Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
aha. dodam że te zapisy to jakaś mordęga.. po prostu jak sie dostanę to będzie jakiś cud..
jakby co to która z Warszawy chętna na szkołę rodzenia płatną?? http://www.rodzicpoludzku.pl/Szkola-rodzenia-/ 500 zł prawie za 2 tyg kursu.
a tutaj opowieści porodowe 😉
http://www.rodzicpoludzku.pl/Opowiesci-porodowe/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Carpioo to super ze jest wszystko oki,ze Corcia zdrowa 🙂 🙂to najwazniejsze i takie widomosci to ja moge czytac 🙂 🙂
a co do Twojego to moze miał dzis jakis zły dzien a jak złotowki dalej nie zobaczysz to mu powiedz,ze w przyszłym miesiacu On Was utrzymuje i płaci za wszystko 😉
Kofana bedzie dobrze,jak zawsze 😉 😉innej opcji u nas nie ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wesele na 100 osob. Miało być 130 ale się posypały różne inne plany których nie mogli odwołać. I mi też nikt nie pomaga oprócz tego że czasem mój pojedzie ze mna i tyle. No ale cóż tak to już jest. I mi nie chodzi o to że moi rodzice czy Misia nie pomagają tylko że dużo gadają a nic nie zrobią sami. Albo się organizuje i pomogają i doradzają albo niech spadają na szczaw 🙂
My jutro mamy USG i mam nadzieję że też się dowiem kto tam u mnie pod serduchem sobie żyje 🙂
Dziś znów odwiedziłam lumpeks i kupiłam 2 pary spodni lnianych 2 sukienki i 2 bluzki hehe 🙂
Truskawek się boję bo nie chce wysypki 🙂 Ale mam ochotę więc pewnie spróbuję w końcu.
Hmmm pewnie coś jeszcze miałam napisać ale przeczytałam 5 stron i pewnie zapomniałam 🙂
Buziaki kochane 🙂 i nie słuchajcie tych opowieści o poronieniach. Jak można kobietom w ciąży opowiadać takie rzeczy.. ludzie nie mają taktu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko i Zuziaczku, w związku z Waszym USG.. i spotkaniem na żywo 🙂 zyczę Wam niezapomnianych, samych wesołych wrażeń.. 🙂 łez ze wzruszenia i szczęścia.. i ze śmiechu!!

Marzenko, a slub tzn wesele robisz w warszawie czy na obżeżach i ile za talrzyk płacisz?? potem opowiedz wszytko, bo ja musze kaskę zbierać na ta uroczystość, u mnie też ok. 100-120 osónb się by szykowało (plus minus ci ktorzy "ida do dentysty, maja wakacje (Asiulka- na prawdę masz teściową 😉 ) złamał sie obcach albo się nie chce)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenka 100 osob to bardzo fajnie ne za duzo i nie za mało,zalezy jeszcze jaka jest duza sala weselna,bo czasem gosci tak sciskaja,ze przy obiedzie ciezko 😉
No to czekamy na wiesci jutro 😉 😉 😉

Kurcze ale fajnie coraz wiecej nas juz tu wie co pod tym serduchem nosi 🙂 🙂 🙂
Ja to sie po tej wizycie czuje jakas rozanielona 😉i w ogole tak jakos sie ciesze,ze na fajne Babeczki trafiłam tu na forum 😉padziernik jest the best 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co dzwonie to slysze, ze :
- zapisy zakonczone,
-brak miejsc
- zapisac sie za miesiąc
-zadzwonic jutro..
i tak w koło macieju..
ale jutro jak sie mi nie uda, to tak pojade, a jakąś kawą i bombonierką.. i powiem ze rodze po raz pierwszy, od urodzenia mieszkam w Warszawie i cos mi sie co jasnej cholery od tego miasta nalezy.. poza tym jak kasę z wypłaty na opiekę zdrowotną biorą, to im nie mówie, ze zapisy na procenty mojej pensji zakończone, albo żeby sobie za miesiąc do mojego konta zajrzeli 😉 to niech i oni mi łaski nie robią.. rodze pierwszy raz, i sorry dziewczyny z dzieciaczkami, ale pierworódki powinny mieć pierwszeństwo.. my jesteśmy w totalnym szoku.. 😁 i nie wiemy o co 'kaman' z tymi bolami, odbekiwaniem maleństwa itp. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja już jestem 🙂

Wiec.... Adaś rośnie zdrowo, wszystkie parametry w porządku. Byle co mi gin mówił ale ja wyłapywałam tylko słowo "dobrze " i jego synonimy hehe. Mówił o główce i narządach wewnętrznych, że ok, że waga w porzadku 370 g, że w terminie porodu powinien ważyć 3500 g. Widziałam dwie rączki z paluszkami, nóżki, wszystko gin oglądał dokładnie. Powiedział, że nie ma bata chłopiec i koniec 🙂 Wody płodowe ok, łożysko ok, nio generalnie wszystko. Od ostatniej wizyty 3kg +, czyli już w sumie 7 i powiedzial, że to niemało hehe cóż, trudno. Kazał mi brać magnezin 500 dwa razy dziennie, żeby brzuch nie był twardy, bo był troche. Macica prawie na wysokości pępka, czyli w porządku jak na ten tydzien ciąży, szyjka też ok co jeszcze hmmm
Nie jestem do końca zadowolona bo dal mi takie brzydkie zdjęcie, na którym nic własciwie nie widać i mój mąż niepocieszony hehe
Widziałam jak mój skarb otwierał usteczka i zamykał, jak sie ruszał, kocham go całym sercem 🙂
Jak mi sie cos jeszcze przypomni to uzupełnie posta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie martw sie Atagusia zdjęciem.. ja tez mam takie że jak mi palcem ktoś nie pokaże to nie wiem co tam jest.. nie mam zdjęcia główki, twarzyczki.. ale mam nadzieję, że za miesiąc pójdę na to 3d jak Dziewczynki mi zarekomendują tego sąsiada gabinetowego roszkowskiego :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
no to faktyczniedaja czadu 😉jak Ci nie wyjdzie z bombonierka to moze wyprobuj sposob Gosi jesli dobrze pamietam.Powiedz im,ze skoro nie chca Cie zapisac to niech Ci na pismie dadza 😉 😉
moze to zadziala 🙂


może.. spróbuję.. a jak to ie wyjdzie to wyślę Mojego. niech powie im że kobita mu w domu ryczy.. bo przeć jej nie chcą nauczyć.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, no to jestem 😉 po wizycie u lekarza 😆
Potrzymam was trochę w niepewności 😉
Dzidzia ma się dobrze, wszystko rozwija się prawidłowo. Ładnie wykształca się cewka moczowa, nerki, żołądek-wszystko pracuje jak należy. Serduszko pracuje pięknie-lekarz puścił nam dźwięk-mąż pierwszy raz słyszał bicie naszego maleństwa. Jak to miło usłyszeć, że wszystko jest ok. No i też ważna sprawa.....no to mamy mniej chłopców nadal-u nas dziewuszka-Zuzanna!! 🤪 🤪 🤪 dziadek wniebowzięty, babcie zresztą też, no a ja się czuje jakbym znów usłyszała, że w ciąży jestem!cudnie. 🙂Zuzia ładnie się ruszała-podobno ruchliwe dziecko 😉
miłego wieczoru!ja dziś wymiękam, cały dzień na nogach, poza domem-3majcie się ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo dobre...ciekawe jak zareaguja jakby Twoj tam poszedł 😉
Atagusia nie przejmuj sie wazne ze Adas zdrowy i pieknie rosnie 🙂 🙂po porodzie zrobisz tyle zdjec ile bedziesz chciała 🙂 🙂
Koyotka gratuluje coreczki i Twojemu mezowi,pewnie peka z dumy jak usłyszał pierwszy raz jak serduszko bije 🙂 🙂
Tak wiec kolejna dziewczynka bedzie 🙂 🙂ale to nie jest wazne czy wiecej dziewczynek czy chlopcow,wazne zeby nam wszyskie kruszynki sie pieknie rozwijały i były zdrowe 🙂 🙂tego bynajmniej sobie i wszystkim brzuchatkom zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
nie martw sie Atagusia zdjęciem.. ja tez mam takie że jak mi palcem ktoś nie pokaże to nie wiem co tam jest.. nie mam zdjęcia główki, twarzyczki.. ale mam nadzieję, że za miesiąc pójdę na to 3d jak Dziewczynki mi zarekomendują tego sąsiada gabinetowego roszkowskiego :P

my idziemy do Kretowicza, zawsze to 50 zł. taniej a sprzęt ten sam 🙂
Roszkowski bierze 300.

Koyotka, gratuluję Zuzi !!! 🤪

Super, super !!!

😁

Ja nie mam meldunku warszawskiego, a kiedys tak było, że na papier z pracy, ze się pracuje w Warszawie można było iść za free do szkoły rodzenia, ale od stycznia juz nie.
Więc trudno, wszyscy wokół mówią, ze nawet jak tam pójdę to się niczego nie nauczę, bo przy porodzie o wszystkim się zapomina, czego się wcześniej nauczyło... w sumie to boję się iść do szkoły rodzenia, wolę chyba poczytać śmieszne historie z porodówki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku ja tez myślałam wczesniej,ze po co ta szkoła rodzenia,no ale teraz zmieniłam zdanie.smieszne opowiesci z prodowki tez czytam,zeby sie jakos z tym oswoic.Mysle,ze mimo wszystko w tej szkole rodzenia polozne pomoga zrozumiec jak to wszystko wygłada i moze jak sie zaczna pierwsze objawy to nie wpadne w panike.zobaczymy jak to bedzie.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wolę o tym chyba na razie nie myśleć... boję się po prostu.

Ale pedicure zrobiłam ostatni raz ! Brzuch mnie boli teraz strasznie, tak się schylałam, kombinowałam, nie no, nie dam razy następnym razem sama tego zrobić 😞

A myślałam, że do 8 miesiąca będę "elastyczna" 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a czy zamiast samej szkoły rodzenia nie lepiej załatwic sobie kontakt do położnej? Ja tak właśnie robię. Kumpela poleciła mi pewną Panią położną, która twierdzi, że te szkoły rodzenia to tylko dla zdzierania kasy. Położna też powie co, jak i kiedy. Tak teraz sobie myślę, że żadna w sumie z moich znajomych nie chodziła do szkoły rodzenia..Może cena grała rolę..

Koyotka gratuluję córki! Jak ja Wam zazdroszczę, że wiecie co już się tam chowa..Ja nadal żyję w nieświadomości..Jutro mam wizytę, więc może wreszcie się pokaże co tam jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o o dziś jestem tu pierwsza wydaje mi się hihihi a jednak nie 🙂
dziewczyny chce sobie kupić takie spodnie : http://moda.allegro.pl/alladynki-spodenki-krotkie-l-dla-ciebie-i1635371620.html
tylko kurcze nie wiem jaki rozmiar 😞 mam w tej chwili 103 cm w biodrach i 61 cm w udzie

pomóżcie który rozmar wybrać wybrać:
rozmiar L - http://moda.allegro.pl/alladynki-spodenki-krotkie-l-dla-ciebie-i1635371620.html
rozmar XL - http://moda.allegro.pl/alladynki-spodenki-krotkie-xl-dla-ciebie-i1635371780.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki a więc dzeń dobry. Już za 8,5 godziny będę wiedzieć kogo mam pod serduchem
Carpioo wiem że daleko ale ja tam będę chodzić 508 858 043 W szpitalu bielańskim powinny być miejsca. Tylko termin to od 22 sierpnia przez 5 tygodni czyli nasza końcówka. Ja jestem chyba zapisana na 22.08 19.30 i 24.08 19.oo więc musisz zobaczyc jakie to dni. Potem co tydzien tak smao przez 5 tygodni,
Roszkowski bierze więcej bo jest podobno ordynatorem w szpitalu
Co do wesela to będę polecać po nim., To jest taki dworek przy cmentarzu północnym. Ogólnie jest tam pięknie ale jak to dworek jest tam specyficzny klimat. Koszty to 180 zł za talerzyk ale bez ciasta. Ciasto trzeba sobie dokupić, Jeżeli chce się wiejski stól z kiełbasami i szynkami dopłaca się 600 zl i za to żeby zamiast jednego posiłku był grill (my tak bierzemy bo tam pięknie na zewnątrz jest) dopłaca się 300 zł za obsługę. Jeden mankament ze sale są małe i nie ma tańców w środku tylko jest wielki zadaszony taras i tam jest orkiestra i tańce. ogolnie ślub wesele suknia z fotografem i autem po tych kosztach co my robimy (też mamy troszke rabatów więc my mamy taniej) to jakieś 35 tys. MY wyrobiliśmy się 30000 ale moja suknie kosztuje 1200 zł 🙂 szyta na miarę w ząbkach i nie bierzemy fotografa bo mamy dużo znajomych którzy się tym zajmują i powiedzieli że siętym zajmą oraz samochód mamy super BMW 3 coupe nówka sztuka biała perłowa z misia firmy 🙂 Więc troszke udało nam się zaoszczędzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki a więc dzeń dobry. Już za 8,5 godziny będę wiedzieć kogo mam pod serduchem
Carpioo wiem że daleko ale ja tam będę chodzić 508 858 043 W szpitalu bielańskim powinny być miejsca. Tylko termin to od 22 sierpnia przez 5 tygodni czyli nasza końcówka. Ja jestem chyba zapisana na 22.08 19.30 i 24.08 19.oo więc musisz zobaczyc jakie to dni. Potem co tydzien tak smao przez 5 tygodni,
Roszkowski bierze więcej bo jest podobno ordynatorem w szpitalu
Co do wesela to będę polecać po nim., To jest taki dworek przy cmentarzu północnym. Ogólnie jest tam pięknie ale jak to dworek jest tam specyficzny klimat. Koszty to 180 zł za talerzyk ale bez ciasta. Ciasto trzeba sobie dokupić, Jeżeli chce się wiejski stól z kiełbasami i szynkami dopłaca się 600 zl i za to żeby zamiast jednego posiłku był grill (my tak bierzemy bo tam pięknie na zewnątrz jest) dopłaca się 300 zł za obsługę. Jeden mankament ze sale są małe i nie ma tańców w środku tylko jest wielki zadaszony taras i tam jest orkiestra i tańce. ogolnie ślub wesele suknia z fotografem i autem po tych kosztach co my robimy (też mamy troszke rabatów więc my mamy taniej) to jakieś 35 tys. MY wyrobiliśmy się 30000 ale moja suknie kosztuje 1200 zł 🙂 szyta na miarę w ząbkach i nie bierzemy fotografa bo mamy dużo znajomych którzy się tym zajmują i powiedzieli że siętym zajmą oraz samochód mamy super BMW 3 coupe nówka sztuka biała perłowa z misia firmy 🙂 Więc troszke udało nam się zaoszczędzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Marzenka super, że udało się coś wam zaoszczędzić. Sukienkę masz w fajnej cenie jak na szytą 🙂
Zuziaczek szkoły rodzenia nie ma co się bać. wczoraj weszłam na ten temat z moim lekarzem. Po pierwsze można zacząć chodzić po 26tc. i część szkół chce zaświadczenie od prowadzącego. U nas szkoła w klinice kosztuje 200zł to jeszcze koszt do przejścia. A lekarz wypowiedział się tak o szkole, że albo się przyda- bo kobieta będzie u miała walczyć z bólem i ją nie "zamuruje" lub ból ją tak przerazi, że zapomni o wszystkim i nic nie pomogą lekcje. Ale wspomniał też o tym, że kobietom po takich szkołach lepiej rodzi się, bo są wyćwiczone. Ja od początku chciałam iść, a jego podejście jeszcze bardziej mnie do tego zmobilizowało. A do tego nie o samych porodach tam się mówi, uczą pierwszej opieki nad maleństwem. A ja np. pieluszki to w życiu nie zmieniałam haha 😉
A....mówiłam mu też o skurczach. Mam brać magnez z witaminą B6. dziś zakupimy i będę brać.
Miłego dnia. Dziś jadę odwiedzić koleżankę, która ma już parkę dzieciaczków 🙂takie superowe są 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...