Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Czesc dziewczyny

Nikusia mam pytanie jak ty odczuwasz te skurcze one sa bolesne? I ty chyba nie masz rozwarcia???

Ja juz dostaje do głowy z tym stresem leze leze i mi sie wyc chce ;(
Szyjka jaką długą mam to nie wiem za to rozwarcie na 1 cm...

Wielka b Jak mały rosnie to ok 😉

Andzie ja tez mam wózek uzywany co prawda po synku ale co tam są inne rzeczy do kupienia a nie mam zamiaru wydawac dodatkowej kasy skoro tamten jest dobry 😉

Pami super ze zwolnienie przedłuzone 😉 i wszystko ok u dzidzi 😉

Wiecie co bola mnie biodra ja juz nie wiem jak mam lerzec macie jakies sposoby???

Ale skoreczke uziemili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heloł
Ja właśnie pałaszuję śniadanko 😆 Noc niby przespana, ale Mała strasznie mnie gniotła 🤔
Kruszyna dokładnie mam takie same odczucia... Gdy ja zgłosiłam się tutaj na izbę przyjęć w 8 tyg. ciąży z silnymi bólami brzucha to mi powiedziano, że niepotrzebnie przyjechałam bo to za wcześnie, że - cytuję "i tak nic nie będzie widać na usg - a najwyżej mam poronić skoro źle się czuję" Nie muszę chyba dodawać w jakim stanie psychicznym byłam wychodząc ze szpitala... 😮
pamii super, że potwierdziło się iż LAURA to LAURA i że wszystko jest OK 😆
Kacha nie schizuj się nadmierną wagą - w tej kategorii ja jestem NUMBER ONE! 🤪 😁
...a o sprzątaniu, myciu podłóg i innych czynnościach które sobie wymyślacie nie będę się wypowiadała, żeby nie napisać o kilka zdań za dużo... 🙃

MIŁEGO DNIA 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i jednak nie będę sprzątać bo mi się nie chce
kobzior_wife ja tam myje podłogi mopem wiec nie mam duzego wysiłku a ja codzienie je przetre to nie trzeba ich szorowac bo sa czyste tyle ze kurz zbieram 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior gdybym nie miała remontu to olałabym np. kurz na meblach, ale że remont mam wciąż (a raczej ze względu na brak czasu tylko weekendowo) to nie mogę mieszkać we wszechobecnej gładzi ze ścian 🙂 Dlatego też przemyłam podłogi i wszystko raz a porządnie i spokój na kilka dni a w weekend znów zaczną "rzeźbić" ale tym razem sufity może skończą... No tak to u mnie jest a sprzątać ktoś musi ech 😞
wielkaB no genialny ten wózek 🤪
Nikusia ja też ponawiam pytanie Anabel jak to z tymi skurczami? Bolą?
Anabel to rozwarcie nie jest jakoś odczuwalne? Może i głupie pytanie :P ale się zastanawiam czy coś czuć, czy nie czuć 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O matko jak tu gwarno z rana. Ja ledwo oczy umiem utrzymać 😉 Noc oczywiście nieprzespana. Tak mnie żoładek bolał że spać nie szło. Ale potem jak już zasnęłam to mi się dzidzia śniła, a raczej stópki które wpychała w brzuch i mogłam je podotykać 🤔 dziwny sen. No i już przed 7dmą musiałam wstać bo mój krzyż dłuzej by nie wytrzymał w pozycji leżącej.

A L4 radzę zanieść jak najszybciej bo ja zaniosłam po chyba 5 dniach ale mój kochany pracodawca nie odniosł go do zusu na czas ( po 2 miechach dopiero je łaskawie odniosl) no i dostałam pisemko z zusu że moje wynagrodzenie zostało zmniejszone o 25% (czyli ponad 100zł mi zeżarli) 😠 i to nie z mojej winy no ale, mogę iść się sądzić tylko komu by się chciało? Teraz zanoszę moje L4 prosto do jego księgowej a ona już to szybciutko załatwia.

Idę się położyć bo strasznie mi sie mała ciśnie na krocze 😉
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha, co do sprzątania to podziwiam że tak z rana wam się chce 😉 Ale mam wrazenie że im blizej porodu tym bardziej mamy wiecej energii na takie rzeczy. Bo ja niby chodzić nie umiem już, ale na sprzatanie, czasami ponad moje siły, jakoś zawsze sie znajdzie chęć i energia 🙂

A muszę się jeszzcze pochwalić że w ciągu tygodnia przytyłam 2 kg 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja właśnie zabrałam się za segregację ciuszków 🙃 jest tego dużo i układam według materiału i koloru aby wcisnąć do automatu i w końcu zacznę prasować i układać 🙂 🙂 🙂
Adzia ja właśnie mam najwięcej sił z rana bo po 16ej już z nich opadam 😮 więc do południa robię ile się da 🙂
Wielkab wózek faktycznie taki inny od wszystkich 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Miałam dziś problem żeby się z łóżka zwlec. Rano o 6:30 bez problemu, ale jak potem jeszcze drzemałam to już masakra. No, ale problem jest wieczorem. Wczoraj o 21 już padałam, a jak się położyłam to Emilka doszła do wniosku, że zrobi mi w brzuchu dyskotekę 🙃 a potem już mi przeszło spanie i leżałam do po 24.
Za to jedzenie mi przestało wracać i jestem z tego mega zadowolona. Nie wiem czy to po odstawieniu tych jednych tabletek czy brzuch się obniżyła, ale i tak się cieszę.
Pamii18 super, że dostałaś dalej L4, komu jak komu ale Tobie się ono szczególnie należało.
Co do odliczania to robienie go to dla mnie przyjemność ale i zabawa. A jak chciałaś zrobić to nie mam problemu, chętnie się podzielę 😁 😁 a w razie jak mnie nie będzie to się zgłoszę do Ciebie. 😁 😁 😁
Beata ja mam tylko płyn z loveli do prania i nic innego nie używam, im mniej tym lepiej.
Marta ja kilka rzeczy włożyłam do torby i mi wena minęła. I chyba będę musiała o większej torbie pomyśleć 🙃
WielkaB ja wczoraj porobiłam fotki dziś tylko muszę je powrzucać. 😉
Kruszynka ja też pamiętam jak sobie pierwszy raz miałam zrobić zastrzyk. Pół godziny się zastanawiałam ile pociągnę nie jedząc 🙃. No ale synek w brzuchu mnie dodatkowo zmotywował. Dlatego się zdziwiłam jak Adzia wczoraj spokojnie napisała, że idzie do diabetologa po inulinę.
Kacha najważniejsze że dzidzia zdrowa i jeszcze nie chce się rodzić a o zbędnie kg będziesz się martwić po urodzeniu. 😉
Anabel ja mam z tymi skurczami różnie, czasem tylko brzuch się robi twardy, ale nie boli. Czasem boli, ale tak jakby podczas tego bólu zwiększało się jego natężenie. Czyli brzuch się napina, ciągnie do dołu i zaczyna coraz bardziej boleć a potem mija. Jak teraz byłam u ginekologa to mnie badał, ale o rozwarciu nic nie powiedział, więc pewnie nie mam.
Z leżeniem to sobie poduszki podparłam do ściany (taka pozycja półleżąca) i laptop na kolanach i buszuję po brzuszku 😁 😁
Adzia przy pierwszym miałam wózek używany a teraz mamy nowy. Jakby nie mąż który nalegał to pewnie bym się na używany skusiła, szczególnie, że już jeden miałam na oku.
Jeśli chodzi o sprzątanie to jak mam coś zrobić to już rano albo przed południem. Mam najwięcej siły a oprócz tego jestem sama w domu. No, ale ja mało co sprzątam. 😉
Kobzior jak poczytałam o opiece medycznej nad ciężarnymi w innych krajach to przestaję narzekać na Polskę. O sprzątaniu też się nie wypowiem, bo ja się obijam. 😜
Kacha ani skracania się szyjki ani rozwarcia nie czuć. To przy badaniu ginekologicznym "wychodzi".
Zjadłam śniadanie i wypiłam kawkę a Emilka znowu powera dostała. Jak była mniejsza to bardzo szalała potem trochę mniej a teraz znowu się taka ruchliwa stała. Myślę, ze może wcześniej była tak obrócona, że mnie gdzieś wewnątrz kopała a teraz znowu na zewnątrz i dlatego tak czuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha no własnie ze nic nie czuje i dlatego teraz tak sie stresuje bo nie wiem czu sie p[owieksza czy stoi w miejscu jak bym coś czuła to by było lepiej bo wiedziała bym kiedy reagowac;(

Adzia i u mnie z zanoszeniem zwolnienia przez szefa jest kiepsko jak byłam wczoraj dac aktualne zwolnienie to dopiero ksiegowy zabierał poprzednie dwa zwolnienia wiec z tego co piszesz moge dostac mniej kasy... hmmmm nie wiedziałam o tym tak bym to zaraz wczoraj skometowała ale u mnie to chyba jeszcze nie mineły 2 miesiące...

Nikusia dzieki za odpowiedz ja niestety nie mam laptopa a teraz by sie przydał .

Ide sie p[ołozyc moze uda mi sie zdzemnac to troche dnia przeleci ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam specjalny program w pralce "baby care" i nastawiam na 40 stopni, płukanie antyalergiczne samo mi się ustawia automatycznie. Gdyby nie to, to bym sama nie wiedziała jak prać 🤢
długo się pierze więc chyba u mnie 2 godziny ale chętnie poczytam jak u Was to wygląda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel też bym wolała wiedzieć kiedy się rozwarcie robi lub skraca szyjka. No niestety nie ma tak dobrze. Za oklaski dziękuję, ja wczoraj miałam oklaskowy dzień i wszystkim dałam na poprawę humoru. 😉
Kacha ja mam obsesję na punkcie słodyczy. Dziś do śniadanie sobie ananasa ukroiłam, lepsze owoce niż słodycze, ale jakbym miała ciasto w domu to na 100% już bym kawałek skubnęła- więc dobrze że nie mam. 😁
Kruszynka to ja tak porządny posiłek to wczoraj na kolacje, bo kanapkę z pastą z łososia a drugą z żółtym serem i czerwoną papryką. Jak będę miała wenę to sobie może jakąś sałatkę zrobię do podgryzania 😁 😁 Bo syn w szafce mam czekoladę do chleba i korci, korci 😁 😁
Dziewczyny mam taki program co pierze coś ok godziny na 40stopni. Myślę, ze brudne nie są a wysoką temperaturę dostają przy prasowaniu - zabija bakterię. Bo mam też na dwie godziny, ale jak miałam dwa automaty i trwało to ponad 4 godziny to zmieniłam na krótszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszulka napisał(a):
Anabel a ile masz osób zatrudnionych w firmie?
bo od tego zależy kto Ci przelewa pensję czy nadal pracodawca czy już bezpośrednio z ZUS-u

Z tego co kojarzę do 20 ZUS a powyżej pracodawca. Popraw mnie jeśli się mylę. 😉

Zrobiłam sobie dziś wreszcie fotkę do avatara, bo już długo nie zmieniałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wczoraj pojechałam na prawie cały dzień do centrum – łaziłam po bibliotekach (wkurzyły mnie!), trochę poczytałam, spotkałam się z byłą promotorką, poplotkowałyśmy nawet 😉 a dzisiaj wszystko mnie boli – stopa, spojenie łonowe, żebra i kręgosłup o.O co za masakra. W czytelni leży dla mnie 1 książka (oczywiście nie mogę wypożyczyć jej do domu), ale nie mam siły tośtać się po tą książkę.

WielkaB – najważniejsze, że lekarz trzyma rękę na pulsie. Tylko odpoczywaj – szyjka przecież skraca się od zbytniej aktywności, a Ty ciągle sprzątasz, dźwigasz itd.

Kobzior – też jakoś tak mam, że nie smakują mi obiady, a głodna jestem. Smakują mi tylko te ugotowane przez męża (czyli muszę na nie czekać jeszcze 4 tygodnie...).

MartaMay – czytaczy, obserwujących? Nie mam pojęcia, Ponglish rules 😉

Kruszyna – no tak to wygląda... w Anglii podobnie... nie mowiąc już o badaniach ginekologicznych, które mogą wykazać źle zagnieżdżony zarodek, torbiele, zapalenie i nowotwór po pobraniu cytologii. Straty to jedno, ale też i podejście takie, że jak nawet jest podwyższone ryzyko i podejrzewa się, że dziecko ma zespół Downa (ale jest dostatecznie wcześnie, aby sprawdzić to w 100%), to ciężarnej sugeruje się aborcję. Osobiście byłam zniesmaczona taką sugestią, zwłaszcza, że padła zanim zrobiono mi jeszcze usg i pobranie krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
Anabel też bym wolała wiedzieć kiedy się rozwarcie robi lub skraca szyjka. No niestety nie ma tak dobrze. Za oklaski dziękuję, ja wczoraj miałam oklaskowy dzień i wszystkim dałam na poprawę humoru. 😉


Dokładnie, też chciałabym to wiedzieć... Bo się boję, że będę mieć rozwarcie jak cholera!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...