Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
He he, super klejnoty 😁

edytak napisał(a):
Wróciłam od lekarza 😉
Bartuś warzy 3,400 🤪
następna wizyta 28 ale lekarz stwierdził że mogę szybciej urodzić 😉 i oby tak też było ;p

o kurczę ! 🤪 To już tuż tuż !!! 🤪

Kasiuszka, Ty chudzielcu !
Ja mam ponad 100 :/

Iris napisał(a):
Hej Kochane! Co Wy na to żebyśmy po porodzie przeniosły się na mamusie.net ? Byłam tam obkukać co i jak, bardzo przyjemne to forum! No i oczywiście priwa byśmy zachowały 😉

Miłego dzionka! 😘

no musimy ! Bo to forum nam przeciez zamkną.

carpioo napisał(a):

a w czwartek wielki sądny dzień- przyjmie pracę czy nie!
ooo zgrozo! 😲

a czemu ma nie przyjąć ? Od Ciebie nie przyjmie ???! Żartujesz chyba !
carpioo napisał(a):
kochane., jeszcze zakończenie i konieeeeeec 🤪

dzielna jesteś ! Tak trzymaj !!! 🤪
Aneta84 napisał(a):
Spójrzcie na to:
http://www.kciuk.pl/Ciezarne-dumne-z-kraglosci-a65280/

ale odważne babeczki 🙂

toż to morświnki 😁
hi hi !
Ja bym się nie odważyła, sorry...

Kokosanka napisał(a):

ja kupiłam 2 paczki huggies newborn (ale te mniejsze paczki), potem już kupiłam huggies 2, ale kupię jeszcze na spróbę paczkę Dady, bo słyszałam, że te pieluchy są bardzo fajne,

też mam 2 paczki Huggies Newborn, a Dady jeszcze nie szukałam, po tym jak mój na mnie nakrzyczał, że za dużo pieluch kupuję 😞
A dziś w końcu pojechałam z bratem Mojego po komodę pod przewijak i jestem bardzo zadowolona 😆
Mam już składzik na pieluszki ! 🤪 Hi hi !

A co do tych pieluszek z wycięciem na pępek to podobno oprócz Belli:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/560/pieluchy.jpg/][IMG]http://img560.imageshack.us/img560/8804/pieluchy.jpg[/IMG][/URL]

jakieś rossmanowskie.

A na szkole rodzenia nas położna uczyła, jak podwijać pieluszkę, by nie właziła na pępol 😉
i mówi, że to wystarczy, że nie trzeba kupować specjalnych.

gosia1989 napisał(a):
Dziewczyny powiedzcie czy te podstawowe szczepienia dla dzieci to one są bezpłatne??? W sumie nic o tym nie słyszałam i nie wiem 🤔

w szpitalu robią bezpłatne szczepienia obowiązkowe, a potem trzeba dziecko samemu zaszczepić szczepionka najlepiej 5 w 1 lub 6 w 1, są płatne ( w Warszawie 129 zł. i 200 zł. ) a w innych miastach na pewno taniej.
Położna nie polecała tych szczepionek, co są refundowane przez NFZ, bo maluszka kłują kilka razy, do tego te szczepionki są do d... i nie wiadomo, jak je ze sobą łączyć, bo mogą być jakieś niezgodności, a jak się użyje takiej 5 w 1 to masz pewność, że wszystko będzie dobrze.
Ale to słowa położnej z wczoraj, ja się nie znam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ale nam dzieciaczki rosną.. Tak jak pisałam wcześniej ,przepowiadam, że albo Edytka albo Gosia lub Meegotka będą pierwsze 🙂 Nie mogę się już doczekac wieści, ale historię jak przeżyłyśmy poród chyba opiszemy sobie, jak już wszystkie urodzą 🙂

Akneri Adaś Krzyś już duży chłopak..Tak jak pisałaś kiedyś, waga dziecka nie jest zależna od wagi urodzenia rodziców, bo Ty i Twój mąż byliście mali jak się urodziliście.

Iris jaki masz zgrabniutki brzuszek!!

a gdzie jest Marzenka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziak to zupełnie jak ja 😁 też jestem zielona w temacie (dopiero 3 zajęcia zaliczyłam 🙂 ) ja Cię szczerze podziwiam za zdobytą wiedzę (na razie teoretyczną)
Kokosanko ja to bym chciała wiedzieć zanim pójdę sama rodzić jak Dziewczyny to przeżyły 😮 choć oczywiście strach na samą myśl że coś mnie wystraszy 🥴
... no właśnie gdzie Marzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi szczepieniami to ja mam mieszane uczucia...
Mam wrażenie, że po części jest to nakręcanie młodych rodziców, którzy chcąc zrobić wszystko dla Maluszka decydują się często na wszystko co jest im proponowane... Chodząc do lekarza, miałam wrażeni, że pielęgniarki mają procent od każdego pacjenta, który się na któreś dodatkowe szczepienia zdecyduje...
Za tymi zintegrowanymi szczepieniami to nawet jestem. Ale inne rotawirus, pneumokoki.., to już bym się zastanowiła, bo są drogie jak dla mnie i są różne opinie na temat potrzeby ich stosowania. Więc Mamuśki poczytajcie sobie i przemyślcie wszystko 🙂 zanim się zdecydujecie na jakąś opcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie może dziecko przeżyć zdrowe bez szczepień ale z drugiej strony jak sie tak zdarzy że dzieciak zachoruje to potem sie będzie mieć wyrzuty że się żydziło kilku stówek i przez to dziecko cierpi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku ale te nasze dzieciaczki duże!!Aż się wierzyć nie chce..a takie małe bąbelki nie dawno na USg było widać 😉

temat szczepień to jak dla mnie trudny temat. Sama nie wiem co myśleć i na co się zdecydujemy. Pytam znajomych jak robili, ale co rodzice to inaczej. I bądź tu mądry 😉 na spotkaniu z pediatrą była mowa o tym i radziła, aby zrobić 5lub 6 w jednym (tak jak pisała Zuziaczek) no i pneumokoki ( to już jest droższa zabawa). Położna podobnie wypowiadała się. Te 5lub 6 w jednym to jeszcze nie jest majątek, ale za to te drugie to już duża inwestycja....

Wczoraj jeszcze byliśmy na zajęciach o CC i o krwi pępowinowej. Kiedyś o tym tu wspominałyście. szczerze powiem że nadal nie mam zdania. Może jakbym na kasie spała to pewnie bez wahania wydałabym pieniążki na to i byłoby zabezpieczenie dla dziecka jak by co 😉Ale początkowe opłaty dla nas są za wysokie (ok. 600zł za pobranie, 1600zł za badanie tej krwi, zamrożenie, i ok. 500zł za rok aby ją trzymali-ta ostatnie kwota to jeszcze nie jest źle, ale w sumie nigdy nie musi się to przydać). Do tego jakoś mnie to dziwi że tak długo mozna coś mrozić i ma zadziałać 😉 dziś spytamy naszego lekarza z ciekawości co o tym sądzi. Bo tak jak pisała Akneri często teraz wpływają na młodych rodziców media i inne instytucje byleby kasę wyciągnąć, bo wiedzą że na dziecko kasy się nie liczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka, krótko napiszę..

byłam u lekarki..
Dzidzia podobno OK, wymusiłam USG- bede miala pod koniec wrzesnia, a 6 pazdziernika dopiero na wizyte.
mialam robione te posiewy wszytkie, dopiero 23 wyniki 🙂

zaraz piszę.. piszę.. zakonczenie 🙂
musi byc jakies zabe.iste, bo i tak pewnie beda czytac poczatek i zakonczenie :P

a boije sie ze sie do czegoś promo przyczepi 🙂 i zew sie wydłuży wszystko, a zdac prace do dziekanatu musze do 18.09-2011 🙂

Edytko! ale super że bobo taaaki zdrowy i duzy 🙂 jupi!!
(i teraz zobaczcie ze waga mamausi nic nie ma tutuaj do rzeczy! 😜 nie ma sie czym martwić! )_

ja kochane mam zje.aną wagę w domu 😜 jak mnie piguła zważyła to się za głowe złapałam 🙂 ooolaboga! 81,2 kg 😮
i wiecie co- mam to gdzieś! dzisiaj bede żarła.. i sie objadała! a co! nie można mi?!~mi??? 😠
😁 😁 😆 ahhhh
potem bede płakac 🙂 ale teraz - sie ciesze 🙂 bo bede miała USG- a miałam juz nie mieć :P
hihihihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AAA zapomniałam- IRIS piekny Brzunio!! całuje! 😘

Bachap- noo widze aktywność- przeżyjesz.. oszczędzę ci życia 🙂 😁

Olek pewnie duży chłop j- ak te inne klejnotowe dzieci październikowe.. w koncu tyle babeczek bedzie ze muszą chłopaki byc przypakowani, nie ? 😉

Ankneri- apropos klejnotów.. to.. uuuuu 🙂 ADAŚ KRZYŚ ma się czym pochwalic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad krwią też sie zastanawiałam ale trochę to dużo myślę że może oddać do tego ogólnego banku wtedy Ty nic nie płacisz a ta krew gdzieś tam jest jak jej ktoś inny nie wykorzysta, a jak wykorzysta i uratuje czyjeś życie to też super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):


i wiecie co- mam to gdzieś! dzisiaj bede żarła.. i sie objadała! a co! nie można mi?!~mi??? 😠
😁 😁 😆 ahhhh
potem bede płakac 🙂 ale teraz - sie ciesze 🙂 bo bede miała USG- a miałam juz nie mieć :P
hihihihihi


Carpioo aż się zachłysnęłam ze śmiechu jak przeczytałam o tym żarciu 🙂 ja już pisałam, że mi się ostatnio paśnik załączył i też na słodkie (frytek jakoś nie lubię)..poza paśnikiem patrzę tęsknie w stronę barku i już widzę siebie za kilka mcy sączącą drinka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i jeszcze coś- sklerooza -sooory!

ja szczepie na obowiązkowe.. na te Rota... i pneumokoki nie-
moja ciotka wielka panikara pierwssze zaszczepiła-
a drugie dziewcko juz nie, bo lekarz jej powiedział
, ze jak malec nie bedzie szedł do |ŻŁOBKA to nie ma sensu!
i ze tylko kase wyciągają..

ja to nie oceniam 🙂 nie odradzam bo wiecie- pierworódka
ale robię obowiązkowe 🙂
Jagoda będzie u moich rodziców jak wroce do pracy.. a potem jak bedzie miala 3-4 lata to do przeczkola 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KOKOSANKo, ja sie obronię toi wypije lampke wina!
obiecałam to sobie!

a pacman czyli o ten tutaj
załączył mi się.. i ostatnio wcinam ze siemasz..
teraz wcinam banana i winogrona, zjadłam juz spagetti.. a na kolacje zrobiłam (polecam!!)
sałatkę-
brokuły, pekińska kapusta, 2x papryka(zółta i czerwona dla kolorku), kukurydza, groszek i majooonez 🙂 mniaaaam

myslalam ze schudłam, a sie okazało że zepsuła mi się waga.. pewnie jak ja- słoń na nią weszłam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja dziś po obżarstwie wlazłam na wagę i....... 😮 😮 😮 90wskazuje...jak powiem doktorkowi to powie że się obżeram...ale cóż tak to jest jak tydzień colę się pije 😉no i coś czuję, że mala to tak koło 3kg już waży na bank 🙂 zresztą okaże się to już za kilka godzin

Spoko Carpioo na bank będzie gitara z pracą i się wyrobisz.Zobaczysz też miałam ciśnienie, może wszystkiego nie dograłam ale jest po wszystkim i to jest najważniejsze!!i jest święty spokój 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem co do tych szczepionek na pneumokoki i rotawirusy dużą właśnie rolę odgrywają media , bo szczerze mówiąc gdyby nie te reklamy i inne duperele nawet nie wiedziałabym , że coś takiego istnieje. Też nie będę stosować tych szczepionek.

Ale tą 6 w 1 o której piszcie Kochane to chyba zastosuję - raz a dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ranyyyy skończyłam nadrabiać...zawsze tyle gadulucie kiedy ja mam robotę i później tyle do czytania....hihi

Akneri:Adaś Krzyś to już mały klopsik 🙂super,że tak pięknie przybiera 🙂gratulacje,bo to zasługa dbającej o siebie mamuni 🙂
Edytko:no Ty to juz możesz spokojnie rodzić....Bartuś to duży chłopiec,no zobaczymy jak tam waga urodzeniowa do usg będzie się miała ale wydaje się,że małe ciałko stworzyło dużego bączka 🙂Edytko jesteś zuch dziewczyna i wcale się nie dziwię,że chcesz juz tulić Małego,sama wiem jak to jest takie obciążenia dźwigać...

Carpioo:najważniejsze,że u Jagódki wszystko ok 🙂super,że ustawiłas sobie to usg 🙂a co do wagi to sie nie przejmuj,ja nie wiem jak to tłumaczyć,ale mimo,że wczoraj mało zjadłam i dużo pracowałam to przybrałam 1,5kg!!!!(4 razy na wagę stawałam...i to samo 84,5..toż to 2,5kg w 9 dni)Trochę liczę na to,że waga dziś poprostu humoru nie miała i jutro wszystko wróci do normy 😉Co do pracy to pisz kochana i stwórz takie zakończenie,że promotor z krzesła spadnie z wrażenia(pozytywnego oczywiście)i pokaż co potrafi laska w ciąży!!!

Iris:Fotka super,brzunio malutki,chyba że coś podretuszowałaś...hihi,no jak namalowany,piękny 🙂Pewnie w rzeczywistości jest trochę większy...to tak jak z moimi nogami...one wcale nie są zgrabne(się uśmiałam po pachy jak to czytałam...większość z Was była łaskawa i się na to złapała)Poprostu na tle brzucha,który jest ogromniasty wszystko wygląda filigranowo...w pasie mam 122cm...czaicie,aż się za głowe złapałam jak to ujrzałam...chyba na końcówce centymetra krawieckiego zabraknie.

A wczoraj wzięłam sie w końcu za robote jakąś...rano zrobiłam sałatkę jarzynowa,później przez 4h prasowałam,na szczęscie przez 2h miałam spokój bo mama zabrała Wiktora na spacer 🙂Później obiadek,rybka z ziemniaczkami i surówką z kiszonej,a na wieczór zaczęłam rozpakowywać worki z ubrankami wypranymi i poprasowanymi przez moja przyjaciółkę i powiem Wam tylko że na finiszu się popłakałam 😞ledwie to wszystko poupychałam,a w sumie nie wiem jak się w tym wszystkim odnajdę,muszę to jeszcze rozmiarami posegregować,bo narazie ogarnęłam tylko rodzajami asorymentu(śpiochy,pajace,bodziaki,długie,krótkie....)masakra ile tego jest!!!Mama jak to zobaczyła to stwierdziła,że to wyprawka dla 5 anawet 6 dzieci...a się mówi że od przybytku głowa nie boli...nop mnie rozbolała!Karą za to wczorajsze forsowanie była noc...koszmarna,brzuszek BOLAŁ,A ŻEBY Z ŁÓŻKA WSTAĆ MUSIAŁAM SIĘ O KOMODĘ ZAPIERAĆ,BO KRĘGOSŁUP ODMÓWIŁ POSŁUSZEŃSTWA 😞

A dziś od rana spacerek,zakupki,w końcu dotarłam z Wiktorem na zaległe szczepienie(właśnie się obudził i strasznie po nim marudzi...)ugotowała mu zupkę,posprzątałam 🙂i myśle powoli o obiedzie,bo mąż zażyczył sobie frytki z keczupem 🙂więc czekam na niego...sama mam na nie średnią ochote,bo męczy mnie okrutna zgaga więc frytki jeszcze mnie dobija...ale co tam,za niedługo będę o nich marzyć więc zjem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wooow! Ale dzisiaj stron naprodukowałyście! Ja wstałam po 11 –rekord 😉 o 7 rano wyprawiłam męża do pracy (kanapeczki itp pierdoły) i poszłam na chwilkę „doleżeć” do łóżka i obudziłam się po 11 🙂 Poza tym od rana „produkowałam” krokiety z barszczem i...spojrzałam na kostkę twarogu który wczoraj kupiłam-no i nie mogłam się powstrzymać – nalepiłam ponad 80 pierogów ruskich, padam na twarz i…wpierniczam raz jedno raz drugie, i jeszcze myślę o tych nieszczęsnych frytkach…a na wagę nie wchodzę, mam to gdzieś- jak mama szczęśliwa (czytaj: najedzona) to i dzidzi szczęśliwe 🙂
Zuziaczek, Akneri, Carpioo, Edytak super że u lekarza wszystko z dzieciakami ok. Edytak – mały już duuuży 🙂 3,400 🙂Super! Ciekawe ile moja Amelka waży, ale tego dowiem się już po porodzie.
O do szczepionek to ja na razie wiem tyle że u mnie są darmowe, ale jeszcze się muszę podowiadywać co i jak. Czy w PL szczepią bobasy po urodzeniu tzn. podają szczepionkę z witaminy K? Bo ja muszę podpisać zgodę na coś takiego-tylko czy w szczepionce czy w kroplach chcę. Po porodzie zamierzam podawać witaminę D na własną rękę bo tutaj nie podaje się dzieciom (bo niby mają same z pięknej „słonecznej” angielskiej pogody sobie czerpać:/ ).

Buziole Mamuśki x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carpioo odnośnie ciotki panikary to już tak ponoć jest:
przy pierwszym dziecku gdy upadnie smoczek to go wyparzasz przy drugim oblizujesz a przy trzecim czekasz aż pies Ci poda
pierwsze dziecko szczepisz na wszystko drugie tylko obowiązkowe a przy trzecim trzeba Ci przypominać o szczepieniach
pierwszemu kupujesz ciuchy w sklepie drugiemu na allegro a trzecie, choć to chłopak biega w różowych śpiochach po siostrach pierwszemu prasujesz kaftaniki z obu stron drugiemu z jednej a trzeciemu wcale z pierwszym chodzisz na spacery po parku z drugim w koło bloku a trzeciego wystawiasz w wózku na balkon 🙂 tak to już jest nie fajnie być trzecim dzieckiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki ale naprodukowałyście 😲 Cieszę się ,że wszystko u podglądanych dzidziusiów ok i są takie pikne i duże moja wizyta dopiero we wtorek chociaż mój gin wcale nie chciał się ze mną widzieć jak ustalał ten termin miał nadzieję ,ze już urodzę a tu ciiiiiszzzzaaaa a może to i dobrze bo mój P ma teraz nocki więc 🤢 Byłam dziś w lumpku i kupiłam sobie stanik ciążowy i piękny kocyk dla niuńci 😁
Siedzę teraz na piłce i ćwiczę jednocześnie pisząc -akrobatka ale jak ma pomóc w rozwarciu to kręcę zobaczymy 😁W weekend przyjeżdża do mojego P kumpel i zapowiada się pijany weekend ,zawsze się boję,że jak jesteśmy na jakiejś imprezie to jak się "zacznie" to co wtedy??Skoro mój ma być przy porodzie??Ehh jakieś lęki mam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...