Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dziekuje ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ namieszalam ale wybrnelam hahaha :P no ale info ktore znalazlam w necie o tym ze pod przescieradli bylo z jakiegos forum a nie z instrukcji obslugi stad mala wpadka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki.
Rozmawiacie o monitorach oddechu. Ja nawet nie myślę o kupowaniu takiego sprzętu. Może ostatecznie nianię elektroniczną, ale Dzidzia będzie z nami w pokoju, ja z racji tego, że mieszkamy z rodzicami Marcina specjalnie się po domu nie kręcę, więc będę miała oko na Małego cały czas.

Ale mam do Was inne pytanie: na jakim podłożu powinno spać dziecko? Nie wiem jaki materac do łóżeczka wybrać. Jedni polecają pianka+kokos, w sklepach mówią, że kokos+pianka+kokos są najlepsze. Na internecie czytam, że najlepsze są pianka+kokos+gryka (ale na jednych stronach jest, że gryka uczula a na innych że nie). No i zupełnie już nie wiem co powinniśmy wybrać. Czy to prawda, że im twardszy tym lepszy? No i czy faktycznie powinien być materac podniesiony (lub dodatkowa podusia w kształcie klina)??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam z usg i wszystko jest w porządku przepływy oki, pępowina oki, łożysko się nie starzeje, wód jest dużo jest same pozytywy.
Jedynie co lekarz zauważył to ze malutka jest troche chudziutka ale waga jej się mieści w normach ale bardzo blisko minimum.
dziś ważyła 1,7 kg

Mam zdjecie w 4d i nawet lekarz zauważył że usta ma mojego męża hihi nie wyprze sie swojej córci 😁

dziś kupiliśmy łóżeczko i materac kokos-gryka-pianka pomału przyspieszamy zakupy jutro jedziemy po fotelik do autka maxi-cosi wybraliśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montusia Moj Olaf w 32+4 wazyl 1747g, i ginek powiedzial ze jest ok 🙂 ale ten pomiary zostal zanizony przez pomiar glowki ktory wyszedl mu o 9dni mniejszy a po 2dniach mialam usg ponowne w szpitalu i glowka wyszla mniejsza o 3dni a nie o 9!!!
I lekarka mowila ze na tym etapie ciazy ciezko zmierzyc wszystko dobrze bo dziecko ma za malo miejsca. plus Olaf jest glowka w dol a do tego Moj ginek robil pomiary i kazal mi lezec na lewym boku wiec sie nie dziwie ze cos mu tam wyszlo splaszczone np. mniejsza glowka czy brzuch ktory zawsze byl wiekszy o 1,5tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie pianka+gryka+kokos są polecane, ale nie wiem czy to nie chęć sprzedaży droższego produktu. Czytam właśnie, że ważniejsza jest sprężystość a nie twardość materaca. Więc albo pianka, albo lateks, albo pianka termoelastyczna.

http://www.twoja-sypialnia.pl/materace_dla_dzieci/

Zwariować można z tymi zakupami... każdy mówi co innego. Czasem mnie to denerwuje.

Tak jak denerwuje mnie coraz częściej to, że Mały wypina się tak jakby chciał mi wyleźć przez pępek. To boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 ja miałam robione na dwóch sprzętach usg - wczoraj i dzis - wyniki były takie same, dodam że na dwóch różnych sprzętach innej czułości.

A brzuch lekarz mówi że tez mało mi rośnie bo mi zaczął mierzyć też.

Wszystko to przez to ciśnienie wysokie, dlatego musze się kontrolowac w domu robic często badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje inna mame :
mój synek w 31 t+5d miał wagę szacowaną na 1447g.
Ale usg często się myli w tych obliczeniach. 4 dni przed porodem wyliczyło na 2600g, a chłopak wyszedł 3190g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Livia miala materac kokosowo-gryczany i byl ok chociaz po 1,5 roku troche sie odksztalcil, teraz nie mam wyboru i musze jakis w ikei kupic, jeszcze sie nie orientowalam z czego sa te materace dla dzieci ale maja duzy wybor wiec musze zrobic rekonesans.

swoja droga materac lateksowy brzmi dosc perwersyjnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montusia a ja znow mialam robione usg w szpitalu i u ginka prywatnie i to u ginka jakies dziwne ze az taka roznica byla i kolezanka miala identyczna sytuacje...ze inne wymiary pokazywalo...Poza tym jak mozna komus mierzyc dziecko w pozycji na boku???przeciez to normalne ze dziecko tez sie wtedy nieco inaczej ulozylo...ech ja tam sie tym nie przejmuje 🙂 wazne ze Olafik sie rozwija prawidlowo a te ich pomiary to trzeba brac na pol bo przy usg jest napisane zakres bledu + - 0,5kg 😁
I z Twoim Dzieciaczkiem wszystko jest ok 🙂 nie kazde dziecko musi miec ksiazkowe wymiary poza tym kazde dziecko rosnie w innym tempie i czasem nadganiaja pozniej 🙂 a lekarze to juz mnie wkurzaja czasem bo mowia cos niepotrzebnie a pozniej Mamusie sie zastanawiaja czy wszystko ok 😞 oszalec mozna :P
Doti Olafik tez sie tak rozpycha przed chwila az sie oparlam tak zabolalo ale ja kocham ten bol bo to tylko uswiadamia mnie ze mam w brzusiu Kochane Cudo ktore Kocham ponad zycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

June ma znaczenie jesli glowka juz jest przy szyjce a do tego nad glowka jest samo lozysko...pani w szpitalu pokazala mi wlasnie ta roznice...kazala sie poruszyc i ona tez glowica ruszala i wielkie roznice wychodzily...stad mi powiedziala ze bardziej liczy sie obwod brzuszka. a moj ginek przy pomiarze brzuszka powiedzial ze Maly sie za bardzo rusza i ciezko sie uchwycic ten moment w ktorym moglby zrobic w miare prawdilowy pomiar.
a z tym lezeniem na boku to ja nie wiem co on wogole wymyslil bo mowi ze to dlatego zeby mi sie slabo nie zrobilo 😲 🤔 przeciez leze na plecach czasem w domu i jest ok. ale co tam nie bede sie przejmowac bo tak jak mowie w szpitalu mi wszystko wyjasnili...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ginek robil glowke 2razy ostatnio i wyszlo 2dni roznicy a w szpitalu pani ruszala glowica i kazala mi sie poruszyc i wyszlo 5innych pomiarow z czego i tak nie udalo jej sie zlapac najwiekszego bo Maly sie ruszal.
No i w sumie lekarze tez mowia ze na tym etapie pomiary sa jedynie szacunkowe bo dziecko jest juz za duze na to aby je poprawnie zmierzyc i tak naprawde wczesniejsze usg sa bardziej wiarygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorowo
nie kupujcie tylko materaca z trawy morskiej -ja miałam i był okropny , szybko się odkształcał 😞


moja córcia Eliza im bliżej naszego rozwiązania robi się coraz bardziej zazdrosna o mała , zaczyna mnie to martwić bo nikt jej nie daje odczuć ze któraś jest bardziej kochana , po prostu teraz może jest dużo zamieszania ostatnie przygotowania i jej odzywki zaczynają mnie irytować i martwić zarazem 😞 a ja również jestem wrażliwa i bym ryczała tylko , bo przecież nie będe na nia krzyczeć raz ze nic to nie da po drugie moje zachowanie nic nie pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:
A pomiar glowki to nie tylko przekroj ale tez i obwod.


no tak ale obwod ustala sie na podstawie przekroju wyznaczajac najdalej wysuniete punkty, co przelicza sie na przyblizony obwod wlasnie, przynajmniej u mnie tak robi no bo nie obrysowuje glowki... ja nie wiem te tlumaczenia tej pani to jakos dziwnie brzmia bo mi jak mierzyla to tez dziecko szalalo i kazdy pomiar byl robiony w innej pozycji a i tak wychodzil taki sam... fakt ze dlugo to trwalo bo szukala najlepszego ujecia. Tak czy inaczej Olafek z pewnoscia jest zdrowym chlopcem i nie ma co sie martwic tymi pomiarami bo one i tak nie sa wiarygodne w 100%.

Ola, nie martw sie Eliza dojrzeje do tego wszystkiego, masz racje ze to przez to zamieszanie, ostatnie przygotowania itd., nagle caly dom staje na glowie dla malego czlowieczka a dotad to Ona byla w centrum uwagi. Ja z Livia dzis ogladalam ubranka ktore mamy dla Marcela i byla zachwycona ze ze pytalam ja o zdanie czy jej sie podobaja itd 🙂 taka mama mamusia sie z niej robi- wczoraj przegladala katalog z akcesoriami dla dzieci i w pewnym momencie z bardzo powazna i zatroskana mina zapytala- a czy smoczek dla Marcelka juz mamy? 🙂 nie sadzilam ze az tak swiadomie bedzie w tym wszystkim uczestniczyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...