Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jak są wygodne i Cię nogi i kręgosłup przez nie nie boli to możesz nosić, chociaż obcas zalecany w ciąży to 3-4 cm 🥴
Pokaaaaaaż ! 🤪

No ja właśnie za bardzo kostiumu nie mam, muszę coś kupić.
Bo te wszystkie moje bikini, trójkąciki, sznureczki i stringi czas odłożyć na bok 😞

Aj, mój to jak dziki zwierz - zawsze chętny, nawet jak się nie wykąpię, (żeby go zniechęcić, gdy nie mam ochoty).
😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Carpioo najważniejsze, abyś się nie męczyła w tych butach i uważała, aby nie potknąć się. Mamy teraz ciut słabsze stawy czy jakoś tak 😉 Ja odstawiłam moje najwyższe buty ale nie zrezygnowałam z obcasika. Moja koleżanka całą ciążę chodziła na wysokim i nic jej nie było. Zależy chyba od organizmu, predyspozycji 🙂
Zuziaczek super tabelkę załączyłaś. dodałam sobie do ulubionych 😆 A co do WR to ja miałam robione. Lekarz od razu zalecił na początku.
Dziś chyba przesadziłam ze spacerowaniem. Jak się położyłam po to się ruszyć nie mogłam 😞 Tak plecy mnie bolały, że aż się popłakałam ciut. do tego coś brzuch pobolewał po bokach i już strach w oczach...ehh....ale nospa pomogła a plecy jako tako 🙂 na szczęście maluszek się ruszał więc jestem spokojna 🙂
Co do ćwiczeń to mój lekarz mówił, żebym poczekała z nimi do 26tc. Wtedy jest już bezpiecznie. Wytłumaczył też, dlaczego dopiero po tym tyg. szkoły rodzenia przyjmują na zajęcia. Boją się odpowiedzialności, aby kobieta po ćwiczeniach nie zaczęła rodzic szybciej. Ja czekam na 26tc. jak mówił lekarz. Na basen będę chciała się wybrać...ale chcieć a pójść to wiecie 😉 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Bąbelki 🙂 Już mi troszkę lepiej, zdystansowałam się 🙂
Kolanko dzisiaj mniej bolało, bo własciwie cały czas na nie bardzo uważałam, no i smarowałam chyba ze 3 razy, Mam już bardziej słoneczne myśli choć za oknem deszczyk.

Super pomysł z tym basenem, Ja zawsze miałam opory przed chodzeniem bo a tu za dużo, tu za płasko i takie tam kompleksy a teraz marze o tym by popływać i gdzies mam to jak wyglądam. Na prawdę! 🙂 Muszę się wybrać z moimi chłopakami albo tylko z męzem pojedziemy, żeby się sk,upić na pływaniu a nie na pilnowaniu małego. Kręgosłup, stawy rozruszać, poleżeć sobie 🙂 Szkoda że nie mieszkamy blisko bo byśmy sobie taki pociąg strzeliły jak te mamusie w filmie Życie przed życiem 🙂

Miłego wieczoru 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):

Atagusia ja nie mam bladego pojęcia, jak taki pas ciążowy używac..Czy wtedy spodnie z tyłka nie zlatują? Może któraś z dziewczyn zrobi foto w pasie ciążowym i da mi podpowiedź jak to się nosi? 🙂


Kokosanko pasy ciąowe kupisz na allegro, ja mam takie za 8 zł. zakładasz spodnie, nie zapinasz zamka i guzika, nakladasz na góre pas i gotowe. Jeśli gacie nie spadały Ci noszone bez paska to pod pasem też nie spadną. Moje niektóre sie zsuwają, ale inne super się trzymają. Można chodzić w starych gaciach i nie uciskac dzidziusia.

Kurcze nie umiem wkleić fotki do posta a mam ;/ Jak to zrobić ????? heeeeeelp
W takim razie dam fotkę w pasie jako zdjęcie profilowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O, widzę, że też masz biały 🙂
Ja na próbę wzięłam właśnie jeden biały i też mi spodnie nie spadają.

Ostatnio wklejałam w tym białym pasie, ale to było ze 20 kartek wstecz, albo i więcej.
Coś takiego:

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/97/biayk.jpg/][IMG]http://img97.imageshack.us/img97/2656/biayk.jpg[/IMG][/URL]


Atagusia, www.imageshack.us, tam wklejasz fotkę i potem linka tu kopiujesz, "kod forum" to się nazywa.
Najpierw szary przycisk BROWSE, wybierasz zdjęcie, potem OK, potem "prześlij teraz" a potem 4 link. (kod forum).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/219/dsc00110jx.jpg/][IMG]http://img219.imageshack.us/img219/2951/dsc00110jx.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]



jupiiiiiii działa 🙂 dzięki dzięki dzięki zuziaczku 🙂 😘


ja kupiłam: czarny, biały i granatowy hihihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzisz, udało Ci się 🙂

Wy tez tak macie, że jak np biegniecie po schodach w dół to Wam brzuszek skacze ?
W sensie mi się tak trochę jakby trzęsie... Czy to TŁUSZCZ ?! 😮

Ja mam fajny pas czerwono-granatowy w białe paseczki, ale muszę jeszcze do niego przytyć 😁

Hmmm, to ma pomóc ?
http://www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,92032,5552756,Cwiczenia_dla_kobiet_w_ciazy___czesc_1.html
Takie ćwiczenia coś dają ? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
masz za to ode mnie oklaska 🙂

mnie skacze troche jak lece po schodach, ale najpiejej jest rano jak się budze po nocy spedzonej na plecach. Jakby go nie było 🙂 troche tylko odstaje jak dotykam. Myśle sobie, że skoro rozpływa się na boki to musi być tłuszcz hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde jak patrze na te ćwiczenia to nie wyobrażam sobie takiego spokojnego wstawania (z leżenia na siedzenie).. to mnie rano najbardziej 'boli', wiec mam sposób, że się na bok przerzucam.. i powoli podnoszę.. 🙂 podpierając sie rękoma.. a jak jest Mój to mnie podnosi za rączki zwyczajnie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
O, widzę, że też masz biały 🙂
Ja na próbę wzięłam właśnie jeden biały i też mi spodnie nie spadają.


Zuzia.. bo my mamy podobne brzuszki.. to normalnie nosisz spodnie sprzed ciązy.. i na to pas, i spodnie nie spadają? bo ja nie dam rady nawet rozporka zapiać w tych sprzed ciązy.. a tych ciążowych z kolei drażni mnie, że one pupki nie podkreślają.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do ćwiczeń to jakieś mega powolne mi się one wydają, ja chyba bardziej energiczna jestem, tylko niestety ćwiczyć mi się nie chce :P
Niestety nie mogę się podnosić z leżenia na plecach na prosto, bo mnie coś w środku boli (brzuch), więc zawsze się muszę przeturlać na bok i wtedy wstawać podpierając się 🙂 he he, podobnie mamy 🙂
Co do spodni zwyczajnych sprzed ciąży, mam kilka par takich spodni, niby jeansy, ale bardzo elastyczne, one nawet teraz są dobre 🙂
Czasem kupiłam coś za dużego i teraz się przydaje 🙂
Ciążowych mam chyba tylko dwie pary - jedne lniane, drugie białe materiałowe, tyłek w jednych i drugich wygląda w miarę, to znaczy nic nie spłaszczają, bo są miękkie.
Co innego jeansy ciążowe, to jest porażka - dupa płaska jak stół ! I do tego nie wygodnie mi...

W obcisłe rurki sprzed ciąży nie wchodzę już dawno niestety 😞
W końcu ważę 4,5 kg więcej 😞
Niektóre spodnie są prawie dobre, tylko się dopiąć nie mogę, to wtedy ten pas się bardzo przydaje.
Ale teraz staram się nie ściskać niczym poniżej pępka, bo dzidzia tylko tam się rusza, więc wiem, że siedzi nisko, a ja ją gniotę i jej niewygodnie.
Nisko, czyli na wysokości szramy po operacji usuwania jakiegoś mięsa z jamy brzusznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris kochana pocieszę Cię może ... Ja też mam problemy z kolanami , byłam kiedyś na wizycie i lekarz też mi powiedział , że aby nie robić operacji trzeba zastosować zastrzyki tylko że one kosztowały 1300 zł za 3 zastrzyki , nie pomogły , operacja była , kolana pobolewają jak się nachodzę , ale bądź dobrej myśli , ja mam poważne zwyrodnienia i na mnie dlatego nie zadziałało ale głowa do góry 🙂

Byłam dziś na wizycie - generalnie wszystko jest ok maluch waży prawie pół kilograma , nie ma wodogłowia , wad kręgosłupa i rozwija się prawidłowo. Siurka dziś nie pokazał , jak lekarz chciał nam pokazać buźkę to zasłonił ją łapkami Łobuz mój mały. I najadłam się strachu , bo w pewnym momencie ,..... serduszko na chwilę stanęło. Lekarz mnie pocieszył , ze to jest strasznie częste acz nie groźne zjawisko . Ale ja już swoje dzisiaj przez to wypłakałam - na pewno to zrozumiecie. myślałam że zawału tam dostanę. Na szczęście po kilku sekundach ruszyło do pracy. Na 13 czerwca zapisałam się na 3D/4D. Już nie mogę się doczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia1989 napisał(a):

I najadłam się strachu , bo w pewnym momencie ,..... serduszko na chwilę stanęło. Lekarz mnie pocieszył , ze to jest strasznie częste acz nie groźne zjawisko . Ale ja już swoje dzisiaj przez to wypłakałam - na pewno to zrozumiecie. myślałam że zawału tam dostanę. Na szczęście po kilku sekundach ruszyło do pracy.

weź nie strasz, bo i ja zawału dostanę ! Nie wiedziałam, że takie rzeczy się zdarzają a tym bardziej, że to normalne... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Gosia1989 normalnie to na taki widok zawało można dostać 😞 Nie dziwie się że się popłakałaś 😞 Ale dobrze, że lekarz powiedział że to normalne 🙂 Ale oby się więcej nie przydarzyło 😉
Ze wstawaniem też mam problem. leżę na lewym boku i podnoszę się do góry powoli, choć nie zawsze o tym pamiętam.
Czy któraś z was wie dlaczego lepiej spać na lewym boku niż na prawym? bo czytając książki już nie pierwszy raz się na coś takiego natknęłam, ale nie było wyjaśnione 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo, leżąc na lewym boku lepiej jest dzidziusiowi, chodzi z tego co pamiętam o to, by łożysko było dobrze dotlenione
no i jeszcze wtedy nie powinno być zgagi (leżąc na prawym boku uciskamy żołądek)

znalazłam taki artykuł
http://www.blog.przedporodem.pl/dlaczego-w-ciazy-warto-spac-na-lewym-boku/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu mnie zawiodła Lęborska słuzba zdrowia mianowicie pierwszy raz udało mi się zapisać do mojego lekarza na kase chorych przyjeżdżam i tu zonk Pan doktor postanowił że dziś juz mu sie nie chce pracować i wyszedł półtorej godziny wcześniej do domu mimo że miał umówionych jeszcze 7 pacjentek które na niego czekały normalnie rewelka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koyotka napisał(a):
hejka 🙂

Czy któraś z was wie dlaczego lepiej spać na lewym boku niż na prawym? bo czytając książki już nie pierwszy raz się na coś takiego natknęłam, ale nie było wyjaśnione 😞



Kochana, wiem ale nie wiem czy to ładnie wytłumaczę.. chodzi układ tętniczo- żylny, jak wiesz tętnice dostarczają krew z tlenem, a żyły, odprowadzają krew bez tlenu do serca, ciśnienie w nich jest dużo słabsze niż w tętnicach, krew płynie 'pod górkę' i nic jej nie zasysa.. leżąc na prawym boku, można ucisnąć zyłę, która nie odprowadzi beztlenowej krwi od płodu, dlatego wazne jest by pomóc tym żyłom pracować i odprowadzać 'zużytą' krew. tętnice są bardziej z lewej strony sobie świetnie 'pomogą' same, bo jak wcześniej napisałam w nich jest dużo wieksze ciśnienie i dodatkowo pompuje je serducho. ale nie bójcie się spać też na prawym boku, jesli wam wygodnie. Ciało kiedy śpi ma w sobie napięcie mięśni, ktore utrzymują wszytko w należytym miejscu i dzidzi się nic nie stanie. Jest natomiast to bardzo ważne przy udzielaniu pierwszej pomocy, bo kiedy jesteśmy nieprzytomni całe napięcie mięśniowe itp. ustaje, i automatycznie jak leżałybyśmy na prawym boku, gniotłybyśmy żyłę..a tętnice nie mogłby by wtłoczyć 'dobrej' utlenionej krwi do dzidziusia, bo blokowałaby je ta niedotleniona- 'zła'.
to tak swoimi słowami. Mam nadzieję, że nie zamotałam 🙂

ps. nie jestem pielęgniarką, ani nic z tych rzeczy 🙂 po prostu skończyłam kurs udzielania pomocy przedmedycznej (chyba 2 lata mielismy to na studiach) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Mamusie!!
Koyotka ja cos kiedys czytalam,ze tak jak napisala Ankeri,ze lezac na lewym nie uciskamy żoładka wtedy moze spokojnie strawic jeszcze pokarm co w nim został,unikniemy zgagi a takze nie uciskamy jakiejs żyły która spokojnie płynie nam krew,przez to jest mniejsza szansa na skurcze łydek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...