Skocz do zawartości

majowki2009 !!?? gdzie jest watek | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
W imieniu Julci dziękuję za życzonka 🙂

Wkurza mnie moja teściowa. Julka bardzo lubi teścia. Jak go widzi to cała się cieszy. On tak łagodnie do niej mówi, bawi się z nią. A teściowa jak to widzi zawsze ją bierze i sobie z nią chodzi. Julka potem szuk kontaktu z dziadkiem, szuka go. Może jest zazdrosna. hihi u mnie jak widać jest odwrotnie jak u oli. Teściowa cały czas chciałaby ją nosić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc dziewczyny!
i ja dołączam sie do najlepszych życzeń z okazji trzymiesięcznicy naszych dzieci!!!! 🙂

Dziewczyny tak narzekacie na brak zainteresowania a mnie wkurza własnie ciągłe dzwonienie i pieprzenie o niczym ze strony męża rodziny 🤨 Teraz to chociaz mam wymówke ze Małą musze przebrac czy cos tam innego ale czesto jest tak ze dzowni tesciowa na skypa i kaze sobie przyniesc Bianke i gada do niej, mnie rece opadają od trzymania Małej, Bianka ślini sie na laptopa i wszystko jest w jej kałużach śliny, w końcu kłade ja do leżaczka albo na koc i musze przysunąc laptopa do niej zeby teściowa widziała. W tym czasie ani ja nic zrobic nie moge bo nie wypada odejsc jak sie rozmawia itd. A juz najbardziej mnie wkurza jak ciagle tylko teściowie zwracają uwagę "Jak ja trzymasz", " 😜ołóż ja inaczej, przeciez ona sie dusi!", "Nie sadzaj jej, ona jest za mała", "Mów do niej jak karmisz"- i najlepsze ze nie tylko do mnie ida takie teksty ale tez do męża i siostry męża:P Siostra męża odszczekuje sie bezczelnie az mi głupio ale ma rację bo teściowie 20-kilka lat dziecka nie mieli a sie wymądrzają!
Patrysia nie wiem jak tam u Was ale u nas w szpitalu połozna pokazała mi ze mozna także dziecko ułożyc na siedząco do odbicia po jedzeniu. Trzeba tylko mocno trzymac po bródką i masowac (lub klepać) plecki. Szybciej sie tak odbija dziecku niz w pozycji na ramieniu. Jak to teściowa zobaczyła- ŁOMATKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO- jaki krzyk był że co my robimy, że Bianka bedzie cała pokrzywiona i w ogóle. Nie wiem jakie Wy macie na ten temat zdanie, w Polsce to chyba nie bardzo znane. Nam natomiast bardzo to odpowiada- czasami sadzamy ją tak, czasami kładziemy na ramieniu i jest dobrze.
Czuje ze niezła jazda bedzie jak pojedziemy do Polski.

Co do ludzi nielubiących dzieci- przepraszam dziewczyny ale ja do (mniej wiecej) swoich 26 urodzin nie bardzo lubiłam dzieci, dla mnie były tylko małymi człowieczkami które płakały, krzyczały i robiły zamieszanie. Nie rozumiałam jak to mozna chciec cos takiego miec, nie potrafiłam do dzieci zagadać, pobawic sie i stresowałam sie jak mi kazali brac je ręce. Przyszedł czas kiedy pojawił sie mój mąz i zmieniło sie moje nastawienie tak bardzo, ze ryczałam z wściekłości jak koleżanka urodziła a ja nie byłam w ciąży. WIec moze ludzie których znacie tez po prostu maja takie a nie inne nastawienie, nie wiedzą czego sie od nich oczekuje, głupio im że sie nie znają, nie wiedzą o co zapytać żeby sprawić przyjemność rodzicom? Dajcie im szansę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja byłam na zakupach bo koleżanka urodziła wczoraj synka- Fabiana- i dzis jedziemy do szpitala ich odwiedzic. Kupiłam taki słodki ręczniczek dla niemowlaczka z Kangurkiem z Disneya i zabawkę. Juz sie nie moge doczekac zeby go zobaczyc bo widziałam a zdjęciach i jest przesłodki! :P

To ta pozycja o kórej pisałam [img size=259]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/19651.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko nie slyszalam o tej pozycji ale jest ona ciekawa i moze sprobuje,Julka na szczescie nie ma problemu z odbijaniem ,ja ja zawsze karmie na lezaco,to najwygodniejsza pozycja dla mnie i jak zasnie czy cos to nie biore ja do odbicia i jej sie nie ulewa.A czasami chlusnie jej serem z buzi nawet mimio odbicia!Moja polozna byla bardzo dziwna (dodam ze byla murzynka)nie bede pisac nic wiecej bo zaraz mnie zaatakujecie ze jestem rasistka:P ale Ty moze wiesz o co mi chodzi,jak troche sie pomieszka to z tymi ludzmi.
A co do tesciowej wspolczuje Ci kochana,to musi byc traumatyczne przezycie taka rozmowa z nia 🤪 Ja sie ciesze ze nie mam takich osob wokol mnie ,ja dlugo jestem dobra ale jak ktos mi zajdzie za skore wybucham 🤪 i potrafie zrownac z ziemi 😠 Olej ja w koncu to Twoje dziecko a nie jej i bedziesz je wychowywac jak Ci sie podoba wierze jestes najlepsza mama dla Bianki jak kazda z Nas dla swojej dzidzi.
A co do dzieci ja zawsze mowilam ze nie predzej jak przed 30tka,bylam z chlopakiem prawie 5 lat i nie chcialam dzieci,a potem jak spotkalam Lukasza od razu chcielismy dzidzie,przyznam ze to nawet bylo za szybko(znamy sie 1,5 roku a Julka ma juz 3 m-c:P jesli wiesz o co mi chodzi)
A tak poza tym moj brat ma na imie Fabian i bardzo lubie to imie!!! 😆
Oklasa na pocieszenie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny!
widzę że ja dzisiaj pierwsza :-) ale to tylko dzięki temu że mały obudził się 6.30, pogaworzył, a potem zasnął i śpi z tatusiem bo ma na drugą zmianę ze względu na to że idziemy na szczepienie z Frankiem :-)

Pogoda dzisiaj kiepska, ale to dobrze bo mam niezły SAJGON w domu i muszę posprzątać, dzięki temu że mąż w domu to ja ogarnę to szybciutko a jego wyślę na spacerek z dziećmi :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o rodzinę męża.... Hmmmm bardzo, ale to bardzo długo nie mogłam się z nimi dogadać, ma tylko jedną ale młodszą siostrę która jest bardzo rozpieszczona, nieraz kłóciliśmy się przez nią 😠 Niestety nie pomieszkaliśmy razem zbyt długo bo nie mogłam już wytrzymać jak teściowa wtrącała się w wychowanie Michalinki, nie zapomnę takiej scenki - siedzimy w kuchni, mała w wysokim krzesełku je obiadek, ale pluje i mówi że nie będzie jadła, a że to zdarzyło się już któryś raz z kolei to mówimy że będziesz siedziała dotąd aż zjesz (wiem że nie zmusza się dzieci do jedzenia, ale wtedy to już przeginała) a teściowa weszła o kuchni i jak zobaczyła że małej świecą się oczy że chce do niej i zaczyna płakać to krzyknęła na nas żebyśmy ją wyjęli z tego krzesełka i jej oddali bo ją serce boli i się rozbeczała. O matko co ja wtedy przeżyłam to SZOK 🤔

Siostra jego też się mądrzyła za bardzo więc ją musiałam doprowadzić do pionu i przeszło jej, że niby taka delikatna ona i nie można jej nic powiedzieć 😮 a wszystko jej mówiłam jak mi coś nie pasowało ☺️ i spokój teraz. Na szczęście mieszkamy oddzielnie i zarówno teściowa jak i siostra męża nie przyjeżdżają zbyt często :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny
jusmarkl ciasto naprawde bardzo dobre 🙂 🙂 🙂 polecam,
zmienilam troche przepis i nie moczylam biszkoptow w kawie i herbacie, one same nomokly od tej pianki 🙂 aha i zamiast truskawek dalam maliny 🙂

ja tez zaraz ide z hania na szczepienie, biedna zas bedzie tak plakac 😞 ale dowiem sie przynajmniej ile wazy itd.
asiula_c kupowalas szczepionke dla Franka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybka napisał:
czesc dziewczyny!

Co do ludzi nielubiących dzieci- przepraszam dziewczyny ale ja do (mniej wiecej) swoich 26 urodzin nie bardzo lubiłam dzieci, dla mnie były tylko małymi człowieczkami które płakały, krzyczały i robiły zamieszanie. Nie rozumiałam jak to mozna chciec cos takiego miec, nie potrafiłam do dzieci zagadać, pobawic sie i stresowałam sie jak mi kazali brac je ręce. Przyszedł czas kiedy pojawił sie mój mąz i zmieniło sie moje nastawienie tak bardzo, ze ryczałam z wściekłości jak koleżanka urodziła a ja nie byłam w ciąży. WIec moze ludzie których znacie tez po prostu maja takie a nie inne nastawienie, nie wiedzą czego sie od nich oczekuje, głupio im że sie nie znają, nie wiedzą o co zapytać żeby sprawić przyjemność rodzicom? Dajcie im szansę 🙂



hmm u mnie to raczej nie to ze nie lubia dzieci tylko w ogole ich to nie interesuje, ja tez tak mialam podobnie jak ty, nie przepadalam za dziecmi, nie mialam z zadnymi kontaktu i nie bardzo wiedzialam co w ogole do nich mowic jak sie zwracac itd. ale jak jesli juz sa w rodzinie to chyba trzeba cos powiedzic a nie tak robic jakby nic sie nie stalo i nikogo nie przybylo. a ten starszy brat to juz jest chrzesnym do kolegi dziecka wozi mu zabawki, zawsze pokazywal zdjecia a naszej hania nawet widziec nie chcial 😞
Tym bardziej ze to corka brata, tego nigdy nie zrozumiem 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! 🙂

Ja dzisiaj obudziłam sie po 8, bo wczoraj dostalam okres i rano mnie zalało. ;/ Lenka sie obudzila troszke po mnie. 🙂

Ja tez zmienilam troche przepis na te ptasie mleczko, zamiast biszkoptow zrobilam sama swoje ciasto biszkoptowe, przekroilam je na pol i na jedna polowe wylozylam ta mase z galaretki i bitej smietany, potem polozylam druga czesc ciasta i znowu nalozylam mase, no i zamiast truskawek dalam brzoskwinie. :P

Chyba dzisiaj bedzie w koncu ladna pogoda to pochodze dzis po sklepach, bo chce poszukac dla Lenki jakies opaseczki. 🙂

Ruda Rybko- Ty wczesniej nie przepadalas za dziecmi, moze po prostu nie mialas z nimi zbyt duzego kontaktu. Ja po prostu dziwie sie, ze moja tesciowa ma takie dziwne podejscie do Lenki i mowi takie przykre rzeczy, bo przeciez sama ma piecioro dzieci wiec miala duzy kontakt z dziecmi, a Lenki nawet na rece nie wezmie. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beti22 - komplet, czyli wszystkie trzy tyle kosztowały 😠

Franio waży już 6.640kg, czyli przez 4 tygodnie przybrał cały 1kg ☺️
przy szczepieniu był naprawdę dzielny, ale jest marudny i cały czas by chciał przy cysiu leżeć - wtedy się czuje bezpieczny i mniej go boli :-)Jeszcze tylko raz we wrześniu te szczepionki. Najgorsze jest to że nie zdąży się jeszcze uspokoić po jednym wkłuciu a tu ląduje następne w drugą nóżkę, jeszcze potem byliśmy u ortopedy i jak mu rozpinałam pajacyka to już zaczął płakać bo myślał że znowu będzie zastrzyk. Ale mi go szkoda 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂

my dzisiaj bylismy w plenerze hihihi wdrapalismy sie na bardzo wysoka gore i puszczalismy latawiec 🙂 super bylo wrzuce zdjecia na picaso ale juz nie dzis , a potem robilismy sobie wlasnie super fotki bo to piekna okolica jest tu gdzie mieszkamy piekny park z wielka gora latem wszyscy sie na nia wdrapuja i opalaja a zima jerzdza na sankach nartach i deskach a my mamy do niego pieszo nie cale piec minut sa tam tez 2 place zabaw i 3 jeziorka takze super bo mamy gdzie z tosia chodzic 🙂

patrysiu obiecalam tobie zdjecia smoka i z glowy mi wylecialo przepraszam trzeba bylo mi przypomniec ☺️ jutro wrzuce obiecuje 🙂

czytalam ze wam wypadaja wlosy mi tez zaczely ( do slubu pojde lysa haha )

dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzis przezyłam szok- myłam rano głowe i az zatkałam wannę swoimi włosami 🤢 Biore tabletki i masuje głowe w czasie mycia i nakładania odzywki ale juz czuje ze włosów mam bardzo mało. Rany boskie nie wiem co to bedzie za miesiąc- tez będę łysa... 😞

Patrysia jak obciełas wlosy Julce?? Ja zamierzam obciąć Biance troche włosów bo jak ma je proste to jej zachodzą na oczy powoli- nie wiem tylko jak to zrobić bo jak sie ja czasami dotyka w czasie snu to ona ma nada ten odruch moro i rzuca sie jak pchła 😁 Bianka z tyłu ma już takie wycieruchy ze wygląda to jakby jej sie spaliły te włosy. I widac na której stronie śpi najczęsciej- cała prawa strona nad uchem jest wytarta 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Mojemu synkowi lzawi jedno oczko. Spotkalyscie sie z czyms takim? Normalnie lekko mial zalzawione , a dzisiaj lezal w lezaczku i bawil sie zabawkami a lzy mu same plynely po policzku. Tez ma zawsze duzo spioszkow w tym oczku , a drugie czyste. Ide jutro z tym do lekarza.

Ruda Rybko wcale nie musisz obcinac wloskow na spiaco. Mow do Bianki i bardzo powoli przyloz jedna reke do jej glowki a potem druga , tak jakbys miala ja tylko poglaskac , nie powinna sie wstraszyc - mow do niej caly czas. Albo np. najspokojniejsze jest dziecko kiedy je , wiec mozna by wtedy tylko juz bys potrzebowala pomocy meza. Moglby on karmic mala , a Ty bys jej obcinala wloski. Powodzenia w kazdym badz razie.

Wiecie co mi od dawna wypadaja wlosy , wiecznie pelna szczotka , co oczywiscie jest wina rozjasniania , ale nigdy az tak , zeby zatkac wanne - Ruda Rybko zacznij brac jakies tabletki witaminowe na wlosy.

asiula_c to Franiu przegonil Kevinka 🙂 W ty miesiacy moj maly przybral najmniej jak dotad , bo tak przybieral 1kg na miesiac , a teraz tylko 600 g i mysle , ze to wina wlasnie tych klopotow z karmieniem , bo walczylam uparcie , zeby ssal piers i dopiero w ostatecznosci dawalam butle. Dzisiaj zauwazylam , ze maly ma klopot ze chwyceniem piersi 😞 chyba traci zdolnosc odruchu ssania przez te butelki (mam avent).

oli czekam na zdjecia i tak skoro o tym mowa , to przypominam o zdjeciu sukni slubnej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybko ja dlatego tego tez obcielam Julce wloski bo jej powypadalo troche i z tyly to tez nie fajnie wygladalo,a Twoja Bianka widzialam ma jeszcze wiecej wloskow 😁
Musze uprzedzic ze dla mnie to nie bylo takie latwe,i nie chodzi o strach dziecka tylko o to ze ona krecila caly czas glowa.I to bardziej ja balam sie machac na okolo niej z nozyczkami 🤪 .jak zasnela bylo 100 razy lepiej ale potem jak juz sie obudzilam wzielam maszynke do wlosow Lukasza,na szczescie ona nie warczy jak traktor,i z tylu jej poprawilam bo narobilam jej duzo schodow:P tak ze teraz ma do lysego.Mysle ze powinno Ci sie udac,sprobuj tylko uzboj sie w cierpliwosc.Mi to z przerwami zajelo ze 3 godzinki,taka mala glowa 😁Teraz lezy taki maly lysol 🙃
Ale nic sie nie przejmuj jak cos bedzie gicio! :P
Powodzenia daj zanac jak cos 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl
pewnie tak jest bo musialo gdzies przewiac malego, moja znajoma tez tak miala, przebywala z malym w przeciagu i na drugi dzien lzawilo mu oczko i mial tam pelno spioszkow. Ona wtedy przemywqala oczko rumiankiem i przeszlo.

a z butelka to tak juz jest, ja jezdze z hania ( jak jest potrzeba ) do takiego starszego lekarza ( pediatra tylko dla dzieci ) i pytalam go czy moge dawac hani herbatke a on powiedzial ze absolutnie nie bo to trzeba dawac z butelki a pozniej nie bedzie chciala juz cycka i tak bylo dawalam jej dwa razy w tygodniu herbatke, a ona pila moje mleko ale juz nie do konca, jak lecialo to ciagnela a jak nie to juz plakala jakby nic nie bylo, a tam bylo jeszcze mleko, teraz narazie jej nie daje herbatki i jest ok wyjada wszystko do konca. Powiedzial ze jak bedzie miala 4 miesiace to moge jej dawac herbatke na lyzeczce i juz przyzwyczajac do lyzeczki, ale nic nie dawac co jest butelka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl moja Bianka miała tez takie załzawione oko przez kilka dni i tez zbierały jej sie tam śpiochy. Przestraszyłam sie ze to jakies zapalenie spojówek czy inne rzeczy bo tez jej same łzy leciały z z tego oczka ale poradzono mi zeby przemywac kilka razy dziennie solą fizjologiczną i nie dotykać własnymi rękami.
najprawdopodobniej Kevinek zatarł sobie oczo rączką albo cos mu tam wleciało- jakiś paproch czy coś. Spróbuj z solą fizjologiczną a jak nie zobaczysz poprawy w ciagu dwóch dni to do lekarza. U nas przeszło od razu i bez problemów 🙂 Powodzenia 🙂

No biorę tabletki na włosy ale od jakichś dwóch tygodni może wiec efektów nie widac tak szybko. beti miała rację bo mi tez w czasie ciąży włosy zgęstniały i zrobiły sie takie błyszczące i silne a teraz- porażka 🤨

Musze pogadać z mężem i rzeczywiscie załatwic ściecie włosów Bianki jak bedzie jadła alo spała. Najgorsze własnie ze ona sie juz tak rozgląda i kreci głowką non stop.

tak, ja tez słyszałam ze żadna butelka nie jest dobra w czasie karmienia piersią. Słyszałam o łyżeczce albo o specjalnym kubeczku do podawania picia niemowlętom z firmy Medela.
Moja Bianka to juz jest taka leniwa ze nie chce jej sie ciągnąć butli!! 🤪 Albo te smoczki sa juz za małe dla niej... Normalnie podaje jej butelke, ciagnie troche a potem bawi sie smoczkiem, międoli go w buzi, gryzie dziąsłami, wypluwa a za chwile znowu krzyczy ze chce a ostatnio nauczyła sie przesuwać smoczka w buzi na lewą i prawą stronę i ciumkać go tak dla samej przyjemności chyba 🙃
Ale musze przyznac ze nowe mleko daje radę- Bianka je więcej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jusmarkl ja nie mialam takiego problemu ale slyszalam o tym,Ruba Rybka ma racje przemywac sola fizjologiczna,jest tez roztwor z wody borowej,ale to chyba mozna dostac tylko w Polsce a moze zaparzyc rumianku,tez dziala przeciwzapalnie?Nie wiem bo nie bylam w takiej sytuacji ale ja moze bym tak postapila.
Oli czekam na zdjecie hihi:P
Beti22 ja tez nic nie daje Julce z butelki czasami w razie koniecznosci odciagam pokarm i daje butelka ale mam te TT one sa strasznie miekkie jak cycek i pisze ze mozna je podawac jak sie karmi piersia,faktycznie probowalam z nich ciagnac i nie moglam 🤪 Podobno mleko matki jest wystarczajacym pokarmem i zarowno napojem do 6 m-c ale ja zaczne troszke wczesniej jej co nieco podawac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny ! 🙂

Jusmarkl- Ja tez sie zgadzam z dziewczynami, ze na oczka pomaga sol fizjologczna lub rumianek, ale bardziej sól. Lence jak sie urodzila bardzo ropialy oczka, raz jedno, raz drugie i sól fizjologiczna bardzo pomogla. 🙂

No wlasnie Oli, czekamy tez na zdjecie sukni, ktore obiecalas ze dodasz. 😉

Kurcze bylam dzisiaj w H&M i nie znalazlam dla Lenki zadnej opaseczki. buu 😞 ale oczywiascie z pustymi rekami tez nie moglam z tamtad wyjsc :P Kupilam Lence sweterk Hello Kitty, bo byl taki slodki i przyda sie na chlodniejsze dni. 😉 Jeszcze pojedziemy pozniej z Mezem do BabySam, moze tam bedą opaseczki.

Jutro jedziemy nad morze na 2 dni. 😉 Odpoczniemy sobie troszke. 🙂 A dzisiaj chce wyciagnac Mezulka na festyny, bo widzialam ze rozkladają sceny czyli cos bedzie sie dzialo, jakies koncerty itd. 🙂

Lece, bo zaczelam robic salateczke. Milego weekendu kochane!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...