Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Iwiokej fajny brzucholek 🙂 tak spoglądam teraz na swój i chyba jest dużo mniejszy 😉 Anitek ma rację, na jednej z fotek chyba Twoja mała dupcię wystawiła:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwiokej a w szpitalu kolejny bullshit...sprawdza krew mocz pogledza i do domu...ech brak slow...
ciekawe co powiedza na temat porodu...bo niby w grudniu mieli mowi czy CC czy SN. choc do 32tyg maja czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hihi anitek teraz ma męża to poświęca mu więcej czasu, nie siedzi na forum do późna:laugh: :laugh:
a za to jak puka po żołądku nie mogę siedzieć zgarbiona, bo zaraz daje znać 🙂
ale od kilku dni pije jak bym chciała studnię wypić, wy też tyle pijecie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:
Dodi jest tak napisane na opakowaniu to sie zgodze to co ja widzialam tez tak bylo napisane a na odwrocie na butelce byl drobnym druczkiem napis ze od ukonczenia 1wszego miesiaca...
co do rekomendacji to oczywiscie ze moze byc rekomandowane bo to dla dzieci jest...a to ze od ktoregos tam tygodnia czy miesiaca zycia nie wplywa na rekomendacje danego produktu. Zreszta nie wiem czy wiecie ale podobno takich malych dzieci nie kapie sie przez pierwsze pare dni choc ja tam zamierzam Malego wykapac odrazu...Nie wyobrazam sobie nie kapac dziecka przez 10dni!



Anitko bardzo Cie przepraszam ale sie skad Kochana takie bzdurki 🙂 ???

prosze dla mnie to jakas paranoja .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkiem,byliśmy z małą w kinie

Dodi co do tego nie-kąpania to Anitek ma tą samą książkę co ja i tam rzeczywiście jest napisane,że nie ma potrzeby kąpania dziecka przez 10dni bo jego skóra ma naturalną warstwę ochronną a chemia zawarta w kosmetykach ją zmywa.
Ja też nie wyobrażam sobie nie wykąpać brzdąca!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikoś2010 ok moze i tak sobie napisali, ale dla mnie to jakas bzdurka 🙂 wyobrazasz sobie dzidzie jak np.zrobi kupkę , czy po wyjsciu ze szpitala jest nie domyta , jak sie rodzi to jest w mazi płodowej, a w szpitalu czasem tylko wycieraja dziecko.

Albo inny przykład kiedy w kikucie pępowinowym nazbiera sie brudu czy jakiejs ropki, to trzeba pielegnowac i zaraz przemyc, wiec dla mnie to jakies głupoty 🙂

moze i tak jest ze skóra ma warstwe ochronna, ale w praktyce sie tego nie da zrobic hehe " 😜

A co do mydełek czy innych kosmetyków,to kiedys był szampon bambino który szczypał w oczy jak cholercia i było dobrze, nasze mamy nie miały proszków do prania Loveli i innych gadzetów i było dobrze, myslę ze przez te wszystkie wynalazki terazniejsze dzieci sie bardziej uczulają niz wtedy po szarym mydle.A nie widziałam nigdzie jeszcze na kosmetykach przeznaczonych dla dzieci informacji małym druczkiem :P ze sie nie nadaje dla noworodków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂
pewnie wszystkie odsypiają pisanie do późna 🙂
co do kompania to ja nie wiem w końcu jak to ma być bo z tego co pamiętam jak urodziłam córkę to wszystkie dzieci były w szpitalu kąpane codziennie i oliwkowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi może być tak ze autorzy książek wiedzą że młode mamy mogą czasem przeginać z tymi specyfikami do kąpieli i woleli napisać że nie powinno się kąpać dziecka na początku w chemikaliach tak na wszelki wypadek ,ale żeby wcale nie kąpać to raczej głupie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajna ta stronka 🙂
Ja tez sie w sumie ciesze ze chodze na ta szkolę rodzenia, naprawde jak ktos ma czas i checi i jest za darmo to fajna sprawa, ja własnie z tamtad sporo juz wiem i sie nauczyłam od poloznych i pielegniarek czy osób od laktacji , czy pediatrów z wieloletnim nawet 30 letnim starzem ,wiec myslę ze to fachowe porady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bób no jasne nie mówię o mamach które mają juz doświadczenie, mysle o takich pierworódkach jak ja na przykład 🙂

Damy sobie rade na pewno 🙂
A o do szkoły , to w niektórych miastach faktycznie jest za darmo ale trzeba popytac 🙂

Wczoraj kupilam kilka rzeczy dla małej, ale sie ciesze ze juz powoli przybywa tego wszystkiego.
A wlasnie tez czekan na pieluszki tetrowe i flanelowe z allegro, duzo taniej tam trafiłam nawet o połowę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bób napisał:
ja pieluszek kupię po parę sztuk więc nie opłacało by mi się nawet płacić za przesyłkę




ja zamówiłam 20 zwykłych i 6 flaneli od tego samego sprzedajacego , przesyłka chyba 8 zł, wiec sie skusiłam 🙂
bo w sklepie 2,80 za sztukę tetry a na allegro 1,10 zł to róznica 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja dzis znowu na chwilke
wczoraj padlam juz a musialam jeszcze obiad zrobic i mamie zawiezc bo w szpitalach to kiepsko karmia
zaraz przyjezdza moja siostra i tez jade szo szpitala i na jakies zakupy na swieta bo jak sie do mamy przeniose to tam nie bede miec juz mozliwosci kupic prezenty

dzieki dziewczyny za wsparcie stram sie jakos nie dolowac ale to latwe nie jest

powiem Wam, że z ta waga nie jest tak wesolo bo juz zaczelam sie martwic ale widocznie taka moja uroda, a nie powiem lubie czasem dobrze zjesc :P

co do kosmetykow-poczekam na wyprawke ze szpitala i zobaczymy co tam dadza zeby sprawdzic czy nie ma uczulenia. udalo mi sie kupic krem do buzi Nivea duzy za 5 zl i duzy Sudocrem za 10 zł, mieli jeszcze plyny do kapieli i oliwki ale nie mialam tyle kasy przy sobie bo juz konczylam zakupy a przyjmowali tylko gotowke.
Pieluchy mam, glownie tetrowe bo zostaly jeszcze po malej od siostry-nowiutkie


aaaaaaaaa cos Wam musze napisac

wczoraj moj maz nie wracal z pracy do domu tylko zadzwonil czy cos ze sklepu nie chce itd
przyjechal z prezentem na przeprosiny za wszystko- kupil piekny welurowy kombinezon w Smyku dla naszej malej!!!!!!!!! bylam w ciezkim szoku!!!!!!!!!!! on jako pierwszy krytykowal zakupy a tu prosze jaka niespodzianka!!!!!!!!!!! zaraz zdjecie zrobie i Wam wysle

smialam sie z mama ze na cos sie przydala jej zlamana noga :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie!
wczoraj do nocy lepiłam pierogi (nie wiem co mnie naszło ale po prostu MUSIAŁAM je zrobić heeheehe) aż dzisiaj mam zakwacy w rękach!!! 🤪

Dodi podziel się linkiem do pieluch.
Co do tych różnych "wynalazków" tj proszków specjalnie dla dzieci mydełek balsamików itd to podzielam twoje zdanie że kiedyś tego nie było i nie było też alergii więc nie będę z nimi przeginać - np, proszek tylko paczkę kupiłam jak się skończy to normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...