Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A ja za chwilę wrzucę zdjęcia bobasków Agi na priv 😁 są zaje.. fajne 😁

AGUŚKA
trzymajcie się dzielnie 😁 buzia mi się śmieje na myśl, że jeszcze pewnie dziś będziesz się cieszyła swoim maluszkiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
woow jakie emocje tutaj! Aguśka powodzenia~!

od nas przed chwilą wyszła położna...ulżyło mi trochę, obejrzała małą, pochwaliła że ładnie wygląda, pępek się pięknie goi, mała przytyła do 3280 - 180g w ciągu 5 dni - dla mnie to takie szczęście! położna powiedziała że to już ostatnia wizyta i teraz tylko mam z nią co 2 tyg na ważenie jeździć do Baby Clinic. Ulżyło mi też że nawet słowem nie powiedziała nic złego że używam sztucznego mleka i sama powiedziała że po moich przejściach i stresach to i tak się dziwi że jeszcze mam pokarm i że spokojnie, powoli jakoś się wszystko unormuje. Zapytałam ją czy to normalne że mała robi czasem 10 i więcej kup dziennie - no i niby normalne. Dopajać nie kazała niczym ale i tak zrobię po swojemu i będę czasem dawać wody czy koperku :-) Ogólnie powoli, powoli wychodzimy na prostą ;-)
Dziękuję Wam dziewczyny za cenne porady i wsparcie, bez Was to już bym się kompletnie załamała. A po tych wszystkich przejściach to już mogę być teraz tylko silniejsza!
A tak na marginesie mój jak zwykle obciachu narobił...przyszła ta biedna położna - taka staruszka, murzynka i wzięła małą na ręce aby położyć na wagę a mój do niej aby nie dotykała jego dziecka zanim ręce umyje - no myślałam że zapadnę się pod ziemię ze wstydu...a nie zauważył że wydezynfekowała ręce żelem, o ludzieee dlaczego faceci to takie głąby! (no - przynajmniej mój) :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!! 🙂

U mnie wporzadku , Igorek ma juz 2 tyg i 3 dni. Rosnie tak szybko , ze niektore ubranka juz za male... Ale ciesze sie kazdym jego spojrzeniem 🙂 Jakie to wspaniale uczucie moc go przytulac i patrzec mu w oczka.

Pisze bo zastanawiam sie co mozna wiecej jesc karmiac piersia po za : ziemniakami,jablkami , marchewka , kurczakiem , szpinakiem ,krupnikiem i rosolkiem, jajkami. Mozna jesc np. dynie lub gruszki? Macie moze jakies sprawdzone przepisy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mdoundi Kochana tak się cieszę, że u Was coraz lepiej 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Joane ja przy Mikołaju jadłam wszystko, teraz planuję dietę i ni cholery nie wiem jak się do tego zabrać... Myślę o mięsie duszonym w sosiku jakimś nie tłustym, albo o klopsikach gotowanych z sosem pomidorowym, możesz jeść makarony, warzywa na patelnię, ryż na pewno też ale nie za dużo bo działa zatwardzająco, buraki, kasze na pewno też można, zupy jarzynowe, pomidorowa, barszcz czerwony, dżem, chuda wędlina 🙂 jogurt naturalny ale jak już jogurt to ie żółty ser. Banany na pewno też można, biszkopty, herbatniki 🙂 to jeśli chodzi o słodycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wszystko jem tylko nie smarzone ostre tłuste pozatym najlepiej obserwować swojego maluszka a co do słodyczy to też jem bo mi ciągle brakuje czegośc jedynie to sobie odmawiam czekolady a i dodam że od czasu do czasu łykne sobie piwko ale nie dużo 2 .3 łyki jak mój m. piję to niezaszkodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mdoundi!!super wieści 🙂 kochana oby tak dalej 🙂 Normalnie świetne wieści, że malutka rośnie jak na drożdżach. Od razu i ty będziesz lepiej się czuła. A kupki....nasza to norma że 10szt. pieluch na dzień zużywa. A nie raz robi psikusa tatusiowi i jak ten przewija to malutka nasiusia mu do nowej pieluchy i od nowa akcja przewijanie 😉 On się śmieje, że jest od gównianej roboty 😉

A co do pasów poporodowych to też chcę sobie coś takiego kupić jak tylko wypłata męża wpłynie 😉jak nie pas to na bank jakąś bieliznę korygującą. Choć u mnie to już baaardzo mały brzuch został. sama jestem zdziwiona. Ale z drugiej strony jak dużo rzeczy sobie odmawiam ze względu na Zuzkę. To co tu się dziwić, że chudnę i nie raz chodzę jak glodomooora z kata w kąt szukając czegoś do schrupania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupiłam sobie takie gacie z podwyższonym obciskającym pasem i sie zastanawiam czy wystarczy na ten brzucholec! 😮

MONIKA super że u was zaczęło sie układać, a facet- no troszczył się 🙂 co poradzisz ze tak mu wyszło..
chciał dobrze 🙃 a wyszło jak zwykle 😁

przynajmniej pokazał zaangażowanie 😉

DIETA- ja chyba bede jadła wszystko prócz ostrego i smażonego.. no i alkoholowego 😜
i uczulającego czyli odstawię cytrusy i orzechy na jakiś czas..

Cyba ze naprawdę polecacie jakąś dietę restrykcyjną Mamuśki doświadczone i i macie przepisy/dania..
to mozemy wrzucac na PRIV przepisy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My tez tam KOyotko się zarejestrujemy jak się rozpakujemy. Mozemy sobie już tam jakiś watek utworzyć 🙂
A co do jedzenia to ja chce nie ze względu na Tymka, ale na siebie, a wiem ze nie moge przesadzać bo dziecko musi mieć wartościowy pokarm więc nie bede się wygłupiała z wodą mineralną i otrębami. Ja chyba poszukam przepisów na dietetyczne dania z małą ilością tłuszczu gdzieś w necie takie jak przy dietach takich ze względu na stan zdrowia się stosuje a nie jakies dziadostwa kopenhaskie czy inne dukany, żeby bylo zdrowo! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajka1202 napisał(a):
Jutro na sciagniecie szwow troche sie boje pewnie bedzie bolec 😞 My dzisaj odpoczywamy sobie Julciadała nam pospac do 9 grzeczny aniołeczek 🙂


Bajeczko nic się nie bój, ja sama sobie wyciągnęłam szwy-nic nie bolało-zobaczysz 🙂

Koyotka napisał(a):
no mała raczej ma te kolki. tylko jedno mnie zastanawia czy kolka może być kilka razy w ciągu doby??bo my mamy maraton od 20 do 24 i nie raz jeszcze po rannym karmieniu po 9 przez godzinkę.

Koyotko współczuje wam tych kolek, najgorzej jak nie można pomóc swojemu maleństwu 😞 aż serce z żalu ściska 😞

meegotka napisał(a):
Koyotko z płaczem i schizami mam to samo mój się już wnerwia bo nie dość,że nie umie pomóc małej to jeszcze i mnie 😮 Ja mam wrażenie ,że przyrosłam do sypialni.........czuję się we własnym domu jak niewolnik ,mała pierdnie a ja już lecę sprawdzić czy w końcu kupka czy to czy tamto .Teraz jeszcze ta wysypka-w maskę jeża ,jutro znów do lekarza a byliśmy z nią w czwartek z powodu zaparć a teraz z wysypką no co ta pani dr sobie pomyśli 😮

Ja też mam smutne nastroje, zwłaszcza wieczorem na płacz mnie bierze, nawet przy reklamach w tv sobie szlocham 😞 ale dziś dłużej pospałam, bo mała w nocy przespała 5 godzin non-stop i humor od razu mam lepszy.

Mdoundi- jak dobrze czytać, że u Was już lepiej i wszystko zaczyna powoli się układać-trzymam za Was kciuki xxxx 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koyotka jak utworzysz wątek na mamusie.net daj mi znać na pw to sie dołącze
co do jedzenia to ja już wyprubowałam kilka rzeczy : pierogi ze szpinakiem i fetą, roladki z kurczaka faszerowane szpinakiem i feta z dodatkiem przypraw, ryba na parze z przyprawami,ciasteczka owsiane wszystko samodzielnie ugotowane 😜 niewiedziałam że jestem tak kreatywna ! diete taka restrykcyjna 1 miesiąc potem nowości bede wprowadzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiuszka na razie dołączyłam do wrzesnióweczek2011. A możesz podać przepis na priv na te ciacha??O...pierogi ze szpinakiem...dobry pomysł. Jak będę miała siły to zrobię takie 🙂jakoś nie pomyślałam, że szpinak można. Fetę odważyłam się dwa dni temu jeść i wygląda na to, że nic małej nie jest-bardziej niż jest 😉

no to widzę, że hormony nie tylko u mnie jeszcze szaleją. ciekawe kiedy przejdzie. Wczoraj usłyszałam taką opinię, że jak przestane karmić piersią 🤪 ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciasteczka owsiane
składniki:
2 szklanki mąki, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 1 łyżeczka soli, rozpuszczona kostka masła, 2 szklanki cukru brązowego(może być też zwykły), 2 jajka, łyżka cukru waniliowego, 2 1/2 szklanki płatków błyskawicznych owsianych
jak się ma chęć mozna dodac zmielone orzechy pół szklanki, rodzynki itp
wykonanie:
podgrzać piekarnik do 180st
rozsypać na blachę płatki lekko je zbrązowić dzieki temu będą chrupkie
przesiać suche składniki do miski i odstawić
utrzeć tłuszcz z cukrem i cukrem waniliowym na puszystą masę, dodawac po jednym jajku dokładnie mieszając, stopniowo wsypujemy suche składniki a następnie płatki owsiane
ciasto powinno być lepiste łyżeczka do herbaty wybieramy porcje którą kształtujemy w kulkę i układamy na posmarowanej masłem blasze co 5 cm, piec max do 12 min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...