Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Ja spac moge, ale moj A pracuje od rana do wieczora wiec lapie kazda okazje by troche razem czasu spedzic i wstaje razem z nim i robie mu sniadanie do pracy i poranna kawke, a jak wyjedzie mykam spowrotem do wyrka na pospanie lub polezenie.
Wracajac do tematu pieluszek:
najmniejwazne w pieluszkach sa ich kolory, czyli kolorowa ceratka, tasma frontalna ( to ten pasek na ktory nakleja sie plaster badz rzep na przodzie), to czy sa wg wzoru wyciete czy nie ( czasem sie na maszynach indeksacja przesuwa hehe), czy kolorowy wklad wsrodku. To co mnie interesuje to tylko jakosc wkladu. Ja mam troche zawodowego doswiadczenia i potrafie palcami wymacac to co wazne, czyli jak jest rozlozony absorbent w pulpie. Kciukami pocieram wewnatrz pieluszki i wtedy czuc czy jest rownomiernie nalozony i ile go jest. I gdy za duzo tych granulek na wkladzie to nie jest dobrze poniewaz absorbent ma bardzo wysoka wchlanialnosc i jak malenstwo zrobi siusiu to okazuje sie ze ma przy cialku taka jakby galarete a wloknina na wkladzie nie ochroni pupci przed dotykaniem mokrego, jak jest za malo tego absorbentu to znowu sam wklad ( pulpa) bedzie sie ze tak powiem kawalil. Grubosc wkladu nie ma znaczenia czyli pieluszki moga byc bardzo cieniutkie poniewaz w czasie produkcji kompresja jest ustawiana bardzo duza ( aby w paczke weszlo jak najwiecej pieluch zazwyczaj) ale ja wole te starsze pieluchy ktore nie sa tak kompresowane mam gwarancje ze pieluszka nie jest popekana przy koncowej kompresji przed wlozeniem do opakowania np.
Wyjmujac pieluszke z opakowania warto ja mocno naciagnac i sprawdzic czy nie puszczaja np falbanki, mozna sprawdzic tez czy przy laczeniu wlokniny i bocznych falbanek nie ma dziurek bo najczesciej one przespazaja problemow przy przeciekaniu wlasnie
Ogolnie tak jak dziewczyny pisaly pieluchy jednorazowe sa fajne i zwalniaja nas z ciaglego prania i gotowania tetrowych ale wszystko z umiarem, ja zapewne jadac z malenstwem do lekarza tez zaloze jednorazowa ale nie caly czas. Mamy o tyle kiepsko ze rodzimy w styczniu i bedzie problem z miejscem do suszenia ale to tylko dwa miesiace ( ja tyle planuje minimum).
Pracujac w zakladzie produkcyjnym czesto ma sie tak zwane reklamacje, czyli skargi od nie zadowolonych klientek, czesto one opisuja jakie dzieciaczki dostaly wypryski, zapalenia, zaczerwienienia itd, itd, i to sie tyczy nie tylko mojej firmy. Pieluszki dla dzieci jest tak wiele jak i dzieci, moje malenstwo moze na przekor moim obawa tolerowac od narodzin jednorazowki ale po co mam ryzykowac? odparzenie tylka od siuskow na tetrowej pieluszce jest niczym w porownaniu z odparzeniem z pieluszki jednorazowej gdzie praktycznie wszystko jest sztuczne lub gdy akurat trafil mi sie paczka po rozruchu maszyny i jej czyszczeniu z resztkami benzyny na wlokninie czy tez nafty.
Z pelna odpowiedzialnoscia moge Wam polecic pieluszki ze sklepów Real ( ta siec ma pieluchy nie tylko z mojej firmy) kontrolerzy z Reala sa bardzo drobiazgowi, potrafia zwrocic cala zamowiona partie z powodu jednej reklamacji, pielucha ma dobra jakosc i z tego co wiem cena jest dosc niska. Dla nich specyfikacja wyrobu to rzecz swieta, kiedys taka byla tez i biedronka ale z tego co sie orientuje ostatnio coraz mniej zwracaja uwage na to co dostaja. Pieluchy z Proktera czyli orginalne pampersy maja bardzo dobre wyniki wchlaniania, czy rozprowadzania sie cieczy i z tego co wiem w czasie produkcji jest zachowana bardzo wysoka higiena pracy. Polecam sprawdzic rowniez pieluszki o nazwie Kido , Nino i Baby Comfort sa duzo tansze i w cale wiele im nie brakuje do pieluch z gornej polki. Nie polecam za to pieluch z Kauflanda, choc widzialam ostatnio jakas nowa marke ale nie mialam okazji jej wymacac i nie wiem kto ja produkuje. Kaufland sprzeda wszystko co mu sie wcisnie malo zwraca uwagi na jakosc i choc czasem promocje strzeli to nie warto. Siec sklepow Carrefour tez swojego czasu mial renome teraz nie wiem, jakos mi nic o uszy sie nie obilo. Haginsy maja rowniez dobra opinie.


Dobra koncze juz pisac o tych pieluchach bo jak widzicie dla mnie to temat nie do wyczerpania, moge pisac, gadac i tak wkolko heh.

A na koniec Wam sie pochwale ze moj A przywiozl mi wczoraj z pracy herbate, jest to kulka wilkosci malego orzeszka wloskiego ktora po zalaniu woda rozwija sie jak kwiat tak mnie wczoraj urzekla ta herbata ze porobilam jej nawet zdjecia haha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak was zaczelam juz troszke straszyc pieluchami jednorazowymi to powiem Wam jeszcze jedna o chusteczkach nawilzanych, 6 lat temu pracowalam w firmie ktora produkuje miedzy innymi chusteczki nawilzane dla niemowlat i jesli chodzi o sos to znaczy ten plyn ktorym sa nasiakniete to uwazajcie na niego i zawsze ale to zawsze przemyjcie pupcie malenstwa po takiej chusteczce woda.
Nie wchodzac juz w szczegoly powiem tylko tylko tyle ze jesli kobieta - pakowaczka( przy przekladaniu zle zgrzanych opkakowan do nowych wiec stycznosc z tym plynem na dloniach ciagla) pracowala majac pomalowane paznikcie to po trzech, czterech godzinach pracy lakier byl zmyty jak po uzyciu zmywacza.
I tu chyba podam nawet nazwe , Dzidzus ( te zwykle) firmy Harper Hygienics potocznie zwane Cleanic juz tam nie pracuje wiec co mi zalezy 😉 moze zmienili recepture sosu, ( w co watpie) nie wiem, ale pisze jak to bylo gdy ja tam pracowalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anekamm super, że się z nami podzieliłaś swoimi spostrzeżeniami. Nie chodzi przecież żeby kogokolwiek zniechęcać do jednorazówek ale wyostrzyć czujność Maminek warto. Ja mogę tylko potwierdzić, że bardzo wrażliwa skóra Maleństwa a szczególnie wcześniaka z niewykształconym układem immunologicznym jest podatna na wszelkie uczulenia co wcale nie musi się równać odparzeniom po siuśkach a często jest mylone .

Miłego słonecznego dnia Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze o pieluchach: cały czas zastanawiam się, czy jednak nie zakupić ok. 15 różnych zestawów wielorazowych + pieluszek takich jakie mają w Pieluszkarni. Na ich stronie zalecają kupić od 12-15 pieluch z kieszonką - http://www.pieluszkarnia.pl/Od-czego-zaczacs-cinfo-pol-50.html
Te pieluchy wyglądają na drogie (np. 3 zestway 6-paków to 1700 zł...), ale... poszperałam na allegro i mają tam pieluchy wielorazowe i innych firm (w tym polskiej "Małe Me"). I zatanawiam się nad kupnem np. 6 pieluch Charlie Banana (http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-2440--Charlie-Banana-Pieluszka-z-Kieszonka-Onesize-6-pak.html) i 6-7 Naughty Baby (http://allegro.pl/pieluszki-wielorazowe-naughty-baby-pieluchy-p-n-i1738870122.html) i 2-3 jakiś innych; do tego wkłady. Jeszcze tylko doczytam, do których pieluszki się jeszcze wkłada 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak mi sie jeszcze przypomnialo, pamietam ze jak moj maly ( znaczy syn ktory jest wyzszy niz ja juz :lol 🙂 mial wizyte u ortopedy, to lekarz chwalil wlasciwe pieluszkowanie go. z tego co pamietam malenstwo musi miec miedzy nozkami konkretny rozstaw ( czyli sporo napchane pieluchy) aby wlasciwie uksztaltowac nozki, by nie byly w tzw x ulozone, ale czy to byl tylko jakis stereotyp dawny teraz juz nie praktykowany nie wiem, warto bedzie zasiegnac jezyka u jakigos dzieciecegi ortpedy lu chociaz ogolnego lekarza, a co pieluszkowania, ciekawa jestem czy teraz jeszcze pielegniarki ucza mlode mamy jak sie powinno poprawnie zakladac pieluszki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, szerokie pieluszkowanie często zalecano, zwłaszcza przy korygowaniu nóżek czy miednicy.


Teraz tak patrzę, że niezupełna masakra z tymi pieluchami wielorazowymi: zaleca się min. 3 otulacze (ceny od 39 zł w górę) i 12-15 pieluch składanych bądź formowanych.

Anetka co będziesz zakładać na pieluchę? Takie ceratki czy właśnie otulacze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na 100% bede miala takie pokrowce, w ktore wklada sie pieluche tetrowa, cos takiego mialam kiedys i nie kosztowalo duzo z tego co pamietam ( nie pamietam tylko ile ich mialam) i oczywiscie troche ceratki takiej zwyklej, na wszelki wypadek, jakby mi sie pranie opoznilo i zabraklo czystych wkladow albo nie wyschly, no roznie to bywa. a do prania polecam proszek Jelp, bardzo mi odpowiadal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki 😉 widze ze pileuszki tpo temat na tpoie 😉
Ja uzywałam jednorazowych z pampersa i pozniej przeszłam na hoogisa bo lepiej wchłaniały w nocy mały nie miał zadnych odparzen ale wydaje mi sie ze to tez jest wina tego jak czesto sie te pieluszki zmienia mam znajama która strasznie oszczedzała na pieluszkach i mały chodził z pełn a pielucha a pozniej miał co chwiole zapelanie siusiaka albo odparzona pupcie wioec wedłog mnie jesli w jednorazówkach naszej dzidzi nic nie grodzi jesli nalezycie dbamy o chygiene 😉 ale podziwiam te mamy które decyduja sie na tetrowe pieluszku wielki ukłon dla was 😉

Nikusia u ja mieszkam razem z tesciowa to znaczy ona na dole my do góry mamy 2 pokoje łazienke kuchnie i musze wam powiedziec ze jesli chodzi o pomoc przy maleństwie to jej nie miałam a co jeszcze gorsza to ona potrafiła jak mały płakał wejsc do góry stanąc w dzwiach i patrzec co robie a mnie wtedy roznosiło nie dosyc ze maluszka nie mogłam uspokoic to jeszcze ona stała i patrzała mi na rece....uuggghhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂 przepraszam za taką długą nieobecność. Ale miałam pewne problemy. Niestety chyba sobie już nie popracuje. To co się dzieje z moim organizmem to się w głowie nie mieśći 😞 ratunku. Wszystko w środku się rozpycha i umieram z bólu nie mogę siedzieć dłużej niż godzine albo leże albo chodzę.Żebra to mnie tak bolą,że wczoraj płakałam z bólu. 😞 Jakby się udało którejś z Was streścić o czym pisałyście była bym wdzięczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciocia Boja chyba 4 ostatnie strony to rozmowy o pieluchach jednorazowych i wielokrottnego użytku. Vespera była na badaniu i będzie mieć chłopca Maksymiliana. Rozmawiałyśmy też o imionach i wtrącaniu się innych w wybór imion. Był też temat babć i teściowych. Więcej nie pamiętam.

Nie wiem nawet co doradzić kiedy tak źle się czujesz. Ehhh, chyba tylko żeby to Tobie szybko przeszło i żebyś mogła cieszyć się z ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Tak czytam o pieluchach i trochę się przeraziłam. Nigdy się nie zastanawiałam nad ich składem, myślałam, że skoro są robione dla maluchów to są w 100% bezpieczne. Póki co też planuję na początku używać zwykłych, a po tym co przeczytałam to chyba dłużej niż chciałam.
Anabel dziękuję za informację, jak będzie dzidzia to na pewno będę ostrożna przy kupnie jednorazówek. Oklask dla Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra_ napisał(a):
Swoją drogą - czy któraś z Was wie co u Skoreczki?


Tylko tyle co wszyscy, że ostatnio była 23.07 na forum.Miała leżeć i odpoczywać, ale zerkała czasem a ostatnio nic. I nie mam żądnych namiarów do Niej 😞
ale też już o Niej myślałam, mam nadzieję, że wszystko u niej ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale ja dzis zrobilam interes, kupilam 8 sztuk body na allegro ( 4x na 68 i 4x na 74) i wyszlam na tym jak zablocki bo mi wyszlo ze za jedne body place 15 zl prawie gdzie bez szukania w tych rozmiarach do 12 zl mozna znalezc fajne body, ale tak to jest jak sie zacznie licytowac aukcje i da sie czlowiek wkrecic w wir walki o upatrzona rzecz hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anetkamm oklaski za wyczerpujące informacje na temat pieluszek. Mój synek chodzi w pampersach od urodzenia i nic się złego nam nie wydarzyło. Myślę, że przy dwójce dzieciaczków będę dalej korzystać z jednorazówek, bo z tetrą chyba bym sobie nie poradziła. Pralka by musiała non stop chodzić. Pamiętam, jak na początku Gabryś po 10 razy dziennie kupkę robił.
Ja puki co nic nie kupuję. Wyciągnęłam pudło z ubrankami po Gabrysiu i jest ich naprawdę sporo i są w bardzo dobry stanie. Trochę się rozczuliłam jak sobie przypomniałam jaki mój synek był malutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciocia_Boja to maluszek się tak rozpycha, że aż żebra bolą? Bo to chyba na to za wcześnie? Podejdź do lekarza i zapytaj co się dzieje? Może macica powiększa swoje rozmiary, ale to tylko moja hipoteza 😮
Kahira u mnie też tak było, mój syn co karmienie robił kupkę (karmiłam piersią i to naturalne) ale nie dałabym rady z praniem. Tak jak pisałam na początku karmiłam co 1,5 godziny. 🤪
Też muszę zrobić przegląd ubranek po synku, ale dziś jeszcze robiłam ogórki do słoików. Najpierw skończę ogórki, bo zabrakło mi słoików 🙃 🙃 🙃a potem kupię jakiś proszek dla niemowląt i przyniosę moje zapasy z piwnicy 😉
Anetkamm dzięki za informacje, dobrze wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupach pieluch 😉
Jeśli chodzi o aukcje na allegro to przed aukcją wyznaczam sobie granicę i potem twardo się jej trzymam, ale przyznam się szczerze, że zaczęłam tak robić jak kilka razy zdarzyło mi się przepłacić 😁 😁 😁 bo wiadomo, że to emocje. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...