Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2009 | Forum o ciąży


gosiawilsonka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Żanka napisał:
no i znowu miałam tyyyle czytania 🙂 ale nadrobiłam. mamuśki muszę się was poradzić. Ja tez kupiłam ten laktator elektryczny bo mała cyca pić przez dzień nie chce tylko butlę. A ręcznym sie bardzo meczylam. ale chyba za pozno bo w ciagu dnia na tyle na ile moge staram sie co jakus czas odciagnac i 40ml z obu piersi to max a wczesniej 150ml spokojnie szlo. Czasem 20ml i nic wiecej 😞 warto "walczyc" o pokarm? Nad ranem jak sie budzi to od razu cycusia szuka przez noc sie nazbiera troche i nie chce butli tylko cysia. Nie wyobrażam sobie, żebym jej wtedy cyca nie dała 😞 Co zrobić, żeby mieć znowu tyle pokarmu co wcześniej? Jest to jeszcze możliwe??
A co do kupki - Lilianka też czasem zieloną strzeli. Ale nie całą, tylko początek. Szczególnie jak jest twarda. Pediatra powiedziała mi, że tak nie powinno być, ale jeżeli dziecko nie robi codziennie kupki, to się zdarza i jest możliwe.
Okresu też jeszcze nie mam. Za miesiąc mam iść na cytologię, bo niestety mam nadżerkę. Już kilka lat, ale wcześniej nie zajęłam się nią, bo się jakoś bałam. A teraz... Lekarz mnie nastraszył bo już bardzo duża jest... I jeszcze bardziej sie boje 😞


jest to możlwie. Przystawaj małą często do cyca...najlepiej zrób sobie trzy dni z małą w łóżku...i przystawiaj często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żanka napisał:
no i znowu miałam tyyyle czytania 🙂 ale nadrobiłam. mamuśki muszę się was poradzić. Ja tez kupiłam ten laktator elektryczny bo mała cyca pić przez dzień nie chce tylko butlę. A ręcznym sie bardzo meczylam. ale chyba za pozno bo w ciagu dnia na tyle na ile moge staram sie co jakus czas odciagnac i 40ml z obu piersi to max a wczesniej 150ml spokojnie szlo. Czasem 20ml i nic wiecej 😞 warto "walczyc" o pokarm? Nad ranem jak sie budzi to od razu cycusia szuka przez noc sie nazbiera troche i nie chce butli tylko cysia. Nie wyobrażam sobie, żebym jej wtedy cyca nie dała 😞 Co zrobić, żeby mieć znowu tyle pokarmu co wcześniej? Jest to jeszcze możliwe??
A co do kupki - Lilianka też czasem zieloną strzeli. Ale nie całą, tylko początek. Szczególnie jak jest twarda. Pediatra powiedziała mi, że tak nie powinno być, ale jeżeli dziecko nie robi codziennie kupki, to się zdarza i jest możliwe.
Okresu też jeszcze nie mam. Za miesiąc mam iść na cytologię, bo niestety mam nadżerkę. Już kilka lat, ale wcześniej nie zajęłam się nią, bo się jakoś bałam. A teraz... Lekarz mnie nastraszył bo już bardzo duża jest... I jeszcze bardziej sie boje 😞


jest to możlwie. Przystawaj małą często do cyca...najlepiej zrób sobie trzy dni z małą w łóżku...i przystawiaj często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I oklask Kasiulek także od mojej Antosi 🙂 My dziś byliśmy na szczepieniu na rotawirusy to już ostatnia dawka 🙂Mała waży 6930, ładny pulpecik:laugh: Ale muszę się wam pochwalić dziś Antosia pierwszy raz spróbowała jabłuszka 🙂 Mówiłam pani doktor że robi kupki raz na 6 dni i już od 4 dnia jest nieznośna więc zadecydowała że wprowadzamy jabłko i deserki, mieliśmy jeszcze 2 tyg. czasu , ale jak tak 🙂Smakowało jej nawet bardzo, i kupka już była 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My dzisiaj tez mamy szczepienie aż się boję bo znowu Malutka będzie płakać. Zobaczymy co pani dr powie mam nadzieję że Mała rośnie dobrze bo nie chciałabym wprowadzać jeszcze nowych rzeczy do jedzenia.Chciałabym 6 misięcy tylko na cycu ją trzymac ale zobaczymy. U mnie dzisiaj cieplutko choć pochmurnie ale na razie nie pada. Miłego dnia dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał:
powiem wam że kiedyś moja siostra pojechała do miasta i zostawiła mi swojego synka( miesiąć starszy od mojego)i tak się biedny rozpłakał że nic mu nie pomagało bo był głodny a siostra długo nie wracała to dałam mu swojego cycka 🙂 wiecie jakie to dziwne uczucie karmić nie swoje dziecko 🙂 patrzy ci prosto w oczy i je twojego cycusia hehe 🙂


hehe doskonale wiem jak to jest karmić nie swoje dziecko bo miałam taki sam przypadek jak Ty, maluszek płakał głodny to mu dałam cyca swojego, a ciągnął jak nie wiem wcale mu nie przeszkadzało że ja to nie mama jego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ale w niedziele już będę jugo mamą.. chrzestną :laugh: i moją Zosię też będę chrzcić, i już nie będzie diabełek tylko aniołek.. jak to mój mąż skomentował 🙂
i jutro jadę na tydzień do mamusi 🙂 bo tam będziemy chrzcić i już się normalnie doczekać nie mogę bo już miesiąc nie byłam 🙂 buziaki dla was mamusie i dzieciaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek ,madziatre no nieżle .oklaska dla was za karmienie nie swojej dzidzi.pewnie dziwne uczucie? 🙂ja wczoraj byłam znowu w pracy....później rodzinnie u dentysty.nawet męza zagoniłam.... 🙂no i w koncu zrobiła mi tego zęba,bo miałam lekarstwo od prawie 6 miesiecy!.nastepna wizyta 16stego...,niestety co do szczepienia u nas sie przedłuza 😞bo Wojtus zakatarzony,i zaczął charczec 😞dzis do kontroli ,ale jakos nie widze poprawy....co do okresu to tez mam 6 dzień i mam nadzieje ze ostatni,tak miałam zawsze 6 dni max.no i JASMIN w koncu biore 🙂wiec moje zycie seksualne sie na nowo rozpocznie hihi 😉żancia dziewczyny dobrze ci raqdza,dostawiaj dzidze jak najczęsciej do piersi,nawet jesli bedzie sie wydzierac na maxa.zgłodnieje i po jakims czasie zrozumie ze ma tylko cyca!!!.trzymam kciuki!.co do kupki mojego skarbka to tez ,często robi zielone 😞czasem tylko zółciutkie,ale to przez alergie,i mleko....podobno normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milcia26 napisał:
kasiulek ,madziatre no nieżle .oklaska dla was za karmienie nie swojej dzidzi.pewnie dziwne uczucie? 🙂ja wczoraj byłam znowu w pracy....później rodzinnie u dentysty.nawet męza zagoniłam.... 🙂no i w koncu zrobiła mi tego zęba,bo miałam lekarstwo od prawie 6 miesiecy!.nastepna wizyta 16stego...,niestety co do szczepienia u nas sie przedłuza 😞bo Wojtus zakatarzony,i zaczął charczec 😞dzis do kontroli ,ale jakos nie widze poprawy....co do okresu to tez mam 6 dzień i mam nadzieje ze ostatni,tak miałam zawsze 6 dni max.no i JASMIN w koncu biore 🙂wiec moje zycie seksualne sie na nowo rozpocznie hihi 😉żancia dziewczyny dobrze ci raqdza,dostawiaj dzidze jak najczęsciej do piersi,nawet jesli bedzie sie wydzierac na maxa.zgłodnieje i po jakims czasie zrozumie ze ma tylko cyca!!!.trzymam kciuki!.co do kupki mojego skarbka to tez ,często robi zielone 😞czasem tylko zółciutkie,ale to przez alergie,i mleko....podobno normalne.

u mnie to samo z ta szczepionką 😞we wtorek mam sie zglosic ,Mały duzo syropków dostała,ale tez nie widze poprawy 😞 😞mam nadzieję,ze to nie szkodzi ze szczewpienjie sie przeklada>>>
?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki... co do nszego szczepienia to nam sie przesunelo przez katarek o jakes 4 tygodnie wiec my dopiero bedziemy sie szczepic w listopadzie i mam nadzieje ze to nic nie szkodzi 🙂
wyobrazcie sobie ze ja tez dostalam okres 😮 mimo karmienia piersia... a ak bylo millo bez 😉 ale coz zycie 🙂 🙂 mialam dokladnie rok przerwy
moja mola odkad wprowadzilam jej do jadłospisu mleko z karonu zaczela robic kupki co 4-6 dni wiec jestrzys lepiej w porownaniu z tym co bylo... wczoraj byly nawet dwie 🙂 ale cyca i tak jej przystawiam i nawet ciagnie a wrecz woli go od butli... jak ja karmie to musi lezec tak jakby pila z piersi inaczej nie smakuje:laugh: :laugh: :laugh: mala cwaniara 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu,monia mój Kamil kazde szczepienie miał przesuniete o jakis miesiac ,półtora.wiec ok,w sumie wazne zeby zaszczepic.ja tez mam ta szczepionke 7 w 1,ostatnia dawka musi byc podana przed skonczeniem przez dzidzie 6 miesiecy.wiec chyba ok.sola niestety moje dzieciaczki nie goraczkowały.Wojtus najwyzszą temperature miał 37,7.ale boje sie co bedzie po naste pnej dawce bo to wtedy meningokoki dojdą....ja dzis do fryzjera bo sie normalnie tak zapusciłam ze szok!!.trzeba sciac włoski i rozjasnic troszku włosy 😁.bo mam takie siwe,jak mi sie odrost pojawi ze masakra!! 🤪 a przy jasniejszych nie bedzie to tak widoczne 😁.ostatnio robiłam odrosty,w pierwszy dzien miesiaczki,i wyobraźcie sobie ze prawie nic nie chwyciło.mam jasny pasek na czubku hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chej wy tez macie takie zmiany hormonalne jak ja????bo sie zastanawiam.nadmierna potliwosc,zwłaszcza dłoni,osłabienie ,dusznosci i straszna sennosc,normalnie nic mi sie nie chce przez cały dzien,dopiero na wieczór jest lepiej,ale jestem tez rozdrażniona!chyba ze to przez te cholerne tabletki antykoncepcyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...