Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
bosowa widzę że jednak co ciąża co kobieta to inaczej. Ja też lubiłam moją pracę ale miałam pod sobą kilkadziesiąt ludzi, non stop na wysokich obrotach, w pl i za granicą, od moich decyzji zależały losy innych a także duże $$ i w takim stanie stwierdziłąm że dla dobra nie tylko maleństwa ale też firmy lepiej będzie jak się wycofam. Pewnie że tęsknię, że brakuje mi tej adrenalinki ale z drugiej strony widzę że nie miałabym na to zupełnie siły - śpię 18godz na dobę i jeszcze mi mało! 🙂 a teraz zamiast pracą cieszę się ciążą - tylko ile tak wytrzymam? 😉

czy Wy też macie takie ciśnienie na chińszczyznę???!!??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
anulab84 chyba zrobię tak jak Ty tydzień odpoczynku dobrze mi zrobi, ale najpierw pogadam z szefem jak wróci z urlopu, moze uda mi sie uprosic krótsze odziny pracy, mam spoko szefa więc może sie zgodzi żebym wcześniej kończyła, bo jak jestem zmęczona to i tak nie ma ze mnie pożytku.
lubie swoja pracę i chciałabym pracować jak najdłużej, poza tym załozyłam dosyć duze doświadczenie i muszę go pilnować, jestem takim troche naukowcem i trudno mi sie oderwać od moich roślinek, no i jak nie zrobie sama to nie mam na kogo liczyć 😞

BOSOWA205 ja też mam smaka na ogórki kiszone, dostałam od mamy słoik pychota...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzisiaj padam, prawie cały dzień spałam. poszłam tylko do sklepu nie było mnie raptem z godzinę, a zmęczyłam się tym wyjściem jak cholera.

Co do zwolnienia to hmmm... ja z chęcią bym popracowała, ale z racji ryzyka nie mogę, po za tym mój pracodawca to książkowy przykład polskiego prywaciarza, przy tamtej ciąży już chciał mnie zwolnić. Burak taki, że głowa mała.
Jestem osobą bardzo energiczną i siedzenie w domu nie sprawia mi w ogóle przyjemności. Tak to przynajmniej posprzątałam, prasowałam, z pieskiem na długie spacery chodziła, a teraz nawet tego mi nie wolno. No ale cóż, dla mojej kruszynki zrobię wszystko.

Najgorsze jest to, ze przez to nic nierobienie bardzo szybko tyję 😞

misiA pewnie masz super pracę, ja trochę żałuję bo się pomyliłam w życiu i owszem lubię to co robię, ale z chęcią poświęciłabym sie pracy naukowej.
Lubię obserwować robaki, jakiś czas temu to potrafiłam w trawie leżeć 4 godziny z lupą w dłoni.

No ale nic może jeszcze coś się zmieni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O proszę, jednak się skusiłaś 🙂

Ja mam termin na 27.02, ale pewnie jesze się zmieni, bo już miałam trzy terminy w tak krótkim czasie. Ja póki co muszę trochę leżeć bo ostatnio krwawiłam. No ale teraz jest jest już dobrze. Kolejna wizyta 13.08 - nie mogę się oczekać.

A jak u Ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEWCZYNY JA DO TEJ PORY CZUŁAM SIE SUPER A DZIŚ I MNIE DOPADŁA SENNOŚĆ, ALE MOŻE PRZEZ TO ŻE MIŁY SĄSIAD BALOWAŁ CAŁĄ NOC I NIE MOZNA BYŁO ZMRUZYC OKA.
MAŁALENKO WAGĄ SIE NIE PRZEJMUJ!!! JA MIAŁAM TAKI PROBLEM, ALE POSTANOWIŁAM TAKIMI GŁUPOTAMI SOBIE GŁOWY NIE ZAWRACAĆ!!!
ALE TAK PRZY OKAZJI POWIEM WAM, ŻE PRAWIE W OGÓLE NIE JEM ZIEMNIAKÓW, MAKARONÓW I BIAŁEGO PIECZYWA. W TO MIEJSCE NATOMIAST DUZO WARZYW, OWOCÓW I CZUJĘ SIĘ LEPIEJ. TERAZ OBIADKI ROBIE RACZEJ GOTOWANE NIŻ SMAZOWNE (NP MIESKO + SURÓWECZKA) I DOBRZE SIE PO TYM CZUJĘ I NIE TYJĘ JAK WCZESNIEJ I NIE MAM TAKICH ZAPARĆ (MARCHEWKA BARDZO POMAGA). A W OGÓLE MYSLĘ O ZMIANIE LEKARZA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bosowa ja słyszałam ,ze w ciąży bardzo ważne są węglowodany z ziemniaków i pieczywa ale skoro bez nich czujesz się lepiej..co do wagi to pewnie jak każda ciężarowka boję się przesadzonego przyrostu,w pierwszej ciąży przytyłam 17 kg ale jadłam wtedy bezmyślnie.Teraz staram się uważać.Jestem tuż przed 30-stką więc tak łatwo się już nie chudnie 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WIECIE CO JADŁAM NORMALNIE DO OSTATNIEJ WIZYTY. I WTEDY LEKARZ POWIEDZIAŁ MI, ŻE KONIECZNIE MUSZE UWAZAC NA CO JEM, BO IM WIĘCEJ PRZYTYJĘ, TYM TRUDNIEJ ZNOSI SIE CIĄŻE I TRUDNIEJ SIE RODZI. MOJA KOLEZANKA TEZ CHODZIŁA DO TEGO LEKARZA I TEZ JĄ CIĄGLE OBSTAWIAŁ ZA WAGE ŻE ZA DUZO TYJE. MOŻE DLATEGO TAK SIE WYPIERAM RÓŻNYCH RZECZY. ALE FAKTEM JEST ŻE JAK JEM DUZO MNIEJ ZIEMNIAKÓW I BIAŁEGO PIECZYWA NIE CZUJĘ SIE TAKA NAPCHANA 🙂 OGÓLNIE MYSLĘ O ZMIANIE LEKARZA RÓWNIEZ Z INNYCH POWODÓW. KOLEJNA WIZYTE MAM 27.08 I ZOBACZE CO TEN LEKARZ MI POWIE. A POWIEDZCIE DZIEWCZYNY JAK WY SIE ODZYWIACIE???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do tych ziemniaków i chleba to stosowałam taką dietę przed ciążą i masz rację-człowiek czuje sie lekko,nie jest napchany.Ja jem wszystko ale mniej smażonego, lubię ziemniaki ale czuję się po nich jak słonik 😞
czytałam w jakimś artykule,że jeśli kobieta zbyt szybko i dużo tyje to powinna przed jedzeniem wypić szklankę wody. Może to jest metoda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jem wszystko talko w mniejszych ilosciach i zwracam uwage na zdrowa zywnosc.A najwazniejsze to to ze unikam slodkiego jak sie da.Dalej mecza mnie zaparcia i juz nie mam do nich sil. Nie pomaga doslownie nic.Jem sliwki,pieczywo pelnoziarniste,pije maslanke,wode ranno na czczo,duzo pije wody,jem jablka,warzywa a nawet od paru dni otreby pszenne i nic!!!!!! Nawet lekarstwa od lekarza nie pomagaja i tak sie ciagnie i ciagnie.odwiedzam ubikacje raz na 2 tygodnie i czuje sie jak balon. Probowalam juz chyba wszystkiego. w czwartek mam wizyte u mojego lekarza wiec moze mi cos jeszcze pomoze. 😞 Oby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jogurty ze sliwkami jem a z ta marchewka to rzadko bo slyszalam ze lubi zatwardzac ale juz chyba bardziej nie idzie wiec sprobuje jeszcze jej. dowiedzialam sie ze bardzo dobrze dla kobiety w ciazy jest jesc kaszanke wiec polecialam wczoraj do sklepu. mo duzo blonnika i z niej organizm pochlania duzo zelaza. poczekam moze cos pomoze. dziekuje ci BOSOWA za porade i nawet nie wiesz jak co zazdroszcze twojej przemiany materii!!!! Przed ciaza tez tak mialam. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ziemniakow jem malo ale przyznaje ze w ciazy strasznie mi smakuja!!! Jakbym na nowo odkryla ich smak:laugh: . Ale chyba bede musiala z nich zrezygnowac calkiem choc tez sa zdrowe a dzis wymarzylam sobie je z dodatkiem buraczkow i pysznym kotlecikiem. 🤪 A kasze gryczana kiedys tez jadlam przy wskazaniach lekarza i chyba do niej wroce. Musi cos w koncu zadzialac. 😉Skorzystam z twojej rady na pewno, dziekuje!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...