Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cześć Babeczki,
Ja tylko na chwilkę, korzystam przelotem z int. u moich rodziców.

Mam nadzieję, że wszystkie macie się dobrze 🙂

Miałam dziś usg i ktg w szpitalu a później wizytę u mojej lekarki. Pierwszy raz w ciąży robiłam badania na NFZ i nie jestem zadowolona z lekarza, który robił usg. Dosłownie nic nie mówił, jak zapytałam czy wszystko jest ok, to tylko odpowiedział, że się okaże 🤔 beznadzieja, naskrobał w karcie, że wszystko jest prawidłowo, że mała waży 3050 g. i jest odwrócona główkowo.

A na wizycie u mojej dr. dowiedziałam się, że nadal mam rozwarcie na 1 palec ale spokojnie powinnam dotrzymać do terminu czyli jeszcze 2 tygodnie. Namawiała mnie też na poród w szpitalu w którym pracuje. Kurcze nie wiem, bo od początku miałam inny w planach, głównie dlatego,że tam jak się zapłaci za znieczulenie to każdy je dostaje. Ale zapewniła mnie ze w jej szpitalu dostane znieczulenie za darmo i ona będzie przy porodzie, więc mam teraz dylemat.

Miłego wieczorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia spokojnie te badnie lekarz wykonuje najczesciej po 36tygodniu
Natlio ja zawsze robie na czo ponoc wychodza wiarygodniejsze... Marzenko a to Ci ciekawostka a ja zawsze sie tak meczyłam ze az mnie skrecalo głodu hehe 🙂
Malenko ja dwa dni temu juz zalozylam wszystko do lozeczka nie moglam sie powstrzymac jedynie co ma to kołderke i podusie jeszcze w woreczku zeby sie nie brudzila 😉
Anetko ale wredy ten lekarz mnie by chyba krew zalala;/ Jezeli Cie namawia twoja Pani Dr zeby rodzic w jej szpitalu to czemu nie? Ja bym cchiala zeby moj lekarz prowadzacy byl przy porodzie ale to niestety nie mozliwe bo on przyjmuje tylko prywatnie.. 😞
A tak wogole Edytka cos sie nie odzywa widze moze juz tuli Bartusia? A my nic nie wiemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Termin porodu tuż tuż. Im bardziej się zbliża, tym mocniej jesteś skupiona na sobie i tym, co mówi Ci Twoje ciężarne ciało. Boisz się, że go nie zrozumiesz.
Wystąpimy w roli tłumacza. Organizm każdej z nas posługuje się tym samym kodem. Tylko pamiętaj, że wszystkie zwiastuny porodu nie muszą pojawić się naraz – nie muszą, ale mogą.

Gdy nadchodzi poród brzuch jest niżej
Na
3–4 tygodnie, a czasem na kilka dni lub nawet godzin przed rozpoczęciem porodu główka dziecka schodzi do kanału rodnego. Wtedy możesz mieć wrażenie, że brzuch się opuścił. To dlatego, że obniżyło się dno macicy (czyli ta jej część, która znajduje się najwyżej – w okolicy mostka). Korzyść z tego taka, że teraz łatwiej Ci będzie oddychać.

Przed porodem masz nieregularne skurcze
W cią
gu ostatnich dni przed porodem mogą pojawić się niebolesne, nieregularne skurcze macicy, tzw. Braxtona-Hicksa. Czasem są tak silne i trwają tak długo, że niektóre kobiety mylą je ze skurczami okresu rozwierania. Aby wykluczyć fałszywy alarm, przejdź się, zmień pozycję, weź ciepłą kąpiel. Jeśli to tylko skurcze przepowiadające – osłabną lub zanikają.

Przed porodem pojawi się śluz
Na kilka
dni lub godzin przed rozpoczęciem porodu zaskoczy Cię najpewniej duża ilość bezbarwnej lub różowawej wydzieliny. To będzie znak, że odszedł czop śluzowy, czyli „korek”, który przez całą ciążę chronił dziecko przed infekcją. Nie bój się, że dzieje się coś złego – czop wypada, kiedy szyjka mięknie i skraca się, przygotowując się do porodu.

Przed porodem bolą Cię plecy i uda
Kilka dni p
rzed porodem może obudzić Cię tępy ból
w plecach, udach, pachwinach – to głowa dziecka wstawiona do kanału rodnego uciska nerwy. Może też boleć Cię brzuch tak jak przed okresem.

Przed porodem często odwiedzasz toaletę
Martwisz się, ż
e masz biegunkę? Być może to kolejna oznaka zbliżającego się porodu (czasami dołączają się do nich także wymioty). W ten sposób organizm próbuje się „oczyścić”. Opróżniona kiszka stolcowa nie będzie przeszkadzała, kiedy główka dziecka zacznie się obniżać w kanale rodnym.

Przed porodem mniej ważysz
Kilka dni przed wy
jazdem na porodówkę może się okazać, że „schudłaś” i jesteś lżejsza od 0,5 do 1 kg.

Przed porodem czujesz się inaczej niż zwykle
Na dzień lub dwa prze
d porodem możesz mieć dziwne samopoczucie: być zdenerwowana, przestraszona, zupełnie wyczerpana albo przeciwnie – jak wulkan energii. Jeśli przyjdzie Ci wtedy do głowy pomysł, by posprzątać mieszkanie, poukładać w szafie itp., usiądź i weź głęboki oddech. Nie wolno Ci się forsować. Oszczędzaj siły na poród!

Przed porodem dziecko mniej się rusza
Tuż przed narodzinami dz
iecko może być spokojniejsze, a jego kopniaki lżejsze. Po prostu w kanale rodnym jest mu ciasno. Ale jeśli będzie Cię to niepokoić – spotkaj się ze swoim ginekologiem.

Przed porodem bez przerwy chce Ci się jeść
Bywasz tak głodna, że jesz
za dwoje (albo i troje)? To może być znak, że Twoje ciało magazynuje zapasy energii przed czekającym je wkrótce trudnym zadaniem – porodem. Ale bywa i tak, że kobieta tuż przed porodem nie jest w stanie nic przełknąć.

Przed porodem zauważyłaś plamki krwi
To skutek skracania się i roz
wierania szyjki macicy. Plamienie może się pojawić kilka godzin przed porodem.

Odeszły Ci wody płodowe
To już ewidentny znak, że poród się rozpoczął! U wielu kobiet, które rodzą po raz pierwszy, pęknięcie błon płodowych następuje dopiero, kiedy skurcze mięśnia macicy są regularne i coraz silniejsze. Ale zdarza się, że wody płodowe odchodzą przed rozpoczęciem skurczów (najczęściej jest to powolne sączenie, a nie chlustający strumień).
Pamiętaj. Nawet jeśli wyciek wód wyraźnie się zmniejszy, ale poród nie rozpocznie się w ciągu kilku godzin, dzwoń do swojego lekarza lub położnej. Jeśli doszło do rozerwania błon płodowych, dziecko jest narażone na infekcję. Jak najszybciej jedź do szpitala także wtedy, gdy wody są zielonkawe lub brązowe (podłóż podpaskę lub biały ręcznik i przyjrzyj się wyciekowi). Powinny być zupełnie przezroczyste lub białawe.

Tuż przed porodem są już regularne skurcze
Pierwsze mogą być zupełnie bezbolesne, ale z godziny na godzinę będą bardziej intensywne. Najprawdopodobniej pojawiają się w górnej części brzucha i będą promieniować na cały, „opasując” dolną część pleców. Pierwsze skurcze trwają 15–30 sekund, ale stopniowo wydłużą się do 30–90 sekund. Przerwy między nimi najpierw są dość długie (10–20 minut), ale stale się skracają (do 10, 8, 5 minut). Nie ma na nie wpływu to, czy siedzisz, stoisz, chodzisz, leżysz. Są przy tym tak bolesne, że w ich trakcie nie będziesz w stanie np. porozmawiać przez telefon.
Pamiętaj. Lekarz lub położna powie Ci, kiedy pojechać do szpitala. Zazwyczaj radzą, by zrobić to, gdy skurcze trwają 60 sekund, a odstępy między nimi 5–7 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zauwazylam 6 objawow:
mam nizej o duzo brzuch, mam nieregularne skurcze ale to te przepowiadajece, Duzo sluzu to juz wczoraj zauwazylam co pisalam, bola mnie plecy i uda czasami mam taki tepy bol ze ustac nie potrafie;/ Nagle mniej waze, No i moja Mała mniej sie rusza;( Ale pewnie to jeszcze troche do mojego porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie dzisiaj brzuch boli cały dzień i nie wiem jak przeżyję tę noc, do szpitala nie jadę na razie bo znając życie i opowieści innych to dadzą mi paracetamol i odeślą do domu, a więc czekam dalej, zobaczymy co dalej...w każdym razie nie przestaje boleć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Cioteczki kochane 😘

Ja chwilowo nic nie piszę bo nie mam siły rozłożyło mnie byłam dzisiaj u lekarza gardło kaszel noc koszmarna i oczyska strasznie pieką 😞
Więc tylko zerkam czy u was wszystko w porządku bo bez was to się nie da i lecę do wyrka wygrzewać kości 🤢
Przepisał mi leki łykam cholerstwo ale chwilowo nie pomaga oprócz tego płucze gardziel wodą z solą może to będzie bardziej skuteczniejsze 😮
A tak się cieszyłam że przez całą ciąże przeszłam tak pięknie oprócz tych nerek i szpitala w maju i masz babo placek wykrakałam i to dosłownie na końcówce bo zostało mi półtora tyg. do terminu 😞 😞 😞 😞 😞 mam tylko nadzieje że Bartusiowi te moje leki nie zaszkodzą bo z bólem serca łykam 🤨

Trzymajcie się słoneczka i jak by któraś Niunia się rozpakowała to dajcie znać chociaż eskiem spróbuje jutro do was kuknąć...
Buziaki Brzuszki i Maluszki 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku ja was tak czytam od kilku dni bardzo regularnie i przez was sie zaczynam bać :P:P:P no ja z tej listy też zaobserwowałam kilka objawów, ale staram się nie panikować, najbardziej boaję sie tego, że jak sie zacznie ja będe sama w domu, że teściowa będzie w pracy, a mąż nadal na poligonie 😞 dziś dopakowałam do końca torbę, tylko jeszcze jakiś suchy prowiant i woda i jestem gotowa 😁 na dniach zaczniemy się wysypywać 🙂 ale fajnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mdoundi jak pojedziesz to albo cie odeślą z kwitkiem, albo Cię zostawią i zrobią przyspieszenie ;/ moja teściowa mówi, że tak z babeczkami robia bardzo często lekarze, że jak za wcześnie przyjdą a jest juz 38 tydzień to dają na przyspieszenie porodu i do widzenia ;/ ale jak czujesz, że jest coś nie tak, albo, że sie zaczyna to jedź kobitko, będziesz spokojniesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka1202 napisał(a):
Mdoundi a czujesz ruchy dzidzi normalnie? Moze jednak pojedz jak tak badzo Cie boli 😞


czuję, czuję...tylko nie mogę jeść nic tak mi niedobrze 😞 mała wygina się bardzo, no nic czekam dalej, nawet zestresowana nie jestem, hehe a boli czasem mniej czasem bardziej tyle że cały czas, może dzidzi się po prostu tak obniżyło (jak na opisie w tych objawach) i dlatego tak boli (pachwiny, dupsko całe - czytaj biodra i kręgosłup nisko)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguska21 napisał(a):
Mdoundi jak pojedziesz to albo cie odeślą z kwitkiem, albo Cię zostawią i zrobią przyspieszenie ;/ moja teściowa mówi, że tak z babeczkami robia bardzo często lekarze, że jak za wcześnie przyjdą a jest juz 38 tydzień to dają na przyspieszenie porodu i do widzenia ;/ ale jak czujesz, że jest coś nie tak, albo, że sie zaczyna to jedź kobitko, będziesz spokojniesza


ojj kochana to nie w UK, tutaj czekają i przyjmują jak jest rozwarcie i skurcze, a jak nie ma to paracetamol i nakaz ciepłej kąpieli dla zrelaksowania i do domu i ...czekać 🙂 dlatego nie chce mi się jechać na razie sprawdzać bo się przeprowadziliśmy i mam daleko szpital, dopóki mała się rusza dobrze to na razie poczekam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No moze faktycznie to przez to ze mała sie obnizyla ja mam takie nie raz tepe bole ze az mnie skreca... Tyle ze mi przechodza i nie trwaja tak dlugo.. Ale mniejmy nadzieje ze jest wszystko ok ale jak bedzie Cie bolec bardzo dlugo to moze pojedz lepiej sprawdizc co tam sie dzieje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uffff dopiero skończyłam nadrabiać 😲 Miałam gości kuzyn P z żoną i 3 letnim synkiem słodziakiem przyszli się pochwalić,że będą mieli drugą dzidzię - tak się cieszę 🤪 Pogadałyśmy sobie o porodach itp.
Mdoundi a może to kolka nerkowa jak tak opisujesz ten ból może weź nospę 2 tabsy i jak się nie polepszy to do szpitala po co się męczyć.A za ten wątek z porodami to normalnie masz oklaska bo tak ryłam ze śmiechu razem z moim P czytaliśmy 🤪
Natalka mocz zawsze na czczo a morfo to nie wiem ja tam też robię na czczo a najlepiej jak masz dylemat wystarczy z samego rańca zadzwonić do tego punktu pobrań czy obojętnie jakiej przychodni/laboratorium i po prostu spytać ja tak robiłam na początku .
Carpioo zdjęcia super tylko pozazdrościć takiej pamiątki 😁
Mama76 dobrze ,że ten Twój oprzytomniał w końcu tylko nie wiem na co czekał 😠 Zagraj mu tam odpowiednio na honorze co by się choć trochę poczuł winny ,że Cię na tak długo zostawił 😠 Najważniejsze ,że już rodzinka w całości 🙂Tak trzymać 🙂
Aga Ty to supermenka jesteś normalnie a Skwerek Kościuszki powinni Twoim nazwiskiem nazwać 🙂Ten Twój mąż to mam nadzieję świadom jaki brylant ma w domu nie żonę daj troszkę tego hartu ducha to mi się przyda na dniach.Przesyłam uściski dla całej waszej rodzinki i fluidy zdrówka dla malutkiego 😘
Bajeczko ja mam 20 km na porodówkę i faceta ,który ma teraz nocki 150 km od domu i nie ma bata musi zdążyć grunt to dobra organizacja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Uffff dopiero skończyłam nadrabiać 😲
Mdoundi a może to kolka nerkowa jak tak opisujesz ten ból może weź nospę 2 tabsy i jak się nie polepszy to do szpitala po co się męczyć.A za ten wątek z porodami to normalnie masz oklaska bo tak ryłam ze śmiechu razem z moim P czytaliśmy 🤪



a ja właśnie rano to czytałam, śmiałam się aż mi brzuch podskakiwał a potem zasnęłam - obudziłam się z bólem brzucha!!! jeszcze dojdzie do tego że ta strona będzie jednym ze sposobów wywołania porodu, hahaha!


dziewczynki jak nie przestanie to pojadę sprawdzić, jeszcze muszę Top Model obejrzeć :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Kokosanko Ty to się lepiej z tej dzielnicy wyprowadź bo jeszcze nam w jakąś nerwicę popadniesz 🤢


Kochana ja nie miałam skurczy, Mikołaj rodził się przez cc planowane więc nie wiem co to jest akcja porodowa. Ale myślę, że to szyjka Ci sie rozwiera... Kurcze przykro mi strasznie że tak było źle... wprawdzie nie doczytałam Was do konca, nie wiem czy juz nie urodziłaś z tego wszystkiego. Zaraz nadrabiam zaległości dzisiejsze... Kochana trzymaj się dzielnie! ! ! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy absolutnie wszystkie miałyście badanie na paciorkowca????? Napisałam smsa do mojego gina że nie miałam tego badania to on mi odpisał że w naszym szpitalu nie ma wymogu aby mieć wyniki z tego badania i że nie jest to badanie zalecane przez ministra zdrowia, a jak napisałam mu że mimo wszystko chce to badanie i kiedy mam przyjść to mi nie odpisał 😞 jestem wqrzona i kurcze boję się, czytałam że to częste jest i że jest 70% szans że sie dziecko zarazi i że to może wywołać sepse albo zapalenie płuc. To dlaczego on mnie olał ????? płakać mi sie chce. Co robić ?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzusie 🙂

My po wizycie 🙂 Igorek nadal ułożony główkowo , zero rozwarcia , szyjka jaka była taka jest, nic nie wskazuje na jakiś szybki poród na dniach. Tylko jakieś apalenie pęcherza mam i za jedną saszetkę leku zapłaciłam 40 zł... Byleby pomogło. Igorek waży prawie 3500 g , jak tak pochodzę ze dwa tygodnie jeszcze to dobije do 4 kg 🙂P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia z tego co kojarzę to chyba narazie wszystkie miały na paciorkowca badania robione. Mi to zrobił dopiero w 37 tyg, wie masz jeszcze około 2tyg czasu 🙂 a i nie wiem, czy to Carpioo czy Zuziaczek pisał, ale 2tyg to sporo na wyniki. Ja zaniosłam wczoraj i mam do odbioru w pt.

Kurdę laski, tyle Was ma jakieś bóle a ja nie mam nic! Na bank urodzę długo po terminie, bo Wam, tzn tym, które te bóle się zaczeły, to chyba oznaka powitania maleństw na świecie 🙂

Zjadłam dzisiaj paprykę i tak mi niedobrze jak cholera. Głupia ja, wiem, że po papryce za przeproszeniem bekam jak nawiedzona to jeszcze mi wszystko na żołądku stoi..

Mdoundi trzymam kciuki za Ciebie! a może to już akcja porodowa się rozpoczęła? Masz już prawo rodzic 🙂

Aga 33 kobita nie do zdarcia 🙂 My z 1 dzieciaczkiem będziemy wymiękac a ona z 2 i Wiktorem da sobie radę 🙂

Jejka, jestem straaasznie ciekawa, która następna!
Edytka ja też już myślałam, że rodzisz 🙂 terminowo jesteś kolejna w kolejce po Meegotce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...