Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No ja miałam nie kupować różowego, ale jakoś się nie mogłam oprzeć i stwierdziłam, że jeśli wygram licytację to wygram 🙂 a jak nie to nie 😉 ale wygrałam. Za 811 zł.

U nas w Warszawie taki wózek przynajmniej 1400 zł. w sklepie kosztuje + nosidło.
A tu mam komplecik za 800 3 w 1 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No pewnie że się opłaciło i fajnie że ci się udało wylicytować 😉
Ja z wózkiem poczekam jeszcze kupie gdzieś we wrześniu a łóżeczko już dla niuni masz ??? 🙂
Mi parę pierdół jeszcze zostało do kupienia typu pościel i kosmetyki a tak to ciuchy itp mam...
No i sobie do szpitala trza w końcu kupić jak kasa przyjdzie bo przyjdzie mi jechać do szpitala bez niczego ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś połaziłam po sklepach popatrzeć ceny kosmetyków , wkładek laktacyjnych i pieluszek
najtaniej w rossmanie kremy bambino, oliwki , nawet kaszki i mleko mają
założyłam sobie notesik i wszytko zapisuję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku 🙂super fura 🙂i super cena 🙂

Mama76:to jesteśmy umówione 🙂proponuję od głównego wejścia,czyli od 10 lutrgo,przed obrotowymi drzwiami zebyśmy się nie szukały 🙂

Koyotko:leż kochana i się relaksuj jak lekarz dał takie zalecenie 🙂i korzystaj...jeszcze sie w życiu nabiegasz,a na szczęście istnieje allegri więc z pewnością ze wszystkim zdążysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edytak napisał(a):
No pewnie że się opłaciło i fajnie że ci się udało wylicytować 😉
Ja z wózkiem poczekam jeszcze kupie gdzieś we wrześniu a łóżeczko już dla niuni masz ??? 🙂
Mi parę pierdół jeszcze zostało do kupienia typu pościel i kosmetyki a tak to ciuchy itp mam...
No i sobie do szpitala trza w końcu kupić jak kasa przyjdzie bo przyjdzie mi jechać do szpitala bez niczego ;p

łóżeczko dostanę po synku siostry, pewnie we wrześniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien doberek 🙂
wczoraj bylam na pierwszych zajeciach szkoly rodzenia 🙂 dostalam mnostwo gratisow 🙂 jak na razie zajecia trochu organizacyjne, trochu informacji o szpitalu, o naszych prawach, o tym co zabrac do szpitala.
jak na razie informacje, w wiekszosci przyp., pokrywaja sie z tym co piszecie 🙂
Jak dowiem sie czegos nowego, to sie z wami podziele 🙂

aaaa dowiedzialam sie, ze w moim szpitalu podaja gaz rozweselacjacy 🙂 haha rozwazam mozliwosc skorzystania z tej opcji haha bede rodzic na wesolo 🙂 i juz 😉

btw. jak wasze noce? ja strasznie slabo sypiam...jeszcze chodze do pracy i powiem szczerze,ze ledwo zipie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koyotka trzymamy za Ciebie kciuki. Chociaż te 8 tyg jeszcze przeleżec i przecierpiec.

Co do kupowania rzeczy. Dziewczyny, wszystkie moje znajome, które dopiero co urodziły dzieci mówią, że połowy pierdół w ogóle nie używają a są inne sposoby, by dziecku dogodzic. Np Oilatum ok, ale wtedy, jak dziecko będzie na coś uczulone, lub miec suchą skórę. Po co od razu wyrzucac kupę kasy na rozreklamowany płyn do kąpieli? Maty do wanienki- zwykła pielucha wystarczy, bo i tak dziecko trzymasz w ręce a nie leży samo w wannie. Myjka do mycia-tylko zbiór bakterii. Moje znajome myją dziecko zwykłą watą. Nie żebym żałowała czegoś mojej mamie, ale osobiście uważam, że nie trzeba miec wszystkiego, by dziecko było szczęśliwe..

Ja łóżeczko mam już kupione i zakupiłam tylko turystyczne, by się z nim łatwo przemieszczac. Teraz jestem na etapie kupowania mebelków (Klupś safari lew) a później wózek. Powoli kupuję już jakieś smoczki, butelki,chusteczki nawilżające i rozglądam się za pampersami..Chyba tak jak Kasiuszka założę notesik, ale ona też jest z Poznania, więc może podpowie, gdzie jest korzystniej 🙂 Co do pampersów to może doświadczone mamy mi podpowiedzą. Są pieluszki newborn 2-5kg a później od razu 3-5kg. Kurde, które to wybrac? I jakie? to jest pytanie. Kupic więcej a później się okaże, że mała nie dzierży tych pieluch, czy kupowac na bieżąco? Takie dylematy przyszłej mamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć trochę Wam się wcisnę w wątek z nudów. Kokosanka ja jestem z zawodu pielegniarką i nie polecam mycia watą 😮 bo to się klei do ciała 😮 możesz sobie uszyć np sama taką rekawicę z bawełny jak na koszulę cienkiej potem żelazkiem wysuszyć i z bani 🙂
a pamperrsy podobno najlepiej kupić tylko jedno paczkę newborn a potem 2-ki tak radzą już doświadczone mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
Cześć trochę Wam się wcisnę w wątek z nudów. Kokosanka ja jestem z zawodu pielegniarką i nie polecam mycia watą 😮 bo to się klei do ciała 😮 możesz sobie uszyć np sama taką rekawicę z bawełny jak na koszulę cienkiej potem żelazkiem wysuszyć i z bani 🙂
a pamperrsy podobno najlepiej kupić tylko jedno paczkę newborn a potem 2-ki tak radzą już doświadczone mamusie 🙂


Bardzo dziękuję za radę 🙂 Na pewno się przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂

Ja dzisiaj idę na pierwsze zajęcia do mojej szkoły rodzenia. W końcu się na nią zdecydowałam. Dzisiaj chyba będę z przyjaciółką, więc fajnie, nie będę się czuła jak dziwadło wśród Mam i Tatusiów 🙂
A na sobotę planuję wypad do hurtowni z rzeczami dla dzieci, może kupię przewijak i jakieś akcesoria, bo tego prawie w ogóle nie mam. Już nie wspomnę o tych rzeczach kosmetycznych, bo do tego w ogóle jeszcze nie dotarłam.
Mam wrażenie, że jeszcze tyle tego zostało do kupienia, a tu w sumie 2 miesiące i 3 tygodnie i hops będzie dzidzia. A przede mną pomalowanie pokoju itd. Kiedy ja to zrobię? 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku, nie wiem jak z miejscami.. Zadzwoń może http://szpitalmadalinskiego.pl/oferta/szkolarodzenia
Pamiętaj żeby starać się ukończyć szkole rodzenia 2-4 tyg przed terminem porodu
ZAPISY TELEFONICZNE:
Od poniedziałku do piątku w dni robocze w godzinach 12.00 – 14.00 pod numerami telefonu:
mgr Zofia Żurańska 0 695 662 471
mgr Elżbieta Łodykowska 0 602 831 352

Teraz jest nabór na kurs 17 VIII – 14 IX to dzwon!!! Szybko!I
niech moze ciebie teście na tymczasowo zameldują! to bedziwesz miała za darmo!! to jeden dzien w urzedzie a zaoszczedzisz 600zł! a zameldowac tymczasowo ciebie moga np. na 3 mies. to i w szpitalu warszawskim ciebie lepiej przyjmą bez gadania! tak zrobiły 2 dziewczyny ze szkoly rodzenia u mnie!
I nie wpadaj w panike z szyjkami macicy.. popros lekarza niech zerknie i już! Nie myśl o złych rzeczach bo jeszcze ściągniesz je na siebie!

Aha- wózeczek sliczny! I jednak 3w1 wzięłaś? Miałas farciocha, ja zaplaciłam 1650zł za taki wozeczek z maxi cosi ale na kolach na paskach
To dobrze, bo jeden fotelik możesz na stałe zamontowac w samochodzie, a drugi brac np. na zakupy 


Koyotko! Na pewno będzie wszystko OK.! brzuszek do góry!
Nie martw się! Przesyłam ci moc energii  dobre, pozytywne myśli!
A Bobasek nich poczeka na nasze Maleństwa.. gdzie się będzie Pchało Maleństwo przed naszymi!! Czekać trzeba!

Ja wczoraj poleciałam i kupiłam pieluszki w superpharpie jak radziła Zuziaczek, niecałe 37zł za 90 sztuk - NEW BORN, a potem bede brała te 5-9kg, bo jak sie mi skonczą to bede dokupowała.. zobacze jakie dziwecko mi sie urodzi i ile bedzie tyła 🙂
do tego płyn do kąpieli/emulsja HIPP i taki zel/krem do mycia.. chociaz to niby to samo co ta emulsja.. ale była promocja to wzięłam 
Chusteczek mokrych nie kupuje zbyt wile-e 1 opakowanie 3 roznych firmy chce kupić.. a pupke będę myła wacikami takimi większymi, i wodą jak radziła pani ze szkoły rodzenia. Mam tez myjke bawełniana, ale i tak pani powiedziała ze w wannie to najlepiej ręką myc, bo wszystko opuszkami palców wyczujemy. Kazdą krosteczkę, brud itp.
I do smarowania pupki bephanten?albo inaczej sie pisze? Albo alantan to wszytko, powiedziała, ze jak dziecku się cos dopiero na pupce robi to sudokrem.. ale tak to te mascie wystaczają i ŻADNYCH ZASYPEK 😜
Każda z nas i tak będzie miała własne praktyki, ja zamierzam ograniczyc kosmetyki do minimum - wystaczy ze ja –Mamusia mam na tym punkcie fioła i ma płyny do kapieli wszystkich zapachów świata, 10 kremów itd 😉 tez staram sie z tym skonczyć.. no i z balsamami.! bo mam fioła! jak zelem sie myje np. truskawkowym to krem tez truskawka "zeby niemieszkac zapachów" i musze sie uwolnic od uzależnienia z Body Shop!!!! Mój juz dostaje fioła jak wracam z 3 duzymi opakowaniami balsamów 🙂 bo wie kto bedzie to wmasowywał hihihi 😁
no i kupiła mammamil oliwke i krem p/rozstepom 🙂
narazie tfu-tfu nic nie mam.. zobaczymy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
Dziewczyny, wszystkie moje znajome, które dopiero co urodziły dzieci mówią, że połowy pierdół w ogóle nie używają a są inne sposoby, by dziecku dogodzic.

Ja łóżeczko mam już kupione i zakupiłam tylko turystyczne, by się z nim łatwo przemieszczac.


łóżeczko turystyczne (oraz drewniane) dostanę od siostry, niby wanienkę też ma, ale kupiłam już na allegro podczas hurtowych zakupów za 29 zł. taką przezroczysto-różową, z termometrem;
wolę mieć nową; żaden wydatek...

wiem, że nie wszystko będzie potrzebne, ale troszkę trzeba kupić, np. majty poporodowe, wkładki laktacyjne, waciki, patyczki, oliwkę... ja nie kupuję wszystkiego z tej listy, ale chcę mieć sporo, bo nigdy nie wiadomo, co dzidzia sobie upodoba, nożyczek do paznokci nie kupuję.

Ja pieluszki (jedną paczkę 90 szt) kupiłam takie:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/24/huggies.png/][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/3194/huggies.png[/IMG][/URL]
Boję się zaryzykować pampersy, bo podobno uczulają...
Chociaż któraś mama (chyba fredeczka) polecała z Tesco jakieś pieluchy, podobno tańsze a to tego nie przeciekają jak pampersy (nie wiedziałam, że pampersy przeciekają ... 😮 )

szuwartyna napisał(a):

btw. jak wasze noce? ja strasznie slabo sypiam...jeszcze chodze do pracy i powiem szczerze,ze ledwo zipie.

ja myślałam, że spać nie mogę, bo nic nie robię w ciągu dnia, a Ty pracujesz i też spać nie możesz ?
To chyba norma dla nas na tym etapie 😞
Dziś też się budziłam ze 30 razy co najmniej, do tego komar mi latał i jestem cała pogryziona 😞
Ale przynajmniej nie śnił mi się piekarnik tylko nowo zakupiony WÓZEK 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo napisał(a):
Zuziaczku, nie wiem jak z miejscami.. Zadzwoń może http://szpitalmadalinskiego.pl/oferta/szkolarodzenia
Pamiętaj żeby starać się ukończyć szkole rodzenia 2-4 tyg przed terminem porodu

Teraz jest nabór na kurs 17 VIII – 14 IX to dzwon!!! Szybko!I
niech moze ciebie teście na tymczasowo zameldują! to bedziwesz miała za darmo!! to jeden dzien w urzedzie a zaoszczedzisz 600zł! a zameldowac tymczasowo ciebie moga np. na 3 mies. to i w szpitalu warszawskim ciebie lepiej przyjmą bez gadania! tak zrobiły 2 dziewczyny ze szkoly rodzenia u mnie!
I nie wpadaj w panike z szyjkami macicy.. popros lekarza niech zerknie i już! Nie myśl o złych rzeczach bo jeszcze ściągniesz je na siebie!

Aha- wózeczek sliczny! I jednak 3w1 wzięłaś? Miałas farciocha, ja zaplaciłam 1650zł za taki wozeczek z maxi cosi ale na kolach na paskach
To dobrze, bo jeden fotelik możesz na stałe zamontowac w samochodzie, a drugi brac np. na zakupy 

z tymi balsamami to też tak mam, jak żel czekoladowy czy wata cukrowa to będzie miło, jak coś z tych samych zapachów będzie do wmasowania, a mój tylko miny robi, jak go proszę o nasmarowanie, bo jęczy, że musi później iść ręce myć 😞

No właśnie, wzięłam komplet, 3 w 1, bo za tą cenę to co, miałam nie wziąć ?
Tak jak piszesz, jeden fotelik będzie pewnie na stałe siedział w aucie, a drugi na stelażu wózka 🙂
Ale zobaczymy jeszcze, jak w praktyce wyjdzie.

Ach, bardzo Ci dziękuję za namiary !!!

O 12 będę dzwonić !!!
Na ile czasowo można najdłużej się zameldować ?
Czy wystarczy na 3 miesiące w moim przypadku ?
Czy rodzice mojego muszą mnie zameldować czy wystarczy że on tam pojedzie ze mną ?

Nie, ja nie myślę o złych rzeczach, o skracających się szyjkach czy coś, tylko mnie wkurza, że żaden lekarz mnie nie zbadał od czasu tego lekarza, co mu 200 zł. co wizytę dawałam.
Tamten badał piersi, robił badanie ginekologiczne, USG i pisał co potrzeba w karcie przebiegu ciąży.
Do tego kazał robić duuużo badań, które teoretycznie nie były potrzebne...
Ale taki przezorny bardzo on jest.
A ci dwaj, do których teraz chodzę to jakoś bardzo nie chcą tam zaglądać, tylko: jeden: wypisuje L4 i daje skierowanie na badania (free), a drugi robi szybkie USG i papa... :/
Dobra, jakoś się do końca przemęczę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
3 raz ??
Nie , już zostanę przy tym, mam u niego rodzić, więc muszę z nim zostać do końca, byłam u niego dopiero 1 raz na wizycie, moze na kolejnej (1 sierpnia) będzie miał lepszy humor...
Poza tym bierze ''tylko" 110 zł. za wizytę, a nie 200 jak ten poprzedni.
Do przychodni i tak i tak będę chodzić, bo badania robią za free.
Więc się jakoś przemęczę 😉
Ale zażądam zbadania ci.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No pewnie że tak po pierwsze płacisz mu za to a po 2 to on od tego do cholery jest żeby cię zbadał i żadnej łachy nie robi !!!
Ja też mam na 1 wizytę na 9.00 😉
aż się boje bo tyle dziewuszek ty już nam się posypało jak nie jakieś bakterie to szyjka itp ... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ZUZIACZEK wydaje mi sie ze potrzebujesz świstek tylko w momencie zapisania sie na szkołę rodzenia- tzn na piersze zajecia gdzie musisz go dostarczyć..

uważam za na 3 miesiace wystaczy i chyba musz abyc to główni najemcy mieszkania. wiec chyba rodzice..
nic to nie kosztuje.. dostaniesz świstek ze ejstes tymczasowo zameldowana i fiu! dzwon sie zapisuj- jakby co to zaplacisz.. a z zamaledowaniem nie bedzie problemu!!! no chyba ze riodzice sie nie zgodzą.. ale chyba fajnie jak ci 'podarują' 600 zł!? nie??!! no i moze bedziesz na mojej proodowce jak ci sie tam spodoba!?! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuzia- a moze wez niech ciebie zameldują tymczasowo na czas tez porodu?? czyli lipiec-sierpien-wczesien-pazdziernik-listopad? to na pol roku nich zrobią!! co to szkodzi?!

poczytaj w necie.. ja specjalista nie jestem.. 🤨
ale bym tak zrobila na twoim miejscu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spodobać to pewnie mi się spodoba na Twojej porodówce, ale mam lekarza ze szpitala bielańskiego zamówionego na poród, więc chyba nici ze zmiany miejscówki 😞

Ale ślicznie wygląda wszystko w tym Twoim szpitalu !!!
🤪

Ciekawe, jak jest w bielańskim... pewnie gorzej.

Oni bardzo chętnie by mnie zameldowali, tylko że pracują i nie wiem, kiedy ich wyciągnę, oni mają dom na Włochach, więc nie wiem, czy są najemcami ? 😉 czy inaczej to się nazywa... no nic, najpierw zadzwonię do szkoły, jak mnie przyjmą to będę działać 😁

Jeszcze raz dzięki 😁 😘

OK, sprawdzę, jak to wygląda z meldunkiem na pół roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki niemiałam laptopa ostatnio a z tel. niema sie co kolwiek napisać una leci w poniedziałek wizyta u gina ,strasznie mi sie rozpycha i chyba sie odwruciło głowką w dół bo kopie mnie po żebrach w tym tygodniu czeka mnie badanie na cukier zwlekam na ostatnią chwile z tym, macie namiary może na jakies darmowe próbki kosmetyków dla nas i maluchów ja ostanio szukałam ale nalazłam tyko z jones&jons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...