Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
oo i moja Bachap wróciła!
🤪
super że wakacjones się udało, że autko zakupione!
superowo~!

co co tacierzyńskiego, Aga super opisala 🙂

Aguś, ty bedziesz miała dłuzej bo ciąża bliźniacza 🤪
ja soli nie używam, tzn staram sie, wiadomo ziemniaki czy makaron jak robie posole.. ale zupy, sosy to juz nie 😉
nie martw sie kg.. widocznie tak byc musi.. a jest was razem troje, wiec 77 podzielić na 3... to wiesz.. malutko.. niedowaga Kochana 🙂 😜

Mama76- odpoczywaj.. ja od kiedy neta nie mam w domu a mam tylko bluceonnecta to tez nie zagladam w neta.. jedynie w pracy na chwilke zajrzę.. posty pisze w wordziee po ostatniej przygodzie z forum.. i tyle..
poza tym komputery nam szkodzą.. no i teraz wiecej czasu poswiecamy na szykowanie gniazdka i wyprawek dla maluszków.. to kazda z nas rozumie, ze slęczec przed kompem czasu nie mamy 😉
no i jeszcz etrzeba sie nacieszyć mężulkiem/narzeczonym/chłopakiem bio niedługo sorry.. nie dość, że połóg, to jeszcze Bobolinio 😉 ale przyjemna część.. wiec kochane teraz póki mamy siły korzystajmy z czasu poza kompem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aga33 napisał(a):

Szuwaryna od 2012 roku wydłuża się urlop macierzyński i tacierzyński,długość Twojego urlopu będzie wynosiła 20 tygodni podstawowych + 4 tygodnie fakultatywnego,z tym,że trzeba wnioskować o ten fakultatywny chyba (teraz nie pamiętam dokładnie)2 lub 4 tygodnie przed końcem tego podstawowego.Pracodawca nie może Ci tego urlopu odmówić ale musisz zwrócić sie z pisemną prośbą do zakładu pracy.Długość urlopu tacierzyńskiego w 2011 wynosi 1 tydzień,ale w przypadku wykorzystania go w 2012(jest chyba rok na decyzję o tym urlopie)być może 2 tygodnie.Ten urlop tacierzyński nie wpływa na długość Twojego urlopu,jest niezależny.Facet nie musi go brać,a czasem nie może nawet(mój mąż jest na działalności więc nas ten przywilej omija,niestety).


Aga, ucieszyła mnie strasznie myśl, że od 2012 jest 4 tyg urlopu fakultatywnego. Ja już myślałam, że niestety tylko 2 😞 wiecie nad czym czasem "ubolewam"? Nad tym, że mała urodzi się na jesień a ja już od wiosny przyszłego lata muszę wracac do pracy, bo nie jesteśmy w stanie wyzyc z 1 pensji.. a tak czasem zazdroszczę matkom, które latem spedzają sobie na laweczkach a pociechy w wózkach, ale co tam.
Uświadomiłam też sobie, ze mamy szczęście, że nosimy dzieciaczki pod sercem, bo odwiedzając ostatnio znajomych okazało się, że albo starali się o pierwsze kopę czasu, albo staraja się o 2 juz od roku i nic, albo ostatecznie zadziałało in vitro, tak więc jestesmy wybrankami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko.. ja sie tez martwię, czy dam radę \'zostawić\' maluszka mojej mamie.. i czy ona sie nie rozmysli po krótkim czasie.
bo z jednej pensji moze i dalibysmy radę, ale cięzko by było.. nie przywyklismy po prostu dodomawiania sobie pewnuch rzeczy.. wiem ze to głupie.. ale musze sie tego nauczyć.. odkad pracuje mam na utrzymanie i swoje zachcianki.. potrafiłam tysiaka wydac "bo tak" na ciuszki, kosmetyki itp. jednego dnia.. a teraz?! tez ywdaje ale na Malutką.. a niebawem sie skonczy babci s%anie 😜 😜 samolubstwo i egoizm 🙂

🤔ale byłam głupia jak sobie teraz o tym pomysle wszystkim.. 🤨

tez mi szkoda, ze sobie tak nie pospaceruję jak inne mamusie.. ale pociesza mnie fakt, ze jak bede karmila to godzine wczesniej wg prawa moge wyjsc do domu. zawsze to 7 godzin a nie 8.. wiec o 15stej tez jeszcze pospaceruję 🙂
nie wiem czemu ale ta godzina krócej pracy mnie tak mobilizuje. i czasami jak sie mozna zerwać własnie godzinę krócej to ja jzu o 17stej mam wsyztko wysprzatane ugotowane i zakupy zrobione 🙂 wiec mam nadzieje ze kiedys ta \'godzinka\' tez mi da tyle poweru 🙂


Kokosanko- jeszcze jedno. ale brzucholek ci sie juz zorbił Sliczny! taki ciązowy a nie "objedzony" 😉 ślicznusi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanko,ja też myślałam na początku,że skoro rodzimy w jakimś roku,w naszym przypadku 2011 to nie obejmują nas zmiany zachodzące od 2012 r,ale obejmuja...ponieważ jesteśmy na wychowawczym również w 2012 i się należy 🙂

Carrioo:no mnie to system rozpieści...31+6 to w sumie 37 tygodni,ale w związku z tym że obecnie jestem na wychowawczym na Wiktora przy wypłacie zasiłku macierzyńskiego zus skróci mi te 37 tygodni o 2 tygodnie więc płacić będą za 35.I to jest uważam chamstwo,bo za wychowawczy nie płaca,ze zwolnienia nie korzystałam w związku z powyższym a oni sobie roszcza jakieś prawo do moich płatnych 2 tyg.macierzyńskiego...no zobaczę jak mi to później urzędasy policzą...najśmieszniejsze,że pobierając zasiłek macierzyński nie wstrzymuje mi się wychowawczego,tzn czas urlopu wychowawczego mi się nie wydłuży,po prostu będę nadal na wychowawczym z prawem do zasiłku macierzyńskiego...ale te 2 tygodnie mnie naprawdę wpieniaja!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo może z profilu widac brzuszek, ale kurdę powiem Ci, że wkurza mnie to, że to 8kg rozlazło się po mnie a nie w brzuch. Niektóre laski mają figurę taką jak sprzed ciąży tylko brzuszek a mi poszło w nogi i w biodra. Nie wiem czemu, może mam taką budowę..Wczoraj do jaj mierzyłam się w pasie i 10cm więcej. Aż mi się wierzyc nie chciało.

Też myślę, żeby tą godzinkę na karmienie wykorzystac, ale nie wiem, czy to mi cokolwiek da, jak ja z pracy do domu dojeżdzam min 1h,45min 😞 Chciałam w ogóle wrócic na 7/8 etatu, ale wtedy ta godzina na karmienie to chyba się już nie należy. Muszę się później zorientowac co i jak, bo to prawo pracy czasem jest zawiłe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie biorę Manti, staram się Tic Tac'ami ratować 🙂
Myślę, że to zdrowsze, ale czy skuteczniejsze to nie wiem, bo jak mnie zgaga złapie to łykam garść tictaców i staram się szybko zasnąć 🙂

W nocy budzę się coraz częściej, nie wygodnie mi, na prawym boku spać nie mogę, bo czuję, jakbym małej nogę miażdżyła czy coś, w sensie brzuszek nie chce się ułożyć na prawym, więc śpię na lewym, niedługo odleżyn dostanę, hi hi :/

Na wznak czasem tak, czasem nie , kręgosłup czasami boli.

Wczoraj nakupiłam na allegro za 300 zł. drobiazgów do pielęgnacji maleństwa, niby po 4 - 5 zł, ale naleciało 300 zł. 😞
Ale bez tych rzeczy się nie obejdzie, więc kupuję na raty, póki jakaś kasa jeszcze jest.

Bo później co, 2 tygodnie przed porodem kupić wszystko na raz to się finansowo po...sram, a 2, że będę się trzęsła, czy paczka dojdzie na czas, czy ja wcześniej nie urodzę, i inne zmory mnie będą męczyć...

Od kilku nocy z rzędu śnią mi się straszne głupoty, dziś mi się śniło, że Maja urodziła się jako wcześniak, więc wsadziłam ją do piekarnika i podgrzewałam ... 😞 Boże, i jak tu spać w nocy ?! 😞

Do tego zanim się urodziła to prześwitywała mi skóra na brzuchu i jej (we śnie oczywiście) zdjęcia robiłam przez skórę ! 😮

Jak tak dalej pójdzie to przestanę sypiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka, jak Ci równomiernie się ciałko rozchodzi to też dobrze, bo nie będziesz miała obwisłego brzucha, tylko po urodzeniu lekko poćwiczysz i wrócisz do poprzedniego wyglądu (sprzed ciąży) bez problemu 🙂 Więc wszystko ma swoje zalety 🙂
Ślicznie wyglądasz !


Bachap
, cieszę się, ze wypoczęłaś ! 🙂
Opowiadaj, jaką furę i gdzie kupiliście 🙂
Bo my tez chcemy zmienić auto i nie bardzo wiemy, na co ...

Carpioo, w Twojej szkole rodzenia już nie ma miejsc ?
Choćby na wrzesień...
Bo ja gdzie nie zadzwonię to słyszę, ze już nie ma wolnych miejsc 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też z nivea baby co do Johnson to sama też bym tego nie używała raz mam przez pomyłke kupiła mi z tej firmy szampon do włosów miał być dla mnie a kupiła mi dziecięcy już jak go miałąm to zużyłam ;p pali w ślepia myślałam że szału dostane...
Co do butelek to ja kupiłam zestaw z Tommee Tippee i czekam już trzeci tydz na przesyłkę bo zamówiłam na allegro na dodatek przelałam im odrazu pieniądze a paczki do dziś dnia nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem....ale teraz będę rzadziej do was zaglądała 😞 😞
Cieszę się, że u Was wszystkich babeczki ok 🙂 i Bachap zadowolona z wakacji!! i do tego autko kupiliście 🙂 🙂
No do mnie dziś dotarło po wizycie u lekarza że warto coś szybciej kupić 🙂...a to dlatego że:

muszę leżeć i odpoczywać ile się da! teraz myślałam, że nic nie robię a mam jeszcze zestopować 😞, a czas leci i kiedy resztę kupimy to ja nie wiem 😞 chyba allegro tylko zostało 😞

a muszę leżeć i odpoczywać bo: strasznie skróciła mi się szyjka macicy i bardzo brzuch napina ( za bardzo). Dostałam na to leki, oby pomagały a szyjka wróciła do tego co bylo (choć nie zapytałam czy to możliwe)

a do tego posiew z szyjki wyszedł źle tak jak pisałam z rana...ale nie tak że łatwo można sobie z tym zapaleniem poradzić, gdyż to jakiś paskudna bakteria. Jakbym nie byla w ciąży to luz a tak to jest tylko jeden lek na to i tak naprawdę nie dostępny w aptece, więc mam coś co może skutkować ale nie musi 🤢 😞 😞 a wiadomo każde zapalenie to ryzyko dla bobaska....ehhh..a u mnie jeszcze jakieś z kosmosu 😞

tak więc pewnie będę was podczytywać ale nie pisać bo nie chcę się męczyć 😞 😞
miłego dla was wszystkich!brzuszki w górę i uważajcie naprawdę na siebie bo to nie czas do porodów jeszcze i 3majcie kciuki za nas....aby jeszcze te kilka tygodni wytrzymać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej, Koyotko, trzymaj się !!! Jesteśmy z Tobą !!!

Ja chyba jutro zmuszę siłą tego lekarza, żeby mi do ci.... zajrzał, czy nie mam za krótkiej szyjki, bo od 3 miesiąca żaden lekarz tam nie zaglądał.... bo .... " nie ma potrzeby " ! 🤢

Ale chyba jest potrzeba, jak wszystkie wokół macie skrócone szyjki 😞

Trzymajcie się dziewczynki !!!

A Wy same po sobie widzicie w jakiś sposób, ze te szyjki są skrócone ?
Czy tylko lekarz może to zauważyć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aga33 napisał(a):
Mama76:może o 11 pod Batorym?normalnie mały chodzi spać o tej porze,ale najwyżej zaśnie później w wóżku...a w czwartek pogoda ma być jeszcze ładniejsza niż we środę 🙂

.


OK, Czwartek, 11.00 pod Batorym. Ja zabieram moja starsza pocieche 😆 to sie pobawi na placu zabaw albo w piasku to bedzie spokoj 😆
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koyotko ale smutna wiadmość, odoczywaj a na pewno będzie wszystko dobrze! Tylko napisz chociaż czasami , że masz się dobrze 🙂

Zuziaczku-wydaje mi się, że tylko lekarz może sprawdzić szyjkę podczas badania, bo przecież nie wiadomo jak powinna wyglądać ta w normie. Chyba, że ktoś zna jakiś tajny sposób 🙂
Też miewam ostatnio dziwaczne sny, aż strach się bać. Wczoraj np. śniło mi się, że dostałam taki monitorek na którym widziałam co Kaja w brzuchu porabia, ale jak się zaczęłam przyglądać to się okazało , że z małą coś jest nie tak.,straszne to było, dobrze że sny tłumaczy się na odwrót.

Carpioo-dziękuję za wskazówki ze szkoły rodzenia. Wszystkie informacje są dla mnie bardzo cenne, bo nie będę chodziła na zajęcia.

Akneri też teraz u rodziców się byczę 🙂 I pewnie przez cały sierpień tak będzie. Aż się boję pomysleć jak będę niedługo wyglądałą, bo mama bardzo mi dogadza ;-)

Dziś prawie całą noc nie spałam. Rodzice mają kota od którego mam alergie, kichałam i smarkałam do rana ale już udało mi się odespać. Liczę na to, że po kilku dniach przyzwyczaję się i mi przejdzie.
Teraz czekam do czwartku na wypłatę i zaczne też zamawiać na allegro rzeczy dla Kajki. Wózek i łóżeczko zostawię sobie na koniec sierpnia, czyli jak już remont będzie dobiegał końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek
Kochana trzymaj się ze swoją niunią i dużooo odpoczywaj tylko bez zmartwień proszę bo tego to ci najmniej teraz potrzebne!!!
Życzę szybciutkiego powrotu do zdrowia 🙂


tak dużo nam nie zostało do porodu a co wizyta u lekarza to każda z nas ma jakieś problemy 😠
obyśmy wszystkie wytrwały do swoich terminów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jakie chamstwo ! Jak mogą coś sprzedawać i nie odbierać telefonów ?
Napisz do Allegro poprzez formularz, może oni im dupska przetrzepią, a jak nie to konto zawieszą a oni i tak Ci będą musieli oddać pieniądze.

No właśnie, co wizyta to jakieś mroczne nowiny 😞
Trzymajcie się dziewuszki, ja na wszelki wypadek 😉 leżę dziś cały dzień w łóżku, mam takiego lenia że nawet na jedzenie nie chce mi się wstać 😞

Ale jak mój wróci z pracy to mam nadzieję, że mnie wyciągnie gdzieś połazić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Już mają konto zawieszone ludzie pozgłaszali na policję i bezskutecznie niby dałam za te butelki 70 zł z przesyłką ale jak by nie patrzeć to bym mogła za ta kasę co innego kupić małemu no cóż mądry polak myśli po szkodzie jak to mówią ;p
Mam nadzieje że po długim oczekiwaniu dostane swoją paczkę i że się wyrobią do porodu 😠

Zuziaczku leż jak masz chęć ja też niedawno co się obudziłam hi hi a potem czmychniesz se na spacerek przed spaniem to się dotlenisz lepiej ci sie w nocy będzie lulało ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie, bo z tym lulaniem w nocy to kiepsko u mnie... 😞

Właśnie wylicytowałam wózeczek na Allegro 🙂
🤪 🤪 🤪

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/232/2023kolor178.jpg/][IMG]http://img232.imageshack.us/img232/3268/2023kolor178.jpg[/IMG][/URL]

http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=2023&osCsid=4

czyli mam komplecik z dwoma fotelikami, bo Recaro czeka już w domku od dawna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...