Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

gosiaq napisał(a):
moje (Filipa) wymiary tez były boskie 🙂 na połówkowym brzuszek za chudy, nogi średnie, a główka za duża. Na tym w 33 tygodniu główka ciut za duża, ale niewiele, nogi za krótkie, a brzuch wielki 🙂
Pamiętajcie kobietki, że nawet lekarzowi zdarzy się niedokładny pomiar, a odchylenie jest dopuszczalne (a my już panikujemy). Poza tym każda z nas ma inną budowę ciała, różny wzrost, wagę itd, a te średnie na usg dotyczą NAPRAWDĘ JAKICHŚ UŚREDNIEŃ! A przecież każdy z naszych maluchów to będzie ktoś wyjątkowy, a nie średniak 🙂


dzięki, trochę mnie pocieszyłaś 🙂 Ale wiesz, ja jestem cholerną perfekcjonistką, więc skąd kurcze jakieś róznice! 😉) Co to ma byc! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gamesz - teraz to już nie ma co zmieniać szpitala - będzie dobrze - przecież urodzisz czy tu czy gdzie indziej.
Ja nie miałam wyboru - Karowa i koniec :-) ale jestem zachwycona moją lekarz prowadzącą - jest bardzo profesjonalna i Karowa też odremontowana i przychodnia zupełnie jakbym chodziła prywatnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulhakova napisał(a):
Gamesz napisał(a):
Ursynów - Kabaty jeszcze do końca października, ale o listopada przeprowadzka na Ochotę (z koniecznosci chlip, chlip). Szpital wybrałam na Madalińskiego, ale trochę zamurowała mnie info, ze znieczulenie zewn. kosztuje tu aż 700 zł (!).

Dziewczyny, a czy Wam też wyszły zróżnicowane parametry na tych późniejszych usg?


A co do kwoty znieczulenia to ona jest mniej więcej taka sama wszędzie... podobno tylko na Bródnie za to nie kasują... Na Karowej jest chyba 600 zł - w św Zofii chyba jeszcze drożej....[/quot

to warszawak jak zawsze droga, na Ludnej słyszałam , ze 400 zł.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gamesz! naprawdę nie można wariować, bo to tylko nas i malucha stresuje... trzeba myśleć pozytywnie i optymistycznie!
A! miałam jeszcze napisać o mojej zgrabności 🙂 piszecie, że jesteście ociężałe, a u mnie przeciwnie! latam po mieście jak strzała! na 3 piętro wchodzę bez problemu 🙂 No i z leżenia na plecach spokojnie się podniosę (zresztą ćwiczę czasem brzuszki - pomoże przy porodzie). Te brzuszki to w sumie machanie nogami w górę i w dół, ale mięśnie elegancko pracują 🙂 Więc mnie póki co wyciągarka nie potrzebna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domini2011 napisał(a):
Cześć Gamesz, mi na usg w 33 tyg też wyszły takie rozbieżności, główka starsza niż brzuszek 🙂 35 do 32 tyg. Lekarz od usg powiedział, ze spokojnie, to są odchylenia w normie, ale moja gin stiwerdziła, że to niepokojące (jak wszystko) i zleciłą mi powtóke usg za 2,5 tyg. Staram się myśleć tylko o opinii lekarza od usg, bo bym zwariowałą 🙂
Dziewczyny z Wawy, w jakim szpitalu planujecie rodzić? Ja zdecydowałam się na Madalińskiego. Byłam tam na jednym dyżurze wnocy i byłam bardzo miło i profesjonalnie przyjęta. Oby poród był w terminie bo inaczej będe musiała jechać do innego ze specjalizacją w trudnych przypadkach (Karowa, Kasprzaka..)


Też planuję tam rodzić. Oby miejsc nam nie zabrakło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie moja przewrażliwiona dr nie puściła na szkołe rodzenia , nie mam tam lekarza. Ale rozmawiałam z babką na izbie przyjęć i powiedziała, że odsyłają tylko w b.wyjątkowych sytuacjach jak pacjentek jest znacznie za dużo, ale że to się nie zdaża często..
Ja prowadze ciaze prywatnie w medicoverze, wiec nie jestem przypisana z rozdania do żadnego szpitala.
No a cena znieczulenia to dramat..ale wawie prawie wszedzie sie płaci mniej więcej tyle..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
woooooooowwwwwww wiecej wiecej coraz wiecej 😁
Teraz coraz wiecej listopadowych mamusiek ale za okolo miesiac - 1,5 bedzie duzo slicznych litopadkowych bobaskow 🙂 Wiecie szkoda, ze nie uda nam sie sfotografowac do kupy wszystkich razem bobalkow listopadowych - to by bylo 🙂)) zastanawaia mnie tez czy nasze terminy sie nie zdubluja w wielu przypadkach 🙂
na chwile obecna przewaga dziewczynek czy chlopcow???? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala slicznie wygladasz.
Wczesniej byla mowa o kotach. Ja mam psa- kundla, nawet takie smieszne zdjecie znalazlam:

Tez nie wiem jak zareaguje na malego. Szczegolnie, ze spi z nami w pokoju i czesto w nocy pakuje sie pod koldre- choc staralismy sie tego oduczyc.Zazdrosny jest bardzo o inne psy i troche sie boje co bedzie jak maly juz pojawi sie w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wymiarow dziewczyny nie przejmujcie sie za bardzo to tylko dane tabelkowe- statystyczne...
Mi dwa tyg przed urodzeniem Mii jedna lekarka po USG powiedzila, ze Mia ma za mala glowke jak na swoj wiek plodowy.... Po urodzeniu wyszlo, ze ma mala ale proporcjonalna do ciala - chyba po mnie bo ja tez "maloglowa" jestem 😜 A dane dot. wagi tez biezcie mniej wiecej... Bo w 100% nie sa to autentyczne dane tylko wymierzone przez ultradzwieki przez powloke brzuszna, wody plodowe i ruszajacy sie plod... zobaczycie dzieci beda zdrowe i wymiarowe!!!! Do tego dla Was najpiekniejsze i najkochansze na swiecie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula_jot napisał(a):
Proponuję naszym "nowym" listopadówkom napisać post w wątku tabelka listopadówek. Wtedy będzie mi łatwiej Was dopisać bez pominięcia 🙂

Nie mam pojęcia jak to zrobić...

Co do pomyłek wymiarowych to ostatnio moja szefowa mi opowiadała jak rodziła 20 lat temu... USG nie było jeszcze takie dokladne i powiedzieli jej, że będzie miała bliźnięta a... urodziła tylko chłopca. Okazało się, że córci tam nigdy nie było a syn ważył 5200 i Pani się po prostu przy USG pomyliła - to jest dopiero pomyłka... ale przynajmniej dostałą podwojne kartki na wszystko ;-))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Lala slicznie wygladasz.
Wczesniej byla mowa o kotach. Ja mam psa- kundla, nawet takie smieszne zdjecie znalazlam:

Tez nie wiem jak zareaguje na malego. Szczegolnie, ze spi z nami w pokoju i czesto w nocy pakuje sie pod koldre- choc staralismy sie tego oduczyc.Zazdrosny jest bardzo o inne psy i troche sie boje co bedzie jak maly juz pojawi sie w domu.


Nasz funfel wygląda tak:
Tayson

i powiem Ci, że on początkowo spał tylko z nami pod kołderką.. Ale jakoś go oduczyliśmy, wiadomo czasem mu sie zapomni ale to i tak cud że nam się udało. Postanowiłam , że nie będzie z nami spac kiedy już brzuszek się zaokrąglił - on jest strasznym pieszczochem i śpi dosłownie przyklejony do ciebie. A jak tylko się przesuniesz to on też.. bałam się że może bardzo naciskać na brzuszek. Dodatkowo jak przychodzi zmiana pory roku to i zmiana sierści. Wietrzenie, trzepanie i odkurzanie pościeli i prześcieradła mimo że Tayson nie leni się aż tak bardzo. Ja należe do tych co lubią porządek i czystość - może nie jest to jakaś obsesja ale jest to zboczenie.. bo np. odkurzam praktycznie codziennie.. A jak będzie mała to też nie chciałabym żeby miała na śpioszkach sierść itd..
Wiem, że nasz pies jest na tyle mądry że nic nie zrobi dziecku. Ale żeby go przygotować to mąż przyniesie kaftanik od małej i go zapozna z zapachem kiedy ja będe jeszcze w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy kolejne listopadówki 😁
Yenefer numer doszedł zaraz Ci wyśle mój. Spróbuję Ci puścić sygnał bo zapisałam ten numer tak jak ty z plusem więc sprawdzę czy wszystko "działa" 😉 Mam kolegę w Belgii z którym często piszę smsy, ale jego numer zaczyna się od 0032, nie wiem czy 00 to to samo co +.
Mdg87 wózek numer 20 też ładny, napisz jak się już zdecydujecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kolejne mamusie 🙂
bulhakova - na skladanie lozeczka kazda godzina jest dobra 🙂 jak moje mebelki przywiezlismy okolo 23 od razu kazalam mezowi i bratu je poskladac 🙂 juz taki nasz los, ze wszystko musimy miec na juz i teraz 😁

ale zescie sie napisaly 🙂 ja teraz spadam gotuje dzisiaj zupe wiosenna 😁 a to dobre, teraz dopiero jak to napisalam doszlo do mnie, zupa wiosenna jesienia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...