Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja mam dziś brzuch twardy cały dzień, ale nic sobie z tego nie robię, bo nie boli.

Tak, nowe ubranko nabyłam, ale już nawet nie chcę komentować tego .... zakupoholiczka jestem 😞
A, i podgrzewacz avent kupiłam za 35 zł. + 11 wysyłka, a w sklepie dziś widziałam za 180z ł. !!! 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dziewczyny, nie wiem jak to jest, ale moja gin uwaza twardnienie brzucha za niedobry objaw, bo maluszek moze byc wtedy niedotleniony czy cos takiego. Dlatego mi kazala jak najwiecej lezec, bo wtedy mniej bedzie twardnial, a oprocz tego leki: spasmolina 3 razy dziennie (to chyba cos podobnego do nospy) i magnez 2 razy dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edytak napisał(a):
Hey brzuszki mam do was pytanie czy wy też macie czasami taki twardy brzuszek ???
Bo ja dzisiaj mam tak praktycznie od rana i nie wiem czy to jest powód do zmartwień a zaczynam się niepokoić 😞


tak, tak mam taki twardy czasem. ostatnio pytałam położnej na wizycie i powiedziała że to normalne - macica się przygotowuje do porodu. jak taki jest to najlepiej się zrelaksować, położyć. Mi przechodzi jak się położę, wypocznę - bo taki twardy robi się głównie wtedy jak dużo chodzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂 no pustki straszne! a u nas słońce się pokazało jupi!! 😆 😆
Mi również twardnieje brzuch jak za dużo sobie pozwolę 😉 nachodzę się lub za dużo pohulam po mieszkaniu 😉
Wczoraj w szkole rodzenia położna nas zaskoczyła i przyniosła KTG takie przenośne ale super było. Nie tylko słyszałam serduszko naszego maluszka ale również innych bobasków 🙂 A i jak któraś się zastanawia nad szkoła to polecam na 200% 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/268/imgp0013rm.jpg/][IMG]http://img268.imageshack.us/img268/8610/imgp0013rm.jpg[/IMG][/URL] o tak łądnie było w styczniu uch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiuszka, Ty to byłaś wyjątkowa laska i przed ciążą i teraz 🙂
U Ciebie nawet teraz mało widać, że coś w brzuszku hodujesz 🙂
Nie to co ja, wieloryb !

W Warszawie słonka brak, nie chce mi się wychodzić z łóżka 😞

Chciałam się zapisać do szkoły rodzenia, ale wszędzie, gdzie dzwonię, mają już komplet 😞 I nawet na wrzesień fuulll 😞
Ja chyba w lutym powinnam dzwonić i się zapisywać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziaczku też tak miałam ze szkoła rodzenia za free......za późno się obudziliśmy 😞 😞 ale z drugiej strony to jakaś paranoja....bo na kasę jest mało miejsc (przynajmniej u nas we Wro) a ciężarówek dużo 😉 i coraz częściej myślą właśnie o szkołach rodzenia. No i niestety dla nas miejsca zabrakło, a obdzwoniliśmy wszystkie. no i zostały nam prywatne. Nas ta "zabawa" kosztuje na dwa miesiące 400zł. To jeszcze nie jest tak źle. Na godzinę zajęć wychodzi jakoś 25zł. teraz chodząc na nie to w ogóle tej kasy nie żałuje....zobaczymy co powiem po porodzie czy nadal nie żałuję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka dziewczyny 🙂faktycznie pustki tu okropniaste...u nas pogody nie ma...tzn jest ale okropna,pada od rana taka wredna mżawka 😞poleciałam z rana na zakupki,później małe sprzątanko,śniadanko dla moich chłopaków,później uspałam bączka,a sama zjadłam 15 minut temu...rany od czego ja tak tyję?hihi
Dzięki za linki i podpowiedzi w kwestii wózków,wszystkie są cenne i je dokładnie analizuję.Zuziaczek miała rację chce na początek wózek z gondolkami,nawet upatrzyłam sobie aukcję 3 w 1 abc design,kolorek nie jest może wymarzony(brąż)teraz też mam brązowy ale za to wózek jest na aluminiowym stelażu,zwrotny(o ile to przy takim pociągu możliwe)i wizualnie oki.Poza tym początkowo mogę zamontować jedną gondolkę i jedną spacerówkę(dla Wiktora)bliźniaki na samym początku woziłabym w jednej gondoli albo jedno na sobie w nosidle...Tylko zobaczymy jak się licytacja potoczy bo narazie stenęła ale nie osiągnęła ceny minimalnej,a na kup teraz ludzie chcą 2400,więc zastanawiam się za ile są skłonni puścić ta furę.Mogłabym dać za niego najlepiej 1800-1900,bo i tam muszę dokupić jeszcze torbę,folie przeciwdeszczowe, parasolki...tak liczyłam że z 600zł jeszcze dojdzie.Nowy( też bez akcesoriów) chodzi po 3800 na allegro...masakra!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko znam tą stronkę tablica.pl 🙂też śledzę...i czekam na jakąś fajną okazję ale narazie niestety...fajnie,że jesteś zadowolona ze szkoły rodzenia...ja sobie w ogóle ten temat odpuściłam bo sądziłam \ze mam zaklepaną na 100% cesarkę,a teraz się boję że będę musiała biec na 60km,a nawet dalej...w nawiązaniu do tego co pisała Caprio...bo ta cesarka wcale nie jest taka pewna.

Kasiuszka:ale figurka...woow,toż Ty jak posąg jakiejś bogini na tej focie wyszłas 🙂Zuziak ma rację teraz też wyglądasz super w tym dwupaku 🙂a ja to już jak krzyżówka hipopotama i foki wyglądam...ech a jeszcze 3 michy(albo i nie...)o rany,ale leci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku:małpiszonie normalnie w dupsko |Ci się należy za ten Twój zakupoholizm...zobaczysz,że sama później będziesz nisiła te szmatki albo majka będzie miała spora wyprawkę dla lalek 🙂a tak na poważnie,to fajna ta bluza ale jak sie maja urodzi to będą inne wydatki,zobaczysz...Pomyśl lepiej o jakiejś fajnej pamiątce dla małej...są takie gadzety:pudełko wspomnień do zbierania róznych rzeczy z dzieciństwa(pukiel włośw,pępuszek kiedy odpadnie,obrączka ze szpitala,ja mam jeden bucik małego bo drugi zgubił i co tylko się chce można tam schować),grzechotka srebrna z grawerem albo smoczek,glinka na odcisk,rączki lub stópki,ramka na zdjęcia z pierwszego roczku,fajny album...jest tego trochę a wszystkie te rzeczy nie są tanie...może pomyśl o czyms takim 🙂to też sugestia dla innych mam bo pamiątka naprawdę fajna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ktoś tam jeszcze o aspirator pytał,chyba Anetka..ja tez mam taki zwykły jak koyotka frida i on z tego co wiem tez od innych mam jest najlepszy.Tylko pamiętajcie,żadnych gruszek,bo to kupa jest.A warto kupić do noska sól fizjologiczną frida,jest w spreyu a gluty lepiej wychodzą kiedy się nią najpierw spryska nosek.

Na wszeli wypadek warto sie do szpitala w szare mydło zaopatrzyć(biały jeleń np)do przemywania ran,nie tylko po cesarce..

Co do monitora oddechu,ja sobie odpuściłam i za pierwszym razem i teraz też...z doświadczenia wiem,że i tak będziecie ślęczały nad dziećmi w podświadomości mając,że ten monitor to tylko zawodna maszyna...no chyba że traficie jakąś okazję,bo te manitory sa generalnie nie tanie.Znam kilka mam które kupiły to urządzenie ale wcale z niego nie korzystały.Chyba lepszą inwestycją jest niania elektroniczna,bo można dziecko podsłuchiwać nawet siędząc w kuchni czy drugim pokoju.Moja koleżanka wychodziła z niania w kieszeni i z psem na spacer kiedy dzieci spały(swoją drogą to osobiście nie byłabym taka nieostrożna)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobra,puchy tu straszliwe...dorzuciłam Wam lekture na całą stronę...

Ach chyba Caprioo pytała o Basię(Bachap)ta z dużym biustem 🙂Basia jest na Kaszubach,wyjechała na wakacje 🙂ale to chyba na tydzień planowała ten wypad więc pewnie powoli pakuje torby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga ty się nie czepiaj swojego wyglądu. Ty masz w środku dwupak 😆 a wyglądasz rewelacyjnie!! Wózek super wygląda ale fakt to nie tani interes....oby coś się udało wam znaleźć.
A fakt czuć na brzuszku że są urlopy a do tego weekend 😉
Ja też spadam pewnie pojawię się dopiero jutro wieczorem 🙂 miłego dnia tego i jutrzejszego. No i SŁOŃCA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no waże kolejne 2 kilo więcej juhu ! 😁 już 57 niewiem czemu ostatnio nie dał mi gin skierowania na glukozę .. hm..niby wyszło mi morfologi 70 ml ale i tak powinnam mieć to zrobione
kupiłam nowe witaminki i masakra niedobrze mi po nich 🤢! mam je jeść na posiłek ale wtedy wszystko zwracam więc rozpuszczam w szklance wody czekam 30 min i dopiero jem ohydztwo 🤢
mam znuw się zapisać na anatomie płodu bo to nasze usg to tylko z nazwy coś pokazuje ech zna któraś dobry ośrodek gdzie nie wybule za dużo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tą Fridą to się nie wciągnie sobie do buzi glutów ?
🤢
Nom, pustki straszne mimo brzydkiej pogody 😞

Myślę nad jakimś kufrem, w który będę zbierać pamiątki dla Małej, oczywiście z pierwszego roczku albumik, ale jeszcze teraz sobie tym głowy nie zaprzątam, bo ... Małej jeszcze nie ma, to znaczy jest, ale jeszcze nie tak fizycznie, żebym ją mogła przytulić, zrobić zdjęcie... Wtedy pewnie będę szaleć z tymi pamiątkami 🙂 No i koniecznie odlew gipsowy rączki i nóżki 🙂

Co do sesji fotograficznej w ciąży to jak mam wydać 1500 zł. to wolę poprosić jakiegoś znajomego, by parę zdjęć zrobił... tylko czekam do września, aż "grubsza" będę 😉

Mi się wydaje, że jakiś mały mam ten brzuch, dziś spać w ogóle nie mogłam, dopiero po 9 rano zasnęłam jak kamień, jak będzie Maja to nie wiem, jak z tym spaniem będzie...
Do tego Mała jakoś dziś i wczoraj mało aktywna, troszkę się martwię, ale pewnie niepotrzebnie...
1 sierpnia mam wizytę u gina prywatną, a w najbliższy wtorek w przychodni, więc poproszę by podsłuchał Małą, czy wszystko gra...
Poza tym wymiotować mi się chce od rana i sikam od wczoraj co 15 minut, objawy normalnie jak na początku ciąży ...
Szczerze to już mam dość ciąży, już bym chciała z powrotem być lekka, zwinna i nie taka ślamazarna jak teraz ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotko, miłego leniuchowania życzę 😉

Aga, wózek wygląda bardzo fajnie, wygląda na lekki i poręczny 🙂
Oby Ci się udało go tanio wygrać 🙂

Kasiuszka, Ty się cieszysz, że tyjesz, my płaczemy 😉 He he, jaka niesprawiedliwość na tym świecie 😉
Ja już mam + 9 kg 😞 załamka 😞
Ważę 62,3 kg.
Wcale nie jem jakoś szczególnie dużo, powiem więcej - wręcz mało. A i tak tyję.
Albo dzidziol tak masy nabiera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuszka26 napisał(a):

kupiłam nowe witaminki i masakra niedobrze mi po nich 🤢! mam je jeść na posiłek ale wtedy wszystko zwracam więc rozpuszczam w szklance wody czekam 30 min i dopiero jem ohydztwo 🤢
mam znuw się zapisać na anatomie płodu bo to nasze usg to tylko z nazwy coś pokazuje ech zna któraś dobry ośrodek gdzie nie wybule za dużo?

ja dalej łykam Prenatal Classic, nic mi po nim nie jest, do tego 1 tabletkę żelaza i 3 tabl. magnezu, wczoraj dostałam taki skurcz w stopę jak wracaliśmy z zakupów że stałam i płakałam, a mój tylko się na mnie patrzył jak na wariatkę. Żeby nie skłamać to trzymał mnie ten skurcz z pół godziny, a ja się wiłam jak wąż w samochodzie i jak dojechaliśmy do domu to już bez buta wyszłam na mokrą ulicę i szłam na boso, tak bardzo mnie bolało, że miałam buty gdzieś ! Po jakimś czasie w końcu puściło, ale zaryczana byłam nieźle 😞
Nie mam pojęcia, co to jest anatomia płodu, oraz niestety w Twoim regionie nie znam żadnego ośrodka, gdzie robią dobre USG 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotej pory też brałam prenatal classic a teraz dali compleks w takich białych osłonkach bo z jodem i mi ble jest
a anatomia oznacza budowę dziecka moje usg nie określa wagi mojego skarba 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuszka26 napisał(a):

a anatomia oznacza budowę dziecka moje usg nie określa wagi mojego skarba 🤔

dziwne to Wasze USG 🤢

Aga
, 255 zł. za wózek bliźniaczy, 4 godz. do końca:
http://allegro.pl/wozek-spacerowy-dla-blizniakow-gemini-osann-nowy-i1725062156.html

Tu też dobra oferta:
http://allegro.pl/wozek-abc-design-zoom-i1722200365.html

http://allegro.pl/wozek-abc-design-godnole-siedziska-foteliki-sam-i1724907975.html

A to mnie załamało:
😮
http://allegro.pl/spacerowka-dla-trojaczkow-baby-travel-trojaczy-i1717265815.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyyyyny mam wóóóózek 😁 łiiii jak się cieszę! 😁
- zdjęcie z netu, ale jest dokładnie taki sam.

Kupiłam dzisiaj. Model Natalie z TAKO, z klasycznej kolekcji. W stanie idealnym, pompowane koła, gondola + spacerówka. Za wszystko dałam 150 zł!!!!!!!!!!!!!! Więc to chyba bardzo tanio, bo jak patrzyłam na allegro to te wózki kosztują w granicach 600-700zł.

W każdym razie cieszę się z niego bardzo. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzucholki
Ja tylko na chwilę - w poniedziałek byłam u gin , mały waży 1400 gram , mam leżeć , bo inaczej grozi wcześniejszy poród...
Całuję Was gorąco moje kochane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...