Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja akurat siatkę lubię 😉 ale robię sobie przerwy, by zaglądnąć ba Brzuszek 😉
Córcia cudem spała w dzień-ta pogoda też jej się daje we znaki... i jeszcze mi łobuzuje i nie myśli o spaniu..
A i ja ostatnio wolę się późno kłaść, bo jak za wcześnie się położę, to się tylko przewalam na łóżku...

Dobrej nocy Olalenka 🙂 i inne Brzusie-Mamusie 😁

Pokaże Wam nasz ostatni zakup, nie dla Maluszka, a dla córci 🙂) w piątek będzie pierwsza próba snu na nowym łóżeczku 😁, bo wtedy do nas dotrze 😁
http://www.meblepaslek.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/IZA_KWIATEK_005_4c29e6581134e.jpg
łóżko takie, tylko inne kolorystycznie 🙂 jako, że mamy tylko dla siebie pokój łóżko nie mogło być innego rodzaju, a córcia na razie da radę spać na złożonym 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.

Ja po wizycie u gin.... z małym wszystko ok, waży 1kg. ale za to mi poszlo rozwarcie i szyjka sie skrocila 😞 za tydzien mam przyjsc skontrolowac szyjke jesli nadal bedzie sie skracac to do szpitala ;(

nawet nie nadrabiam bo juz sama ni wiem gdzie pisac i czytac czy tutaj czy na prywatnym forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć ja też miałam dziś wizytę. Mała ma 1068g wygląda zdrowiutko, ja wyniki mam niby dobre. Jedno mnie tylko męczy- mała zakryła się nóżkami i nie było widać czy na pewno nie ma jajek i kurcze ja już nie wiem. niby lekarz na dwóch poprzednich wizytach powiedział ze babeczka, ale na 80%. ja juz zaczełam sukienki kupowac i rozne rzeczy typowo dla dziewuszki no a jak sie okaze ze jednak chlopak.. nastawilam sie na córe szczerze mowiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moze byc i tak, ze te co teraz wiedzą na 1000% to przy porodzie bedą miały duże zdziwienie 🙂
Minona nie martw się..
kupuj ciuszki uniwersalne 🙂
czerwone, beżowe, białe, żółte, zielone- jest tyle ślicznych kolorów oprócz różowego czy błękitnego..
ja wiem niby na 10000% że będę miała córeczkę, co prawda popadłam w różowy szał... ale ostatnio kupiłam ciuszki 2 komplety- typowo dla chlopczyka, żeby dziecko nie dostało różowego oczopląsu 😆

spokojnie.. jeszcze wszystko się każdej z nas może zdarzyć 🙂

fredeczko!!!

LEŻ W DOMKU, NIE NADWYRĘŻAJ SIĘ!!!!
KONIECZNIE!
NO I SIE NIE MARTW.. BO TO NAJGORSZE TERAZ JEST!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo nie moge niestety lezec do gory brzuchem bo mala mi poprostu na to nie pozwoli pozatym dziecko musi jesc wiec chociaz obiad musze ugotowac i chociaz odkurzyc zeby paprochow z ziemii nie podnosila. ale musze unikac noszenia jej na rekach.....

a moj kochany od 3 dni nie pali papierosow...... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FREDECZKA ŁÓŻECZKO I ZERO PRZEMĘCZANIA SIĘ DBAJ O SIEBIE KOBIETKO I NAJLEPIEJ NIECH KTOŚ CI POMOŻE NIE MARTW SIĘ NA ZAPAS TRZYMAJ SIĘ CIEPLUTKO 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze , musi być dobrze 🙂 Więc trzymaj się cieplutko i dbaj o siebie 🙂 Tymczasem zyczę Wam kolorowych snów i . dużo seksu nie na plecach 🤪

Aaaaaaaaaaa carpioo właśnie wyobraziłam sobie dwa ciupciające się króliki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka, trzymam kciuki aby obyło się bez szpitala, przynajmniej do października 🙂
Akneri, bardzo fajne te łóżeczko-taka miniaturka. Emilce na pewno wygodnie będzie się spało 🙂

Jesli chodzi o ubranka, to ja chyba jakaś dziwna jestem, bo różowe ciuszki mnie nie zachwycają. Jak już jestem w sklepie to zaczynam od działu z różem, bo w końcu będę miała córeczkę ale i tak wychodzę z ciuszkami beżowymi lub błękitnymi- takie bardziej bobaskowe mi się wydają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bachap napisał(a):

Iris ja to prawie jak w tym filmie rzuciłam dobrą pracę w Warszawie i wyniosłam się tutaj 😁 tyle że z miłości


Cudna historia 🙂 Uwielbiam takie 🙂 🙂 🙂 Rzucasz wszystko, zrywasz ze starym życiem i zaczynasz wszystko od początku w nowym miejscu! Dla mnie BOMBA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia, Madziek - u nas od początku wiadomo było, że ma być MIkołaj. Teraz jest duuuuuży problem. Mnie się dla chłopca podoba Borys, Bruno, Goran - ale nie pasują mi do nazwiska i muszę kombinować 🙂 A z tym długaśnym imieniem i nazwiskiem faktycznie bywa kłopot, Dawid to bardzo ładne imię. To ważne żeby imię pasowało do dziecka 🙂 Gdy juz zobaczymy te cudne oczęta i się w nich przejrzymy upewnimy się co do wyboru imienia na pewno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane, nie mogę zmienic zdjęcia głównego, bo mi wyskakuje, że przeglądarka nie to i że plik nie może miec znaków..Ale on nie ma żadnych znaków i zawsze jak zmieniałam fotkę to się udawało.. Nie wiem co jest tym razem..Czyżby coś z serwerem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobra, już mam. Udało się. Trochę techniki i się człowiek gubi..

Mam pytanie, czy macie też tak nad ranem, że Was brzuch pobolewa i ciężko jest Wam się przekręcic z boku na bok? Ja to robię na 2 tury. Najpierw na wznak a dopiero potem na 2 bok. Mam lekarza dopiero za tydzień a nie wiem, czy to normalne..Może jak śpię to uciskam coś i dopiero rano jak wraca "świadomośc" po śnie to ten ból zaczyna byc odczuwalny..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Brzucholki!
Minona- gratuluję wózeczka 🙂 Ci faceci nie rozumieją że te 3 miesiące strzeli nam jak z bicza trzasnąć??!!

Fredeczko! może nie pozwala Ci "zycie" codzienność na leżenie, ale może znajdzie się ktoś kto Ci pomoże? masz rodzeństwo?? Może Mama? Koleżanka może? A jak nie masz nikogo takiego, to może wykombinujcie troszkę kasy na pomoc domową/ nianie?? chociaż na 2 tygodnie..
Wszystko sie ułozy. pogłaszcz Brzucholka ode mnie i zagroź paluszkiem, że ciocia forumowa jescze wychodzić nie pozwala!!!! najwczesniej za miesiąc!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):

Mam pytanie, czy macie też tak nad ranem, że Was brzuch pobolewa i ciężko jest Wam się przekręcic z boku na bok? Ja to robię na 2 tury. Najpierw na wznak a dopiero potem na 2 bok. Mam lekarza dopiero za tydzień a nie wiem, czy to normalne..Może jak śpię to uciskam coś i dopiero rano jak wraca "świadomośc" po śnie to ten ból zaczyna byc odczuwalny..


mam dokłądnie tak samo, brzuch twardy jak skała, i trudnośc mi sprawia przerzucanie sie na drugi bok.. wtedy troche na pleckach leżę, i na te 10 minut na prawy bok.. potem znooowu zmiana na lewy.. jak urodze to bede kurde non toper spała na prawym! juz mam dosyć tego lewego boku i odgniecionego ucha 🙂 i to że nie mam jak przez poduchę/kojec dla cieżarnych/ wtulic się w Lubego 🙂


kochane dzisiaj 25 tydzień zaczynaaaam 🤪 ale ten czas leci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂

mama76 super, że masz nowe mebelki, ale ty kobieto uważaj 30kg dźwigać:P nie ładnie (paluszkiem grożę 😉)

asia85 i madziek84 jakie superowe ubranka, lubię oglądać to co kupujecie.
Sama chcę teraz kupić coś innego niż body czy pajacyk, ale kurcze w sklepach mało jest ubranek cieplejszych na jesień 🤢

Iris sesje są normalnie boskie. My planujemy zrobić taką jakoś w sierpniu. Już z kolega wstępnie się umówiłam, który jest fotografem i zrobi nam taniej po znajomości. Mam plan żeby pójść w pole ze zbożem i do tego bańki mydlane 😉ale co wyjdzie to się okaże 🙂 🙂

Te literki są świetne. Nasza mała będzie miała tylko kącik, więc za dużo nie poszaleję...ale na bank coś wymyślę 😆

Sex-pytaliśmy naszego lekarza co i jak. On jest zwolennikiem, aby nie rezygnować z niego nie zależnie od tego w jakim trymestrze jest kobieta. Wiadomo jak są jakieś przeciwwskazania no to nie. wydaje mi się, że jak kobieta czuje się dobrze, nic nie boli i nie przeszkadza to trzeba korzystać...w końcu później jest połóg..i zero sexu.

Fredeczko tak jak pisały dziewczyny odpoczywaj jak tylko się da. Rozumiem, że nie możesz całkowicie dupy położyć 😉Ale może rzeczywiście jakaś pomoc.

Co do twardego brzucha to miałam taki w poniedziałek i wczoraj. Masakra. Nospa była brana od razu jak lekarz kazał. jednak aż ciężko mi było się obrócić na bok jak na plecach wylądowałam.
No i oczywiście jak tylko będę mogla to spanie na brzuchu 🤪 🤪 bo lewego boku już nienawidzę jak Carpioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale się wkurzyłam. chciałam się zapisać do szkoły rodzenia klinice gdzie chodzę do lekarza....i co....robią sobie przerwę w zajęciach wakacyjną 😠 a od września to już za późno...co za paranoja... 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ dziewczyny!

DZISIAJ RANO ZOSTAŁAM CIOCIĄ!!!! 😁 MOJA SIOSTRA URODZIŁA CÓRECZKĘ OK 3100, 3 TYG PRZED TERMINEM. tydzien temu poszła wkońcu na urlop i oooo niespodzianka 😁

a dzisiaj rano wchodze po schodach do góry a tam ........ myszka!!!! zapiszczałam i spadła ze schodów na dól, teraz rodzice niech sie martwią jak przegonić gryzonia :P

carpioo teraz moj tata zabral mala do prababci i pewnie ich nie bedzie z 2-3godz . ja narazie poprostu nie bede sprzatac i tyle. niech mama tez cos zrobi. od dluzszego czasu palcem w domu nie kiwnie i wszystko jest na mojej glowie.

a moj ojciec mnie wkurzyl rano z ta mysza. powiedzial ze jak syf w domu jest to sie myszy legna!!! powiem wam ze biblie mialam taka gruba w rece akurat bo mysza weszla na szafke i wyciagal wszystko i mialam ochote walnac mu w leb ta biblia za ten tekst!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko! jak i ruch tak i sters zakazany w ciązy!!

tata na pewno nie pomyslał i planął głupotę, wiadomo, że sprzątasz i dbasz żeby córcia miała czyściutko. mioże nie jest to tak wysprzątane, jak nie byłąs w ciązy.. nie oszukujmy się.. ja też już na klęczkach nie zamiatam, ani nie odkurzam za łożkiem 😉 bo mi się zwyczajnie nie chce i także soprawia mi to trudność..

wiemy, że dbasz o dom! nie przejmuj się!!
jesteś w ciąży, i musisz to zrozumieć 🙂 ja czasem też zapominam.. ale MUSIMY O SIEBIE DBAĆ! weź na luuz, nie sprzątaj.. w domu sa także inni domownicy, i roboty dla nikogo nie zbraknie 😜

ja np. sama sprzątałam w domu, i Mój mi pomagał jak miał czas. A teść- nigdy nie sprzątał- stwioerdziła, że skoro sie wyprowadzamy, to sprzątne ostatniego dnia tak na błysk, żeby nie było że syf po sobie zostawiamy, a tak to codzień sprzątam tyle-o-ile.. gdybym nie była pedantką to bym sprzątała tyle, żeby sie nie potknąć o jakiś syfek, ale nie umiem 🙂 ale robię przerwy w sprzątaniu częste.. już okien, podłogi, kafelków śiennych w lazience i odkurzac na raz nie potrafię 🙂 a do tego w między czasie obiadek zrobić i pranie 🙂
zwalniam tempo.. w końcu.. w zasadzie od 2óch tygodni dałam sobie taki luz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko tak jak juz pisaly Dziewczyny musisz zadbac o siebie,troche wiecej odpoczywac i niestety nie mozesz brac teraz coreczki na rece.Mi jak kilka tygodni temu brzuch zaczał tak twardniec a to bylo za wczesnie,to pierwsze co mi lekarka zabronila to dzwigac cokolwiek,nawet pytala czy sa w domu jakie dzieci ale mowie ze nie.Dlatego uwazaj na siebie a wierze,ze bedzie wszytsko dobrze 🙂
Gratulacje dla Twojej siostry 😉

U mnie Kofane tez rano ciezko wstac z lozka,czasem czuje sie jakbym caly brzuch miała obolały i sie zastanawiam czy ja go w nocy gdzies nie przygniotłam,no ale nie...
Co to bedzie wstawac w 8 czy 9 miesiacu,hoho 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...