Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc dziewczynki to super tusienko to ja chyba tosi tez przebije 🙂ja mam przepis na tiramisu spreawdzony bardzo dobre nie raz u nas goscie sie nim raczyli hihihi 🙂 dziewczyny ja was podziwiam ja od porodu raz upieklam ciacho na odzi urodzinki i torta teraz nie pieke bo bym jadla a musze jeszcze 2 kg zgubic i jakos nie chca zniknac zazdroszcze wam ze tak sobie jecie ciacho 😞 dzisiaj wstawie nasze zdjecie teraz jak bylismy na urlopie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc 😁

Tusienka- zaraz zajrze na Twoja n-k ale z profilu męża 🙂

hahahahaa- a ja własnie kilka dni temu stałam w polskim sklepie przed półką z ciastami w pudełkach i tak sie zastanawiałam czy dobre to tiramisu z gellwe 🙂 Ale skoro piszesz ze dobre to spróbuje tylko zjemy to ciasto od asiuli (niewiele go zostało)

oli- ja mam cały czas do zrzucenia ponad 8kg- to dopiero jazda!! Waga ani drgnie od kilku tygodni. Ja mam problem ze słodyczami- juz wole piec ciasta bo wole ciasta niz batoniki na mieście co potrafie sobie kupic albo Kasztanki- no dałabym sie zabic za Kasztanki :P
Ja jeszcze nie moge biegac a moje kolezanki codziennie biegają- wszystko przez ta cesarkę- na wszystko trzeba uważać. I niech mi ktos powie ze cesarka lepsza od naturalnego porodu 😠

Sadze ze zgubie troche wiecej jak zaczne chodzic znowu do pracy bo zawsze to wiecej wysiłku niz siedzenie w domu. A takie spacerki w deszczu jakie sobie urządzam z Bianka to żaden wysiłek.

wiecie co osttanio odkryłam? Przechodziłam w tesco obok jedzonka dla dzieci w słoiczkach a tam znalazłam jakies przeciery owocowe dla niemowląt i kupiłam sobie taki czteropak :P 😉 raaaaaany, jakie to dobre!!!! chyba zaczne jadać takie rzeczy częsciej to moze na inne słodkości odejdzie mi ochota.

Ja juz myslałam zeby normalnie chodzic do dietetyka bo ja musze miec kogos kto by mnie kontrolował i trzymał za pysk- brzydko mówiąc. Mąż sie do tego nie nadaje bo sam mi przynosi słodycze 🙂

oli- ja tez słyszalam ze kolczyki ze stali chirurgicznej sa bardzo dobre i nigdy sie nic nie babrze. My moze pzebijemy Biance uszka jak bedzie wieksza, pogadam z moją drugą połową.

Patrysia- oklask dla Ciebie bez wyraźnego powodu :P 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko ja tez kocham Kasztanki ostatnio mama mi przywiozla 1kg z polski i juz ich nie ma.I co najgorsze caly czas jem slodkosci ale wierzcie ze jak nie zjem czegos slodkiego to bez kija nie pochodz 😠 Ale wam zazdroszcze
Oli 2kg.
Ruda rybka 8 kg
A ja ....
Od porodu jeszcze przybralam 2 kg....
I na plusie mam 15kg!!!!! 😞
Troszke cwiczylam ale nie mam silnej woli bo nie widac efektow.Niby mowia ze jak sie karmi piersia to sie chudnie ale chyba nie w moim przypadku albo jak sie je tyle slodyczy:P Trudno bede sie martwic potem.
Ale zdradze wam sekret...moje lustro slodko klamie,poprostu wyszczupla troszeczke i jak patrze do niego to nie jest tak zle:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 8 kg na plusie, ciezko jest mi zrzucic te kilogramy, slodyczy az tak duzo to nie jem, ale tak jak Wy nie mam silnej woli. Schudlam ostatnio ok 2 kg, ale jak pojechalam do PL to nie moglam sie oprzec obiadka mamusi i znowu mam 8 kg do przodu. Teraz juz prawie nie karmie Lenki piersia bo mam bardzo slabe mleko to niedlugo bede mogla zaczac diete. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oli-ja pieke ciasta, bo lubie spedzac czas w kuchni, kocham gotowac, piec itd. A jak upieke ciasto to zjem tylko troszke, a reszte zjada moj Maz (pochlaniacz slodyczy) 😉 Czesto szukam w internecie jakis fajnych przepisow i eksperymentuje w kuchni. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny ... jak milo , ze sie o mnie martwilyscie 🙂
Nie mialam caly wczorajszy dzien neta i az do teraz , jak tylko zobaczylam , ze jest to od razu do Was na brzuszek hihi -to juz chyba uzaleznienie :P
Ja tak samo jak Wy jestem nalogowcem slodyczy 🙂 Ale nie przejmuje sie tym , po mamie odziedziczylam przemiane materii taka , ze az jestem zla , bo nie umie przytyc. Po porodzie spadlo mi juz wszystko co przybylo , jestem spowrotem na 0.
Ja tez daje oklaski codziennie dwa , rano jeden komus i wieczorem drugi 🙂 Tez najpierw dawalam tym , co mialy malutko , zeby sie wyrownalo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj mój mąż dał Julce polizać cukiera. Ale się cieszyła. Tak szybko ruszała językiem. hihi :laugh: A jak potem dostała butelkę z mlekiem to zamiast wsadzić ją do buzi to najpierw polizała smoczka 🙂 Już nie mogę się doczekać kiedy zacznę jej wprowadzać pierwsze stałe pokarmy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
łomatko, a ja wreszcie odetchnęłam- miałam w domu niezły sajgon- sąsiedzi podrzucili mi swojego rocznego synka który jest MEEEEEEGA ciekawski i baaardzo szybki. Do tego doszedł foch mojej córki i miałam ból głowy po pół godzinie 😁 Akurat byla pora karmienia Bianki a tutaj ten szpieg latał mi po mieszkaniu i rozwalał płyty pod tv wiec biegałam za nim, Bianka wyła głodna... Rany boskie, jak Wy dajecie radę z dwójką dzieci??? Chociaz Wasze dzieciaki to juz mają wiecej niż rok i mozna im wiecej wytłumaczyc...

Ja dzis kupiłam sobie kolejne kubeczki przecierów owocowych dla dzieci :P

Patrysia- jestes moją bratnią duszą jeśli chodzi o Kasztanki- moja mama zawsze mi przesyła KAsztanki jeśli tylko musi mi cos innego przesłać np. leki czy kosmetyki. A jak wyjeżdżam z Polski to na lotnisku daje mi torebkę z jedzonkiem i Kasztanki 😉

Kochane moje dziewczyny- jakbym ja Wam powiedziała ile ważę to byście sie poprzewracały na krzesłach przed kompami 😁 Serio mówię 🙂 Nie widać tego po mnie i tym na razie sie pocieszam ale jak tylko bede juz mogła i rana na brzuchu przestanie mnie pobolewać to mam nadzieje ze wezmę sie za siebie.

Patrysia- jedz słodkie owoce, soki 100%- mi to troche pomagalo w czasie ciązy zeby nie żreć czekolady. robiłam sobie codziennie sałatki owocowe- pomarańcze, banany, truskawki, jabłka, brzoskiwinie. I pozwalałam sobie na inne pyszne rzeczy zeby tylko zapomniec o słodkim.

Dobra lece bo Bianka znowu marudzi, ide ją ukochać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko cieszę się że smakowało, ale masa nie powinna być bardzo lejąca, jeśli dobrze ubijesz białko prawie na sztywno i dodasz śmietanę to ładnie stężeje, a ta śmietana jest homogenizowana?? może nie i dlatego lejąca...

te przeciery dla dzieci rzeczywiście są pyszne...

co do wagi to po porodzie schudłam 10kg, a przytyłam 11,5, więc byłam 1,5kg na plusie, teraz niestety po obżartym weekendzie znowu do przodu, eeeehhhh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
was ciagnie do slodyczy mnie do chipsow to moja najwieksza zmora poprostu je uwielbiam i wieczorem w lozku zawsze zjadalam mega paczke lesow paprykowych ale jak bylam z tosia w ciazy nie chcialam takich rzeczy jesc to zastapilam je surowa marchewka i tak juz zostalo do tej pory jedyne co to to ze rzucilam palenie i zastapilam je mietusami landrynami i zeby sobie na nich popsulam 😞 a tez nadal je jem zdrowe nawyki zywieniowe mozna wprowadzic i przyzwyczaic sie do nich ja mam troche ulatwiona sprawe bo michu ma diete przez azs ( wielu rzeczy nie moze jesc ) wiec sie ich nie kupuje

tosia lezy sobie wlasnie i zasypia hihihi i tak codziennie kapanie jedzonko i lezy w lozeczku gaworzy i traca raczka i nozkami swoje miski pozawieszane na palaku slodziutki widok 🙂

tusienko to ze od kolczyklow ze stali chirurgicznej nic sie nie dzieje to wiem bo odzia ma przebite uszka chodzilo mi czy nie wbijaja sie lence jak spi za uszkiem bo tego sie obawiam tosia ma bardzo przylegajace uszka do glowki 🙂

dobranoc ..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiula- nastepnym razem ubiję dobrze te białka i kupię gęste smietany. śmietany były Łaciate wiec chyba homogenizowane a na pewno UHT :P (a to jest to samo czy jak...?)
Wczoraj poczęstowałam koleżankę Twoim ciastem i od razu poznała że w środku był budyń. Ta to ma podniebienie- kolejny słodkożerca z niej 😁

A dziewczyny zapomniałam Wam napisac że jakiś czas temu jak Bianka zaczeła juz świadomie na nas patrzeć mąz wziął ją przed lustro i tak się śmiała do niego jak zwariowana!!! Ale mamy z niej ubaw jak pokazujemy jej swoje odbicie!!!

Krocia- ja tez sie nie moge doczekac az Biance zacznę podawać kaszki i inne słoiczkowe rzeczy :P Juz nawet oglądałam krzesełka do karmienia i takie duuuze śliniaki z rękawkami. Chciałabym jak najszybciej zeby piła w miare samodzielnie i jadła bo jak widze takie duze irlandzkie dzieci traktowane jak noworodki to mi sie wyć chce (np. 5-latek w wózku ze smoczkiem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko ale sie usmialam jak czytalam o tych Kasztankach!!!Mamy dokladnie to samo !Oklask ode mnie za Kasztanki haha!
Wiesz staram sie jesc owoce i warzywa.Mam tyle dobrze ze moj chlopak pracuje dla duzej farmy gdzie choduja organiczne pomidory,najlepsze w UK(Isle of Wight TOMATO).Dlatego jem duzo salatek,takich prostych pomidor,ogorek,salata.A z owocow to glownie jablka i malinki,Wiesz przez to karmienie piersia tez jestem troche ograniczona z jedzeniem niektorych rzeczy zeby Julcia nie miala kolek.Ale dziekuje ze pomyslalas 😘 A co do wagi to mnie za niedlugo lepiej bedzie przeskoczyc niz obejsc :P A co mi tam...powiem Ci...160cm i 75 kg!
Oli Julka ma tak samo,kapiel ok 19-19:30,cycus,chwilke na raczkach az do bekniecia,a potem do lozeczka,puszczam jej taka melodyjke co ma przy lozeczku,zapalam jej lampki w ksztalcie serduszek,daje jej misia i tak lezy i gaworzy sobie az "odplynie".I tak codziennie.I budzi sie ok.4 nad ranem.Aniol nie dziecko!
A ja ide juz spac bo cos mnie glowka boli,straszne duszno u nas bylo dzisiaj.Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziendobek!
Juz jestem na nozkach,Julcia obudzila sie o 6 na jedzonko i zazwyczaj jeszcze zasypia na 2 godzinki ale dzisiaj dodatkowo zrobila DUUUUUUUUUUUUZA kupe az po sama szyje! 🤪
To u niej normalne ze te kupy prawie zawsze wyplywaja z pieluchy,na poczatlku balam sie ze to biegunka ale polozna powiedziala ze u karmionych piersia to normalne.Wiec Julka robi kupke (ja mowie na nie musztardowe kupy albo jajecznice)
raz na dziennie,czasami jedna na 2 dni.Jej rekord to byl 5 dni.Ale to tez podobno normalne,najwazniejsze ze po tych 5 dniach kupka nie jest twarda bo wtedy to by bylo zatwardzenie.To znaczy ze bardzo dobrze organizm przyswaja mleko.
Wow 😮 ale sie rozpisalam o ....KUPIE!:P
No to zmykam 😘 ,papapa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego dla Julci z okazji 3 miesiecznicy 😉 😘

Lenka zasypia albo przy cycusiu lub buteleczce, albo ze smoczusiem w buzi i przytulona do pieluszki, nie trzeba jej na szczescie kolysac. 🙂 Budzi sie ok 7, je i zasypia dalej. 🙂

Ja tez sie nie moge doczekac kiedy Lenka bedzie jadla zupki, kaszki itd. 🙂 Juz dostala zestaw talerzykow, lyzeczki zmieniajace kolor i sliniaczki, teraz tylko czekamy az bedzie mozna tego uzyc. :P



Dziewczyny a Wasze Skarby tez sie tak podnoszą jak leżą? Boze moja Lena to jak lezy to co chwile sie podnosi zeby usiasc, wiadomo ze nie usiadzie, ale tak walczy, ze masakra. :P

Ruda Rybko-Lenka tez sie smieje i gaworzy jak zobaczy swoje odbicie w lustrze. Fajny widok :P Tez bardzo lubi swoja lale, ktora dostala od chrzestnej jak jej ją pokaze to odrazu jest smiech i gaworzenie. 😉

Ja teraz sie wycwanilam, bo Lenka bardzo lubi ogladac tv, zawsze jak byla na rekach to tylko w tv zagladala, a teraz polozylam jej lezaczek tak zeby widziala telewizor, puszczam bajki i sobie oglada az sie jej znudzi i przy tym ma wielka radoche ciagle gaworzy i sie smieje. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patrysia wyglada na to ze majowe dzieciaczki to calkiem grzeczne sa 🙂 toska budzi sie pierwszy raz o 8 ale jest na sztucznym mleku wiec moze dluzej wytrzymywac , ja tez juz bym chciala dac tosi cos porzadnego do jedzenia 🙂 dalam jej polizac arbuza to tak sie oblizywala 🙂

teraz lezy lezaczku obok mnie i zaczepia zeby z nia gadac hihihihihi , i ciagnie sie za body zeby je sobie do buzi wlozyc , wszystko wklada do buzi wlasna piastke , pieluche (nianie , tak mowie bo ja tuli i zasypia michu tak ja nauczyl )wasze slodziaki tez wkladaja wszystko do buzki ??

wszystkiego naj dla juleczki na te 3 skonczone miesiace 🙂
moja toska jeszcze 19 dni 🙂 i tez skonczy 🙂

patrysia widze ze ty tez za wysoka nie jestes , ja mam 158 hahah ale nie przeszkadza mi to i waze 50 kg i mimo ze wiem ze to nie duzo to 2 bym sie jeszcze pozbyla do swojej poprzedniej wagi , wiem ze wtedy bym sie lepiej czula 🙂a uwazam ze nie wazne ile sie wazy wazne jak sie czlowiek z tym czuje i na ile siebie akceptuje ,moja mama wazy 102 kg i ma 156 taka kuleczka zreszta widac na zdjeciach ale dobrze sie czuje we wlasnej skorze i to jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tusienko moja buba to nogi trzyma w pionie jak lezy i przebiera nimi w powietrzu 🙂, widze ze zaspypiaja tak samo z pieluszka 🙂
]
a od kiedy mozna podawac po ukonczeniu 3 mc czy jak czwarty sie zaczyna ??
ide dzis na szczepienie to zapytam dokladnie 🙂

tusienko widze ze mamy wspolna ceche bo ja tez uwielbiam gotowac , niestety tez pozniej to jesc 😞 i to juz gorzej

tusienko jak moge spytac co lenka podostawala na chrzciny bo mnie wszyscy pytaja co jej kupic juz ma srebrna lyzeczke i smoczka ktory sie otwiera i tam pierwszy zabek sie wklada graweruje sie na tym godz urodzenia date imie itd teraz jeszcze powiedzialam zeby lezaczek bo ten co ma to jest od 0 -3 mc i musi juz miec teraz normalny i wiecej pomyslow juz nie mam a wszyscy pytaja a jeszcze moja mama ma kupic kolczyki zlote 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusienko moja Julka tez juz od dluzszego czasu strasznie sie podnosi,walczy jak lwica lecz konczy jak mucha :P Bo wiadomo ze jeszcze nie usiadzie.Moja znajoma juz siadala corke w tym wieku ale mysle ze to moze jeszcze za wczesnie,niech jej kregoslup sie jeszcze troche wzmocni.

oli dziekuje za slowa pocieszenia 🙂 ,prawde mowiac nie za dobrze sie z tym czuje 😞 ale teraz najwazniejsza jest dzidzia.Moja mala tez strasznie wszystko pcha do dziubka,a najchetniej wlasne piastki.I strasznie sie przy tym slini i puszcza takie banki z sliny:laugh:.
Ps.a ten smoczus tez srebrny?Gdzie kupilas takie cudo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oli-Lenka w wiekszosci dostala pieniazki, nikt nas sie ogolnie nie pytal co jej kupic, wiec dali pieniazki zebysmy sami jej cos kupili. A tak po za tym to dostala, zloty lancuszek z wisiorkiem, kolczyki, sliczną książke z bajkami, srebrnego bucika z wygrawerowanym imieniem, pałąka do wozka z zabawkami. A za pieniazki chcemy jej kupic pozadne krzeselko do karmienia, no i pewnie cos jeszcze, bo nazbieralo sie 900zl, ale do nastepnego wyjazdu do PL pewnie sie jeszcze nazbiera rzeczy, ktore trzeba bedzie kupic. 😉

No Lenka tez pcha wszystko bo buzi cos sie tylko da, a przede wszystkim wlasnie piastki. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂

ja wiem ze niektóre dziewczyny za pieniądze z chrzcin kupują nawet szczepionki żeby było dla dziecka bo przeciez to kupa kasy!!

Patrysia- ja wiem ze takie srebrne misie i smoczki mozna kupic na allegro.

Moja Bianka dopiero wczoraj skończyła 2 miesiące wiec mnóstwo rzeczy o których piszecie to ona jeszcze nie robi- nie podnosi sie z leżenia chociaz potrafi sie juz tak prężyć ze czasem trudno ją w ogóle położyć- tak sie stawia jak okoń!!
Ja tez zauwazyłam ze Bianka wszystko pcha do buzi a juz najchetniej pieluszki tetrowe i flanelowe, szarpie sie tez za ubranka.
Wczoraj kupiłam jej buty- podobne do espadryli i dzisiaj wyskakujemy na miasto zeby ja kawalerowie zobaczyli 😉 ALe mam korbę na jej strojenie- a taka byłam przeciwna jak chodziłam jeszcze w ciąży.

Patrysia, kochana, ja waże o 5 kg więcej od Ciebie przy 168cm wiec to dopiero nadwaga!!! Ja tez sie źle czuje z tyloma kg 😞

mi sie wydaje ze z tymi pokarmami to tak jak pisała kiedys jusmarkl- jak skończy 4 miesiąc (wiec jak idzie piąty).

Tusienka moja Bianka tez czasami zauważy tv przy karmieniu i wtedy to jest problem bo sie tak odwraca ze nie sposób jej utrzymac butelki w buzi. W ogóle ostatnio ma takie rzucawki przy karmieniu, trzaska mi łapkami w butelke ze nieraz mi ja wytrąciła!! 🤪

A chciałam sie Was spytac, jak wieczorem kładziemy Malą do spania juz w łóżeczku to ona przez ok. pół godziny albo i dłużej strasznie macha rączkami i nóżkami zanim spokojnie uśnie. Czasem zdarza się że zaśnie od razu po karmieniu a potem budzi sie i musi swoje "odszaleć". Czasami przy tym stęka i kwęka ale oczy ma zamknięte. Czy Wasze dzieci tez tak robią??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My juz po spacerku. 🙂 ale goraczka ;/

Lenka tez dopiero 2-go skonczyla 2 miesiace, wiec miedzy niektorymi dzieciaczkami jest prawie miesiac roznicy.

Ruda Rybko-To zalezy czy Lenka jest bardzo spiaca czy nie, jak jest spiaca to pada odrazu, a jak nie to jeszcze musi sie wyszalec tak jak Twoja Bianeczka. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...