Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ja po wizycie zapis ktg idealny, pytam sie czy sie bierze to moje dziecko na świat czy nie to dostałam odpowiedź że na pewno poczuje jak sie będzie brało
W każdym bądź razie jak za tydzień nie wyjdzie to mnie już kładą w szpitalu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Basienka_O napisał(a):
Hej ja po wizycie zapis ktg idealny, pytam sie czy sie bierze to moje dziecko na świat czy nie to dostałam odpowiedź że na pewno poczuje jak sie będzie brało
W każdym bądź razie jak za tydzień nie wyjdzie to mnie już kładą w szpitalu 😞


to masz tak jak ja. Gdy po tyg nic się nie stanie to szpital..ja już się na szpital nastawiłam, ale nadal mam cichą nadzieję, że może mnie to ominie.. dzisiaj jeszcze się dowiedziałam, że i ja i mój brat byliśmy "wywoływani", bo nam się na świat nie spieszyło..
cóż zrobię jutro na obiad carbonarę, zjem słodkie bo tylko teraz takie plusy z tego są..
a miałaś dzisiaj już jakieś telefony z tym wspaniałym pytaniem "urodziłaś?" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś jeszcze nie ale dzień dopiero sie zaczyna 🙂
Ja jeszcze obstawiam teraz datę 17 październik bo z tego dnia jest moja siostrzyczka i może mała chce tak jak mam chrzestna 🙂
no i wypróbuje jeszcze jeden sposób co u mojej siory obydwa porody wywołał migusiem czyli obejrzeć jakiś głośny horror. bo mówiła że i jedna i druga na filmie strasznie szalały i kopały a na drugi dzień już były na świecie, tylko muszę poczekać do jutra bo jutro to chłop do pracy a teściu jedzie ze szwagrem do lekarza tak więc bede sama więc lepiej niech siedzi w środku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marzenka napisał(a):
dziewczyny a wam termin wyliczyli z miesiaczki czy z pierwszego usg. Ja nie iwem czy u mnie nie wywoluje 10 dni po terminie z pierwszego usg. A na pierwszym USG miałam datę chyba na 17. Muszę je znaleść. Najwyzej powiem ze nie wiem gdzie jest hehe 🙂


Ja mam termin z miesiączki na 13 stego a z usg na 14 stego więc znikoma różnica 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
dziewczyny a wam termin wyliczyli z miesiaczki czy z pierwszego usg. Ja nie iwem czy u mnie nie wywoluje 10 dni po terminie z pierwszego usg. A na pierwszym USG miałam datę chyba na 17. Muszę je znaleść. Najwyzej powiem ze nie wiem gdzie jest hehe 🙂


powinni brac z ostatniej miesiączki, bo u mnie co usg to była inna data, bo mała ma około 2800-3000kg, tak więc ostatnio to mi nawet wyszła data 6.11, co jest niemożliwe przecież..
a teraz masz się jakoś stawic u gina, czy tylko po 10 dniach od daty masz iśc prosto na wywołanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze, ze poruszylyscie temat data porodu wg ostatniej miesiaczki vs wg usg. W Szwecji nikt mnie nigdy nie pyta wg miesiaczki tylko wg usg wykonanego w okresie 18-20 tydzien, bo wg nich to jest bardziej miarodajne. O ostatnia miesiaczke owszem, zapytali sie, ale w kompie mi wpisali date wg tego usg. Tak wiec jesli nie urodze 2 tygi po dacie wyliczonej przez usg, nie wazne, ze data wg miesiaczki jest pozniejsza, tez bede miala wwolywany porod i juz nei bedzie mowy o porodzie domowym. Ale nei sadze, bym rodzila po terminie, ja sie raczej boje, ze urodze przed, np. juz na dniach 🤢 a ja dopiero dzis przygotowalam malemu lozeczko a mam jeszcze cala mase rzeczy do zrobienia w domu. Nie jestem jeszcze gotowa 😮No i starszemu synkowi nie moze przeciez byc przykro, ze mamy nie bedzie na koncertach wiec musze jakos dotrwac do tego 24 a potem to juz sie dziej Wolo Boza. A tymczasem udostepniam miejsca tym dziewczynom, ktorym sie spieszy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama76 napisał(a):
widze, ze poruszylyscie temat data porodu wg ostatniej miesiaczki vs wg usg. W Szwecji nikt mnie nigdy nie pyta wg miesiaczki tylko wg usg wykonanego w okresie 18-20 tydzien, bo wg nich to jest bardziej miarodajne. O ostatnia miesiaczke owszem, zapytali sie, ale w kompie mi wpisali date wg tego usg. Tak wiec jesli nie urodze 2 tygi po dacie wyliczonej przez usg, nie wazne, ze data wg miesiaczki jest pozniejsza, tez bede miala wwolywany porod i juz nei bedzie mowy o porodzie domowym. Ale nei sadze, bym rodzila po terminie, ja sie raczej boje, ze urodze przed, np. juz na dniach 🤢 a ja dopiero dzis przygotowalam malemu lozeczko a mam jeszcze cala mase rzeczy do zrobienia w domu. Nie jestem jeszcze gotowa 😮No i starszemu synkowi nie moze przeciez byc przykro, ze mamy nie bedzie na koncertach wiec musze jakos dotrwac do tego 24 a potem to juz sie dziej Wolo Boza. A tymczasem udostepniam miejsca tym dziewczynom, ktorym sie spieszy 😆


mi by się to nijak nie zgadzało między 18 a 20/22 tyg, bo rozbieżnośc mam według usg aż 14 dni, wiec chyba nie urodziłabym nigdy 🙂 ale pewnie każdy kraj ma swoje zasady odnośnie kobiet w ciąży i jakoś sie to musi sprawdzac. z 2 strony dzieci same decydują kiedy chcą wyjsc a te terminy to chyba orientacja, by pomóc dzieciom wydostac się na świat, jak zasiedzą się w brzuszkach 🙂
Mama76 podziwiam Cie za poród domowy i koniecznie musisz nam zdac relację jak było!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Witajcie Dziewczynki...
Skoro takie zniecierpliwione jesteście co u Agi 😉 to najpierw o tym..
Aga czuje się w miarę dobrze, choć jest osłabiona i zmęczona, ale to normalne po CC.
Córcia do wieczora była przy niej, synek wygrzewał się pod lampami. Na noc oba Maluszki poszły pod lampy, też po to, żeby Aga mogła odpocząć 🙂
Jak nasza Dzielna mama nabierze sił napisze więcej, a ja wieści przekaże 🙂

Na priv zaraz wrzucę zdjęcia. 🙂

A ja po wizycie... Nie jestem do końca zadowolona, bo lekarz nie raczył mnie zbadać 😞 zmierzył ciśnienie, zrobił usg... i tyle... A to przecież chwila do porodu 😞 nie rozumiem tego... Czuję się co prawda dobrze, ale to dla mnie wkurzające, że o wszystko trzeba się prosić i zastanawiam się nad tym, czy to przez to, że była to wizyta na NFZ a nie prywatna.. Eh tam...
Ogólnie Maluszek miewa się dobrze, waży około 3.5kg 🙂 Zobaczymy, jak to będzie w rzeczywistości 🙂
To była ostatnia wizyta u gina, w karcie ciąży wpisał mi datę porodu 22października i kazał tego dnia zgłosić się do szpitala na KTG...



Akneri Kochana wiesz że mnie moja pani dr tez nie zbadała? Ale powiedziała, że macica jest wysoko, że jest miękka, że nie będzie mnie badać żeby mnie nie podrażniać 🙂 Zrobiła USG, zmierzyła ciśnienie. Myślę, że oni widzą po naszych brzuszkach i po wysokości maluchów czy coś się może dziać, czy nie... a może ona widzi to gdzieś na USG co i jak ? nie wiem 🙂 Ja w każdym razie się nie martwię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane dziękuję za miłe słowa :-* 🙂
Staram się jak tylko mogę , żeby było jak najlepiej i żeby moje dwa Szczęścia były szczęśliwe 🙂

Tymczasem zastanawiam się czy wziąć Małego na spacer bo strasznie wieje a muszę jechać po to zaświadczenie dzisiaj do becikowego , ale myślę , ze jak Igorka ciepło ubiorę i założe folię na wózek to chyba będzie ok???

Pytałam położną o te kupki i powiedziała , ze przy mleku modyfikowanym tak będzie , że tych kupek Mały będzie robił 1 - 2 na dobę i mam się nie martwić bo wszystko jest git 🙂 Ufff...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akneri, pisałaś o objętosci brzucha..właśnie się zmierzyłam i jest 97cm, czyli mi też urósł. Na wagę dzisiaj nie wchodzę, bo jestem po jedzeniu a wolę się ważyc na czczo, tak jak to robiłam zawsze..

Gosiu jakiego mleka modyfikowanego używasz? chyba też sobie kupię jedno opakowanie by miec w razie czego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotka napisał(a):
Hej ciotki my dziś miałyśmy kiepską nockę 🤢 Mało spania dużo jedzenia ehh i od kilku dni boi ją brzuszek ok godz. 19-tej .Powoli opadam z sił 🥴


Megotko trzymaj się dzielnie, wszystko minie zobaczysz. Początki są zawsze trudne, ale Ty jesteś dzielną Mamusią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale pospałam!!! 🤪 🤪 🤪 Wyprałam pranie, pomyłam podłogi i położyłam się żeby pooglądać DD TVN i wstałam przed chwilą... Ale lepiej się czuję niż rano więc ten sen był mi bardzo potrzeby 🙂

Dziewczyny moja gin mówiła mi że najbardziej miarodajna jest data od ostatniej miesiączki bo z USG wychodzą różne daty ze względu na wielkość płodu a ta jest indywidualna i są dość duże rozbieżności w wadze urodzeniowej i wielkości dzieci wiec to zależy od wielu czynników. Ja tam się trzymam tej daty z okresu czyli 31 października i wg niej też odliczałyśmy datę cc.

Mama 76 koniecznie musisz nam zdać relację jak było, jeśli poród domowy dojdzie do skutku. Ja też Cie podziwiam za tę decyzję. Z drugiej strony chciałam napisać do dziewczyn które boją sie tego, że pójdą do szpitala... pomyślcie sobie tak, że może to najlepsze dla Was wyjście w sytuacji gdy będziecie te 10 dni po terminie. Po pierwsze całodobowa opieka i monitoring dzieci, po drugie na porodówkach jest wokół tyle radość, płacz nowo narodzonych dzieci, wszechobecny spokój, w okół tulenie, karmienie, przewijanie 🙂 Fajny klimat 🙂 Nie ma się czego bać 🙂 Zobaczycie 🙂

A ja na ktg w ogóle nie chodzę... chyba w 38 bym zaczęła, akurat jak juz Tymek będzie na świecie.

A gdzie Zuziaczek i Carpioo ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Mikołaj to zawsze najpierw rękę zarzuca na mnie, potem nogę a potem włącza mu się papuga i gada i gada i gada 😆 😆 😆... chodzi w piżamie po domu od łazienki, do pokoju i sobie gada... opowiada... i gada... dzisiaj pierwsze jego słowa po przebudzeniu brzmiały : "Mamo, ja nie chcę za karę robić dodatkowych szlaczków... bo pani nam wczoraj kazała robić wszystkim , a ja nie byłem niegrzeczny tylko słuchałem... A na rytmice nigdy nie zdąże żeby usiąść obok pani, tylko zawsze obok niej siedzi Marta, Szymon i Karol.... ja też chcę siedzieć koło pani i nigdy nie zdążam żeby zająć sobie miejsce " itd.....itd....itd.... A przed samym wyjściem z domu wpada do kuchi i pyta : "Mamiiiii a te ciasteczka co tu leżą to są z kawałkami czekolady???????? mogę jedno na drogę ???????? paaaaaaaaa" i tyle go widzę 🙂 Teraz herbatka i czas dla mnie 🙂


haaaa ! Jaki słodziak !!! 😁 Też bym takiego chciała !!! 🤪


mdoundi napisał(a):

Ja się zbieram do szpitala właśnie, za godzinkę zabieg, brrrrr boję się! ale jestem dobrej myśli! Buziaki dla wszystkich ślę i ...KOBITKI DO RODZENIA! x

trzymamy kciukasy by tym razem nic nie spaprali !!!

gosia1989 napisał(a):

A jutro idziemy załatwiać wszystkie formalności - zarejestrować Małego , załatwić becikowe jedno i drugie , jeszcze muszę do lekarza iść po zaświadczenie do becikowego , ze byłam pod kontrolą lekarską 🙂 Z Igorkiem zostanie Mama , więc jakoś to ogarniemy 🙂

A wczoraj Tomek powiedział mi , ze dużo schudłam . I , że mimo tego flaka ( ja tak nazywam teraz mój brzuch 🙂) nadal jestem dla niego ładna i seksowna . I powiem Wam , że jakoś mnie tak to podbudowało , tak mi się fajnie na serduchu zrobiło... Chyba tego się bałam , ze przestanę mu się podobać. Teraz jestem spokojna 🙂

oh, jaki kochany ten Twój Tomek 🙂
Ciekawe, co mój mi powie... 🤢 aż się boję...
A co znaczy becikowe jedno i drugie ???


Olalenka napisał(a):
A ja zauważyłam, że Zuziaczek to najpuźniej chodzi spać, a Iris najwcześniej wstaje. Jak to się fajnie podzieliły 😉 :P zawsze jest z kim pogadać 😉

no ja ok. północy lub 1 w nocy chodzę spać, to zależy 🙂
Kiedyś z fredeczką do tej godziny nawijałyśmy 😉

Iris napisał(a):

Zuziaczku ale to ekscytujące że już za dwa dni Maja będzie na świecie 🙂 🙂 🙂 🙂 A swoją droga nieładnie ze strony Twojej siostry, że tak Ci namieszała, naproponowała a teraz zostawiła z tym wszystkim samą 😞 ehh... Musisz być dzielna i nie dać się wątpliwościom, sama poznałas tego lekarza, masz z nim swój kontakt wyrobiony przez 9 m-cy więc musi być ok 🙂 Dasz sobie radę, i zobaczysz jaka będziesz z siebie dumna! A swoją droga to prawda co napisałaś, ja też nie wiem jakiom cudem wytrzymałyśmy wszystkie te 9 m-cy oczekiwań na nasze dzieci 🙂

dobra, myślę, że jakoś to będzie 😉 Ona nic mi nie mówi, ale powiedziała, ze gadała z lekarzem i wszystko załatwiła (finanse pewnie też 😉 )
To ja się przestaję martwić, i idę na żywioł, przecież i tak mi martwienie się nic nie da 😆

carpioo napisał(a):

Mój udaje, że wszytko OK, ale widzę jak się przekręca z boku na bok ze skwaszoną miną.
Niestety salonu jako-takiego nie posiadamy,i w nocy mamy do użytku tylko nasz pokój, inaczej obudziłabym Babcię.. 🤨
A niech sie przyzwyczaja lepiej do wstawania w nocy 😜 😁

mój śpi jak zabity jak ja się wiercę, dopiero jak zaczynam wyklinać, żeby się posunął, bo mi brzuch miażdży to się przesuwa przez sen, ale rano nie pamięta sytuacji 😉
To jak Wy się bzyczycie ? Przy babci ?? Czy po cichutku ? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie w tej chwili jest mala roznica miedzy data z miesiaczki a z usg, wiec po prostu czekam co bedzie. Natomiast przy pierwszym dziecku roznica byla 10 dni. Wtedy mialam jakas przedluzona miesiaczke, wiec sama wiedzialam, ze data wg niej byla zla. Zaufalam wtedy lekarzowi, ktory zrobil mi usg (ale juz prawie przed samym rozwiazaniem) i pojechalam do szpitala wg daty z usg i ...tego samego dnia zaczal mi sie porod. W moim przypadku okazalo sie wiec, ze usg sie sprawdzilo, zreszta na kazdym wczesniejszym usg synek byl troche za maly w porownaniu z data miesiaczkowa. No, ale jak juz mowilam, mialam wtedy jakas dziwna miesiaczke i w ogole ja sie dlugo potem zastanawialam jak to bylo w ogole mozliwe, ze zaszlam. Przeciez zblizal mi sie juz teremin kolejnej miesiaczki 😁. A co do USG, to mi polozna wczoraj powiedziala, ze waga obliczona na jego postawie to +/- 500g wiec tez troche dziwne, przynajmniej w teorii, jak mozna na tej podstawi obliczac date porodu? Ale pewnie lciza sie tez inne wymiary, stopien rozwoju narzadow itp. Nie mam pojecia.
Co do mojego porodu domowego, zaczynam sie troche obawiac, nie samoego porodu ale tych przygotowan, sprzatania itp. No i zastanawiam sie jak to bedzie, jak sie zacznie i czy w ogole sie uda obejsc bez szpitala. Moze wymiekne 🙂 i nie dam rady 😮 Poki co sprzatam, caly dom mi smierdzi domestosem mimo otwartych okien 🙂 Musze miec przeciez czysto w czasie porodu 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w Belgii jest tak jak u Polsce, termin porodu wyznaczają na podstawie ostatniej miesiączki. Moja niunia jest już od jakiegoś czasu o 2,5 tygodnia a czasem 3 tygodnie większa niż wg. statystyk. Tak więc musiałabym już na dniach rodzić gdyby brano pod uwagę wielkość dziecka. Jak już pisałyście nasze bobasy są różnej są wielkości, więc nie ma na to co zwracać uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
dziewczyny a wam termin wyliczyli z miesiaczki czy z pierwszego usg. Ja nie iwem czy u mnie nie wywoluje 10 dni po terminie z pierwszego usg. A na pierwszym USG miałam datę chyba na 17. Muszę je znaleść. Najwyzej powiem ze nie wiem gdzie jest hehe 🙂

z miesiączki.

marzenka napisał(a):

Akneri mnie tez nie zawsze badala i pod koniec tez nie. Na ostatniej wizycie chyba tylko ale znow ja od 32 tyg usg nie mialam wiec nie wiem co bym wolala. Chyba usg 🙂

hmm, a nie chodzisz prywatnie do Kretowicza ? 🤢

akneri1982 napisał(a):

A ja po wizycie... Nie jestem do końca zadowolona, bo lekarz nie raczył mnie zbadać 😞 zmierzył ciśnienie, zrobił usg... i tyle... A to przecież chwila do porodu 😞 nie rozumiem tego... Czuję się co prawda dobrze, ale to dla mnie wkurzające, że o wszystko trzeba się prosić i zastanawiam się nad tym, czy to przez to, że była to wizyta na NFZ a nie prywatna.. Eh tam...
Ogólnie Maluszek miewa się dobrze, waży około 3.5kg 🙂 Zobaczymy, jak to będzie w rzeczywistości 🙂
To była ostatnia wizyta u gina, w karcie ciąży wpisał mi datę porodu 22października i kazał tego dnia zgłosić się do szpitala na KTG...

no widzisz, mnie państwowo też nie chciał zbadać, bo "po co"...
😮

A prywatnie to zrobił USG normalne, USG przez szyjkę, obejrzał wszystko w środku, zmierzył ciśnienie, zważył, wypytał o wszystko, i powiedział, że z kartą ciąży zaprasza 14-go na 14-tą 🙂 do szpitala. I nie potrzebne skierowanie, bo on się mną tam odpowiednio zajmie 🙂 Takie kojące były te jego słowa, jakby wszystko miało pójść jak po maśle... To jak wizyta u fryzjera... ajjj, troszkę się chyba zaczynam bać ! Muszę zmienić temat 😉

gosia1989 napisał(a):
Karpiu jest jedno becikowe , które należy się wszystkim - 1000 zł. Potrzeba do niego akt urodzenia dziecka i zaświadczenie od gin , że byłaś pod stłą opieką lekarską w okresie ciąży. Natomiast drugie becikowe jest dla rodzin w których dochód nie przekracza 500 zł z groszami na osobę. Ja nie pracuję , więc nam się należy też ten drugi 1000zł.

aha, dobra, to cofam moje pytanie 🙂
Tylko proszę o uzupełnienie... 500 zł. na osobę ale dziecko jest wliczane jako osoba ?
Czyli trzeba mieć na papierze, że się zarabia mniej niż 1500 zł. na rodzinę (mąż, żona, dziecko) ?

A skoro nie jesteście małżeństwem, to nie zrobią problemu w urzędzie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziaczek napisał(a):<

aha, dobra, to cofam moje pytanie 🙂
Tylko proszę o uzupełnienie... 500 zł. na osobę ale dziecko jest wliczane jako osoba ?
Czyli trzeba mieć na papierze, że się zarabia mniej niż 1500 zł. na rodzinę (mąż, żona, dziecko) ?A skoro nie jesteście małżeństwem, to nie zrobią problemu w urzędzie ?




500 zł na osobę tzn. że cała nasza trójka jest liczona.
Tak , trzeba przedstawić dochód netto.
Nie jestesmy małżeństwem ale Igorek będzie miał nazwisko Tomka , nie będzie więc problemów , musimy tylko przedstawić zeznania podatkowe za 2009 i 2010 rok oboje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meegotko
Z tą kupką to norma mój mały też często robił a od wczoraj były tylko 2 byliśmy u lekarza z nim dzisiaj cholerna żółtaczka nie schodzi mamy skierowanie na jutro do laboratorium przy okazji zapytałam o te kupki powiedział że to normalne a pręży się tak bo ma kolki mojego też bidake męczą już... ;(
A jak tam Agnieszka dziewuszki??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...