Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej brzucholki!!!
dziewczyny czy wiecie jak ma wygladać zaświadczenie od okulisty, ze kwalifikuje sie na poród przez cesarskie cięcie?
czy jest specjalny druk?
czy zaświadczenie od okulisty jest jednoznaczne z tym ze bedzie przeprowadzone cesarskie ciecie?
kurcze lekarz mnie wysyła na konsultacje okulistyczna i nie wiem co zabrać?
pozdrawiam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał:
Witam Mamusie!
wczoraj do nocy lepiłam pierogi (nie wiem co mnie naszło ale po prostu MUSIAŁAM je zrobić heeheehe) aż dzisiaj mam zakwacy w rękach!!! 🤪

Dodi podziel się linkiem do pieluch.
Co do tych różnych "wynalazków" tj proszków specjalnie dla dzieci mydełek balsamików itd to podzielam twoje zdanie że kiedyś tego nie było i nie było też alergii więc nie będę z nimi przeginać - np, proszek tylko paczkę kupiłam jak się skończy to normalny




Aaana prosze linki

tetrowe
http://www.allegro.pl/item827926155_pieluchy_pieluszki_tetrowe_60x80cm_polskie_atest.html

flanelowe
http://www.allegro.pl/item831403386_pieluchy_pieluszki_flanelowe_sliczne_kolorowe.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wtorkowo,u mnie jeszcze dwa dni i wskoczę w 30tc:laugh:
super,jestem w szoku jak ten czas leci.
Pamiętam jak byłam 5tc i tak chciałam już być w 12 a potem pamiętacie jak czekałyśmy na pierwsze ruchy?
Teraz już mamy ostatnią prostą 🤪

Wczoraj rozmawiałam na spokojnie z mężem i jednak stwierdzilismy,że nie da sie zupełnie odciąć od rodziców,zarówno moja mama jak i tescie na początku przyszłego roku będą się leczyć w Wawie i nie można im powiedzieć "mamy Was w nosie"

Teście będą sie tu diagnozować w styczniu na serce a moja mama w lutym ma operację wycięcia guzów tarczycy.
Miało być tak spokojnie na poród a wszystko się zwali na ten okres..ehhh

Liczę na to,że jednak do porodu się skutecznie wyleczą i zajmiemy się naszymi dziećmi i sobą.

Dziś mam ogólnie lenia,trochę ogarnęłam w domciu a na obiad robię naleśniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaana prosze bardzo 🙂


Nikoś2010 bedzie wszystko dobrze miejmy nadzieje 🙂
Co do Lenia tez go dzis mam, a musze zrobic obiad, pranie, ale zupelnie mi sie niechce jakos 😞
najchetniej znowu bym poszła cos kupic małej,ale to dopiero po wypłacie hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pff widzę ze masakra znowu dużo pisałyście 🙂

Połowę przeczytałam 🙂

ja też muszę kupić jeszcze parę drobiazgów, widzę też ze kupujecie jakieś płyny dla Dzidzi do kąpieli, ja słyszałam ze na początku nie powinno się używać takich płynów:/ Co prawda co szkoła to inna opinia, ale do pupki też kupię sudocrem i żadnej zasypki tylko zwykła mączka ziemniaczana tzw kartoflanka.

Pieluszki tez chcę z Allegro zamówić.

A te zwykłe to własnie nie wiem co robić może mi doradzicie bo są teraz rózne promocne i są Pampery New Born te białe za 54 zł ale aż 74 sztuki i teraz nie wiem czy kupic bo co jak dzidzia ich nie bedzie tolerować ? A nigdzie nie mogę znaleść mniejszej paczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ej Dziewczyny poradzcie mi bo sie zastanawiam jakie kupic pieluchy wiem ze pampersy te premium care ale teraz nie wiem czy new born czy te "1" bo new born są od 2-5 kg a te "1" od 3-6 kg i tak mysle czy jak kupie paczkę 74 sztuki np. z rozmiaru new born czy mi za dużo tych pieluch nie zostanie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 🙂 🙂 🙂
Ja wlasnie wrocilam ze szpitala. Glukoza w porzadku, cytomegalii nie mam 🙂 aby zelazo spadlo bardzo mocno wiec musze znow zmienic na silniejsze bo jak to to zastrzyki...Lekarz powiedzial ze lozysko juz nie jest nisko hmmm 28smego mialam usg i bylo zaledwie 2,1cm od szyjki no ale i tak beda jeszcze robic usg wiec pewnie sprawdza to lozysko. Maly jest ulozony glowka w dol czyli to wyjasnia te jego wieczne szalenstwa w brzusiu bo dopiero co glowka byla w pepusiu 🙂
p.s. any idea co sie stalo z moimi oklaskami???od wczoraj wieczora ktos zabral mi az 5!!!!!!czyzby dzieciarnia na sam koniec ciazy sie obudzila???
Dodi male sprostowanie co do wczorajszego postu o niekapaniu...Ja nie napisalam ze macie nie kapac dzieci ani tez nie napisalam ze ja tak bede robic. Takie info jest w ksiazce ktora mam i jest napisane ze nawet do 10ciu dni po nie trzeba kapac oczywiscie przemywac gazikiem buzke oczka pupcie...chodzi o to ze nie trzeba wkladac dziecka do wanienki z woda...no i nie wolno zamoczyc kikuta pepowinki dopoki nie odpadnie...Ja uwazam to niekapanie za jakis absurd bo jak mozna nie kapac dziecka przez tyle dni????????no coz Ci co pisza te ksiazki maja swoje zdanie na ten temat ja tam bede robic swoje czyli wykapie dziecko zaraz po przyjsciu ze szpitala 🙂 oczywiscie nie zanurzajac kikuta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pieluchy tetrowe kupiłam w promocji w Realu 20sztuk.
Dla małego mam prawie wszystko tylko dla siebie prawie nic .
Do porodu zabiorę koszule używaną bo może trzeba będzie ją po wszystkim wyrzucic a na zmianę kupię dwie nowe piżamy.

Nie wiem co się dzieje ale jestem jakaś roZdrażniona,wkurzona i wredna,chyba wezmę się za jakąś robotę i zaświece choinkę ...może mi się polepszy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia86 napisał:
ej Dziewczyny poradzcie mi bo sie zastanawiam jakie kupic pieluchy wiem ze pampersy te premium care ale teraz nie wiem czy new born czy te "1" bo new born są od 2-5 kg a te "1" od 3-6 kg i tak mysle czy jak kupie paczkę 74 sztuki np. z rozmiaru new born czy mi za dużo tych pieluch nie zostanie ?
Siorka zuzyla 3paczki newborn "1" na tydzien idzie nawet ok 70ciu pieluszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
U mnie dzis nerwowy poranek, najpierw zaspalismy, wlasciwie to T. zaspal, bo mi tam sie nigdzie nie spieszy 😉, ale to pol biedy jeszcze, zepsula nam sie brama wjazdowa, wiec nie mogl wyjechac, a miejsce spotkania jakies 50km stad, wiec stwierdzilismy, z bedzie taniej rozwalic system w bramie niz jechac taxi ( ceny taxi sa tu obledne) tu sie okazalo, ze nie mamy zadnych sensownych narzedzi ( to ja mam wiecej takich klamotow we Wroclawiu, ale juz nie chcialo mi sie komentowac 😉 ). wielki kamor zalatwil sprawe. Uff... a teraz blogi spokoj 🙂)

mar2803 w tym temacie to najwiecej podpowie Ci iwiokej, ona chyba ma wskazanie do cc ze wzg. na oczy. Ale zapewne i tak najszybciej i najwiecej dowiesz sie na miejscu u lekarza, bo jak juz sie nieraz przekonalysmy co przypadek i lekarz to inne podejscie. 🙂

U mnie piekna pogoda i duzo slonca. 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siorka najwiecej zuzyla 2 i 3 🙂 ja stwierdzilam ze kupie na poczatek jedna paczke "1" i jedna paczke "2" bo nie wiadomo jaki tam Olafik duzy bedzie :P
nie robie zapasow bo jak bedzie uczulony to co ja pozniej zrobie z tymi pieluchami 😞 no a tutaj na kazdym kroku sa promocje jak nie w tesco to w innym markecie wiec spoko 🙂 aby dzis pojade kupic chusteczki ba sa bardzo tanie 🙂 kurcze chusteczki te premium care sa tutaj ale pieluch nie ma 😞 tylko sa te zolte newborn. Zobacze jeszcze w innym markecie moze beda 🙂
na poczatku dziecuszko wydala smolke i pieluszki trzeba zmieniac co chwilke wiec Klaudia jak juz robisz zapasy to mysle ze 2opakowania "1" na sam poczatek bedzie ok 🙂
co do uczulenia to rozmawialam z pediatra i mowil ze dzieci czesto dostaja lekkiego uczulenia na pieluszki i to jest normalne bo skora jest wrazliwa. ale ze powinno sie to ustabilizowac po ok tygodniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaiHo to ale mialas poranek 🙂 🙂 🙂
ech wlasnie tak doszlo do mnie ze po dzisiejszej wizycie moge stwierdzic ze moge rodzic SN 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 superrrrr 🙂
Aby chce miec pewnosc ze to lozysko jest daleko od szyjki bo cos nie ufam tym lekarzom najwyzej ok 35tyg pojde jeszcze prywatnie do mojego ginka i on sprawdzi 🙂
dostalam dzisiaj liste co mam zabrac ze soba do szpitala dla siebie i dzidzi 🙂 i coraz bardziej do mnie dociera ze porod juz sie zbliza wielkimi krokami 🙂
no i dostalam jeszcze cala informacje na temat znieczulenia epiduralem. I jesli nie chce to musze poinformowac lekarza 🙂no ale ja chce wiec spoko :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm no to mnie teraz rozwaliłyście hehe 🙂 taki ilość pieluch idzie w tydzień ?? Wiecie ja kompletnie nie mam na ten temat pojęcia. Ale chyba kupie odrazu te ciut większę od 3-6 kg a nie te typowo new born no bo co jak dzidzia się urodzi około 3,5 kg to tamtych do 5 kg za dużo nie uzyję, ale z drugiej strony jak się urodzi ponad 2,5 to czy te od 3 kg nie beda za duze ? Jezu ale ze mnie matka ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...