Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Iris napisał(a):
Kokosanka napisał(a):
Mam durne pytanie..przeczytałam, że niby olejek rycynowy przyspiesza poród..jak sądzicie, pic na wodę czy coś w tym jest? 🙂


Olejek rycynowy wywołuje biegunkę a ta napedza skurcze. Podobno sa połżone które to doradzają na wywołanie porodu, ale ja chyba bym się bała 😞


a tam, poszłam kupiłam olejek rycynowy i wypiłam..najwyżej spędzę noc na kibelku. Dzis się cały dzień ze mnie "sączy", ale ponoc odejścia wód nie da się z niczym pomylic i to chyba nie są wody..

właśnie Gosiu, chyba też wezmę u Ciebie kurs oszczędności 🙂 bo ja już pod koniec miesiąca wołam od męża kasę, ale z 2 strony ze swojej wypłaty sporo też odkładam na różne cele , co nie zmienia faktu, że podziwiam Twą gospodarnośc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dziewczynki czasem jest tak, że Maluszek ma kolki tak czy siak. Akurat Emilka nie miała większych problemów, ale moja siostra stawała na głowie uważając co je a jej synek miał bardzo częste problemy z brzuszkiem...
Jeśli jecie rozsądnie a dzieciątko ma problemy, to nie obwiniajcie się, trzeba czasu, żeby układ pokarmowy przyzwyczaił się do wszystkiego po kolei.. a to niestety często spędza sen z powiek. Każda z Was- z nas, przetrwa to wszystko 🙂 bo jesteśmy dzielne i jedyne w swoim rodzaju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie masz racje akneri bo ten mój książe to nawet za często kupki nie robi bo co 3 dni
co do gospodarności to ja jestem poznańska sknera że hej 😎
aaa co do powiedzonek po poznańsku np. szneka z glancą to drożdżówka z lukrem, ryczka czyli mały drewniany taboret, blubry czyli gadać głupoty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuszka26 napisał(a):
co do "udanych" wieczorów mój mały też od 20 do 22 robi okienko i sie pręży ale nie płacze wogóle tylko patrzy na mnie a dzis to jeszcze raz zrobił okienko między 1 a 3 w nocy męczy mnie to bo sie starm nic nowego niejem poklepuje go by beknoł co niezawsze sie udaje

oj bidulka, ale nikt nie mówił, że będzie kolorowo 😉
A może koper włoski pomoże na to prężenie ?

Kokosanka napisał(a):
Mam durne pytanie..przeczytałam, że niby olejek rycynowy przyspiesza poród..jak sądzicie, pic na wodę czy coś w tym jest? 🙂
a co Ci szkodzi spróbować ? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Dziewczynki czasem jest tak, że Maluszek ma kolki tak czy siak. Akurat Emilka nie miała większych problemów, ale moja siostra stawała na głowie uważając co je a jej synek miał bardzo częste problemy z brzuszkiem...
Jeśli jecie rozsądnie a dzieciątko ma problemy, to nie obwiniajcie się, trzeba czasu, żeby układ pokarmowy przyzwyczaił się do wszystkiego po kolei.. a to niestety często spędza sen z powiek. Każda z Was- z nas, przetrwa to wszystko 🙂 bo jesteśmy dzielne i jedyne w swoim rodzaju 🙂

dziwne to trochę, bo dzidzia juz w brzuszku powinna się do smaków mamy przyzwyczaić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuszka26 napisał(a):
no pewnie masz racje akneri bo ten mój książe to nawet za często kupki nie robi bo co 3 dni
co do gospodarności to ja jestem poznańska sknera że hej 😎
aaa co do powiedzonek po poznańsku np. szneka z glancą to drożdżówka z lukrem, ryczka czyli mały drewniany taboret, blubry czyli gadać głupoty

hehe, ale się uśmiałam z tych tekstów ! 😁

a kupka co 3 dni to nie za mało ? Ja słyszałam, że tony pieluch idą przy maleństwie, to on tyle sika czy to też w normie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nasze Maluszki jadły wszystko co my w siebie wrzucamy, to nie wiem jakby to przeżyły...
Myślę, że do nich trafiają głównie te lepsze \'kąski\'... na szczęście 🙂 i że nasz organizm segreguje to co zjadamy 🙂

Po porodzie już tak dobrze nie będzie, dlatego karmiąc piersią trzeba uważać na to co jemy, ale też nie przesadzając.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):
Gdyby nasze Maluszki jadły wszystko co my w siebie wrzucamy, to nie wiem jakby to przeżyły...
Myślę, że do nich trafiają głównie te lepsze \'kąski\'... na szczęście 🙂 i że nasz organizm segreguje to co zjadamy 🙂

Po porodzie już tak dobrze nie będzie, dlatego karmiąc piersią trzeba uważać na to co jemy, ale też nie przesadzając.


A mogłoby być tak pięknie 😉 😜 (żarcik)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w popołudniową środę.

Miałam dużo do nadrobienia i nie udało się wszystkiego poczytać.
Ale zapamiętałam tyle, że

Habibati i jak serial??obejrzałaś jakiś odcinek??
Mdoundi
dziewczyny już ci napisały ale ja też wtrącę swoje 3 grosze 😉 moja też je jakoś ok. 10 min. A wczoraj byłam na wizycie i normalnie przybiera na wadze jak się patrzy. Czy twoja ślicznotka coś dostaje tłuszczyku??czy jak ssie to słyszysz jak mleko leci?? Może źle dostawiasz ( nie to że nie wierzę w ciebie 🙂 )A taka dawka jak mówisz z butli jej stanowczo powinna wystarczać. Z tego co mi wiadomo. Nie uważam się w żadnym stopniu ekspertem- piszę co ja bym zrobiła. A czy po jedzeniu płacze? Nadal szuka Dziubkiem piersi? No i tak jak piszą dziewczyny. Karmienie mlekiem ‘sklepowym” to nie zbrodnia! A teraz tak kładą nam do głów, że później to prawie w depreche wpadamy:/
Anetta gratulacje!!adaś uroczy!te nasze maluchy to takie słodkie!!
Anetko spokojnie odnajdziesz się. Ta miłość bezgraniczna jest fantastyczna. Te uczucia co w nas buzują. Oby tylko pociechy były zdrowe i będzie git
Basiu 🙂 ciągle 3mam za was kciuki-aż źle jedna ręką się mi pisze 😉
Meegotko 3maj się. My też mamy kłopot z brzuszkiem nadal. Wczoraj od 18 do 23 było karmienie, tulenie, masowanie i ciut spania. Po 22 myślałam, że odlecę ze zmęczenia 🙂

trochę nas zostało jeszcze w dwupakach 🙂 jak wchodzę na brzuszka to zawsze mam nadzieję, że będzie kolejna szczęśliwa wiadomość.

Muszę jeszcze opisy porodów poczytać, bo tak je chwalicie 😉

No fakt Gosia normalnie wymiata z macierzyństwem. Ja mam jednak inny charakter i tak nie potrafię. ale nie mówię, że się nie ciesze. jednak tak "w sobie w czesiu" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek napisał(a):
marzenka napisał(a):
Zuziaczek ja do Kretowicza chodziłam tylko na USG prywatnie. Czyli na początku jak dowiedziałam się o ciąży, w 12 tyg 21 i 32 tyg. A tak to chodziłam państwowo

no OK, ale idziesz rodzić do Kretowicza ?
Tak się umówiliście czy liczysz na to, że jak zaczniesz rodzić to on się Tobą zajmie ?


Nie idę rodzić do Kretowicza. Nawet nie wime czy on przyjmuje porody. On moze byc tylko ginekologiem w bielanskim ale nie na oddziale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koyotka napisał(a):
witam w popołudniową środę.

Miałam dużo do nadrobienia i nie udało się wszystkiego poczytać.
Ale zapamiętałam tyle, że

Habibati i jak serial??obejrzałaś jakiś odcinek??



No wlasnie ogladam, ogladam. 4 odcinek juz u mnie leci 🙂 musze zdazyc przed porodem 3 serie przeleciec 🙂 bo pozniej moze byc ciezko. Bardzo fajny serial, wciagajacy 😉 dziekuje za polecenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam od lekarza. Szyjka dłuuugaa i zamknięta 😞tydzień dajemy na wyklucie się Małej a jak nie będzie chciała to 19 mam sie zgłosić do szpitala. Miałam dzisiaj za wysokie cisnienie, teraz mam mierzyc codziennie , jakby było za wysokie to może wcześniej będę musiała iść do szpitala, a już myślałam , że Mała zrobi jakiś krok do przodu a jej widocznie dobrze w brzuszku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do KTG to przyszlam to spzitala od razu weszlam zrobili mi i co.................. 2,5 godziny czekalam az mi pani dr powie ze wszystko ksiazkowo.
Co do mojego USG to się okazuje że na pierwszym mam datę 7 i 10 październik więc wszystko jest ok i powiennam zaraz rodzić.. halo co jest? Podobno w pełnię się rodzi a dziś pełnia księżyca więc czekamy na odejście wód.
Jak czekałam na opis KTG to przyszła pani do porodu. Skurcze miała co 3 min i jej wody odeszły przy mnie bo siedziała koło mnie. Nie wyglądała źle tylko jak skurcz miała to mina jej mówiła sama za siebie. Ale trochę mnie to pocieszyło 🙂
Co do Gosi i tego stażu... jejku ty mieszkasz w koszalinie czy jakiejś wiosce pod koszalinem? Bo powiem szczerze że za 200 zł nie wyobrażam sobie wyżywić w mieście. Ja wydaję 100 zł na 3-4 dni na samo jedzenie a nie kupuję nic takiego. Kurde szok! Podziwiam cię naprawdę!
Kokosanko ja tez czytałam o tym olejku i też go sobię dziś kupię. A co razem będziemy się męczyć:P Oby ta pełnia i ten olejek zadziałał!
Coś chciałam jeszcze napisać ale zapomniałam. Jak sobie przypomnę to napiszę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzenka napisał(a):
A co do KTG to przyszlam to spzitala od razu weszlam zrobili mi i co.................. 2,5 godziny czekalam az mi pani dr powie ze wszystko ksiazkowo.

to po jaką cholerę Ci każą codziennie tam latać ??
Bo ja nie rozumiem...
🤢
Pij olejek i patrz w księżyc ! Będzie dobrze ! Musisz mi w końcu salę do piątku zwolnić (tą pojedynczą) 🙂

natalia7986 napisał(a):
Wróciłam od lekarza. Szyjka dłuuugaa i zamknięta 😞tydzień dajemy na wyklucie się Małej a jak nie będzie chciała to 19 mam sie zgłosić do szpitala. Miałam dzisiaj za wysokie cisnienie, teraz mam mierzyc codziennie , jakby było za wysokie to może wcześniej będę musiała iść do szpitala, a już myślałam , że Mała zrobi jakiś krok do przodu a jej widocznie dobrze w brzuszku...

deszcz za oknem to się nie dziwię...
początek października był piękny to i dzidziole się pchały na świat.
Nie martw się - jeszcze tydzień wolności masz 😉

marzenka napisał(a):

Nie idę rodzić do Kretowicza. Nawet nie wime czy on przyjmuje porody. On moze byc tylko ginekologiem w bielanskim ale nie na oddziale.

aha, a ja myślałam, ze do niego idziesz tak jak ja do swojego, na poród...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Habibati cieszę się, że podoba się. No właśnie wciąga on 🙂 a dalej jest jeszcze ciekawiej 😉miłego oglądania
Spokojnie Marzenko i na ciebie przyjdzie czas. Widzę, że już masz dość noszenia brzuszka 😉 A w tym szpitalu to przeginają moim zdaniem 🤢 #mam kciuki za dzisiejszą pełnię 😉 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu dziewczyny nie daję już rady mała cały dzień wyje nie mogła zrobić kupy więc o 14-tej zadzwoniłam do położnej i kazała kupić czopki glicerynowe i krople po czopku zrobiła kup dużo ale dalej płacze nie wiem już co począć co 3 godziny ja karmię a później próbuje uspać z marnym skutkiem bo tylko na trochę .Nosimy ją na zmianę na rekach bo to uspokaja ale na chwilę.........nie spałam od wczoraj...........ratunku,zaczynam myśleć ,że mi ja ktoś zauroczył bo taka grzeczniutka była 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się tylko wydaje, czy Carpioo dziś się w ogóle nie pojawiła...?

Meegotko... Sama nie wiem co powiedzieć... Czasem nieodgadnione są powody płaczu Maluszków i choć chcemy im pomóc, stajemy na głowie żadne sposoby nie dają rezultatów...
Można tak wziąć Maluszka przodem do swojego brzuszka-piersi dość mocno przytulić i tak spróbować nosić - w ten sposób swoim ciałem masujesz ciało pociechy -
albo położyć na swojej ręce na brzuszku i masować ręką brzuszek pociechy:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/15/nabrzuszku.jpg/][IMG]http://img15.imageshack.us/img15/655/nabrzuszku.jpg[/IMG][/URL]
(na zdjęciu Emilka w 3mcu życia 🙂)
Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...