Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

carpioo no właśnie nie wiadomo czy mi wydadzą , wiesz żyjemy w Polsce i ludzie są zawistni , robią problem na każdym kroku.

Mi wypadł taki niespodziewany wyjazd za Poznań - mama mi wczoraj zadzwoniła wieczorem czy pojadę z Tatą do jego Rodziny , bo Dziadek był na badaniach i okazało się ze ma trzy guzy - na krtani , płucach i wątrobie. Mam nadzieję , ze nie jest źle , jutro mam lekarza , więc wyjeżdżamy jutro na noc ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂
Gosiu 3mam kciuki za zdrowie dziadka 🙂 oraz za to aby udało się wszystko ze szkołą 🙃
Mdoundi fantastyczne ciuszki 🙂normalnie boskie. No u was to są wyprzedaże...u nas to powinno uznawać się za obniżkę 😉 delikatnie mówiąc, bo jak cos kosztowało 30zł a teraz 25 to halooooo 😉

podobnie mówili i u nas na szkole rodzenia. najważniejsze, aby partner był przy kobiecie jak zaczyna rodzić, bo wiadomo że to może potrwać i aby sama na sali nie była 🙂Ja też nie oczekuję, aby mąż był cały czas...choć wiadomo będzie milej. No i najważniejsze, aby nie patrzył skąd wychodzi bobas 😉No oczywiście mowa była o tym, żeby się nie stresować. Nauczyłam się jednego ćwiczenia na oddychanie-niby łatwe ale jednak trzeba poćwiczyć aby weszło w krew 😉
Tematyka na tych zajęciach była o fotelikach samochodowych(myśleliśmy że wiemy już wszystko ale myliliśmy się-wykład sie przydał) ważne aby fotelik w testach niemieckich miał przynajmniej 3* i oprócz tego ważny jest montaż fotelika i odpowiednie ułożenie bobaska w nim, bo to połowa sukcesu i nawet wypasiony fotelik nie pomoże jak się źle przypnie dzieciaczka-niby takie oczywiste 😉
Druga rzecz poruszana była o szpitalach ale tu nie będę was zanudzać, bo żadna z was nie z wrocka 😉 Jednak położna skrupulatnie powiedziała w jakim co jest stosowane i jak wygląda...no i dała telefony do położnych aby umówić się na oglądanie oddziałów 😉 hihi aż mi słabo na samą myśl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia1989 napisał(a):

Anetka84 pamiętam , ze jakiś czas temu pisałaś , ze zmieniły się od kwietnia przepisy co do porodów rodzinnych i o czymś jeszcze pisałaś ale nie pamiętam. Czy mogłabyś mi podać jakieś źródło tych informacji?? Z góry dziękuję :*


Gosia poniżej link do artykułu na ten temat:
http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_porod_artykul,9073.html?print=1

i jeszcze rozporządzenie Ministra Zdrowia, jeśli chcesz dogłębniej poznać temat 🙂
http://www.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zal_opiek_24092010.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
Dziewczyny, czy Wy też już powoli macie problem z kręgosłupem? Ja uwielbiam spacerowac, ale ostatnio tak mnie łupie w krzyżu, że już nie wiem, jak się "wygiac" by przestało bolec i to tylko z 1 strony..


tak kochana, ja mam i to duży problem, jak dłużej chodzę lub stoję to mam straszny ból przy kości ogonowej i ogólnie tak nisko, a jak za długo śpię/leżę na kręgosłup na wysokości biustu...dopiero się zaczyna a do porodu mamy jeszcze ok 2,5 mc...aha pod koniec dnia dochodzi jeszcze ból nóg, bo jednak większość część dnia jestem na nogach, nie mam możliwości położenia się w ciągu dnia (praca), pomagam sobie żelem do bolących i opuchniętych nóg Dax Cosmetics Perfecta Mama...



a tak poza tym to bardzo mi miło że ciuszki się podobają 🙂 miałam jeszcze skoczyć na sklepy ale taka dzisiaj czuję się zmęczona że szok, skarpetki nakładałam z 5 minut dzisiaj i sapałam przy tym aż mąż się śmiał 😉po prostu mnie to umęczyło, hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie kręgosłup tak nie boli, bardziej odczuwam ból nóg zwłaszcza w kolanach...najbardziej boli mnie prawa strona żeber- koleżanka mówiła że to przez to że mała się wyciąga. a właśnie pozycję sobie taka wybrała że nóżki ma po prawej strony...cwaniara 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny.

mi do wschodu nie daleko wiec dzisiaj musze byc przygotowana na burze i huragany.... boje sie!! 😞

moja niunia odstrzelona w extra kiecke wizytowa bo miala ja ubrana tylko 2 razy i trzeba wynosic i poszla z dziadkiem na spacer i widze,ze przed domem z sasiada wnuczka maluja kreda po ulicy........ juz sie boje jak bedzie wygladac!! :|

z bolem kregoslupa mam problemy od jakis 6lat...... niestety pomimo strasznego bolu poza okresem ciazy nie potrafie odpuscic sobie szpilek......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.

Huraganow i ttrab powietrznych nie bylo 😁 nie jest zle 😁 tylko ten deszcz...... :/

moja niunia poszla spac wczoraj o .......... 24! brak mi na nia sil .... glowa mi peka a ta krzyczy " mioooooo maaaoooo lalala "

podobno jak dziecko ma 2 latka to rodzice maja go dosyc bo to jest ten tzw. bunt...... zobaczymy jak to u nas przejdzie tymbardziej ,że pojawi sie nowy czlonek rodziny!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ahoj 🙂

Dzisiaj mam cudny dzień. Poleciałyśmy z kumpelą do lumpa dzisiaj i efekt jest taki: dla Mamy ubrań - 0, dla Basi ubrań - 21 🙂
A wszyscy mi mówili, że tak będzie, że w pewnym momencie nie będzie mi się chciało szukać rzeczy dla siebie tylko będę Baśkę stroić 🙂 Za chwilę zrzucam zdjęcia i Wam pokaże moje łupy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczko to ja 3mam kciuki, aby mała nie dawała tak czadu i żebyś mogła choć ciut odpocząć 🙂
Ja coś dziś gorzej czuje się fizycznie. Jakoś brzuch ciut boli tak jakoś dookoła 😉 może znów się powiększa...ale jutro już wizyta u lekarza to zobaczy czy wszystko ok. bo coś mnie jakoś dziwnie w kroku boli (ciężko to określić-tak jakby się coś tam rozciągało???:blush 🙂
bojalubie znam to...dla siebie nie mam sił na szukanie czegoś a dla małej....oczywiście że znajdę siły 😉
iris nie pamiętam ale to chyba ty mi podałaś linki z sukienkami takimi co bym mogła pójść na ślub w nich..w weekend byłam w top secret...znalazłam tą taką ładną sukienkę i co.....wyglądam w niej jak potwór...chyba muszę coś innego szukać. A już myślałam, że bedę miała to z głowy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko.. na pewno coś złowisz.. jesteś cvhyba wysoka kobietka to moze cos takiego ci bedzie pasowało? chodzi o krój, niekoniecznie o kolorki 🙂


http://allegro.pl/ekskluzywna-dluga-sukienka-z-kwiatem-push-up-s-i1713482523.html
http://allegro.pl/letnia-dluga-zwiewna-sukienka-koral-bialy-s-m-l-i1703042276.html
http://allegro.pl/super-nietoperz-maxi-sukienka-dluga-sexy-fiolet-ml-i1704959067.html
http://allegro.pl/x9801bl-dluga-sukienka-w-kwiaty-super-jakosc-i1707143902.html ta ładnie by brzuszek podkreśliła
http://allegro.pl/dluga-sukienka-maxi-36-38-40-42-44-tu-xxxl-46-48-i1679385710.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki carpioo. jak jestem gdzieś w sklepach to szukam..jak wejdę na lumpy to też popatrzę na pewno. najgorzej że to ma być już wrzesień i tak w sumie nie wiadomo jakiej pogody spodziewać się..ale na bank coś wyczaruje 😉 Fakt taka długa sukienka byłaby najlepsza. Jak coś to w ostateczności zamówię na allegro i już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oooo carpioo od razu i ja skorzystam, bo szukam czegoś na wesele 🙂 dzięki

A teraz się chwalę moimi zdobyczami 🙂
http://imageshack.us/photo/my-images/33/11052383.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/811/56982063.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/189/86431696.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/228/95130640.jpg/


W sumie 21 rzeczy o łącznej wartości 21 zł 🙂
Jak widać sporo bodziaków, jedna sukienka, parę rampersów, prześmieszne żółte spodnie, ogrodniczki itd 🙂
Ale mi te zakupki polepszyły nastrój 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BOJALUBIĘ
gratuluje zdobyczy- ogrodniczku zajfajne..
u mnie nie ma lumpków tanich.. wychodzi tam tak, jakby miala kupic nowe na przecenie.. to juz kupuje nowe rzeczy,... jak za uwzywki mam 5-10 zł płacić za bodziaka.. a za spodenki 30 zł 🙂 to dziekuję 🙂 ja wysiadam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to ja mam podobnie. max coś można wyszperać za 2 zł...ale to przypadkiem. prędzej za 4 zł(spodenki lub sukieneczka to się opłaca) ale jak wchodzę do SH i widzę za body lub pajacyka cenę powyżej 10zł to mnie cholera bierze...bo za tyle to nowe się kupuje...nie wspomnę o czymś wyjściowym 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie u nas też generalnie nie opłaca się kupować, bo nowe można na wyprzedażach kupić za kilka złotych, ale w tym dyskoncie są rzeczy po złotówce w poniedziałki, więc wtedy to ma sens 🙂 zwłaszcza, że część tych bodziaków jest rozmiar 56, 64, 68. Także liczę na to, że założę je raz, może dwa, a potem Baśka z tego wyrośnie 🙂

W tym tygodniu jeszcze jadę obejrzeć wózki, bo zdecydowałam się na odkupienie od kogoś, ale to wiadomo, że muszę najpierw obejrzeć, żeby ocenić stan. Nie kupię takiej rzeczy jak kota w worku 🙂 Mam cztery na oku, więc mam nadzieję, że się uda z którymś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bojalubie to 3mam kciuki, aby któryś z nich odpowiadał Tobie.
Ja chciałam na początku nowy wózek, ale jakoś mąż mnie przekonał, że jak znajdziemy używany i nie będzie widać po nim śladów użytkowania(czyli, że nic nie będzie zdewastowane) to kupimy. Dziś właśnie jedziemy jeden oglądnąć z zamiarem kupna. Taki model co chcieliśmy Tako Warrior. Więc proszę o 3manie kciuków bo już nam wcześniej dwa sprzed nosa kupili 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BojaLubie ale fajne zdobycze!!! 🙂 i baaaardzo tanio 😁 a jak zakupisz wozeczek to sie koniecznie pochwal!

Koyotka Ty tez !!

cholerka babka z funduszu mowila,ze dzisiaj dostane pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku ale nie dostalam. mam nadzieje ze nie zrobia psikusa bo ja juz zaplanowalam wydatki!!! :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Nawet nie sprawdzaam ile mam zaległości,w weekend byłam znów w górach a od dzisiaj u nas czas wielkich zmian. Od rana zakupy farb, zasłon i innych akcesoriów, a teraz rozpoczynamy malowanie. Dwa pokoje, przedopokój, wszędzie sufity plus sufit w łązience. Oprócz tego kupiliśmy meble Mikołajowi więc jeszcze skręcanie i inne. Padam ale staram się być dzielna. Buziaki i trzymajcie kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
Pewnie, że trzymamy kciuki, zarówno za udany zakup wózka Koyotko i prace remontowe Iris.
Bojalubie- słodkie ubranka a szczególnie to wdzianko w krateczkę śliczne.

Ja jestem troszkę wkurzona naszym remontem, bo początkowo planowaliśmy zacząć w pierwszym tygodniu lipca ale okazało się że majster, którego mieliśmy już umówionego od kilku miesięcy zrezygnował, znaleźliśmy innego z polecenia ale ten ciągle odwleka termin. Teraz coś w trójmieście robi i ma zacząć dopiero za tydzień u nas. Mam nadzieje, że to już ostateczny termin, bo i tak będzie to wszystko trwało z miesiąc, ehhh
Ale jestem zadowolona, bo dzisiaj odebrałam wyniki badania mikrobiologicznego i na szczęście żadnej infekcji nie ma 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Jak się czujecie ? Ja miałam fatalną noc i dzień wcale nie lepszy 😞 W nocy prawie wcale nie spałam, jak tylko się położyłam to czułam straszny ucisk w klatce piersiowej i brakowało mi oddechu. Próbowałam zasnąć w pozycji siedzącej, ale też nie dało rady. Cały dzień chodziłam nieprzytomna, aż się boję dzisiejszej nocy..
Co do remontów... my niedawno zaczęliśmy. Dziadek mojego odstąpił nam garaż, który przylega do naszego mini mieszkanka i przerabiamy go na pokój dla małej. Wszystko trzeba było zrobić łącznie z wylaniem posadzki, zrobieniem sufitu wybudowaniem ściany w miejscu gdzie była brama i wstawieniem okna. Miś najpierw 10 godzin ciężko pracuje w firmie, a jak wraca to tylko je obiad i idzie robić pokój. Fajnie, że potrafi wszystko zrobić sam i nie musimy brać fachowca, ale jak nieraz widzę jaki jest zmęczony to aż mi żal chłopaka. A najbardziej jestem wściekła na jego kolegów ;/ Jak potrzebowali pomocy albo chcieli wyjść na piwo to wiedzieli gdzie dzwonić. Mój jednemu pokój wyremontował, drugiemu pomagał w remoncie, trzeciemu pomagał drzewo ciąć a teraz żaden nie pomyśli żeby zadzwonić i zaproponować pomoc. Tak to kur* opędzić się od nich nie można było a jak są cięższe chwile to nikogo nie ma. Nikogo !! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...