Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kasiuszka26 napisał(a):
DARMOWE USG !!! tutaj daje link www.targimojedziecko.pl

znając życie będzie ze 200 kobiet w kolejce 🙂

Na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu są Targi chyba w ten weekend, ale jakie atrakcje będą to nie wiem.


Oj, dziewczynki, ja już się zaczynam przyzwyczajać do myśli, że to dziewczynka 🙂 Że można już ubranka kupować i że po urodzeniu nie okaże się, że chłopak.
I te piękne sukieneczki !!! Buciki, pantofelki !!! Yupi ! 🤪
he he

Iris, ślicznego masz syneczka, gratuluję takiej pociechy !!!

Kokosanko, Ty dalej laseczka jak się patrzy !

Niezapomniane przeżycia Koyotko są związane z 3D/4D, a potem zabierasz płytę do domku i możesz jeszcze raz sobie wszystko dokładnie pooglądać 🙂 Niesamowita pamiątka dla Maleństwa, gdy już będzie duże i rozumne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zuziak, piękna ta wasza Córunia 🙂 Pięknie się prezentowała...może jakąś aktorką zostanie, albo fotomodelką 🤪 🤪 🤪
Mój...to chyba jakieś sztuki walki będzie uprawiał po tatusiu..a uparty będzie po mamusi- "nie pokażę się wam i już" 🙂 🙂 🙂
Może skusimy się jeszcze raz na takie badanie za jakiś czas..chciałabym mieć na pamiątce ta śliczną twarzyczkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Dziękuję dziewczyny za komplementy pod adresem Mikołaja 🙂 To mój największy Skarb 🙂
Moja znajoma była w Krakowie na takich podobnych targach z Reni Jusis - eko mamą, ale była rozczarowana. Mówiła mi, że niewiele się tam w sumie nowego dowiedziała, ludzi tłumy. Może w Poznaniu będzie więcej szczęścia i badanie uda się zrobić 🙂 Trzymam kciuki, bo to na pewno super sprawa!

A ja własnie wróciłam od fryzjera, zrobiłam sobie przekąskę i odpoczywanie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiuszka:co się odwlecze to nie uciecze 🙂ale pewnie przeżyłaś rozczarowanie,bo tak zwykle jest gdy na coś czekmy i się nastawimy...nie martw sie,ja mam wizytę 17.06 wiec jeszcze po Tobie ,a poprzednią miałam 16.05 i wydaje mi się,że wieki minęły od tamtej pory,i że nie wytrzymam do przyszłego piątku(ale wytrzymam,bo cóż nie mam wyjścia 🙂)

Gosia 1989:niczego się nie bój na zapas i nie stresuj maluszka niepotrzebnie,napewno ma się dobrze i smuci się bo mama przeżywa rozterki...Co do bólu w podbrzuszu to ja mam nieustanne ciągnące bóle o tempym charakterze i stale uczucie cieżkości w dole brzucha.Z tego co wiem to dość czeste bciążowe dolegliwości...u mnie ciężar jest podwójny,a do tego macica szyta już po cesarce rozciąga szwy...parszywe uczucie ale lekarz ostrzegał mnie,że lekko nie będzie...

Koyotka:dzięki za miłe słowa 🙂ten mój urwis mógłby być równie grzeczny jak urodziwy 🙂no ale wszystkiego mieć nie można wiec loczki mają mi pewnie rekompensować jego temperamentny zapał,hihi.No ja nie mogę...za każdym razem kiedy na Ciebie patrzę to mam ochotę po loda sięgnąć 🙂powinnaś w jakiejś reklamie lodowej zagrać 🙂Co do wAtpliwości związanych z usg 3d/4d to też zaczęłam się zastanawiać.Miałam nie robić,bo trochę kasy szkoda.Ja już wariactwa wszelkie przeszłam w ciąży w Wiktorem...tym bardziej,że 2d jest dokładne i miarodajne pod względem merytorycznym...ale hmm nie wiem czy nie sfiksuję raz jeszcze...w końcu to moja ostatnia(mam nadzieję)ciąża 🙂Nie wiem ile to by w invikcie kosztowało ale chyba ok 300zł,a jak u Was z cenami tego badania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co na obiadek dzisiaj rzeźbicie?ja wymyśliłam placki ziemniaczane z keczupem 🙂100lat nie jadłam 🙂A na jutro zaplanowałam zapiekanke z makaronu i mięsa mielonego z pomidorami,papryką i serem oczywiście,nie zapomnę cebulki dodać...już się nie mogę jutra doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):
Zuziak, piękna ta wasza Córunia 🙂 Pięknie się prezentowała...może jakąś aktorką zostanie, albo fotomodelką 🤪 🤪 🤪
Mój...to chyba jakieś sztuki walki będzie uprawiał po tatusiu..a uparty będzie po mamusi- "nie pokażę się wam i już" 🙂 🙂 🙂
Może skusimy się jeszcze raz na takie badanie za jakiś czas..chciałabym mieć na pamiątce ta śliczną twarzyczkę 🙂

He he, jeszcze nie myślę kim zostanie moja malutka, najpierw marzę o tym, by się cała i zdrowa urodziła, w jednym kawałku 🙂
A później się będę martwić jej karierą 😉
3D/4D to na prawdę super pamiątka ! I lekarz może dokładniej ocenić narządy wewnętrzne, czy z dzidzią wszystko OK.

A tak PS to mi się przypomniało, że ostatnio strzeliłam fotkę reklamie, jak jechaliśmy 😁 :

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/96/snc00419f.jpg/][IMG]http://img96.imageshack.us/img96/3321/snc00419f.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga33 dzięki za komplement. nie miałam zamiaru was kusić lodami ciągle. jutro w nocy jedziemy nad morze to jak będę miała ładną fotkę to wrzucę 🙃 Bo jeszcze któraś napisze, że od lodów się roztyła hehehe 😉 😁 😁
Malena te terminy są przybliżone i według mnie i tak nie trafi się na 100% z nim. Bobasek sam zdecyduje kiedy chce wyjść na świat 😉Ja tylko powtarzam, aby dotrzymał 9 miesiąca 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie tez brzuch pobolewa, na dole, na górze, różnie. Częściej na dole, ale ostatnio kuło mnie w górze, dziwne uczucie ale macica jak się rozciąga to wszystko możliwe. Poza tym wszystkie narządy się gdzieś tam muszą pomieścić, do tego dochodzi jeszcze rozsuwanie się kości miednicy. O tym się ie ma wyobrażenia przed ciążą, dopiero w trakcie kobieta widzi po sobie ile zmian w nas zachodzi. Na pewno będzie wszystko dobrze,a w razie czego weź no spe. Szybko działa i możemy brać.

U nas USG 3/4 D kosztuje około 250 - 300 zł. Zdecydowaliśmy z Mężem że rezygnujemy z tego. Ja za moje USG płacę 150 zł, lekarka jest doświadczona, sprzet bardzo dobry więc sobie odpuściliśmy. Ale wierzę, że to super pamiątka 🤪Zwłaszcza potem dla dziecka 🙂

Dziewczyny trzymam kciuki, żeby udało Wam się dostać na to badanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):
Zuziak...a termin porodu nie wyszedł Ci inny na tym badaniu 3D ? Bo mnie lekarz powiedział,że 10 październik, a mój lekarz do którego chodzę przesunął mi datę z 17go.10 na 20.10... i już sama z gupiałam 😮 😮 😮

17 października z okresu, 16 października z 3D.
A tydzień temu na 2D że 14 października, choć i tak nie ma szans urodzić w terminie (wszystko ma widełki - +/- 7 dni).
aga33 napisał(a):
A co na obiadek dzisiaj rzeźbicie?ja wymyśliłam placki ziemniaczane z keczupem 🙂100lat nie jadłam 🙂A na jutro zaplanowałam zapiekanke z makaronu i mięsa mielonego z pomidorami,papryką i serem oczywiście,nie zapomnę cebulki dodać...już się nie mogę jutra doczekać 🙂
mniam, pyszności robisz 🙂 Mi się nie chce 🤢 teraz jem jogurt, później może mój coś wymyśli, jak o 16 wróci z pracy głodny 🙂
aga33 napisał(a):
Nie wiem ile to by w invikcie kosztowało ale chyba ok 300zł,a jak u Was z cenami tego badania?
nie więcej niż 300 zł.,
tyle bierze najlepszy ordynator szpitala w Warszawie - Roszkowski.
On jest najdroższy, więc nie sądzę, by cena u Ciebie mogła przekroczyć 250 zł.
Może za 200 zł. uda Ci się zrobić 🙂 Trzymam kciuki !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotka nie masz tam miejsca w samochodzie dla mnie ? Jak ja bym sobie po plaży pospacerowała 🙂 Mam nadzieję, że dobrze zniesiesz podróż. Nie wiem czy Wy tez tak macie ale ja odkąd jestem w ciąży nie lubię jeździć samochodem. Źle znosze wycieczki. Najdłużej 2 godziny jazdy. Dlatego tak się cieszę, że mamy te nasze góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga33 napisał(a):
A co na obiadek dzisiaj rzeźbicie?ja wymyśliłam placki ziemniaczane z keczupem 🙂100lat nie jadłam 🙂A na jutro zaplanowałam zapiekanke z makaronu i mięsa mielonego z pomidorami,papryką i serem oczywiście,nie zapomnę cebulki dodać...już się nie mogę jutra doczekać 🙂


U mnie dzisiaj młode ziemniaki z koperkiem, kalafiorek i jajca 🙂 Nie chce mi się nic innego wymyślać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie,właśnie 🙂teraz już wiem przez kogo za dużo tyję 🙂czekam na fotki z nad morza 🙂ja wciąż nad morzem jod wdycham ale zawsze o aparacie zapominam 🙂Udanego wypoczynku 🙂

No muszę się Zuziaczku zorientować 🙂250zł to ja płaciłam 2 lata tem prawie w Gdańsku w Invicie,tam mają najlepszy w Trójmieście sprzęt 🙂Z tego co pamiętam to w gdyni nikt nie robił 3d/4d.Muszę zadzwonić,bo z tego co pamiętam to kolejki były tak 4-5 tygodniowe 🙂Z małym byłam w 26 tygodniu,wtedy podglądać już ciężko,bo dzidzia duża ale za to twarzyczka ładnie wychodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko, widziałeś te reklamówki zielone i różowe przy drzwiach na dole u Kretowicza ?
Ja zapytałam Panią z recepcji i powiedziała, że można sobie wziąć !

I wzięłam 🙂
Mam więc już pierwszą butelkę do karmienia PHILIPS'a, żel 3w1 do mycia maluszka, Sudocrem i mleczko do prania niemowlęcych ciuszków 🙂
Oraz mnóstwo gazet i książeczek o maluszku i porodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie,
tak sobie siedze w pracy i czytam kto to ma na obiadek i normalnie zrobiłam się głodna jak wilk 🙂 A tu w pracy do 21...Masakra 🥴 Ale całe szczęście urwę się dzisiaj troche wcześniej bo na 19.30 idę na wizyte u gina...mam nadzieję, że nasza "turecka" fasolka uchyli dziś rąbka tajemnicy i pokaże co tam ma między nóżkami 🙂
Miłego dzionka dziewczyny i dobrego samopoczucia 🙂 Bo ja normalnie z dnia na dzień czuje, że jestem większa!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to jeszcze fajniejsze zdjęcie....co rusz to lepsze 🙂 I jak tu mała ma nie być fotomodelką...od razu widać,że coś jest na rzeczY 😉 🙃 🙃

U mnie właśnie był kurier i przywiózł mi paczkę z ciuszkami dla Maleństwa,którą wygrałam na licytacji na allegro...po prostu są cudowne, aż się popłakałam przy ich oglądaniu.
Jutro będę miała mebelki, więc będę już miała co włożyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzwoniłam do invicty;cena usg z opisem i nagraniem 280zł,czekac trzeba ok 2 tygodni,a najlepiej robić to badanie miedzy 21,a 24 tygodniem.Na szczęście cena nie zmienia się w przypadku bliźniaków.Jeszcze trawię temat,muszę to przedyskutować z mężem albo zaoszczędzić trochę w tajemnicy(tylko to sie podobno nazywa niewiernośćfinansowa,czyli zdrada poprostu,po 10 latach wspólnego pożycia głupio byłoby do przekrętów sięgać)kurcze pokusa spora ale kasa też nie mała...nie wiem czy ej kasy nie przeznaczyć lepiej na dofinansowanie wózka...cholipa,co myślicie laski?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cholipa jak Ci bardzo zależy to po prostu spróbuj przekonać męża do tego pomysłu 😁 Kurcze powiedz mu że w ciąży z bliźniętami to jesteś raz w życiu i że go prosisz żeby Ci tego nie odmawiał 😜 Zrób przy tym oczy kota ze shreka i załatwione 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga33 napisał(a):
Dzwoniłam do invicty;cena usg z opisem i nagraniem 280zł,
kurcze pokusa spora ale kasa też nie mała...nie wiem czy ej kasy nie przeznaczyć lepiej na dofinansowanie wózka...cholipa,co myślicie laski?

Iris, dobrze mówisz, 😆
Aga, zrób maślane oczka i wytłumacz, że to przecież bliźnięta, coś im się należy w prezencie za ich wyjątkowość, tym bardziej, że ostatni raz już jesteś w ciąży... 😞 powinno zadziałać !
Trzymam kciuki !

malena10 napisał(a):
to jeszcze fajniejsze zdjęcie....co rusz to lepsze 🙂 I jak tu mała ma nie być fotomodelką...od razu widać,że coś jest na rzeczY 😉 🙃 🙃

U mnie właśnie był kurier i przywiózł mi paczkę z ciuszkami dla Maleństwa,którą wygrałam na licytacji na allegro...po prostu są cudowne, aż się popłakałam przy ich oglądaniu.
Jutro będę miała mebelki, więc będę już miała co włożyć 🙂
hehe, bez przesady 😁
Ale miło się czyta miłe rzeczy 😉

Pokazuj kochana koniecznie te ciuszki !!! Bo ja też już zaczynam polować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haja..
na wstępie.. Wiktorek Mikołajek, Córeczkla Akneri (Emilka?) i inne bobaski ktore pokazałyście- cudowne 🙂 śliczne ohy i ahy same! ja chce już miec taką Kruszynkę!
🤪

Zuziaczek i Marzenka- superowe chyba te 3d? 🙂 co?? 🤪

zapytam się wprost, bo chce takie USG zrobić-
ile zdjęć dostałyście?
ile trwa filmik?
czy jest komentarz lekarza?(nagrany głos?) czy tylko pisemnie?

Malenko- ja żaden humanista, bardziej ze mnie człowiek do nauk ścisłych, chemia, fizyka ta sprawy.. no i moja kochana matematyka 🙂 Może łatwośc mówienia przekłada sie na łatwośc pisania 🙂 uwielbiam gadać, buzia mi sie nie zamyka.. a jak piszę.. no cóż.. czasami jak potem czytam, co napisałam to sama siebie nie rozumiem.. głupio mi ze wzgledu na błędy i brak czytelnych znaków interpunkcyjnych.. ale.. ja tak szybko piszę, żeby mi nic nie uciekło z głowy :P
potem pięć razy edytuję.. poprawiam, a na końcu io tak mam byki,.. ale takie są uroku forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...