Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Iris, cieszę się, że Niespodzianka z brzuszka się pokazała 🙂 I co najważniejsze, cieszę się z Waszej radości 🙂
Kolejny chłopczyk 🙂 hihi
Moja Emilka to w koło ma tylko chłopaków 🙂 3 kuzynów, 4 będzie braciszek 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pępusia to ja cały czas mam go na wierzchu można by rzec choć zrobili mi go wklesłego to od poczatku ciąży dumnie się preży
IRIS super że maleństwo się ujawniło gratuluje zatem syneczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga33 napisał(a):
Do tej pory w sumie było oki,ale od tygodnia mam spadek formy,zadyszki,skurcze czasem,obniżoną motoryczność,a wczoraj na wieczornym barabara czułam się jak ciężka foka która ma problem żeby sie na drugi bok przewrócić...ale ech tam mąż zadowolony to chyba rozumie trudy tej ciążowej przygody 🙂Poza tym czuję się jakoś słabo,te +12kg jednak nie jest bez znaczenia i czasem mam takie kołatanie serducha,że fala gorąca mnie oblewa i muszę się położyć na chwilkę,pamiętam,że w ciąży z synkiem też tak miałam.Lekarz mówił mi wtedy,że serce przepompowuje więcej krwi więc jest bardziej obciążone i to dlatego mały nawet wysiłek jest jak wyczyn...A teraz dzieci jest dwoje...nie wiem jak Wy to czujecie ale mi mimo,że czas ucieka to wydaje mi się że do tego października nie dotrwam i że to jeszcze strasznie dużo czasu...

Tak się zastanawiam co zrobić,bo wiem,że na swoją matkę liczyć nie mogę raczej wcale,a troje dzieci to prawdziwe wyzwanie.Z tego 4 piętra to ja się naprawdę nawet na spacer nie ruszę.Kurcze ale my mamy tylko 43m,już teraz nam ciasno...poradzcie kobietki,co ja mam zrobić?co Wy o tym myślicie?

ja też się czuję jak ciężka foka i jedyne, co mogę zrobić dla mojego Misia to położyć się na lewym boczku, a on z tyłu za mną coś tam sobie dłubie 😉 on zadowolony, i ja nie muszę się męczyć 🙂
Co do teściowej - NIE WPUSZCZAJ DO DOMU !!! 😠 Bo nie wylezie !!!
bojalubie napisał(a):

Ja dzisiaj wybieram się do lumpa, tego za złotówkę 🙂 może wyczaję jakieś fajne rzeczy, nie tylko dla Małej, ale i dla siebie 🙂
No, a tak poza tym to pierwszy raz złapał mnie taki skurcz, że myślałam, że pogryzę kanapę.

też miałam 2 takie napady, że później 3 dni normalnie chodzić nie mogłam, taki zakwas ! 😞
Czemu w Warszawie nie ma takich tanich lumpków ?
Dziś byłam w jednym i za uzywane body r.56 trzeba było zapłacić 12 zł., bo na metki. A bluzeczka 0-3 mies z różowej bawełny za 18 zł. Posrało ich !
A cena kilograma to 62 zł. 😞
Jeżu, gdzie ja mieszkam ... 😞
natalia7986 napisał(a):

W sobotę byłam w Poznaniu w Galerii Malta i kupiłam parę ciuszków dla Oliwki. Mają teraz takie przeceny, że szok.
Moje łowy
http://img715.imageshack.us/img715/673/obraz004ky.jpg
http://img52.imageshack.us/img52/7342/obraz005jsu.jpg
http://img192.imageshack.us/img192/8321/obraz006ae.jpg
http://img534.imageshack.us/img534/3455/obraz003is.jpg

I jeszcze ostatnio upolowane na allegro. Tu sama sukienka
http://img9.imageshack.us/img9/652/sukienkal.jpg
http://img543.imageshack.us/img543/6906/misam.jpg

no piękny misio i cudny Mikołaj he he 🙂
Też u tego sprzedawcy wieeeele rzeczy upolowałam, w sumie za ponad 300 zł. 😞
Tu 10 zł., tam 18 zł. i naleciało... 😞
A teraz mam tyle ubranek, że nie mam już ich gdzie kłaść 😞
Leżą na razie pod ścianą, w 6-ciu słupkach ułożone... Masakrycznie duża ilość 😮 jestem przerażona rozmiarami mojego zakupoholictwa !
Dziewczyny, trzymajcie mnie i nie pozwólcie już kupić ani jednego ubranka !!! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris:gratulacje,cieszę się,że w końcu zaspokoiłaś swoją ciekawość 🙂mam nadzieję,że rozczarowanie,że to jednak nie córeczka nie przesłoniło radości...najważniejsze,że maluszek zdrowy 🙂i Mikołaj szczęśliwy,że będzie miał kumpla do zabawy za kilka latek 🙂

Mi pępek wyskoczył już prawie 2 tygodnie temu,ale przy dwójce macica szybciej się unosi...od góry(czyli z mojej perspektywy)na jakies pół cm w porywach do cm...śmiesznie to wygląda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris gratuluje 🙂 Chłopaki to fajna sprawa 🙂 Masz już jakiś pomysł na imię? My nie możemy się w ogóle zdecydować... Nasze maleństwo dziś dumnie pokazywało swoje "klejnoty" 😉 Waży ponad 700 g...No jakoś trzeba tłumaczyć ten mój ciągły przyrost wagi 🙂
Dziewczyny wiecie może jaka jest różnica między fotelikiem Maxi Cosi Cabriofix a Pebble? Oprócz ceny oczywiście 🙂 Który byście wybrały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂
jutro wracam do pracy 😞 teraz będę bywała częściej, bo bede mogła zerkać troche w pracy.
W domu masakra - remont na całego- laptop mi wysiadł i dopiero dziś udało sie podłaczyć stacjonarnego kompa.
Jutro wizyta u gina o 18- opowiem Wam co i jak w środe.
3majcie się, musze jeszcze trochę posprzątać 😞

Acha zapomniałam jeszcze sie pochwalić, ze dostałam w spadku od szwagierki i kuzynki mnóstwo ciuszków w rozmiarze 56 i 62, więc kupię sobie tylko coś nowego symbolicznie i będzie ok 🙂
całuski posyłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Wam za gratulacje 🙂 Nic nie jest w stanie przesłonić naszej radości, nie ma żadnego rozczarowania. Wiadomo, byłoby super gdyby była parka, ale to tylko nasza próżność 🙂 Mikołaj mówił nam od początku, że chce braciszka, choc z siostry też pewnie by się cieszył. Jego radość natomiast - bezcenna 🙂 Jaki dumny przez telefon wszystkim oznajmiał nowinę, masakra w jakim byliśmy szoku 🙂 Potemw domu obejmował i całował brzuch i podskakiwał jakby dostał najpiękniejszą zabawkę na świecie 🙂 Już wszystkow w głowach mamy ustawione na synka 🙂 i cieszymy się, że mąż będzie miał dwóch wojowników a ja trzech rycerzy 🙂 Jestem bardzo szczęsliwa!!!!!!!!!! A imion mamy kilka ale jeszcze nie podjęliśmy decyzji. Jest na to jeszcze trochę czasu 🙂 Dobrej nocy Kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Habibati koniecznie pokaz co upolowalas! i to juz 😁

Jagoodka nie mam pojecia jaka jest roznica miedzy tymi fotelikami. Mi sie podoba caly czas 4baby colby deluxe . tylko dziwi mnie strasznie ze przez 2 lata cena spadla tylko o 10zl :|

Iris najwazniejsze,zeby maluszek byl zdrowy! 🙂 ja mam podobno miec parke i tak wlasciwie fajnie chociaz troche szkoda mi bo Wiki tak slicznie bawila sie z kolezanki coreczka ze jej poprostu nie bylo ale przynajmniej jak podrosnie to mlodsza siostra nie bedzie jej podbierac kosmetykow i ubran:P ojjjj przechlapane jest miec mlodsza siostre! ja jestem mlodsza siostra i zawsze podbieralam siostrze kosmetyki i kiedys kupila sobie super extra stanik a ja robilam jakis obrazek i wyklejalam go roznymi pierdolami w tym.... pocielam jej stanik i tez wykleilam :P ale byla zla....

a jej licencjat skasowalam z dyskietki i wgralam zdj takiego jednego zespolu..... a ona nie miala zadnej kopii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olalenka to zdjęcie z usg jest trochę nie wyraźne, bo chciałam dobrze i je powiększyłam, cóż człowiek uczy się na błedach
Zuziaczek tego Mikołaja kupowałam w Mothercare i był przeceniony z 50 zl na ... 9zl. szkoda, że nie było sukienusi śnieżynki.. no trudno córcia będzie musiała na jeden dzień stac się "chłopcem "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga33 napisał(a):
Nie martw si e skarbie,wszystko sobie wyjaśnicie,emocje opadną i napewno znowu będziesz miała więcej powodów do radości czego Ci Zyczę z całego serca.

podziwiam Ciebie za tą radość i siłę do życia, wiem, Agnieszko, że łatwo nie będzie z trójką dzieci, ale jak czytam, jak się optymistycznie wysławiasz to jestem pod wrażeniem...
My tu się martwimy jak z jednym sobie poradzimy, a Ty będziesz miała troje !
Teraz mi wstyd, że biadolę i narzekam, Ty masz o wiele ciężej a i tak jesteś radośniejsza !
Z tą teściową to żartowałam, oczywiście pomoże Ci, ale musicie ustalić zasady, w co ona może nos wtykać.
Bo moja zaczęła wtykać we wszystko .... że za małe ciuszki kupuję, że to na lalkę za małe, że po co aż tyle, że to że sro... nie lubię (zwłaszcza teraz, w ciąży) gdy ktoś mi się wpiernicza, krytykuje albo daje "dobre rady".... Jakaś drażliwa jestem na to teraz i bardziej wyczulona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek zobaczysz,że doskonale dasz sobie rade z maluszkiem 🙂

rety wszyscy tu sie zastanawiają jak sobie sciągnąć pomoc na początek a ja marzę o tym,żeby przynajmniej przez 2-3 tyg mieć spokój i żeby nikt nie przyjeżdżał, nie odwiedzał ........ jestem dziwna :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczka, nie jesteś dziwna, tylko masz na codzień całą chałupę ludzi, dlatego chciałabyś odpocząć od nich wszystkich i to jest zrozumiałe.
Poza tym jedno już odchowałaś i wiesz co i jak, a my jak nie miałyśmy nigdy bobaska na rękach to trochę tak no wiesz... krępująco, dlatego chciałabym, żeby mama mi pomagała, ale nie wyręczała mnie.

natalia7986 napisał(a):

Zuziaczek tego Mikołaja kupowałam w Mothercare i był przeceniony z 50 zl na ... 9zl. szkoda, że nie było sukienusi śnieżynki.. no trudno córcia będzie musiała na jeden dzień stac się "chłopcem "

no co Ty ?! U nas w Mothercare ceny się zaczynają od 29 zł. za bluzeczkę. 😞
Oczywiście mówię o wyprzedaży... albo ja jakoś źle zawsze trafiam 😞

Iris,
super, że jesteście szczęśliwi ! A że Mały tak zareagował to aż w szoku jestem, słodki maluch 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek tak samo mialam przy Wiki ..... dopiero jakmusialam wrocic do szkoly to cieszylo mnie jak ktos byl i moglam chociaz przeczytac notatki zeby wiedziec co bylo.

wkurzalo mnie to ze mieszkalam z rodzicami i mama byla w domu albo jak przychodzily jakies ciotki, babcie. szczerze mowiac gdyby to byl moj dom to bym wypraszala chyba ... albo chociaz delikatnie dawala znac ze pora juz isc 😁 chociaz moja babcia i tak by niie podlapala aluzji i jeszcze jej wkurwiajacy , strasznie glosny, donosny , dziwny smiech i to ze ona nie potrafi " mówić " tylko wydziera morde na cała ulice.
ja sie ciesze,że urodziło mi sie malenstwo a ta przychodzi mi opowiadac kto umiera....... :|

ide spac , dobranoc,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek teraz chcesz zeby mama CI pomagala a pewnie jak sie malutka urodzi to bedziesz miala ochote zeby sie nie zblizala.

ja chcialam robic wszystko po swojemu a tu ktos mi zaczyna narzucac.... albo kapie mala a ta stoi nademna i sie gapi..... to jest nie do wytrzymania! juz nie mowiac o tym ze ona chciala mi dziecko kapac .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczkaa napisał(a):
Zuziaczek teraz chcesz zeby mama CI pomagala a pewnie jak sie malutka urodzi to bedziesz miala ochote zeby sie nie zblizala.

ja chcialam robic wszystko po swojemu a tu ktos mi zaczyna narzucac.... albo kapie mala a ta stoi nademna i sie gapi..... to jest nie do wytrzymania! juz nie mowiac o tym ze ona chciala mi dziecko kapac .

mi też pewnie mama będzie chciała kąpać Maję, ale ja nie dam 🙂
Powiem, że skoro koty kąpię to i z dzieckiem sobie poradzę 😁
Przynajmniej dzieci nie mają "pazurów" 😉

Dobrej nocki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂

Zuziaczek jak ja szukalam wozka dla lalek dla mojej niuni to myslalam ze ceny zamykaja sie na 150zl ale sie mylilam 😉

juz niedlugo bedzie wybieranie lalek itd a te wszystkie glupie barbie po 100zł są :| zabawki sa strasznie drogie niestety....

moj G. jedzie z dzieciakami na 3-4 dni nad morze zaczynajac 25 a jak wroca to my bedziemy jechac ( o ile pani doktor zezwoli na podroz )

i znowu dzisiaj mysz widzialam..... u moich rodzicow pod lozkiem siedzi skubana......


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę, myślałam, że już wyszła na dwór ta Twoja mysz 🙂
Ale wytrwała jest 😁

Miejmy nadzieję, że pani doktor zezwoli, byś mogła podróżować.

Dziś rano dostałam cały bagażnik samochodowy (duży!) ubranek po córeczce koleżanki 😁
Wszystko wysypałam na podłogę i od rana siedzę i piorę 😁 + te ubranka ze szmatexów.
A później we wrześniu pewnie jeszcze raz wszystko wypiorę, dla pewności 😉

Także ubranka mam już do 2 latek albo i dalej 😁

Wiem dziewczyny, o czym mówicie, z tym wstawaniem i bólem brzuszka... też tak mam, myślę, że to dzidziuś jest wygodnie rozciągnięty po nocy i trzeba chwilkę posiedzieć na łóżku zanim wstaniecie i to przechodzi po 20 sekundach 😁
Bo dzidzia spada znów na dół brzuszka 🙂
Miłego dzionka !
Piękną mam dziś pogodę na pranie 🤪

A u Madziek pewnie deszcz 🙂
Ale jutro wraca do nas 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc Kochane

wpierw .. sorry chłopczyki mają pierszeństwo 😜
IRIS GRATULUJE SYNKA!!!!
to wspaniale że bedziesz miała chłopczyka!!
będziesz rospieszczaną kobietką w ddomu hihihihi 😁
super! Bardzo sie cieszę,. że Synuś się cieszy!

Dziewczyny- ja coraz bardziej czuje ciążę.
jest mi cieżko, łapią mnie zadyszki.. mówić nie moge za szybko bo oddechu złapać nie mogę, łapią mie skurcze, ale takie dziwne.. 🤨 pod kolanami jakby.. 🤢
czuje sie monstrualnie wielka- jestem +12 kg..
moze jestem w ciązy blizniaczej jak nasza AGA?? 😲 ale by było 😁

w ogóle samopoczucie OK, gdyby nie bułkowato-skórko-pomarańczowe dupsko 🙃
no i ból kręgosłupa- O MATKO PRZENAJŚWIĘTSZA CZEMU TO TAK Ku..WA BOLI?!?? 🤔


Zuziaczek- wstawiaj foty z komplecików ciuszków jak wyschną, moze mnie natchniesz.. ?? tez bym sie wybrała do sklepu, ale cierpliwie czekam 🙂 na wypłatę 🙂 😆


wczoraj wplacilismy zaliczke na nowe łożko dla nas, a co. 😜. Mamusia z Tatusiem tez się musi wyspać 😁, kupilismy parę pierdołek do nowej łazienki typu kubeczek, szczota do kibla itp itd..
bo remont niebawem skończony! 🤪 ostatni opier-papier Mojego się na coś zdał 😜 😁
w końcu ruszył z kopyta..


no i edytowałam, żeby coś dipisac i zapomniałam co ☺️ ja piernicze.. coraz częściej tak mam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka lalunie 🙂

Zuziaczku:ja z natury zawsze byłam optymistką..fakt,że kiedyś bardziej niepoprawną i szaloną ale na przestrzeni lat trochę mi sie pozmieniało...Przytłoczona lawiną obowiązków najpierw zawodowych,a później domowych stałam się wybuchowa,nerwowa i płaczliwa,co w ciąży niestety się pogłebiło.Tak naprawdę mimo,że mam już dziecko jestem przerażona w takim samym stopniu niż Wy wszystkie.Jedyne co mnie trzyma w kupie to fakt,że będę mamą trójki wspaniałych dzieciaków,które będą potrzebowały raczej mojego spokoju,organizacji i opanowani niż histerii i braku pewności.Pewnie czuję się odrobinę od Was pewniejsza(piszę o mamusiach czekających na swoje pierwsze dzieciątka)bo nie wyszłam jeszcze z pieluch,kąpania,karmienia i nocnego budzenia wiec technicznie napewno nie polegnę.Ja mam inne obawy i rozterki...jak być mamą dla każdego z tych maluchów z osobna i nie zwariować..Wiktor jest jeszcze taki malutki,śpi ze mną,jak on sobie poradzi z tą sytuacją?Nie wybaczyłabym sobie gdyby to miało się na nim odbić w jakiś negatywny sposób.Poza tym ja lubie porządek,żeby każda rzecz miała swoje miejsce,a już teraz kondycyjnie nie wyrabiam..Z drugiej strony spełnia się właśnie moje marzenie o rodzinie 🙂Długo marzyłam o dzieciach i zazdrościłam koleżankom który się udawało zajść w ciążę(tak pozytywnie,ale jednak zazdrościłam)Teraz jest moje 5 minut,muszę być silna i żyć najpełniej jak potrafię bo mam dla kogo,tak jak Wy 🙂

Caprioo:Ciesze się,że remoncik postępuje pełną para i ma się ku końcowi 🙂Co do samopoczucia to doskonale rozumiem Twoje dolegliwości,bo sama zmagam sie ze spadkiem kondycji i zdaje się,z tego co pamiętam,że do rozwiązania to lepiej już nie będzie,tylko ciężej...ale co tam...jak się w szpitalu pozbędziemy kilku kilogramów to będziemy jak strzały śmigać 🙂no i w końcu nagroda za te wszystkie trudy i niedogodności jest wielka 🙂Maluszki w objęciach mam 🙂cudowne chwile 🙂

Fredeczko:ja też kiedy urodził się Wiktor chciałam drzwi zatrzasnąć przed wszystkimi,bo od pierwszej chwili czułam,że wszystko wiem najlepiej i irytowało mnie kiedy ktoś próbobał się wtrącać..a,że byłam bardzo zaborcza(czego nie żałuję)to nie trwało długo...najszczęśliwsza byłam z tego co pamiętam kiedy byłam w domu tylko z małym,chociaż płakał z powodu kolek i później kiedy Piotr wracał z pracy i tak cudownie włączał się w opiekę nad małym...uwielbiam te wspomnienia 🙂Moje chłopaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo bo z chłopami to tak zawsze jest. Od czasu do czasu należy porządnie ich zj**** to później chodzą w jak w zegareczku 😉
Aga Ciebie to stawiam jako wzór do naśladowania, My pierworódki myslimy i sie zamartwiamy jak dac sobie rade z jednym dzieckiem a gdzie tu trójka? ło Matko!
U mnie dzisiaj piekna pogoda a ja mam takiego lenia , że chyba przeleżę cały dzień w domku, a wieczorem jedziemy oglądać mieszkanie, może w końcu coś się uda.

Aga zobacz http://allegro.pl/wozek-podwojny-graco-stadium-duo-krakow-miechow-i1708915536.html tylko troche daleko od Ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ej tam,ej tam...dajcie spokój,bo mniew zaklopotanie wpędzacie 😉i tak czuję sie troche jak ciotka klotka z wielkim bagażem doświadczeń a Wy mi tu pomnik stawiacie...kurcze mam nadzieję,że podołam 🙂jak do wiosny dotrwam to wtedy poproszę o monument 🙂

Natka:powodzenia w kwestii mieszkanka,mam nadzieję,że sie spodoba i zazdroszczę leniuchowania,ja jak zwykle czekam aż mały wstanie i śmigam z nim na spacerek,po zakupki,a później na plac zabaw.Wiecie jak śmiesznie muszę wyglądać kiedy zjeżdżam z nim ze slizgawki,jak go tak przyciskam to wygląda jakby mio na brzuchu siedział 🙂Trochę to już zaczyna być i męczące i nierozsądne,wiec trzeba będzie poszukac inych atrakcji 🙂

A i jeszcze sie pożale...tak się ostatnio zachwycałam nad okularami Bojalubię,a tu moje dziecko zrobiło mi wczorak koszty...walnął mnie w okulary,a te spadły na kafle tak nieszczęśliwie,że uszczerbiło się lewe szkło.To już njie pierwszy raz tak zrobił,normalnie usiadłam na podłodze i ryczałam jak bóbr i tak strasznie
,że moje dziecko po raz pierwszy podeszło do mnie i tuląc się pogłaskało mnie po głowie...do tej kiedy coś zbroił a ja udawałam że płaczę tylko stał i się przyglądał.Widocznie on wie kiedy udaje 🙂Wkurzona jestem,bo mam astegmatyzm i kupienie nowych okularów to dla mnie wydatek około 1000zł,a że nie planowany to bardzo dotkliwy...Mój mąż tylko koszta liczy i mówi,że dzieci to same straty...ostatnio mały połamał wiadro do mopa i szufelkę,stłuk musztardę,zepsuł pilota od wieży...to z tego co pamiętam,ale faktycznie mały z niego rozbujnik...Z tymi okularami to mysze troche poczekać,bo to spory wydatek na teraz...mam nadzieję że przywyknę do tego uszczerbienia,bo wrażenie wizualne jest takie jakby w tym miejscu wisiała wielka kropla wody,ech żebym tylko zeza niue dostała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...