Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Koyotko, gratuluję Córuni 🙂 Super !

Zuziaczek, o której idziecie na to 3 D ? Ja mam na 12:30 i czym bliżej, to się zastanawiam, czy nie za szybko na takie badanie...czy to odpowiedni tydzień?? Ty jesteś w tym samym tyg i myślisz,że dzidzia będzie już fajnie widoczna ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasiuszka26 napisał(a):
atagusia chyba L by ci pasowała a sprawdziłąś jak na brzuszku bedzie miejsce?


No kurcze tak ten wymiar pasa tak dziwnie jest napisany, że nie rozumiem, bo wygląda na to, że w pasie to one nie pasują na ciężaróweczke. Zadzwonie tam w sobote, jak Pani wróci z urlopu i zapytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko, gratuluje serdecznie dziewczynki! Ja jak dobrze pojdzie dowiem sie co mam w przyszlym tygodniu.
Wczoraj robilam porzadek w szafie i poznajdywalam troche biodrowek i zastanawiam sie jak Wy sie miescicie w takie spodnie. Ja za Chiny w zadne juz nie wchodze 😲 Ale poznajdywalam kilka spodnic na gumke, ktore przydadza sie w cieple dni 😆
Dzis chce isc do lekarza, tak poza wyznaczonym terminem, bo pisalam juz, ze przedwczoraj sie dziwnie poczulam na ulicy. Wczoraj z kolei mialam ciagle uczucie, ze macica mi za nisko siedzi i mam taki ciezki brzuch i w ogole, ze mi tam cos uciska. Troche odczuwalam lekki bol. Nie wiem, czy to mnie stawy bolaly czy ucisk na nerwy (jakos ciezko mi bylo odroznic), ale chodzilam prawie jak kaczka. Dzisiaj juz nic takiego nie czuje, ale wole sprawdzic czy wszystko sie zgadza 😆
Co do szkol rodzenia, to fajna sprawa, bo nie dosc, ze mozna sie , przynajmniej teoretycznie, dowiedziec o podstawach pielegnacji dziecka i jak sie przygotowac do porodu, jak oddychac itp, to jeszcze jest okazja by sobie pocwiczyc. Samemu sie nie cche i tez czlowiek nie bardzo wie co mozna a co nie (mnie miesiac czy 2 temu wzielo na brzuszki i po tygodniu dowiedzialam sie, ze na tym etapie nie powinno sie ich wykonywac!) a tak w grupie i z doswiadczona polozna zawsze fajniej i bezpieczniej a przy okazji trzyma sie jakas forme. Poza tym jesli planuje sie porod rodzinny mozna zabrac ze soba swojego mezczyzne i tam naucza go jego roli, jam maja wykonywac masaz i jak pomoc swojej kobiecie. Ja niestety bylam sama w szkole rodzenia i podczas porodu, co bardzo przezylam 😞 Ale tym razem zamierzam pojsc do takiej szkoly wlasnie ze wzgledu na meza. I polecam kazdej z Was. Tylko sprawdzcie wczesniej, ktore szkoly sa najlepsze, bo z tym to tez roznie bywa. Poza tym za czasow mojej pierwszej ciazy szkoly rodzenia byly za darmo, wiec sie dziwie, ze teraz sie placi. Szkoda, bo na kobietach w ciazy nie powinno sie zarabiac.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamusie 🙂
Na początek- Gratulacje Koyotko 🙂)) Kolejna Dziewczyneczka 🙂 Super!!!

Ja już jestem po wizycie 🙂 Tak bardzo nie mogłam się doczekać hihi 🙂
A już po wszystkim 🙂
Więc... Co najważniejsze, Maleństwo jest zdrowe, silne, waży 370gram 🙂 Serduszko jak trza, ślicznie bije - 148 uderzeń na minutkę 🙂, wątroba, nerki, układ moczowy - wszystko zdrowiutkie, prawidłowo się rozwija 🙂 Dwie rączki-dłonie, dwie nóżki-stópki 🙂 Kręgosłup ok, brzuszek ok, wszystko ok 🙂 hihi tak się cieszę... 🙂
A i płeć znana hihi 🙂
Będziemy mieć SYNKA 🙂 🙂 🙂 🤪 🤪 🤪
Prawie skakać na kozetce zaczęłam z radości (mąż niestety nie mógł ze mną być 😞 ) Tak bardzo się cieszę 🙂 🙂 🙂 i Synuś podskakiwał co chwilka 🙂 (zjadłam batonika przed wejściem 🙂 🙂 🙂)
Więc będziemy mieć 'parkę' - Emilka będzie mieć braciszka 😁 😁 😁
Buzia sama mi się śmieje, a łzy ciągle w oczach.... Łzy szczęścia oczywiście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama76 napisał(a):
Szkoda, bo na kobietach w ciazy nie powinno sie zarabiac.
pozdrawiam
a ile filmów o Papieżu jest ? Na tym też się nie powinno zarabiać, ludzie nie mają skrupułów. 😞

malena10 napisał(a):
Koyotko, gratuluję Córuni 🙂 Super !

Zuziaczek, o której idziecie na to 3 D ? Ja mam na 12:30 i czym bliżej, to się zastanawiam, czy nie za szybko na takie badanie...czy to odpowiedni tydzień?? Ty jesteś w tym samym tyg i myślisz,że dzidzia będzie już fajnie widoczna ??


Malena, ja idę na 17:45 a Marzenka na 18:00.
Już się nie mogę doczekać !!! 🤪

Tydzień odpowiedni, bo dzidzia jest juz duża, więc sporo widać a jeszcze ma miejsce, żeby się ruszać i przemieszczać.
Później jak będzie siedzieć ściśnięta w bezruchu to trudniej lekarzowi ją obejrzeć.

Akneri ! Tak się cieszę !!! Super, że będziecie mieć parkę 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Atagusia ja tez bym obstawiała za L ale jesli masz mozliwosc kontaktu z ta babka co sprzedaje,to moze lepiej sie upewnic jak to z tym pasem.

Koyotka to i tak nie tak zle jak na warszawe 😉my tak na oko wyliczylismy ze nas wyjdzie miedzy 25 a 30 tys a wesele bedzie na 100 moze 110 osob 😉a i dodam,ze to jest na wsi w domu weslnym a nie stolica 😉
poza tym to Kofana czekamy,czekamy na te wiesci kto to tam mieszka u Ciebie pod serduszkiem 🙂

Mama76 co do szkoły rodzenia to masz racje,ze człowiek bedzie miał tez mozliwosc pocwiczyc z grupa.ja bym pociwiczyła z nudow ale samej sie nie chce a poza tym nie wiem co moge a co nie 😉U mnie szkoła rodzenia przy szpitalu jest za darmo na szczescie.jest tam nowy odzizal otwarty i z tego co czytalam opinie kobitek co tam chodził to jest fajnie 😉 😉tak wiec zobaczymy 🙂

Widze,ze wiecej juz z nas musi łykac dodatkowo magnez na twardnienie brzuszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

Ostatnio tyle się tu dzieje,ze ledwo nadążam czytać...pogoda piękana to większość czasu spędzam z synkiem na spacerach: 🙂w sobotę byliśmy w zoo,w niedzielę nad morzem,w poniedziałek na dwoch mega spacerach z placem zabaw włącznie,a wczoraj w parku oliwskim,a to już dla mnie wyprawa.W weekend mąż ma wolne wiec mam szofera,a w tygodniu to niestety komunikacja miejska...i tu same niedogodności...brak podjazdów dla wózka na perony(musiałam wciągać wózek po schodach,albo zjezdzac po schodkach.Myslicie,ze ktoś pomógł?niestety,chyba ciąża za mało widoczna)pozatym ten upał...skm-ka staje tak daleko od peronu,ze przy wsiadaniu i wysiadaniu tez trzeba prosic ludzi o uprzejmość,niestety rzadko ktoś sam ma uprzejmość na wyposarzeniu...Ech ale było fajnie spotkać sie z przyjaciółką(ma 3-miesięcznego bąla sładziaka 🙂)Mały się wyszalał za wszystkie czasy,a ja padłam wieczorem jak mucha...czasem zapominam,ze powinnam zwolnić 🙂

Koyotko gratuluję dziewczynki(no według stwrych przesądó powinna Cie córunia urody pozbawić,a Ty taka kwitnąca i piękna 🙂nieładnie urody dziecku nie oddać 🙂

Gratuluję też Chryzantamie dziewczynki i wszystkim mamom,któte podglądały i podsłuchiwały swoje małeństwa(Caprioo,Atagusia)i dowiedziały się,ze maluszki zdrowo rosną 🙂Nie chce nikogo pominąć,bo ostatnio trochę tych wizyt było i wiem,ze grono dziewczynek się powiększa 🙂

3mam też kciuki za mamy ktore maja wizytę dziś 🙂Zuziaczku,Marzenko czekam na wieści i relacje ze spotkania w realu 🙂

Jak ja Wam zazdroszczę,swoją wizyte mam w przyszły piątek i już też sie nie moge doczekać...

Mama76:dobra decyzja z ta wizyta,lepiej dmuchać na zimne,pewnie wszystko ok,ale bedziesz spokojniejsza...

W kwestii szkół rodzenia to trudno mi się wypowiadać,osobiście nie korzystałam 2 lata temy,zreszta i tak skończyło sie cesarką...U nas nawet szkoła przyszpitalna jest płatna,więc nie dość,że o miejsca trudno to na bezpłatny kurs nie ma co liczyć.Co do opieki to żadna normalna matka nie zrobi dziecku krzywdy po porodzie,a maluch jest dosc prosty w obsłudze 🙂Ja nie należę do strachliwych i nie było mi to potrzebne,dałam radę 🙂Choć z jednym się zgodzę,towarzysko można się rozerwać i podszlifować kondycję pod okiem fachowca 🙂Teraz też sobie odpuszczę,bo jeszcze nie wyszłam z jednym maluchem z pieluch więc dodatkowa dwójka będzie wymagała tylko dodatkowej dobrej logistyki 🙂Poza tym znowu na 80% będzie cesarka wiec ćwiczenia oddechowe mogę pominąć 🙂Rada Kokosanki zasługuje moim zdaniem na uwage,podobno dobra położna to skarb 🙂

Atagusia:wydaje mi sie,ze L bedzie oki tylko pamietaj,ze mamy przed sobą jeszcze połowę ciąży i to tę w której tyje sie zwykle więcej więc może powinnaś rozważyć roz.XL jesli mają Ci posłużyć na dłużej 🙂a najlepiej zadzwoń i będziesz miała jasność...

pozdrawiam,u nas wciąż upał,ale po południu zapowiadają burze,zamierzam do tej pory wrócić ze spacerku i poczytać nowe posty z dobrymi nowinami od Was i niech sobie wtedy leje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jesuuniu,przepraszam Was za błędy wszelkiego typu...jak piszę szybko to wale takie orty,że kiedy później sama to czytam to mnie w oczy razi...wyposażeniu oczywiście 🙂ech a na maturze miałam 5(14 lat temu ale czytam coś czase więc skąd te babole?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga ja tez tak mam,ze jak pisze szybko to bleda walne albo zjadam literki ale to wszytsko dlatego bo sie spiesze zeby mi mysli nie uciekły,hehe 😉
Kofana Ty uwazaj na siebie,nie dzwigaj.no ale ja tu nie dzwigac jak tepi ludzie nie wpadna na pomysł zeby pomoc 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
Koyotka a w jakiej dawce kazal brac Ci ten magnez???bo mi lekarka kazała poki co 2x2 a jak juz zauwaze ze jest lepiej to 2x1. ja sie tak zastanawialam czy nie za duzo no ale moze kobita wie lepiej 😉

Pytanie co prawda nie do mnie, ale się wypowiem. Mi lekarz zalecił 2x dziennie po 1.
I to wystarcza.
Co prawda brzuszka nie mam twardego ani żadnych dolegliwości, skurczy macicy,
jednakże łydki mi nie dawały żyć nocami dlatego jem 2 tabletki dziennie Magne B6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku dzieki za odpowiedz 😉 😉mimo iz pytanie nie do Ciebie 🙂 ale teraz tak mysle ze skoro Ty masz 2x1 to widocznie z racji ze mam te skurcze brzuszka i ze twardnieje to mi kazała 2x2

Dzieki Kofana 🙂
Widze ze nowe zdjecie,normalnie super wygladasz z tym brzuszkiem 😉musze mojego na sesje namowic,moze w ten weekend bo ma wkoncu wolne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziaczku zgadzam się z Madzia 🙂 brzusio śliczny 🙂
Ja też bardzo lubię oglądać wszystkie nasze brzuszki 😁 buzia sama się śmieje, jak widzę Wasze-Nasze fotki 🙂

Mi co prawda troszkę puchną nogi, ale gin nie mówił, żebym coś brała...
Jeśli będzie mi to mocno dokuczało to też sobie kupie Magne B6 🙂
...tak żeby Synuś miał silną Mamuśkę 😉 nie narzekającą na nic hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ale ja mam tu dzis trenig...moj pies robi taki bałagan jak za dwojke dzieci 😉wyciaga mi z kosza puste butelki po mineralnej i wszystko w salonie razem z jego zabawkami.mam tu troche rzeczy do wydrukowania na jutro a on mi nawet kartki porywa,udaje ze czyta czy co 🙃
tak wiec ja juz sie czuje jakbym dziecko w domu miala 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc Dziewczyny, padł mi wczoraj internet ale już na szczęscie OK.

Asila 88 oczywiście że trzymam kciuki za Ciebie za ślub, egzaminy i za to, żeby wszystko poszło dobrze 🙂 Na pewno dasz radę!

Chryzantema, Koyotka i Akneri GRATULACJE 😜 😜 😜 Strasznie się ciesze razem z Wami , że wszystko OK i że już wiecie!!!!!!!!!!! Wspaniałe wieści 😜 Ja jeszcze czekam do 20-go....ta niepewność jest strasznie męcząca 😉

Ja osobiście polecam Wam szkoły rodzenia jeśli macie możliwość skorzytstać i uważam, że bezwzględnie powinny być w nich miejsca dla pierworódek. To ocziwiste że w pierwszej ciązy wszystko jest nowe, niezwykłe, że jest mnóstwo pytań, niepewności i niepokoju. Dla mnie to także bzdura, że trzeba za to płacić. Ja ze szkoły korzystałam - płaciliśmy chyba z 250 zł o ile dobrze pamiętam, bardzo dobrze wspominam zajęcia, atmosferę. Zostałam dobrze nastawiona do naturalnego porodu, mimo że wreszcie miałam cesarkę, ale nie bałam się tego co mnie czeka. Warto!

U nas wczoraj świetowanie urodzin męża, torcik pyszny i bardzo chwalony 🤪
Miłego dnia Mamusie!
U mnie dzisiaj deszczowo i chłodniej ale przyjemnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris 🙂zostało kowałak tego orzechowago tortu dla mnie?hihiNie martw się kochana,ja doskonale Cie rozumiem,do mojej wizyty jeszcze 9 dni i też mam poczucie,że to czasowa odchłań 🙂wytrzymamy 🙂

Zuziaczek:jaka ładna nowa focia 🙂a spodnie wciąż te same 🙂brawo,znaczy,że tylko brzyszek rośnie 🙂a mama wciąż w doskonałej formie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mówię Wam, że masakra z tym czekaniem, to chyba najdłuższe 12 dni 🤪 Ciągle o tym myślę 😜 Najbardziej się boję,że maluszek się wypnie i guzik zobaczymy! Juz tak w pierwszej ciązy było! Szłam pewna, że się wreszcie dowiemy a tu kuku, pani dr powiedziała, że nie jest pewna i nie powiedziała. Tym razem nie dam się zbyć, przykuję sie do leżanki hahahhahaa 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia7986 napisał(a):
Cześć już sie nie moge doczekać, jeszcze tylko (aż) 7 godz i zobacze swoją Oliwkę.. Mam nadzieję , ze bedzie padac bo jest tak goraco ze szok, w to dopiero czerwiec
zapomnialam dodac ze u mnie pojawily sie juz pierwsze rozstepy...



zapomniałam dodać że mam zgagę 😉 Kochana smaruj oliwką, będzie dobrze! A gdzie są?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...