Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam w ten słoneczny dzionek 🙂
ładnie zaczynają nasze bobaski fikać 🙂 Będą teraz przypominać nam o sobie coraz częściej 😜 Fantastyczne uczucie 🙂 Z rana dziś znów na brzuchu miałam śmieszną górkę która pomału zniknęła 🙂 a twarda była, więc pewnie pupka lub głowa - jeszcze nie odróżniam 😉 haha
Miłego spokojnego dnia 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Koyotka mam dosłownie tak samo. Wyskakuje pagórek doskonale wyczuwalny a po chwili powolutku znika. Wydaje mi sie że mój mały jest ułożony po prawiej stronie, bo wlaściwie tylko tam sie coś dzieje.
Chciałam zapytać też w którym dokładnie miejscu wyczuwasz te "pagórki". U mnie są one dość nisko zwykle tuż nad łonem. Czy to nie za nisko ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie 🙂

U nas dzisiaj tez piękne słoneczko. Szkoda że w sobotę było chłodno i deszczowo - byliśmy na pikniku rodzinnym w firmie męża, młody dał sobie pomalować twarz w pirata i by zachwycony. Byliśmy też u teściowej z kwiatami z okazji Dnia Mamy a od niedzieli jestem sama z Młodym , bo nasz Tatuś pojechał do Niemiec na szkolenie. Dzisiaj też pierwszy dzień bez Młodego, poszedł do przedszkola na cały dzionek po chorobie, więc mam trochę czasu dla siebie 🙂 Zjadłam na śniadanko truskawki i zaraz się biorę za sprzątanie.

Wczoraj pierwszy raz poczułam bardzo wyraźne mocne kopanie naszej kruszynki 🙂 Dotąd to było tylko lekkie smyranie, lub przelewanie a teraz solidne kopniaki! Radości było co nie miara.
Zapomniałam też napisać o tym, że w sobote w nocy pierwszy raz poczułam dramatyczny ból łydki!!! Zaczynają mi się skurcze 🙂 Jem magnez, mam nadzieję, że pomoże 🙂

A wieczorem o 19:30 idę na kontrolę z wynikami moich badań prenatalnych - trzymajcie kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia małe takie uderzenia, co pisałam i widzę małą piłeczkę pingpongową to tak poniżej pępka na łonie. A taka duża odstająca to tak od pępka po łono. chyba jesteśmy jeszcze w tym czasie ciąży, że dziecko tak właśnie jest umiejscowione. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko ja też czuję maleństwo dokładnie od pępka w dół 🙂 w kopniaczki z prawej strony na dole 🙂 A rano wybrzuszenie jest z prawej strony tak jakby maleństwo tam sobie wolało leżeć. Ja spie na lewym boku więc pewnie dlatego Myszka Mała się tam przemieszcza 🙂 Boże jakie to cudne czuć te nasze dzieci 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koyotka napisał(a):
Atagusia małe takie uderzenia, co pisałam i widzę małą piłeczkę pingpongową to tak poniżej pępka na łonie. A taka duża odstająca to tak od pępka po łono. chyba jesteśmy jeszcze w tym czasie ciąży, że dziecko tak właśnie jest umiejscowione. 🙂


Wiem, że dno macicy w moim tygodniu ciąży powoli dochodzi do pępka. Mojego dzidziolka wyczuwam zaraz ponad moimi włoskami łonowymi. Mam nadzieje że to nie za nisko, ale myśle sobie ze skoro mały ma już ok 16 cm + nóżki to chyba wypełnia większą przestrzeń. Więc może mnie kopać tak nisko. Nie wiem, nie mam pojęcia jak to jest. Wiem natomiast, że nie odczuwam wyraźnych kopniaczków. Czuję tylko te pagórki i falowanie w brzuszku i to właściwie wieczorem, albo jak dłuzej leże na plecach. Śmieję się że wtedy moje "fety" spływają na boki, to wtedy mogę Adasia poczuć przez skórę 🙂

A dziś narodził się Dominik syn mojej koleżanki dobrej, która była moją towarzyszką niedoli i razem zmagałyśmy się z niepłodnością. Zaszłyśmy w ciążę jedna po drugiej w równym odstępie 5 miesięcy. Ona miała termin na 23 maja, a ja mam na 23 października. Urodzila tydzien po terminie zdrowego chłopczyka 55 cm, 3260 g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris napisał(a):
Cześć Mamusie 🙂

Zapomniałam też napisać o tym, że w sobote w nocy pierwszy raz poczułam dramatyczny ból łydki!!! Zaczynają mi się skurcze 🙂 Jem magnez, mam nadzieję, że pomoże 🙂



oj znam ten bol.... ja zajadam sie asparinianem magnezu...ale nie zawsze pomaga :/

zycze powodzenia na wynikach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Mamusie 🙂 🙂
Iris bardzo fajna ta piosenka 🙂 jeszcze fajniej bedzie słuchac jak bedzie spiewało moja dzidzia 😉

Kofane Moj dopiero w ta sobote o 22.30 pierwszy raz poczuł jak nasz dzidzius tam sie przewraca z boku na bok,te fikołki itd. był taki szczesliwy 😉 🙂 😆

Jutro ide na 10 rano na wizyte do pani gin i mamy poznac płec,mam nadzieje,ze sie uda 😉

Oj Dziewczyny wspołczuje z tymi skurczami łydek 😞 mnie na szczescie jeszcze to nie dopadło 😉
Milego dzionka 🙂u mnie dalej pogoda licha 😉mimo iz mieszkam na morzem to ja opalic sie nie moge,ciagle tu zimno 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze ja już też miałam chyba w nocy skurcza łydki, ale szybko podniosłam palce do góry i przeszło. Piszę "chyba", bo może mi sie to śnilo, ale raczej nie 🙂

madziek oby dzidzia odwrócił/a się tka abyście mogli zobaczyć czy to chłopczyk czy dziewczynka. Z własnego doświadczenia wiem, że wrazenia niezapomniane 🙂 Nio chyba, że masz już dzieciaczka to wiesz jak to jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia moze to nie był sen 😉dobrze,ze szybko przeszlo 🙂

Ja doswiadcznia nie mam bo to moje pieewsze 🙂 🙂 🙂 oby pozwolilo sie podglądnac 🙂
u mnie wszyscy twierdza,ze to siusiak tam bedzie,nawet Moj tak twierdzi 😉 a mnie to wszystko jedno 🙂
Ja chce zobaczyc moje dziecko,niewazne czy to chlopak czy dziewczynka 🙂

Zastanawialismy sie nad usg 3d/4d i doszlismy do wniosku,ze zrobimy w krakowie bo koszt to 250 ze zdjeciami i z plyta CD a tu w dublinie kurde,polska klinika a zdzieraja jak nie wiem....za to samo badanie chca 200euro 😮 paranoja tutaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio masakra nieziemka kasa. Ja mam fajnie bo u mojego gina takie usg wlicza sie w koszt wizyty, czyli płace 100 zł i mam full serwis 🙂
Zanim sie dowiedzielismy, że to chłopak to mój mąż był przekonany, że to dziewczynka. Ja nie miałam żadnych przeczuć, tzn myślałam sobie , że bedzie chłopak, bo na poprzedniej wizycie powiedział gin, że jakas kropeczka tam jest, ale jeszcze nie widać. Tak bardziej z rozsądku myślałam, że ta kropeczka to siusiak, ale nie miałam jakiś przeczuć wewnętrznych że to chłopak.
Najlepsze jest to, że wszyscy już wiedzą , że Adaś nam rośnie, a moja teściowa ciągle ma nadzieje, że może jednak dziewczynka hahaha - bo ma już 2 wnuków 🙂 troszke mnie tym wczoraj wkurzyla, ale dziś to olewam, nie przejmuję się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia no to masz bardzo fajnie z tym lekarzem 🙂 A w ktorym tygodniu dowiedziałas sie o płci??
ja jutro zaczynam 19 i mam nadzieje,ze bedzie widac,wkoncu tak mi kazała przyjsc 😉najwyzej jej nie zaplace hehe 😜 zartuje 😉 no ale mam nadziej,ze sie dowiem i ze to bedzie moje juz ostatnie usg tutaj.

A tesciowa pewnie by chciala jaka wnuczke ale sie kolejny wnuk urodzi to bedzie jej bez znaczenia 🙂 kocha sie tak samo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia moja teściowa jeszcze nie wie co będziemy mieli, a już w sobotę dostałam od niej takie jeansowe maleńkie ogrodniczki i bluzeczkę z wyszytymi serduszkami 🙂 Śmiałam się, że na prawdę strasznie by chciała ta wnusię skoro się nie powstrzymała, a ona mi na to, że już miała w ręce takie cudne sandałki, ale pomyślała sobie, że do przyszłego lata zmieni się moda i kupi wtedy 🙂 Szalona 🙂 Wiem, że będzie się cieszyć jeśli okaże się, że będziemy mieli drugiego chłopca, najważniejsze jest przecież żeby dziecko było zdrowe! ale z drugiej strony te babcine marzenia o wnuczkach są chyba od nich silniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie dowiedziałam w 16 tygodniu. Było widać doskonale. Spójrz do mojej galerii tam są fotki z usg. Nie ma wątpliwości, że to chłopak 🙂 teściowa może pożegnać się z nadzieją na dziewczynkę, ale nie będę jej tego uświadamiała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hihi wiem wiem 🙂
kurcze wczoraj wieczorem i w nocy tak się ruszał i tak go mocno czułam, że aż dziwnie mi że nie czuję teraz nic tak wyraźnie.Teraz czuje takie małe pyknięcia i znów nie wiem czy to on bo to pikuś w porównaniu do tego co czułam wczoraj w nocy 🙂 Już chce być w domu, płożyć sie i oczekiwać, a potem jak wyskoczy piłeczka to jestem najszczęśliwsza 🙂 Nie wiem gdzie on tam sie mieści, bo mój brzuch wcale nie jest wielki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Atagusia moja teściowa jeszcze nie wie co będziemy mieli, a już w sobotę dostałam od niej takie jeansowe maleńkie ogrodniczki i bluzeczkę z wyszytymi serduszkami 🙂 Śmiałam się, że na prawdę strasznie by chciała ta wnusię skoro się nie powstrzymała, a ona mi na to, że już miała w ręce takie cudne sandałki, ale pomyślała sobie, że do przyszłego lata zmieni się moda i kupi wtedy 🙂 Szalona 🙂 Wiem, że będzie się cieszyć jeśli okaże się, że będziemy mieli drugiego chłopca, najważniejsze jest przecież żeby dziecko było zdrowe! ale z drugiej strony te babcine marzenia o wnuczkach są chyba od nich silniejsze 🙂


teściowe są dobre hahahaa rodzice też. Oni już sie przymierzali do wyboru imienia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe nocy z niego ptaszek 😉 nie pamietam ale gdzies czytalam,ze ponoc dzidzie w nocy sa najbardziej aktywne chyba wlasnie jak my odpoczywamy,hehe 🙂
ja sie czasem tez zastanawiam gdzie to moje dzieciatko sie chowa,bo ja leze na plecach to brzuch mi sie tak jakos rozlewa na boki i mam tylko mała gorke 😉ciekawe to.. 😉
moja dzidzia jak daje znac o sobie to nie wiem dlaczego ale upodobalo sobie prawa strone mojego brzuszka 🙂widocznie tam mu/jej lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dawno mnie tu nie bylo, więc zaległości byl ogrom. Moja teściowa zawsze chciała mieć córeczkę, po kilku poronieniach udało się i ma teraz 4 synow i 1 corke. A teraz los sie tak odwrócil ze ma 3 wnuczki( 4 w drodze 🙂 )i 1 wnuka, jest szczęsliwa. W tamtym tyg najadłam się troche strachu bo przez 2 dni nie czułam wcale dzidzi mialam jeszcze troche poczekac i isc do lekarza ale dzidzia sie w koncu zaczela odzywac, mam nadzieje ze wszystko jest ok wizyte mam w przyszlym tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...