Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
szuwartyna napisał(a):

Dzisiaj byłam na badaniach i musialam pic glukoze ... fu...byla okropna! ciezko mi bylo wypic taki ogrom plynu i jeszcze tak obrzydliwego....czekam na wyniki - zyczcie mi powodzenia!


powodzenia, kochana 🙂

A po co tą glukozę robicie ? Lekarz Wam zalecił ? Bo mi nic nie mówił ... 🥴


carpioo napisał(a):
wrzućcie zdjęcie maleństwa jak będziecie po 3d 🙂

ja na pewno się pochwalę 😁

Bajka, poszukaj w necie, może w sąsiednim mieście ktoś robi 3D.

Ja się czuję normalnie, czyli jak przed ciążą, jedyny objaw ciąży u mnie to brzuszek 😁
A tak to wszystko świetnie 🙂 No i 3 kg. na plus 🥴
Tylko jak za dużo się nachodzę, narobię, nasprzątam to mam wrażenie, że się szybciej męczę niż kiedyś... 😮

Marzenko, oczywiście powiem lekarzowi, żeby dał Ci zniżkę 😜

U mnie w brzuszku chyba nic się nie rusza, bo te bąbelki to chyba od jedzenia, sama nie wiem...

Dziś piątek 13-go, więc ja na wszelki wypadek nie wychodzę z domu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
u mnie w 17 tygodniu, na początku były raz bąbelki, a potem nic. Zresztą nie wiem czy to to, bo jak leżałam to czułam je po prawej stronie, a jak byłam wczoraj na usg to maleństwo jest osadzono mocno po lewej. Także ja już zgłupiałam 🙂

No i okazuje się, że dzidziuś ma ok. 16 cm, a ja nie mam prawie w ogóle brzucha i zastanawiam się gdzie ono tam sobie siedzi 🙂

A jak u Was z brzuchami? U mnie większość ludzi śmieje się, że symuluję i, że żadnego dziecka tam nie ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u mnie też jakby jaszczurka łaziła w brzuchu 😉
Nie wiem, czy to to.

Brzuchol ja mam pokaźny, możesz pooglądać kilka stron wcześniej i na moim profilu.
Dzidzia ma jakieś 12 cm.

Dziewczyny, a jak to jest z żelazem w ciąży ?
Bo mi teściowa powiedziała, żebym tego nie łykała, bo dziecko będzie miało czarne mleczne zęby !
I że w ogóle nie powinnam żadnych witamin łykać 😞 I że po co mi kwas foliowy ? I jeszcze magnez ?!
Ja już sama nie wiem, co mam robić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak wczoraj byłam u ginekologa to mówił, żebym łykała kwas foliowy tylko. I w razie np zmęczenia, czy jakichś bóli mięśni to magnez. Jeśli chodzi o witaminy to odradzał. Mówił, żebym jadła rozsądnie, warzywa, ryby, mięso itd. wszystkiego po trochu i dostarczę organizmowi wszystkiego tyle ile trzeba.

Co do żelaza to poradził mi, żebym jadła wątróbkę i kaszankę :/ tylko, że ja ani jednego ani drugiego jakoś nie mam ochoty jeść. Teraz w ciąży strasznie mnie odrzuca od tego typu rzeczy. Także może nadrobię szpinakiem 🙂
A o czarnych zębach mlecznych nie słyszałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczek, jeśli przyjmujesz kompleks witamin dla kobiet w ciąży, to tam są dawki odpowiednie dla nas w ciąży i żelazo nie zaszkodzi, trzeba je dostarczać organizmowi, też dlatego,żeby nie było anemii.
Tutaj masz fajny artykuł:
http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_odzywianie_artykul,5720.html

Ja ostatnio od rodziny mojego,dowiedziałam się,że nie powinnam chodzić na usg, bo szkodzę dziecku i że kiedyś nie było takich sprzętów i dzieci rodziły się zdrowe.
Domyślacie się,co sobie pomyślałam 🙂
To są tak zwane "stare szkoły" naszych mam i babć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na poczatku ciąży brałam tylko kwas foliowy, ale jakieś 5 tyg temu zaczęłam brać witaminy Pregnaplus, zawierają one wszystko co powinna brać kobieta w ciąży i są wyjątkowo małe w porównaniu do innych witamin.
Co do ruchów , pierwsze bąbelki poczułam w tamtym tygodniu, natomiast w tym czuję jak dzidzia się kręci i od czasu do czasu zasadzi jakiegoś kopniaczka 🙂 Super uczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej powinno sie otwierać zdjęcie brzuszka http://img221.imageshack.us/img221/4766/dsc05670p.jpg
albo tu [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/221/dsc05670p.jpg/][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/4766/dsc05670p.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
jeśli chodzi o witaminki to biorę pharmaton maturelle, odka wiem, że jestem w ciązy, i z tego co sie orientuję, należy unikać wątróbki, i nie przesadzać z witamina A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo ale super brzuś. Mój chyba podobnie wygląda. Już sama nie wiem, nie raz głupieję i czuje się jakbym miała go za małego 😞 ale pewnie sobie coś wymyślam 😉 haha
Wątróbka, kaszanka....wszędzie piszą, żeby tego nie jeść a tu lekarz mówi żeby to wcinać bo ma żelazo..hmmmmm
Ja biorę tabletki Prenatal, jedną dziennie, bo rzadko jem ryby, szpinak i inne takie. Robię badania krwi i wychodzą super, więc chyba nie szkodą. A zawierają kwas foliowy.
Jak tylko będę miała fotki po USG to się nimi pochwalę.
Moje samopoczucie w ciąży ogólnie jest dobre. Raz na jakiś czas trochę kręgosłup poboli, ciut poboli gdzieś na dole po bokach ale przez chwilkę. Doczytałam, że to ciągle się macica rozszerza. Staram się nie panikować. też robię się zmęczona jak więcej porobię coś, pospaceruje. Chyba to normalna rzecz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
carpioo, piękne brzuszko 🙂
Ale to chyba z ubiegłego tygodnia albo wcześniej 😉

Ja łykam lek o nazwie ASCOFER - to jest żelazo, ale 200 mg, czyli za dużo patrząc na ten artykuł:
cytat:
"Aby uniknąć anemii, lekarze zalecają profilaktyczne przyjmowanie żelaza w drugiej połowie ciąży. Najczęściej jest to około 60–80 mg/dobę."

Czyli 1/3 tabletki ... mam ją pokroić ?
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
koyotka napisał(a):

Ja biorę tabletki Prenatal, jedną dziennie, bo rzadko jem ryby, szpinak i inne takie.

ja też biorę te witaminki, na zmianę z tym nieszczęsnym żelazem, kwasem foliowym i magnezem ...
🥴
Czyli jeden dzień to, drugi to.
Nie wszystko na raz 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Dziewczyny, jak byłam w pierwszej ciąży, brałam do około 7 miesiąca tylko witaminki-femibion- Później właśnie około 7mca miałam gorsze wyniki morfologii i wtedy Gin zaleciła mi Ascofer, brałam go około miesiąca i kazała odstawić ( nie brałam nic na 'własną rękę').
Też słyszałam te -bajki-, że dziecko może mieć od tego czarne ząbki i mogę powiedzieć, że to nie prawda, bo nie dość, że ja brałam żelazo w ciąży to i moja córcia mimo, iż miała super wagę (3,72kg po urodzeniu) i przybierała około 1kg miesięcznie to miała złe wyniki i też przez prawie rok brała żelazo dla dzieci, kwas foliowy i wit b6. Ząbki ma ładne, zdrowe -jak stwierdziła pani stomatolog.
Trzeba dużego dystansu do opowieści i rad osób nam bliskich, znajomych, bo można od tego osiwieć 😉 Najlepiej działać tak jak serce podpowiada, myślę też, że dobrze brać pod uwagę rady Gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Bojalubie (witaj wśród nas 🙂) Dzieciątko na razie pozornie nie daje o sobie znać, ale niech jeszcze troszkę urośnie 🙂 wtedy ruchy będą normą 🙂 i w dzień i w nocy 🙂 Z każdym dniem mocniejsze, aż w końcu widoczne gołym okiem na skórze brzuszka 🙂
Choć już jedna ciąża za mną, również z utęsknieniem wyczekuję, aż Dzieciątko da znać, że jest 🙂
Usg, bicie serduszko jest super... Ale nie ma jak znak z wnętrza, mówiący JESTEM TUTAJ 🙂
Każdego dnia czekam ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe dziewczyny sliczne te wasze brzuszki naprawde 🙂 Tez mam podobnej wielkosci i chciala bym sie nim pochwalic ale zgubilam gdzies kabel od aparatu ddo komputera i nie moge nigdzie znalez 😞 A juztyle fotek nacykałam hehe;p Moj brzuch jest wsumie troche smieszny rano inny wieczorem inny raz wiekszy raz wiekszy ale to pewnie zalezy ile tez zjem 🙂 Ja juz czulam to swoje malenstwo ale wczoraj jakies leniwe bylo dzisaj tez lekko cos tam czuje ale uz chyba glupieje i nie wiem czy to to czy nie to 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bojalubie masz pewnie racje z tym kopaniem. Ja w tym tyg. zaczęłam coś czuć zwłaszcza wieczorem i po południu, a dziś z rana to normalnie na 100% czułam już takie wyraźne kopanie 😆. Baaaardzo miłe, aż się wzdrygnęłam. No i się doczekałam a jutro już będzie 20tc. Normalnie książkowo 🙂 haha
Dziś już jestem po śniadanku spożytym z mężem 🙂Fajnie, że już weekend! Oby słoneczko świeciło, bo małe plany na spędzenie wolnego czasu są. A jak u Was? jakieś plany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć ! Ja właśnie tez po śniadanku z Moim 🙂 zawsze jak ma wolne to robi mi śniadanka 🙂 a codziennie kolację.. no chyba, że zbyt póxno kończy pracę - to wtedy odpuszczam :P moim obowiązkiem są obiadki i scieranie kurzy, reszte wziął na siebie, no i jakieś drobne zakupy robię ..

plany- mamy.. On teraz pojechał do swojej Babci- tak, tak- tej ktora mnie nienawidzi..
ja pojde jak ogarnę w domu do Rodziców po pieska i na spacerek 😉 z moją Siostrą ..
a potem jedziemy z kolei do mojej Babci, tej, do której się chcemy wyprowadzić.. ja juz z nią rozmawiałam, jest po prostu prze-szczęśliwa 🤪 ciesze się bardzo. i bedziemy mogli wziąć pieska ze soba tam, ale przed wprowadzką,chcemy zrobić remont łazienki- gruntowny, zmieniamy na prysznic, bo tam woda na licznik 😞 koniec z leżeniem w wannie :P mno i jakies meble nowe. bo Babcia pwoeidziała, że ona wiedziała, że to się tak skończy i właśnie w majówkę skończyła malowanie pokoi, sufitów itp :P SAMA- taką mam dzielną Babcię!

a potem mamy zamiar iśc do Centrum Kultury Kopernik nad WIsłą.. z kolegą naszym 😉
tak zapowiada mi się dzień.. Mam nadzieję, że pogoda dopiszę..

oh Brzuchatki, też tak bardzo chcę czuć takie wyraźne 'puk puk' ale narazie muszę się zadowolić wężykami, bąbelkami, motylkami :P w sumie nie mam juz 100% pewności, że to są ruchy Maleństwa, bo czuje to zazwyczaj nad pępkiem, a piszą wszędzie że macica jest w połowie odległości między pępkiem a zespojeniem łonowym.. to sporo niżej niz ja odczuwam te 'rychy' 😞

No nic, przynajmniej te pierwsze 'puk' będzie tak wyczekane, że radość będzie nie do opisania :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj carpioo, to pracowity dzionek przed Tobą 🙂
Trzymaj się i dużo sił Ci życzę 🙂

Ja u rodziców odpoczywam od wtorku, pełen luzik i zero stresów...
I odliczanie: "kiedy ten październik...?" hehe

Macie już kreskę na brzuchu ? Bo ja nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo spokojnie doczekasz się. Ja też na początku myślałam, że te "bąbelki" to dzidzia. A jak się okazało to nie było to. Teraz jest to właśnie umiejscowione tak jak piszesz i te puk puk 😉 są wyraźne!Ja troszeczkę już jestem bardziej zaawansowana w ciąży jak widzę, bo u mnie jutro wskoczy 20 tydz. na Brzuszku 🙃
Oby plany wam wyszły dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...