnie duzo trudniej. Zwracam uwage na to jakie imiona sa w czolowce i Kuba od 10 lat jest na 1 miejscu. Ostatnio czytalam ze w jednym przedszkolu bylo 30 Kubusiow-masakra jakas. Dominik jest ok ale jeszcze nie wiem. Ciezka decyzja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂
Ja też biorę cały czas witaminki-mimo dobrych wyników-takie zestaw kwas foliowy z różnymi witaminami. Znowu od rana mam okropny ból głowy, muszę zaraz wyjść na spacer, może przejdzie tak jak wczoraj.
Co do imion-jeśli będzie dziewczynka to Melissa lub Amelia, jeśli chłopczyk będzie Leon-bo mąż się uparł. Na niego wszyscy wołają Leon (chociaż ma zupełnie inne imię) no i uparł się na Leosia Juniora. Mam nadzieję że mu przejdzie bo jeśli faktycznie będzie chłopak to będę miała dwóch Leosiów w domu :-)
Dzisiaj planuję sprzątanie-oczywiście w miarę moich (naszych hehe) możliwości 😉 jutro rano jedziemy na lotnisko po mamę, przylatuje do mnie na 10 dni! Już nie mogę się doczekać :-)
Miłego dnia Kobietki x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

Co do imion to ja i mój partner i mamy już wybrane: jak bedzie dziewczynka to prawdopodobnie Hania a jak chłopak to albo Paweł albo Patryk. Proste i ładne imiona 🙂
A mi wróciły chyba mdłości 😞 rano jak zjem sniadanie to jest tragedia jest mi tak nie dobrze, a wczoraj 2 razy wymiotowałam po powrocie od dentysty 😞 też tak macie ze wam to wraca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to z tymi mdłościami nie jestem sama. Od kilku dni też mam je ponownie, właśnie zwłaszcza wieczorem. No i ciągle mam małą chęć do jedzenia, choć wiem, że nie może mi burczeć w brzuchu więc jem z myślą o maleństwu. 🙂
Mdoundi będziesz miała super towarzystwo, nie ma jak mama 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzuszki 🙂
U mnie jeśli dziewczynka to Amelia lub Lena chłopiec Igor. Od wczoraj kilka razy zdarzyło się , że miałam jakieś skurcze też tak Wam się zdarza??? buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...