Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny,
dzisiaj już koniec z pracą i wyczekiwany odpoczynek, aż 3 tygodnie 🤪
Dzisiaj pakowanie i w drogę. Prawie 1400 km przedemną ale mam nadzieje, że będzie ok. Jakoś dobrze znoszę podróże w ciąży.

Co do piersi to oprócz tego, że się powiększyły to jakiś tydzień temu zauważyłam niebieskie żyłki 😉 Jak do tej pory żadnej siary. Widocznie wszystko przedemną.

Kasiuszka świetne zdjęcie, a maluszek nieźle już daje 😁 moja to taka wiercipięta, ale nie jest to, aż tak widoczne. Chociaż czasami jak kopnie to ufffffff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wróciłam, tak jak mówiłam opłaty notarialne wyniosa ok 3500-4000tys. 😞 A z tymi książeczkami mogę się dopiero zgłośić jak będę miała podpisany akt notarialny i wtedy mi wypłacą pieniążki , nawet nie wiem ile ich tam będzie, dobry i przysłowiowy grosz
Aneta tak wiem z tym zadatkami, zaliczkami, nam pani doradziła , żeby wpisać zamiast zadatku/zaliczki slowo kwota jakas tam i tak samo to bank potraktuje. Jutro mój się dowie jak to sie dokładnie nazywa
Aguska nam też prowadzi sprawe doradca finansowy, ktory sklada wszystkie wnioski do banku.Kasy za to, że nam sprawe prowadzi nie bierze bo maja prowizje od banku. Mamy dwa banki PKO i Getin Bank, składamy wnioski do obydwóch przy czym jestesmy zdecydowani na PKO bo mają atrakcyjniejszą ofertę, ale wiadomo, że zawsze lepiej złożyć do wielu niż później wszystkie papierki załatwiać od nowa.Zdolność kredytową mamy, nawet będzie on brany na mojego męża bo ja mam umowę przedłużona w pracy do dnia porodu więc wiadomo jakby bank to rozliczał nie na 2 a na 3 osoby . My mamy mieszkanie od osoby prywatnej więc nie musimy płacić dodatkowej kasy, co prawda Pani nam wyliczyła, że można dostać jakieś tam jeszcze pieniązki, niestety w PKO tylko 3 tys dodatkowe więc za bardzo się nie urządzę w mieszkanku, najpierw najpotrzebniejsze rzeczy trzeba będzie kupić a później sie zobaczy. Jutro jedziemy spisać umowę, zobaczymy jak to dalej będzie. Dzisiaj byłam u mojej cioci , która umie wróżyc, mówiła, że wzystko powinno być ok. Może dla niektórej z Was wyda się to głupie, ale bardzo dużo rzeczy sie "sprawdza" parę miesięcy temu też staraliśmy się o mieszkanie i wyszło wtedy w kartach, że nic z tego nie będzie i rzeczywiście tak było. Więc coś w tym musi być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga ale mnie rozbawiłaś słowami kusicielko 😉 haha a fakt muszę nowe foto wyczarować 😉 tylko jakoś nie ma okazji do nowych zdjęć..ciągle siedzę w domu. a rozrywka to pójście do warzywniaka 🤢 choć nie raz i tak sił nie mam na nic ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podziwiam Was dziewczyny, że staracie się jeszcze przed porodem załatwic swoje 4 kąty. Jak czytam ,ile te opłaty i inne pierdoły kosztują to aż mnie ciarki przechodzą. Jezu, czy te banki myślą, że młodzi ludzie to milionerzy? Trzymam za Was wszystkie kciuki i mam nadzieję, że pokoik do dziecka będzie zrobiony 😉 Mnie czeka remont "graciarni" w połowie sierpnia i to mam nadzieję ostatni remont, bo na czarną godzinę pozostało tylko parę groszy. Tak zawsze miałam takie uczucie, że jak coś się spieprzy to zawsze na koncie są pieniążki. Po remoncie to i pasa zaciskam 🙂 Ale co tam. taka nasza Polska rzeczywistośc i trzeba się do niej przyzwyczaic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko masz rację, dziewczyny to niezłe są. Nie dość, że samo bycie w ciąży jest dużym przeżyciem to jeszcze te wszystkie formalności i koszty związane z własnym kątem. No ale najlepiej jednak na swoim, w dodatku pojawiła się motywacja w postaci dzidzi 😉 ja się im wogole nie dziwie. Życzę Wam powodzenia i oby wszystko zakończyło się po waszej myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiuszka poprostu super zdjecia hehe niezle tam wygibasy w brzuszku robi 🙂 Ja tez nie raz chcialam uwiecznic taka chwile ale moja corcia chyba popropstu to czuje ze ja nagrywam albo robie zdjecia i przestaje sie ruszac 😞 Co do piersi to mi o duzo sie powiekszyly i zyly niebieskie wyszly ale najgrosze jest to ze mimo ze uzywam kremu na rozstepy to i tak mam ich juz mnostwo na piersiach moze dlatego ze przed ciaza nie mialam ich zbytnio duzych a teraz sporo mi sie powiekszyly 😞 Ogolnie rozstepow narazie gdzie inadziej nie mam ale napewno jakies nie dlugo sie pojawia... Bylam dzisaj troche pochodzic po miescie i kupilam dwa sliczne kocyki dla kruszynki jeden mniejszy do wozka i drugi wiekszy do lozeczka i naprawde tafilo mi sie nie drogo bo za dwa zaplacilam 70zl ale naprawde sliczne sa 🙂 😜 Wogole dzisiaj jakos dziwnie sie czuje brak apetytu i jak zjadlam troche obiadu to zwymiotowalam nie mam pojecia dlaczego moze mi cos zaszkodzilo 🙂 Ale za to malenstwo dzisaj tak buszuje w brzuszku ze szok az moj maz sie dziwil zepotrafi tak slino kopac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bajka z tym brakiem apetytu to chyba normalne. Ja też jednego dnia nie mam wogóle apetytu, muszę w siebie wmuszać i naciąga mnie gdy coś choćby powącham. A innym razem cały dzień coś skubię 😉 Nie martw się apetyty wróci 🙂

Jeśli chodzi o rozstępy ja mam narazie spokoj. Codziennie się kremuje z rana i wieczoremm dodatkowo pod prysznicem masaż rękawicą i jest ok. Zobaczymy jaki będzie finish. Chociaż moja mama po 3ce dzieci nie ma ani jedego rozstępu, więc mam nadzieję, że odziedziczę to po niej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no apetyt też mam zmienny ciesze się że brzuszek wywołał uśmiechy 😁 jutro o tej porze już w drodze bede i sie zobaczymy w czwartek ach ale bede miec czytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super jest książka ZAWITKOWSKIEGO-CO NIECO O ROZWOJU DZIECKA
Moja siostra chwaliła http://www.empik.com/pierwszy-rok-zycia-dziecka-opracowanie-zbiorowe,12739,ksiazka-p
Ogólnie Olalenka wpisz w google rozwój dziecka i znajdziesz wiele fajnych pozycji, a później warto przejść się do empiku np i poczytać wyrywkowo 🙂 na pewno coś ciekawego sobie wybierzesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguska21 napisał(a):

A teraz pytanie do dziewczyn ktore już może brały kredyt lub sie na tym znają...czy możecie polecić właśnie jakiś bank który te podatki i notariusza wlicza w kredyt? I czy któraś z was ma kredyt w peko żubrzyku?


Aguśka ja mam w millenium, 3 lata temu jak bralismy kredyt to byla taka mozliwość, aby te oplaty doliczyć do kredytu. Ogólnie z millenium jesteśmy zadowoleni, tylko jest 1 duży minus akurat ten bank ma taka zasadę, ze co trzy lata nalicza ubezpieczenie od niskiego wkładu wlasnego, w tym roku skasowali nas na ponad 4 tys. Wiem, ze w innych bankach albo nie ma tego ubezpieczenia wcale albo jest naliczane co miesiąc i wtedy da się przeżyć, dlatego jak będziecie robili rozeznanie zwróćcie na to uwagę.

Carpioo z tą siarą też tak mam że się pojawiała wcześniej a teraz nie, ale z tego co wyczytałam to ani od wielkości piersi ani od ilości siary nie zależy czy będzie później pokarm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie Brzuszki
Byłam na usg dzisiaj i nareszcie wiem co będzie: Amelka :-) kupowałam białe i kremowe ciuszki do tej pory więc teraz mogę poszaleć na wyprzedażach 🙂
Mała waży ok 1400gram i wg norm dobrze się rozwija-a to najważniejsze!
Jeśli chodzi i siarę to mnie jeszcze nie ma.
Dobra lecę gotować bo niedawno wróciłam, buziaki x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mdoundi to gratulacje coreczki 🙂 Wkonu bedziesz mogla poszalec z zakupami 🙂 Ciesze sie ze malenstwo sie rozwija dobrze bo to najwazniejsze no i widze ze tez juz sporo wazy 🙂 🙂 🙂 🙂 Bardzo fajnie 😜 Co do siarki u mnie tez sie pojawila ale tylko zlewej piersi ale ostatnio znowu nic nie widac ale rownierz slyszalam ze pokarm nie zalezy od teg czy ktos ma male czy duze piersi ani od tego czy pojawia sie siarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamuśki, życzę wszystkim i każdej z osobna udanego weekendu i przyszłego tygodnia cudnego 🙂
Ja nad ranem wyjeżdżam do WLKP do rodzinki 🙂 i nie będę tam miała możliwości siedzenia przed kompem i z resztą przecież nie po to jadę.. Ale będę pamiętać o brzuszku i postaram się choć czytać wszystkie wieści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Mdoundi gratulacje !!super że już wiecie kto kryje się w brzuszku 🙂 🙂 🙂
dziewczyny udanych wyjazdów....i dużo słoneczka!!! 🙃
ja na razie znikam. jutro napiszę jak było w szkole rodzenia 🙃 a powiem, że jestem zadowolona 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koyotka napisał(a):
hej 🙂
jutro napiszę jak było w szkole rodzenia 🙃 a powiem, że jestem zadowolona 😆



super! czekam na relacje, bo ciekawa jestem. ja swoją zaczynam od 3 sierpnia, niestety po angielsku ale mam nadzieję że zrozumiem większość informacji ;-)

u nas dzisiaj leje i zimno, pogoda jesienna wręcz, no ale nie powstrzyma mnie to przed wyjazdem na wyprzedaże - w końcu poszaleję z różowym kolorem!

buziaki dziewczyny i miłego dnia, wieczorem wyślę fotki ubranek xxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochane Brzucholki 🙂 🙂 🙂
carpioo , koyotka mam nadzieję , ze szkoła rodzenia super i że jesteście zadowolone 🙂
aguśka mieszkanie rewelacyjne , myślę , ze warte swojej ceny , mam nadzieję , ze wszystko pójdzie po Waszej myśli i trzymam kciuki 🙂
mama76 świetnie , ze dotarłaś na " stare śmieci " , szkoda , ze na tak krótko...
fredeczkaa no kochana nastraszyłaś nas tu nieźle , dobrze , ze mały postanowił jednak jeszcze poczekać z przyjściem na świat 🙂
mdoundikochana gratuluję córuni , cieszę się , ze będziesz z nami częściej.
madziek84 dotarłaś już do PL???
akneri, Iris jesteście tutaj takimi dobrymi duszyczkami , zawsze się uspokajam jak Was czytam i cieszę się ze jesteście 🙂
aga33 normalnie sex bomba z Ciebie , wyglądasz rewelacyjnie , jak zobaczyłam to nowe foto to mnie aż zatkało 🤪Wspaniale wyglądasz , po prostu cud malina 🙂 🙂

Ze szkoła nie załatwiłam na razie nic , w poniedziałek muszę zadzwonić do Katowic do szkoły , żeby wydali mi zaświadczenie , że byłam tam zapisana , wtedy będę mogła tutaj robić tylko rok , jeśli mi nie wystawią takiego zaświadczenia to będę musiała zaczynać od nowa , tak więc okaże się w poniedziałek.Ponadto byłam we wtorek u okulisty , przepisała mi nowe okularki i stwierdziła , ze mogę rodzić naturalnie , więc no cóż już się nastawiłam na poród naturalny i w piątek poszłam prywatnie do okulisty , bo nie pasowało mi , ze tamta mi powiedziała , ze mi się wzrok nie pogarsza. No i poszłam , okazało się , ze w prawym oku mam astygmatyzm i że jednak ten wzrok się pogarsza , ponadto mam nadwzroczność i ta lekarka mówi do mnie jak bym chciała rodzić no to jej mówię , ze ja nigdy nie powiem , ze marzę o porodzie naturalnym , ale jeśli nie ma przeciwwskazań to ok. Już jestem psychicznie nastawiona na poród sn , Tomek , o ile będzie w Polsce w tym czasie będzie rodził ze mną. Igorek we wtorek i środę bardzo mało się ruszał i tak się wystraszyłam , ale już wszystko wróciło do normy. Wczoraj tak patrzyłam na zdjęcie Małego z USG 3d i i uświadomiłam sobie , że jeszcze tak naprawdę Go nie znam a jest całym moim życiem , najwspanialszym darem i tym co najpiękniejsze mogło mnie spotkać w życiu. Mimo młodego wieku poczułam się tak naprawdę spełnioną kobietą i tak bardzo szczęśliwą.
Co do siary - u mnie leci regularnie , ale nie wiem czy pojawiło się już mleko , bo leci mi z cycków coś o białym zabarwieniu 😮
Anetka84 pamiętam , ze jakiś czas temu pisałaś , ze zmieniły się od kwietnia przepisy co do porodów rodzinnych i o czymś jeszcze pisałaś ale nie pamiętam. Czy mogłabyś mi podać jakieś źródło tych informacji?? Z góry dziękuję :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

My dzisiaj pospalysmy do 10 😁 moj kochany byl dzisiaj u nas na noc i pol nocy przegadalismy i teraz chodze jak zombiee :|

mdoundi gratulacje coreczki!! 😁

Gosia1989 oby udalo sie zalatwic z ta szkola!! 🙂 3mam kciuki. jak sie uda to razem bedziemy sie przygotowywac do matury 😁

rety ale cuda dla coreczki znalazlam.... wogole sliczne rzeczy ma ta dziewczyna na szafce 😁

http://szafka.pl/c505582-george-kurtka-na-zime-futerko-panterka-3-do-6-mies.html

http://szafka.pl/c483067-kozaczki-panterki-hm.html a kozaczki mialam takie same tylko ze białe z rózówą kokardką w kropeczki i na allegro były na licytacji 40zl + przesylka a ja powiedzialam siostrze zeby zobaczyla jak bedzie w primarku czy sa i znalazla za .....2,5 funta!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...