Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hejka zgłaszam się 🙂

jeszcze nie zanosi sie na poród, dzisiaj chce Mojego po lesie przeciągnąc, jechac do sklepu i kupić jemu jeansy, i do lidla podskoczyć 🙂

wczoraj dzień pełen wrażeń, pozytywnych i negatywnych (babcia) ale.. staram sie o tym teraz nie myśleć 🙂 Nastawiam sie pozytywnie do porodu, bo mi chyba brzuszek opadł 🙂
i pomaga mi muzyczka którą Marzenka podsunęła http://www.youtube.com/watch?v=iEPTlhBmwRg&ob=av3e

Mój jest na siłce, ja zrobiłam sobie hennę na rzęsy, zaraz sie maluje, czesze i bede gotowa do maratonu (swoją drogą ta babeczka to pierdyknięta jakaś co w 39tyg biegała w maratonie!!! mówią że w ciązy nie można biegać!!!! )

MONIKA podziwiam naprawde,m i wiem ze nie jestem oryginalna i nic nowego o Tobie nie piszę.. ale naprawdę.. to co robisz to WYCZYN!

ZUZIA- napisz mi koniecznie jak bedziesz w szpitalu.. i co w ogole jak tam bedziesz!! nawet w nocy!!

a co do suszarki- to ja tez sie zastanawiałam i sie bałam ze wyjdę na debilkę .. ale ja nie umiem z brudną głową, wiec biorę! Mam małą suszarkę.. więc wezmę.. Jak Mama do mnie pr w szpitalu, to ja szybko pod prysznic polecę.. 😉

ej.. a o tej witaminie D to wam w szpitalu powiedzieli? skąd o tym wiedziałyście?
ja jetsem jakaś zacofana.. 🥴
teraz jeszcze bar 🥴ziej sie boję, że ja nie bede umiałą być Mamą 🤨
🤢

co ja jeszcze powinnam wiedzieć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mama76 napisał(a):
czesc dziewczynki,
na poczatek poczytajcie sobie, jesli macie ochote, bo ta kobieta jest chyba jakims cyborgiem. Ja do autobusu nie dam rady podbiegnac a ona...
http://deser.pl/deser/1,111857,10448079,Mimo_skurczow_pobiegla_w_maratonie__Urodzila_prawie.html


Aż dziwne, że zamierza na chwilę porzucić bieganie i oddać się dziecku, może z dzieckiem przy piersi też się da przebiec maraton ? 😮 Po obejrzeniu tego materiału dochodze do wiosku, że straszie się ze sobą dziewczyny cackamy ... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Kokosanka napisał(a):
Najgorsze jest to, że mój mąż każe mi się z chaty w ciągu dnia nie ruszac, bo nigdy nie wiadomo co i jak a ja już powoli dostaję na głowę.

Zuziaczek ja suszarki nie biorę. Swoją używałam w życiu raptem z 20 razy.a tak to kurzy się w szafie a w szpitalu najwyżej włosy same wyschną..chociaż..Ty masz tak gęste włosy i masz ich tak dużo, że Tobie akurat suszarka może się przydac 🙂

mój też powiedział, że mam się nie ruszać z domu, ale weź tu się nie ruszaj, jak jeszcze spirytus muszę kupić, żeby nożyczki do pazurków zdezynfekować, płyty CD kupić, żeby muzę relaksacyjną z kompa przerzucić, smoczusia kupić, na wszelki wypadek 😉 , ręczniki papierowe, banany, herbatniki, biszkopty, LEWATYWĘ ! 🤢

Także niby pierdoły, ale ktoś to musi kupić, a tym ktosiem jak zawsze jestem ja.

I jeszcze mojemu naszykować coś dla niego, ciuchy, buty na zmianę i jedzenie, bo sam przecież nie potrafi 😞 ... po co mi drugie dziecko ? 😉

Co do suszarki to ja chyba wezmę, bo moje włosy naturalnie schną... ponad dobę !
Na drugi dzień są jeszcze wilgotne, więc nie mam zamiaru się przeziębić, a w szpitalach często się to zdarza (do tego ten katar zasrany jeszcze mi nie przeszedł... mam czas na wyleczenie go do jutra). 🤢


Zuziaczku CORYZALIA firmy BOIRON jest najlepsza na katar. Stosowałam w pierwszej ciązy, jak ręką odjął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
Kokosanka napisał(a):

Kochana, jutro już może będziesz miała Majkę przy sobie, więc niech to będzie Twoją główną wizją, aczkolwiek też się trochę boję wywoływania 🙂 Zobaczymy, co lekarz powie..
a na 100% będą Ci wywoływac jutro skoro nie jesteś jeszcze po terminie? czy tylko masz przyjsc na wizytę kątem sprawdzenia co i jak?

no tak mnie siostra umówiła, że mam iść i urodzić, bez zbędnych ceregieli... a czy urodzę to się okaże...
Lekarz dostał $$$ to będzie się starał, żebym od razu urodziła skoro przyjadę.
🤢
Dla mnie to nie jest normalne, wolałabym żeby Maja sama zdecydowała, kiedy chce wyjść.


Zaczynam się stresować razem z Tobą... Niezły ten lekarz że na zamówienie naturalny poród wywołuje. A rozmawiałaś z nim jak to ma wyglądać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kobietki
Monia zacznę od tego że bardzo się cieszę że czujesz się lepiej i że w końcu możesz wracać do zdrowia a co do wit D to nam ostatnio na szkole Pani neonatolog właśnie o tym mówiła że w mleku modyfikowanym jest i jeśli się karmi więcej modyfikowanym niż mamusiowym to nie trzeba podawać ale jeśli dzieciątko więcej z cycusia je a tylko jest troszkę dokarmiane sztucznym to dawać a jak tak pół na pół to można co drugi dzień dawać. Szkoda mi Was Ty się męczysz Amelcia też Maleńka a nawet babcia. ściskam Was wszystkie dzielne kobiety

Zuziaczku weź suszarkę tylko pytanie czy będziesz miała czas żeby ją użyć bo nie dość że kolejki do łazienki mogą być to w czasie jak Ty będziesz się kąpać i suszyć to ktoś z Mają będzie musiał zostać. Nie denerwuj się Zuziaczku szpitalem bo da się przezyć ale powiem Ci ze bardzo mnie dziwi że ten Twój dr taki pewien że mu się uda tak po prostu wywołać no chyba że spróbuje a jak nic się nie ruszy to zrobi cesarkę 😮

Kokosanko w sumie można liczyć że to jeden problem bo to jest niewydolność żylna i objawia się i na nogach i w dupce 🙂 ja też trochę mam z tym problem ale i przed ciążą miałam (pewnie od jazdy motocyklem) i ciągle smaruję w ciąży żeby się nie zwiększyły ale chyba też sobie zaaplikuję czopki bo podobno najgorzej wychodzą podczas parcia.

Mamusie Wy to dzielne jesteście ja się obawiam że się załamię przy pierwszej nieprzespanej nocy 🥴

No a teraz krótki opis pobytu itd:
Więc w poniedziałek mnie wzięło koło południa najpierw co jakieś 20 mniut zrobiłam test wannowy i skurcze zaczęły się częciej potem koło 16 jak się zestresowałam pakujac resztę rzeczy przeszło na jakieś 30 minut ale potem na szkole były mocniejsze i tak co jakies 7-8 minut więc spokojnie wróciliśmy do domu zjedliśmy kolację i poszłam zrobić test wanny po raz drugi i znowu nie przeszło tylko były co jakieś 5 minut więc poczekaliśmy do północy i na porodówkę i po drodze się zatrzymywaliśmy na skurcze (bo szliśmy piechotką) ale jak weszłam do szpitala to był jeszcze jeden i cisza ze stresu... Położna mnie zbadała powiedziała że rozwarcia brak ale położyła mnie na sali porodowej podłączyła ktg i tam też cisza a mi aż głupio było przed Nią ☺️ że jak taka siuśka ze mnie że przylleciałam za wcześnie no ale nic Krzyś posiedział ze mną około godzinki i kazałam mu iść spać do domu a ja na tym łóżku porodowym próbowałam spać o 5 znowu mi podłaczyła ktg i zmierzyła ciśnienie i na szczęście już się unormowało, więc miałam się wypisać na żądanie .Przyszła nowa zmiana położnych i jak mnie Pani zbadała to uznała że rozwarcie jest na 1cm, potem badał mnie lekarz (niedelikatny burak po którego badaniu miałam plamienie przez 2 dni) podpięli ktg i na tym wyszły już jakieś skurcze (chociaż ja nic nie czułam nawet) no i przede wszystkim Olusiowi z tym tętnem coś się działo więc zostałam tyle że już na patologi. Na wieczornym ktg wyszło 5 skurczy więc coś się tam dzieje ale wczoraj rano jak mnie doktor badał to powiedział że nic się nie posuwa i w końcu mi ktoś wytłumaczył jak to możliwe 🙂 ponieważ moja macica przez ponad miesiąc była ciągle powstrzymywana przed skurczami po odstawieniu tabletek zareagowała w ten sposób że sie kurczyła ale musi się wszystko unormować żeby akcja porodowa mogła się zacząć i że było mało miejsc na oddziale to udało mi się ordynatora przekonać że mieszkam blisko i jak coś to przybiegnę 😉 powiedział mi również że może tak być że będę czekać albo pare dni albo i te 2-3 tygodnie bo choć Olek nisko jest to przez te tabletki nie wiadomo jak długo macica będzie się przyzwyczajać do nowej sytuacji i zacznie normalnie funkcjonować.
.... no i tak mnie pobolewa cały czas ale nic więcej się nie dzieje....

To chyba całość historii szpitalnej 🙂

aaaaaaaaaaaaa kurcze Dziewczyny jakie dziecko ze mną leżało na sali 😮 😮 😮 tzn dziewczynka 14-15 lat i jak Ją przyjęli to myślałąm ze może w połowie ciąży jest atu się okazuje że 41 tydzień!!!!!!!!!!! Powiem Wam że taką nawet figurę podlotka miała 😮 przeżyłam szok normalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurde. taka młoda i w ciązy...
aż strach sie bać co bedzie z naszymi córeczkami i w jakim kierunku zmierza ten świat 😮

BACHA ciesz się że masz CHŁOIPAKA!!!


dobra A TERAZ.. tańczymy .. 🙂
IRIS
nie tańczy bo musi do cesarki wytrzymać 😉
http://www.youtube.com/watch?v=a5irTX82olg&NR=1
(ten głupi pitbul vczy latrerek wszystko popsuł, ne lubię go.. ale shakira.. hmmm :blush 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
nie, wyszlam wczoraj do sklepu i zapomnialam kupic. Ale moze zaraz wyjde do apteki. a jak to wypilas? samo czy rozcienczylas? i ile tego wypilas? mi pewnie tez nic nie da 😞 ale moge sie przeczyscic dobrze mi to zrobi 🙂


kupiłam mała buteleczkę. na całą butelkę wychodzą 4 łyżki. Popiłam to sokiem, nie rozcieńczałam. Smak taki, jakbyś olej piła..fuj..przeczyściło mnie najpierw po 2h a potem znowu po kolejnych 2. i na tym się skończyło, więc w moim przypadku nie przyspieszyło to niczego, a dzisiaj znowu do lekarza i znowu trzeba zapłacic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpiooszku Ty weź nie pij tego świństwa!! i Marzenka też porodu to to nie wywoła a środki przeczyszczające w ciąży chyba nie są wskazane!!!!! Będę na Was krzyczeć zaraz

a co do tego czy lepiej to ktoś za Olka alimenty będzie musiał płacić 😉 a tak na poważnie to takie małolaty w ciąży to dla mnie patologia zazwyczaj i zaniedbanie rodziców bo wystarczy dużo rozmawiać z dzieckiem i uświadomić mu konsekwencje uprawiania seksu i pomóc się zabezbieczyć jeśli rozpocznie życie seksualne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bachap napisał(a):


Kokosanko w sumie można liczyć że to jeden problem bo to jest niewydolność żylna i objawia się i na nogach i w dupce 🙂 ja też trochę mam z tym problem ale i przed ciążą miałam (pewnie od jazdy motocyklem) i ciągle smaruję w ciąży żeby się nie zwiększyły ale chyba też sobie zaaplikuję czopki bo podobno najgorzej wychodzą podczas parcia.

to ja tam umrę na tej porodówce.. jeden problem, ale ile trzeba kasy wydac, by się tego problemu pozbyc..sajgon normalnie. Już nie wiem co lepsze, rozstępy, czy żylaki czegokolwiek 🙂 najlepsze jest to, że załatwiam się normalnie i tylko na początku ciąży miałam z tym problemy a teraz to luz

a..mam pytanko do Mamuś..czy oprócz mleka dajecie dzieciaczkom jakieś herbatki i glukoze? ja się dzisiaj zaopatrzyłam w bebiko i myślałam, czy też jakiejś herbatki nie wziąśc, ale stwierdziłam ,że poradzę się najpierw Was- bo jesteście skarbnicą doświadczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂
nie za dobrze sie czuję ostatnio 😞 i dziś postanowiłam sobie poleżeć,boje sie ze do porodu z gorączką pójdę ;/ ale cóż takie peszki to ja miewam dośc często.

Co do wywoływania porodu to mój lekarz też tak ponoć robi, z czego zamierzam skorzystać. U niego pacjentki podobno nigdy ciąży nie przenoszą 🙂 co mnie cieszy, bo chce urodzić już. Jutro mam wizyte na 9 i mam nadzieje, że cos mi zaproponuje,bo niby fajnie w domu nic nie robić ale już mnie stresuje to liczenie ruchów.
Dziś Adaś od rana był bardzo mało ruchliwy co mnie mocno zaniepokoiło i postanowiłam urodzić jak najszybciej sie da. Teraz rusza sie troche, ale już nie chce czekać.

A jak to lekarz robi???? to nie wiem jak dokladnie ale wiem że robi jakiś masaż szyjki macicy. Jak nie ma w ogóle rozwarcia to robi go ze dwa razy dzień po dniu, a jak jest rozwarcie to jeden raz ponoć wystarczy i porod zaczyna sie do kilkunastu godzin po masażu. Podobno nie jest to zbyt przyjemne, coś takiego jakby badanie niedekilatnego lekarza, ale dam rade i zamierzam skorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny dalam rade na chwile wejsc... Ale niestety co chwile cos nie tak... Tobyl najszczesliwszy dzien jak Julka przyszla na swiat ale pozniej zaczeło sie wszystko psuc ona cała zdrowiutka ale ja dostałam krwotoku poporodowego pozniej silna anemia przetaczenie krwi i juz myslam ze wszystko bedzie wporządku powiem wam ze przezylam tak najgorsze chwile w zyciu...
A na dodatek wyszlam wczoraj do domu i dostalam wysokiej goraczki pojechalam na pogotowie i dostalam antybiotyk bez zadnych badan... Wezwalam dzisaj lekarza do domu i dostalam skierowanie do szpitala specjalistycznego bo musza mi badania porobic bo to nie ma zartow.... Jejku jak ja bym chciala zeby juz wszystko bylo wporzadku 😞 😞 😞 Mam juznerwy takie szargane ze tylko chodze i płacze bo nie mam poprostu sily na nic... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):

Zaczynam się stresować razem z Tobą... Niezły ten lekarz że na zamówienie naturalny poród wywołuje. A rozmawiałaś z nim jak to ma wyglądać ?

tiaaa, "Pani się wszystkiego dowie w swoim czasie, proszę się nie denerwować, nie ma czym 🙂 "
😮
i h..j ... tyle się dowiedziałam. Dlatego się martwię, bo powinien mi wszystko opowiedzieć, jak to będzie wyglądało, a nie na dzikusa ... kazał się nie martwić i pa pa !
🤢

Iris napisał(a):

Zuziaczku CORYZALIA firmy BOIRON jest najlepsza na katar. Stosowałam w pierwszej ciązy, jak ręką odjął.

Iris, dzięki ! Muszę więc popędzić do apteki !


carpioo napisał(a):

ZUZIA- napisz mi koniecznie jak bedziesz w szpitalu.. i co w ogole jak tam bedziesz!! nawet w nocy!!
ej.. a o tej witaminie D to wam w szpitalu powiedzieli? skąd o tym wiedziałyście?
ja jetsem jakaś zacofana.. 🥴
teraz jeszcze bar 🥴ziej sie boję, że ja nie bede umiałą być Mamą 🤨
🤢
co ja jeszcze powinnam wiedzieć?

spoko, mianuję Cię moim nadwornym donosicielem 🙂
Jak mi się nie uda na brzucha.net wejść i napisać to będę bombardować sms-ami 🙂

z tą wit.D to ja się wczoraj dowiedziałam 🙂 a dziś kupiłam.
Podobno jedną kapsułkę dziennie się otwiera i do mleczka dodaje.
A jak nie to prosto w dziubek się wlewa dzidziolowi 🙂

Będziesz świetną mamą, nie martw się - ja też mam często takie jazdy, że co ja zrobię z tym dzieckiem, ale wszystkie damy radę !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ATAGUSIA to normalne że Dziedziuś się mniej rusza przed porodem, po 1- ma mneij meijsca, po 2- to niewygodne mieć głowę w kanale rodnym 😜 po 3- zbira siły, poród to także wysiłek dla dziecka, nie tylko dla mamusi 🙂

nie ma sensu sie niepokoić 🙂

a masaż szyjki macicy.. no hmm to chyba nie jest przyjemne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bachap napisał(a):
hej Kobietki
No a teraz krótki opis pobytu itd:
Więc w poniedziałek mnie wzięło koło południa najpierw co jakieś 20 mniut zrobiłam test wannowy i skurcze zaczęły się częciej potem koło 16 jak się zestresowałam pakujac resztę rzeczy przeszło na jakieś 30 minut ale potem na szkole były mocniejsze i tak co jakies 7-8 minut więc spokojnie wróciliśmy do domu zjedliśmy kolację i poszłam zrobić test wanny po raz drugi i znowu nie przeszło tylko były co jakieś 5 minut więc poczekaliśmy do północy i na porodówkę i po drodze się zatrzymywaliśmy na skurcze (bo szliśmy piechotką) ale jak weszłam do szpitala to był jeszcze jeden i cisza ze stresu... Położna mnie zbadała powiedziała że rozwarcia brak ale położyła mnie na sali porodowej podłączyła ktg i tam też cisza a mi aż głupio było przed Nią ☺️ że jak taka siuśka ze mnie że przylleciałam za wcześnie no ale nic Krzyś posiedział ze mną około godzinki i kazałam mu iść spać do domu a ja na tym łóżku porodowym próbowałam spać o 5 znowu mi podłaczyła ktg i zmierzyła ciśnienie i na szczęście już się unormowało, więc miałam się wypisać na żądanie .Przyszła nowa zmiana położnych i jak mnie Pani zbadała to uznała że rozwarcie jest na 1cm, potem badał mnie lekarz (niedelikatny burak po którego badaniu miałam plamienie przez 2 dni) podpięli ktg i na tym wyszły już jakieś skurcze (chociaż ja nic nie czułam nawet) no i przede wszystkim Olusiowi z tym tętnem coś się działo więc zostałam tyle że już na patologi. Na wieczornym ktg wyszło 5 skurczy więc coś się tam dzieje ale wczoraj rano jak mnie doktor badał to powiedział że nic się nie posuwa i w końcu mi ktoś wytłumaczył jak to możliwe 🙂 ponieważ moja macica przez ponad miesiąc była ciągle powstrzymywana przed skurczami po odstawieniu tabletek zareagowała w ten sposób że sie kurczyła ale musi się wszystko unormować żeby akcja porodowa mogła się zacząć i że było mało miejsc na oddziale to udało mi się ordynatora przekonać że mieszkam blisko i jak coś to przybiegnę 😉 powiedział mi również że może tak być że będę czekać albo pare dni albo i te 2-3 tygodnie bo choć Olek nisko jest to przez te tabletki nie wiadomo jak długo macica będzie się przyzwyczajać do nowej sytuacji i zacznie normalnie funkcjonować.
.... no i tak mnie pobolewa cały czas ale nic więcej się nie dzieje....

To chyba całość historii szpitalnej 🙂

aaaaaaaaaaaaa kurcze Dziewczyny jakie dziecko ze mną leżało na sali 😮 😮 😮 tzn dziewczynka 14-15 lat i jak Ją przyjęli to myślałąm ze może w połowie ciąży jest atu się okazuje że 41 tydzień!!!!!!!!!!! Powiem Wam że taką nawet figurę podlotka miała 😮 przeżyłam szok normalnie


Basieńko kto by pomyślał, że te leki tak rozregulują pracę macicy! 😮JEstem w szoku, choć z drugiej strony spełniły swoje zadanie, a może dzięki temu Oluś pojawi sie po prostu w terminie 🙂 🙂 🙂 Jakiś przedsmak sytuacji porodowej już masz więc mam nadzieję, że to chociaż spowodowało, że mniej się tego wszystkiego obawiasz.

A ta 14-15 latka to jakas masakra... biedne dziecko... (żeby nie napisać "głupie") 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
o
dobra A TERAZ.. tańczymy .. 🙂
IRIS
nie tańczy bo musi do cesarki wytrzymać 😉
http://www.youtube.com/watch?v=a5irTX82olg&NR=1
(ten głupi pitbul vczy latrerek wszystko popsuł, ne lubię go.. ale shakira.. hmmm :blush 🙂


Karpiuśka trochę się jednak pogibałam... 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
bachap napisał(a):


Kokosanko w sumie można liczyć że to jeden problem bo to jest niewydolność żylna i objawia się i na nogach i w dupce 🙂 ja też trochę mam z tym problem ale i przed ciążą miałam (pewnie od jazdy motocyklem) i ciągle smaruję w ciąży żeby się nie zwiększyły ale chyba też sobie zaaplikuję czopki bo podobno najgorzej wychodzą podczas parcia.

to ja tam umrę na tej porodówce.. jeden problem, ale ile trzeba kasy wydac, by się tego problemu pozbyc..sajgon normalnie. Już nie wiem co lepsze, rozstępy, czy żylaki czegokolwiek 🙂 najlepsze jest to, że załatwiam się normalnie i tylko na początku ciąży miałam z tym problemy a teraz to luz

a..mam pytanko do Mamuś..czy oprócz mleka dajecie dzieciaczkom jakieś herbatki i glukoze? ja się dzisiaj zaopatrzyłam w bebiko i myślałam, czy też jakiejś herbatki nie wziąśc, ale stwierdziłam ,że poradzę się najpierw Was- bo jesteście skarbnicą doświadczenia 🙂


Jak będziesz karmić sztucznym mlekiem to trzeba dopajać, wodą albo herbatką delikatną z koperkiem ale z tym koprem to bez przegięć. A jak piersią to nie dopaja się wcale do 5-6 m-ca. Chyba że jest upalne lato, ale to nas raczej nie dotyczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
atagusia napisał(a):
cześć dziewczyny 🙂
nie za dobrze sie czuję ostatnio 😞 i dziś postanowiłam sobie poleżeć,boje sie ze do porodu z gorączką pójdę ;/ ale cóż takie peszki to ja miewam dośc często.

Co do wywoływania porodu to mój lekarz też tak ponoć robi, z czego zamierzam skorzystać. U niego pacjentki podobno nigdy ciąży nie przenoszą 🙂 co mnie cieszy, bo chce urodzić już. Jutro mam wizyte na 9 i mam nadzieje, że cos mi zaproponuje,bo niby fajnie w domu nic nie robić ale już mnie stresuje to liczenie ruchów.
Dziś Adaś od rana był bardzo mało ruchliwy co mnie mocno zaniepokoiło i postanowiłam urodzić jak najszybciej sie da. Teraz rusza sie troche, ale już nie chce czekać.

A jak to lekarz robi???? to nie wiem jak dokladnie ale wiem że robi jakiś masaż szyjki macicy. Jak nie ma w ogóle rozwarcia to robi go ze dwa razy dzień po dniu, a jak jest rozwarcie to jeden raz ponoć wystarczy i porod zaczyna sie do kilkunastu godzin po masażu. Podobno nie jest to zbyt przyjemne, coś takiego jakby badanie niedekilatnego lekarza, ale dam rade i zamierzam skorzystać.


Atagusia podziwiam, że chcesz żeby Ci robili masaż szyjki!!! 😮 Matko jaka Ty jesteś odważna kobieto 🙂 Jak ja poczuję odrobię bólu przy badaniu ginekologicznym to dla mnie jest jakas masakra nie do przeżycia, cytologia to samo... 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
ej to mco ja jeszcze musze mieć, witaminę D.. i coś jeszcze się podaje Maluszkowi??


Na szkole rodzenia mówili, ze witamine d podaje sie dziecku od urodzenia, chyba ze dwie kropelki na dzień. Ja kupiłam d-vitum,. Natomiast jeśli karmi sie piersią to od 8 doby podaje sie jeszcze wit K, ale jeśli melkiem modyfikowanym sie karmi z różnych powodów to już nie trzeba bo to w tym mleku jest.
Jeśli chodzi o witaminki to wszystko. Nic wiecej nie trzeba jeśli maluch zdrowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka1202 napisał(a):
Hej dziewczyny dalam rade na chwile wejsc... Ale niestety co chwile cos nie tak... Tobyl najszczesliwszy dzien jak Julka przyszla na swiat ale pozniej zaczeło sie wszystko psuc ona cała zdrowiutka ale ja dostałam krwotoku poporodowego pozniej silna anemia przetaczenie krwi i juz myslam ze wszystko bedzie wporządku powiem wam ze przezylam tak najgorsze chwile w zyciu...
A na dodatek wyszlam wczoraj do domu i dostalam wysokiej goraczki pojechalam na pogotowie i dostalam antybiotyk bez zadnych badan... Wezwalam dzisaj lekarza do domu i dostalam skierowanie do szpitala specjalistycznego bo musza mi badania porobic bo to nie ma zartow.... Jejku jak ja bym chciala zeby juz wszystko bylo wporzadku 😞 😞 😞 Mam juznerwy takie szargane ze tylko chodze i płacze bo nie mam poprostu sily na nic... 😞


Bajko Kochana.... 🤔Przytulaski dla Ciebie. Musisz być dzielna! Przytulam Cię mocno, o proszę, tuli tuli tuli....Wszystko będzie dobrze!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...