Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
A my już po obiadku i będziemy się zbierać do teściów trochę mam lenia,ale zawsze to jakieś urozmaicenia dnia 🙂
Urszulka zimno to chyba w twoich rejonach u mnie 10stopni 🙂
Andzia ja tez już sama nie wiem co mam robić jak;
-siedzę to nie wygodnie,
- leżę to wszystko mnie boli
-Stoję źle
-jak coś robię to masakra
Tak więc chyba żadna z nas żadnej rewelacji nie ma 🤢 ja to robię wszystko po kolei aby z czymś nie przegiąć bo potem chodzę jak połamana 🤨
Skoreczka nie trafiłam na problemy ze wstawianiem zdjęć 🙂 No powtórzę się fotka jest śliczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje objawy to oczywiscie napinanie brzucha czyli skurcze raz mozniejszy raz słabszy czasem kregosłop boli no i teraz widze ze wieczorrami pomimo lezenia mam opuchniete nogi ale nie duzo a i jeszcze czesto bezsennosc

Jej pooglądałam zdjecia ja to mam w komodzie odrazu rozmiar 56 i 62 to razem mam tyle co Nikusia samego roznmiaru 56 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel napisał(a):

Jej pooglądałam zdjecia ja to mam w komodzie odrazu rozmiar 56 i 62 to razem mam tyle co Nikusia samego roznmiaru 56 😮

Ja mam jeszcze cześć ubranek na 56 w praniu. Pisałam kiedyś, że jestem w stanie trojaczki ubrać. 😁 😁 😁
Zaraz do koleżanki wyjeżdżamy, nie chce mi się, ale się cieszę, że się z nią zobaczę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika - masz oklaska za dupke 🙂 super to zabrzmialo 😁

Monika1985 napisał(a):

Martamay, ja właśnie zauważyłam, że po nocy jak śpię na lewym boku to dupkę mam wypiętą(Dzidziuś ma 😉), a jak w ciągu dnia siedzę prawie na leżąco to mam nóżki widoczne. Chyba coś w tym jest. Oklask dla Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyc często zmieniam avatorki i dziękuję Wam za wyrozumiałość i za komplementy 🙂 😘

Anabel bo na zdjeciach tak kg nie widać, tym bardziej że jestem na tej fotce w piżamowych spodniach i one ukrywają to co mają ukryć. Jednak jak juz kiedys po porodzie schudnę to przyznam się ile to wskoczyło mi kilogramów a na dowód zrobie fotke karty ciąży 😉

Dziewczyny fajne macie ciuszki, a jak sa nowe i niużywane wcześniej to już w ogóle pięknie wygladają 🙂 🙂 🙂 Piszę tak bo sama mam już więcej używanych przez mojego starszaczka 😉

Wszystkie mamy co raz więcej dolegliwości ciążowych 😮

Monika skurcz łydki to jest inny niż skurcz brzucha- tak przynajmniej to odczuwam. Skurcz łydki mnie znieruchamia a skurcz brzucha po prostu sprawia ból, ale można się ruszyć. Nie wiem jak to Nikusia odczuwa.

Kruszyna u nas też jakieś 8 stopni, ale szaro i ponuro 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam, ja po spacerku, obiadku i nawet jako takim dniu...
z mężem pojechałam do szpitala dowiedzieć się gdzie w razie ,,w" się zgłosić ... no i się dowiedziałam ale później odesłano mnie na oddział gdzie miałam dowiedzieć się reszty... i co!? pierwsze co się rzuciło w oczy to blok porodowy 😮 i kartka na drzwiach że poród rodzinny tylko po skończonej szkole rodzenia (że co!?) chyba tylko mój szpital ma jakieś takie dziwne wymmogi 😞... no i nie wiem... bo bez sensu się zapisywać teraz ale jak mus to mus 😉...

No i czekałam na położną żeby dostać wszelkich innych informacji, ale od pacjentek się dowiedziałam że ona poszła na kawę 🤔 czekaliśmy 15 minut i nadal jej nie było!? kurde a gdyby komuś coś się nagle stało!? nie czaje tego 😠

No i teraz już się waham czy aby napewno chce rodzic w swojej miejscowości 😞...

Mam jeszcze do wyboru Oławę... więc może się zdecyduje na tamten... ale to się okaże,...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pami u mnie kiedys tez tak mówili ze poród rodzinny tylko po szkole rodzenia a jak przyszło co do czego to nikt nie pytał czy chodzilismy do szkoły rodzenia ...

Odwiedził mnie dzisiaj kolega mówi ze mi ze mam brzuch nisko tylko nie wiem na ile on sie zna na brzychach ciezarnych 😉 ja to nie widze zadnej róznicy wiec pewnie mu sie wyydaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamii szukałam w necie o tym czy jest taki wymóg w przepisach, że musi być ukończona szkoła rodzenia, żeby móc rodzić z mężem, ale nic takiego nie znalazłam. Ja wiem, że u mnie w szpitalu na pewno nie ma takiego wymogu 😮 Ogólnie o naszych prawach znajdziesz co nieco tu: http://www.rodzicpoludzku.pl/Prawo-do-opieki-i-wsparcia-ze-strony-bliskich-osob/Tzw-porod-rodzinny.html
Szpital wybierzesz jaki chcesz, ale bierz pod uwagę, żebyście zdążyli dojechać 😉 Bo ja chyba będę zmieniać szpital, bo obawiam się, że ten "mój" szpital jest za daleko, bo straszne są tam korki, a przecież inni nie będą wiedzieć, że ja rodzę, więc w korkach stać, to strach 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Brzuszki 🙂
U mnie weekend minoł bardzo rodzinnie 😁 Były wszystkie siostry z dziećmi także było wesoło 🙃
Wczoraj znowu dorwały mnie skurcze także popołudnie miałam z głowy 😮
Wogóle to co dzień to coraz mniej robie i się ruszam bo od razu skurcz 😠
nie mam pojęcia jak to będzie dalej 🤢
Pami u mnie w szpitalu też muszę mieć szkołę rodzenia bo inaczej mąż nie mógłby być ze mną .
Miłego wieczorku 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii bardzo dziwne z tą szkołą rodzenia. Nigdy wcześniej tego nie słyszałam ani nie czytałam, jednak nic juz mnie nie zdziwi. Tylko żeby tak nie wyszło że sama będę musiała rodzić 🤢 Jednak są osoby które nie moga chodzić do szkoły rodzenia bo całą ciążę leżą i co??? Nawet nie mają prawa rodzić w atmosferze rodzinnej? Smutne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka masz rację z tym, że przecież niektóre kobiety nie mogą chodzić do szkoły rodzenia i dlatego ten wymóg wydaje mi się bardzo dziwny 🥴 Czytałam różne przepisy i jest, że kobieta ma prawo rodzić z kim chce, ale nigdzie nie ma wspomniane, że musi mieć ukończoną szkołę rodzenia... Jak znajdę, to wstawię, bo doprawdy nie podoba mi się to 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata co szpital to obyczaj 😮 U mnie w szpitalu trzeba mieć szkołe rodzenia chociaż podobno od kwietnia miało obowiązywać we wszystkich szpitalach że można rodzić z kimś z rodziny a na przykład w mieście obok nie trzeba mieć szkoły 🤔 i bądz tu mądrym 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂 Dawno się nie odzywałam, ale forum przeglądam regularnie 🙂 Co do szkoły rodzenia i porodów rodzinnych to u mnie szkoła nie jest obowiązkowa, nawet przy porodzie rodzinnym. Chociaż moja gin powiedziała, że ze względu na zachowanie naszych mężów podczas porodu wolałaby, żeby jednak chodzić do szkoły 🙂 I z tego co wiem to można rodzić z kim się chce.
Byłyście może ostatnimi czasy na basenie? Ja właśnie dzisiaj sie wybrałam. W zasadzie pierwszy raz od kiedy wiem, że jestem w ciąży. I powiem Wam szczerze, że wcale nie było tak rewelacyjnie jak to niektórzy opisują. Nie mogłam tak swobodnie popływać a i Małej chyba za bardzo się nie podobało bo co chwile twardniał mi brzuszek. Mam nadzieję, że jej nie zaszkodziłam wyjściem na basen...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja od 19ej już w domku i mąż już wyjechał 😞 mam nadzieję,że zleci mi szybko czas do piątku 🙂
Pamii ja mam nadzieję,że nie zastanę takiej karteczki na drzwiach bo mąż ma być ze mną a do szkoły rodzenia też nie chodzimy 🙂
Dusta ja nie raz wyskakuję na basen i nie mam później żadnych dolegliwości,ale każdy organizm reaguje inaczej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka małe ubranka nawet jeśli używane wyglądają jak nowe, bo skoro dziecko nosi je miesiąc lub dwa to nie jest w stanie zniszczyć. 😉
Monika co do skurczu brzucha to już pisałam, on boli i tak narasta, czasem jest śliczniejszy a czasem słabszy. A skurcz łydki to ból przy którym nie możesz się ruszyć, powiedziałabym, że inny.
Pamii18 to kiedyś tak było, że poród rodzinny tylko po szkole rodzenia, już myślałam, że nigdzie tego nie praktykują 😮
Anabel mi się wydaje, że mam brzuch jeszcze wysoko. Tak jak sama siebie w lustrze oglądałam. Co co kolegi to bym tego do końca poważnie nie traktowała chyba że Cię często widuje.
Beata spokojnie, pierwszy poród najczęściej trwa kilka do kilkunastu godzin. Tyle, że dla swojego komfortu warto wybrać szpital położony blisko.
Ewelina teraz to już tak może być ze skurczami.
Dusta jak masz skurcze to lepiej odpuść sobie basen, jednorazowo pewnie nic się nie stało, ale jednak pływanie to wysiłek. Fajnie, że napisałaś, mam nadzieję, ze teraz już więcej z nami popiszesz 😘

A my wróciliśmy od koleżanki, super było. Już się z nią i jej mężem ponad rok nie widzieliśmy. Akumulatory naładowane pozytywną energią 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale straszne popołudnie. Ciągle mam brzuch twardy i ból okropny w pachwinie do tego mała kopie po macicy. Normalnie koszmar,aż boję się tej nocy 😞 jak jutro tak bedzie to sie przejadę na szpital bo juz nie wiem co mam robić, nawet siusiu nie mogę pójść bez bólu 🥴
Padam na pysk, wiec ide spać.
Życze wszystkim brzusiaczkom spokojnej i przespanej nocy! pa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia - myślę, że komfort psychiczny w takim momencie mój, a przede wszystkim mojego MĘŻA jest najważniejszy 😁 Już widzę oczami wyobraźni jak panikuje, hehe.

Z porodem rodzinnym, to widocznie tak jak piszecie - co szpital to obyczaj...

Dusta - ja byłam na basenie w ciąży i mnie akurat maksymalnie relaksował 🙂 Dlatego chyba wybiorę się jeszcze raz, a jeśli Tobie twardnieje brzuszek, to może lepiej sobie odpuść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki, widzę że melduję się jako pierwsza... 😉 musiałam zawieść męza do pracy... więc się rozbudziłam... pogoda u nas paskudna... leje leje leje i ciemno 😞... no ale cóż w końcu to jesień 🙂...
dziś mam trochę załatwiania (urząd pracy, szpital, i muszę iść do biura gdzie pracowałam po opinię... dobrze że autko dziś należy do mnie 😜) a no i o 15 po męża do pracy... aktywny dzień się zapowiada...

Noc miałam taką sobie... połozyłam się i chyba co 20 minut wstawałam do toalety... i nie mogłam zasnąć bo albo się rozbudzałam drogą do toalety albo nie mogłam znaleźć dobrej pozycji... no ale ostatni raz pamiętam byłam wtoalecie o 23:25 xD a później dopiero o 5:20 xD... więc troszkę pospać mi się udało... no i o 6 pobudka :P...

Miłego dnia brzuchatki życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki 🙂
Dziś wskoczyłam na brzuszek jako druga,ale nie dlatego,że spałam bo byłam na badaniu krwi 🙂 Jak mam coś już zaplanowane to śpię nerwowo co chwilę się budziłam 😞
Pamii faktycznie dużo spraw masz dzisiaj do załatwienia 😮U mnie dzisiaj jest tak samo jak u ciebie leje i jest pochmurno i na dodatek bardzo wieje,ale temperatura o 6ej rano to 10stopni 🙂 Jak na grudzień to pogoda nas troszkę oszczędza to i dobrze bo na samą myśl o ubieraniu kozaków odechciewa mi się wszystkiego więc wykorzystuję to i wskakuję w adidasy 🙃
Nikusia ja tez nie widzę nic złego w używanych ciuszkach bo za zwyczaj są one ubrane maksymalnie kilka razy więc ślady zużycia są nie wielkie 🙂 Takie spotkania są najlepsze człowiek ma tyle do powiedzenia,że połowy i tak nie przekaże 🙂 Dobrze,że super się bawiłaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

Noc taka sobie, znów powtórka z rozrywki z bólami. No i deszcz pojawił sie po kilku miesiacach 😉

Kruszyna nie chodziło mi ze cos złego widzę w używanych ciuszkach, tylko ze takie nowe, nieprane fajnie wygladają na fotkach. Może mam obsesje ale bardziej mi sie podobaja wasze fotki niz moje ☺️
Nikusia akumulatory ważna sprawa 😉
Adzia daj znać jak noc i czy teraz też boli!
Pamii to bierz autko i w drogę 😁 😁 😁

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna właśnie inaczej ciuszek prezentuje sie w szafie a inaczej na dzidziusiu 🙂 🙂 🙂
A kiedy idziesz ważyć Zosię? Ja dopiero 19 grudnia, wiem ze zleci ale już sie nie cierpliwię 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...