Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witamy nową styczniową mamuśkę :d im nas więcej tym lepiej:d

Dzis wylicytowalam na allegro zestaw 7 ciuszków ciążowych za 51 zl + 20 zl przesylka ( 2x spodnie 1x sukienka 2x koszule 2x tunika), ciekawe czy beda ok, pieniądze niewielkie w sumie a ubranka calkiem fajne, ciekawe tylko jak z rozmiarowka bedzie bo przed ciaza nosilam 38-40 a te sa 40-42 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Co polecicie na hemoroidy dla ciężarnych, macie sprawdzone czopki lub kremy? Po pierwszej ciąży mam taką przypadlość, która mi się odzywa co kilka miesięcy i zazwyczaj stosowalam proktogliwenol( czy jak to sie tam pisze) ale nie wiem czy teraz tez moge go uzyc a nie mam ulotki do poczytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciuszki to faktycznie okazja, teraz tylko trzymamy kciuki, żeby pasowały.
Jeśli chodzi o hemoroidy to mi w pierwszej ciąży wyszły podczas porodu. Dostawałam w szpitalu jakieś czopki, ale na tym się skończyło. Potem się schowały i nie miałam z nimi problemów. Niestety nie pamiętam co wtedy dostałam, bo to już prawie 8 lat temu było. A po drugie dostałam je już po urodzeniu, więc też nie wiem czy można by je było stosować w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, ja również mam termin na styczeń. Jak czytałam wątki na forum to się tylko zastanawiam skąd te nudności. Moja ciąża jak narazie tylko odbija się zmianami nastrojów i sennością. Nic mi więcej nie dolega. I cieszę się z tego powodu 🙂 pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy Cię serdecznie 🙂
super, że nie masz nudności. Aż zazdroszczę, ja jak trochę czasu nie miałam, pochwaliłam się i wieczorem powrót mdłości. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sloneczko123 napisał(a):
hej kochane 🙂 czy wy wszystkie jesteście na zwolnieniu?a jeśli nie, to kiedy zamierzacie iść?
pytają mnie się w pracy, a ja na to ,że na razie nie czuje się tak mocno źle żeby iść na l4.


obecnie nie pracuję. W pierwszej ciąży pracowałam przez pierwsze trzy miesiące, potem poszłam na L4 i nie wynikało to raczej ze złego samopoczucia tylko z postępowania starszych koleżanek. Nie było widać, że jestem w ciąży i tylko wysłuchiwałam, że specjalnie się ściskam, że nie dbam o dziecko itd. Miałam dość, a że ciąża była zagrożona to gin bez problemu dał mi chorobowe. dodatkowo warunki mogły zaszkodzić dziecku, więc wyrzutów sumienia nie miałam.
Jeśli bym obecnie pracowała tan gdzie ostatnio to na 100% idę na L4, wieczne problemy z pójściem na przerwę, z jedzeniem, stres itd. Przemyśl jaka jest Twoja praca i jak się czujesz? Bo jeśli nie ma problemu i chcesz pracować to dlaczego nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anetkamm napisał(a):
Co polecicie na hemoroidy dla ciężarnych, macie sprawdzone czopki lub kremy? Po pierwszej ciąży mam taką przypadlość, która mi się odzywa co kilka miesięcy i zazwyczaj stosowalam proktogliwenol( czy jak to sie tam pisze) ale nie wiem czy teraz tez moge go uzyc a nie mam ulotki do poczytania.


Ja polecamAesculan masc. W ciazy bardzo mnie meczyly hemoroidy i po porodzir tez i lekarz zalecił wlasnie taka masc! Nie wiem tez czy czopki Hemorektal w ciazy mozna uzywac ale po porodzie napewno! Moze doradz sie swojego lekarza!
Pozdrawiam wszystkie styczniowe mamusie i życze duzo cierpilwosci i wytrwalości w oczekiwaniu na maluszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz jestem na L4 i na nim zostanę, pracuje ponad 300 km od swojego miejsca zamieszkania, jazda co weekend w obie strony nie wchodzi w rachube w moim stanie, a dodatkowo prace mialam tak przyjemna ze nie mam wyzutow sumienia, teraz juz nie bede sleczec przed komputerem po 12-15 godzin, nie bede sie denerwowac, nie bede plakac i wogole. Teraz bede sie lenic i zbierac zapas sil na wychowanie mojej kruszyny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izunia00882 napisał(a):
ja nie poznalam przyczyny swojej pierwszej straty.....w drugiej ciazy tez mialam komplikacje ale donosilam....to moja 3 ciaza....jestem dokladnie w ciazy 4tyg i 2 dni.....dziewczyny kiedy dziecku zaczyna bic serduszko?w 5 tygodniu?>


w 22 dniu od poczecia. czyli mniej wiecej w 5/6tc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zależy jak się będziesz czuć. Wiesz to się tak mówi,ale trochę przygotowań jest przed porodem, więc l4 tak w 5-6 miesiącu. Cieszę się,że nudności nie mam, ale za to przeziębienie mnie wzięło 😞 Warto też ćwiczyć na piłce i spacerować dużo . I zalecenie mojego Doktorka to : "Dziewczynki dużo seksu i spokoju" 🙂 Jak wygląda u Was z porodem rodzinym chcecie nie chcecie i dlaczego? 🙂 ja mam mętlik w głowie i wolę chyba rodzić kiedy przyjaciółka będzie obok niż Tatuś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciocia_Boja napisał(a):
Zależy jak się będziesz czuć. Wiesz to się tak mówi,ale trochę przygotowań jest przed porodem, więc l4 tak w 5-6 miesiącu. Cieszę się,że nudności nie mam, ale za to przeziębienie mnie wzięło 😞 Warto też ćwiczyć na piłce i spacerować dużo . I zalecenie mojego Doktorka to : "Dziewczynki dużo seksu i spokoju" 🙂 Jak wygląda u Was z porodem rodzinym chcecie nie chcecie i dlaczego? 🙂 ja mam mętlik w głowie i wolę chyba rodzić kiedy przyjaciółka będzie obok niż Tatuś.


ja zdecydpwanie chcialabym rodzic z mezem, jest to dla mnie najblizsza osoba. ale to wszystko zalezy od ciebie, moja przyjaciolka np powiedziala ze jak rodzic to tylko ze swoja siostra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ponownie 🙂
Tym razem już po wizycie u ginekologa 🙂
Termin mam wyznaczony pomiędzy 22 a 28 stycznia 2012 bo pani doktor nie jest w stanie dokładnie określić wieku mojego maluszka 🤢 Z tygodni wynika, że 7, ale z USG wynika, że początek 6.
Najważniejsze jednak, że bije mu serduszko i że rośnie 🙂
Tak to moja pierwsza ciąża, dlatego każda rzecz jest dla mnie zupełnie nowa i niespodziewana 🙂
Jeśli chodzi o samopoczucie to od tygodnia nie jest najlepiej...... Przede wszystkim męczą mnie mdłości i okazało się, że przydomek "poranne" to jedna wielka ściema 😉 W ogóle czuję się jakbym połknęła piłkę lekarską i nie mogła jej strawić 😉 Ale lekarka mówi, że to zupełnie normalne, wiec i ja przyjmuję, że to dobry znak, choć nie ukrywam, że największą atrakcją ciąży to nie jest 🙂
Na mdłości ponoć pomocne jest wąchanie imbiru... Mnie szczerze mówiąc średnio pomaga, ale za to odkryłam inną pomocną rzecz 🙂 A mianowicie galaretkę 🙂 przynosi mi ulgę spałaszowanie nawet małej porcji galaretki (aktualnie najbardziej podchodzi mi truskawkowa, ale pewnie smak nie ma znaczenia), więc polecam, wypróbujcie 🙂
Dziewczyny mam do Was pytanie. Kiedy miałyście założoną kartę ciąży?
Mnie lekarka miała założyć na tej wizycie (jak stwierdzi obecność struktur zarodka), ale wczoraj powiedziała mi, że jeszcze nie ma potrzeby zakładać karty i może zrobimy to następnym razem czyli za 3 tygodnie (dla mnie to będzie 10 tydzień ciąży).......
Pozdrawiam i cieszę się że jestem wśród Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj stranalandia 🙂
Jeśli chodzi o mdłości to wiem co czujesz 😞 Na początku miałam je tylko rano a teraz wypełniają większość mojego dnia. Nie mam prawie wogóle apetytu, nic mi nie smakuje( dziewczyny wy też tak macie?) najgorzej jest rano muszę się zmuszać żeby coś zjeść. A co do karty ciąży też jej nie dostałam na pierwszej wizycie ale następną mam za tydzień także myślę że doktorek mi ją da. Pozdrawiam wszystkie mamusie i niech te mdłości wreszcie się skończą... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
stranalandia napisał(a):

Dziewczyny mam do Was pytanie. Kiedy miałyście założoną kartę ciąży?
Mnie lekarka miała założyć na tej wizycie (jak stwierdzi obecność struktur zarodka), ale wczoraj powiedziała mi, że jeszcze nie ma potrzeby zakładać karty i może zrobimy to następnym razem czyli za 3 tygodnie (dla mnie to będzie 10 tydzień ciąży).......


Witaj ponownie stranalandia 🙂
ja karte ciazy dostalam w 9tc a w poprzedniej ciazy w 11tc. Wszystko zalezy od lekarza, generalnie w okolicach 10tc zakladaja.
Masz fotke z usg? 🙂 jesli tak to mozezesz sie pochwalic 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojej koleżance lekarz założył kartę ciąży na drugiej wizycie, jak przyszła z wynikami. Mi w pierwszej ciąży na pierwszej wizycie-chyba nie ma reguły.
Mdli mnie także, szczególnie jak jakiś zapach poczuję. A jak to jest kiełbasa to już koniec. Mam bardzo wyczulony węch, straszne to jest.
Jeśli chodzi o poród to poprzedni miałam rodzinny i polecam wszystkim jeśli tylko oboje chcecie. Jeśli nic się nie wydarz to ten też taki będziemy mieli. Nawet jak mnie bardzo bolało i już nie kontaktowałam to był mąż. Ja bałam się, bo wyglądałam bardzo dziecinnie i nasłuchałam się o złym traktowaniu. Tylko tak naprawdę mąż był dla mnie wsparciem, sama świadomość, że on jest. Dla mnie jest najbliższą osobą. Siostry są bliskie ale w innym sensie, już nie mówiąc, że on jeszcze nie rodziły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
mojej koleżance lekarz założył kartę ciąży na drugiej wizycie, jak przyszła z wynikami. Mi w pierwszej ciąży na pierwszej wizycie-chyba nie ma reguły.
Mdli mnie także, szczególnie jak jakiś zapach poczuję. A jak to jest kiełbasa to już koniec. Mam bardzo wyczulony węch, straszne to jest.
Jeśli chodzi o poród to poprzedni miałam rodzinny i polecam wszystkim jeśli tylko oboje chcecie. Jeśli nic się nie wydarz to ten też taki będziemy mieli. Nawet jak mnie bardzo bolało i już nie kontaktowałam to był mąż. Ja bałam się, bo wyglądałam bardzo dziecinnie i nasłuchałam się o złym traktowaniu. Tylko tak naprawdę mąż był dla mnie wsparciem, sama świadomość, że on jest. Dla mnie jest najbliższą osobą. Siostry są bliskie ale w innym sensie, już nie mówiąc, że on jeszcze nie rodziły.


Mi lekarz będzie zakładać kartę na najbliższej wizycie, bo będę mieć ze sobą już wszystkie wyniki badań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
ja mam wizytę za 10dni i już się nie mogę doczekać, chciałabym wiedzieć, że wszystko ok.
a teraz siedzę przy kompie i jem mizerię 😁 😁 😁


nikusi ja mam za 9 dni i tez nie moge sie doczekac 🙂 3mam kciuki za Ciebie! 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chloe napisał(a):
Nikusia102 napisał(a):
ja mam wizytę za 10dni i już się nie mogę doczekać, chciałabym wiedzieć, że wszystko ok.
a teraz siedzę przy kompie i jem mizerię 😁 😁 😁


nikusi ja mam za 9 dni i tez nie moge sie doczekac 🙂 3mam kciuki za Ciebie! 🙂)


super, to Ty za mnie trzymaj a ja za Ciebie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki, powiedzcie czy wasi lekarze umówiili Was na badanie genetyczne?? Mój twierdzi, że to w chwili obecnej norma, dlatego 29 czerwca mam mieć usg genetyczne. Trochę denerwuję się tym badaniem ale zakladam, że wszystko musi być ok 🙂
2go czerwca byliśmy juz na drugim usg i Mój Bryś urósł ponad dwukrotnie /teraz mamy 23,7mm/ 🙂)) SZCZĘŚCIE 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...