Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
chloe napisał(a):
posluchalam waszej rady i zakupilam dzisiaj ksiazke Jezyk Niemowlat. Zaczynam wlasnie lekture, i musze powiedziec, po przeczytaniu kilku zaklinaczy psow i koni, ze jest bardzo podobna:P hihi


Chloe....hihihihi też tak pomyslalam, bo ogladamy zaklinacza psow 😁 z reszta autorka sama sie z tego śmiała 🙂
Ale mysle ze to fajna lekturka 😜
Może troszke pośpimy....hihihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pammat napisał(a):
DZIEWCZYNY stosujecie jakiś krem przeciwko rozstępom oprócz tych kremów i oliwek co stosujecie od początku ciąży? Ja postanowiłam że oprócz oliwki dodam jeszcze krem przeciwko rozstępom kupiłam sobie fissan moja siostra go używała i nie ma żadnego rozstępu kosztuje prawie 30 zł polecam 🙂


Ja póki co najczęściej smaruję się balsamem z oliwek z Ziaji i jeszcze pomaga. Ale chyba coś kupię, więc z chęcią poczytam co używacie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Od poczatku czwartego miesiaca uzywam Cocoa Butter Formula "Palmer's" i Ja&Mama "AA", na zmiane, bo ten pierwszy jest troche drogi i jestem zadowolona, w pierwszej ciazy uzywalam tylko tego z "Palmer'sa" i sie udalo bez rozstepow 🙂
Najwzszniejsze jest to zeby w skladzie byla witamina E i elastyny, a pozostale to wspomagacze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć 🙂

ja po wizycie, potwierdzony chłopak, co prawda chwilę to potwierdzenie trwało bo zasłonił się nóżkami, ale pani doktor cierpliwie chwilkę poczekała i nagle nóżki się rozeszły i nasz mały mężczyzna pokazał co ma męskiego 😜 ogólnie wszystko dobrze, serduszko bije idealnie, żołądeczek był akurat pełny, nóżki piękne, jedną rączką machał a drugą miał pod główką 🙂

i mam takie piękne zdjęcie z usg, twarzyczki na której widać nosek, usteczka 🙂 nie mogę się napatrzeć 😁

nasz mały Maciej już teraz potrafi mnie uszczęśliwić dobrym ustawieniem się do zdjęcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
cześć 🙂

ja po wizycie, potwierdzony chłopak, co prawda chwilę to potwierdzenie trwało bo zasłonił się nóżkami, ale pani doktor cierpliwie chwilkę poczekała i nagle nóżki się rozeszły i nasz mały mężczyzna pokazał co ma męskiego 😜 ogólnie wszystko dobrze, serduszko bije idealnie, żołądeczek był akurat pełny, nóżki piękne, jedną rączką machał a drugą miał pod główką 🙂

i mam takie piękne zdjęcie z usg, twarzyczki na której widać nosek, usteczka 🙂 nie mogę się napatrzeć 😁

nasz mały Maciej już teraz potrafi mnie uszczęśliwić dobrym ustawieniem się do zdjęcia 🙂

Tak samo jak moj maly, tez najpierw mial zlozone nozki i po chwili rozchylil i pokazal:-)))
A no i oczywiscie czekamy na wstawienie tej fotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorianna napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
cześć 🙂

ja po wizycie, potwierdzony chłopak, co prawda chwilę to potwierdzenie trwało bo zasłonił się nóżkami, ale pani doktor cierpliwie chwilkę poczekała i nagle nóżki się rozeszły i nasz mały mężczyzna pokazał co ma męskiego 😜 ogólnie wszystko dobrze, serduszko bije idealnie, żołądeczek był akurat pełny, nóżki piękne, jedną rączką machał a drugą miał pod główką 🙂

i mam takie piękne zdjęcie z usg, twarzyczki na której widać nosek, usteczka 🙂 nie mogę się napatrzeć 😁

nasz mały Maciej już teraz potrafi mnie uszczęśliwić dobrym ustawieniem się do zdjęcia 🙂

Tak samo jak moj maly, tez najpierw mial zlozone nozki i po chwili rozchylil i pokazal:-)))
A no i oczywiscie czekamy na wstawienie tej fotki 🙂


mam zepsuty skaner 😞 ale postaram się zrobić zdjęcie i zobaczę co z tego wyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa, i zapomniałam napisać. Pani doktor zmieniła mi żelazo. wcześniej brałam Ascofer a teraz mam brać Feroplex 2 razy dziennie po 1 ampułce. 1 opakowanie, w którym jest 20 ampułek czyli 10 dni do brania kosztuje ponad 45zł 🥴 ale cóż, trzeba brać to się bierze 🙂 dzisiaj w aptece za 2 opakowania zapłaciłam 92zł. przeraziłam się, bo nie nastawiałam się, że to może aż tyle kosztować. Ascofer kosztował mnie chyba 12zł i teraz też myślałam, że coś koło tego. a tu zonk 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
A bo dostałam namiar do szkoły rodzenia w Będzinie i w Sosnowcu też przykościelna ale całkowicie bezpłatna. Ty się już zapisałaś do tej szkoły o której rozmawiałyśmy?


ooo, to napisz cos o tej bezplatnej.
podobno przy szpitalu w bedzinie tez ma powstac bezplatna szkola rodzenia. ale niestety brak opini.
Jeszcze sie nie zapisywalam, po 25 tc mam sie zglosic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
aaa, i zapomniałam napisać. Pani doktor zmieniła mi żelazo. wcześniej brałam Ascofer a teraz mam brać Feroplex 2 razy dziennie po 1 ampułce. 1 opakowanie, w którym jest 20 ampułek czyli 10 dni do brania kosztuje ponad 45zł 🥴 ale cóż, trzeba brać to się bierze 🙂 dzisiaj w aptece za 2 opakowania zapłaciłam 92zł. przeraziłam się, bo nie nastawiałam się, że to może aż tyle kosztować. Ascofer kosztował mnie chyba 12zł i teraz też myślałam, że coś koło tego. a tu zonk 😜


gatuluje udanej wizyty.
co do cen, to nie jestes sama, ja za antybiotyk zaplacilam ostatnio 75zl, a potrzebowalam 2 opakowania.... ale czego sie nie robi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
aaa, i zapomniałam napisać. Pani doktor zmieniła mi żelazo. wcześniej brałam Ascofer a teraz mam brać Feroplex 2 razy dziennie po 1 ampułce. 1 opakowanie, w którym jest 20 ampułek czyli 10 dni do brania kosztuje ponad 45zł 🥴 ale cóż, trzeba brać to się bierze 🙂 dzisiaj w aptece za 2 opakowania zapłaciłam 92zł. przeraziłam się, bo nie nastawiałam się, że to może aż tyle kosztować. Ascofer kosztował mnie chyba 12zł i teraz też myślałam, że coś koło tego. a tu zonk 😜


gatuluje udanej wizyty.
co do cen, to nie jestes sama, ja za antybiotyk zaplacilam ostatnio 75zl, a potrzebowalam 2 opakowania.... ale czego sie nie robi 🙂


dokładnie chloe, dla dzieciątka to wszystkie pieniądze świata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propos żelaza, biorę witaminy dla ciężarnych i karmiących Gestarelle, które niby pokrywają zapotrzebowanie żelaza na cały dzień. Brałam też przez miesiąc żelazo osobno, bo miałam zaniżony poziom hemoglobiny. Potem ginekolog stwierdziła, że następną dawkę zapiszemy później. Wszystko byłoby ok, ale zrobił mi się malutki zajad, a to może być oznaka niedoboru żelaza. Jako wegetarianka z przerwą na ciążę jem tylko drób jakoś na większe zwierzątko trudno mi się rzucić, ale jem mało więc chyba zmuszona będę więcej go jeść 🤨 🤨
Ja na szczęście miałam żelazo refundowane 🙂 Tylko za witaminy płaciłam.
A dla maluszków faktycznie robi się wszystko - ja jem mięsko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie mnie to zastanowiło. ostatnio miałam niską hemoglobinę. ale powiem Ci, że ufam mojej pani doktor na 100%. przyjęła 3 porody mojej mamy, łącznie z moim porodem 😁 teraz wycinała mojej mamie mięśniaka. i wiem, że coś musi w tym być skoro mi to przepisała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...