Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc

Musze sie pochwalic zostałam ciuocią no troche przyszywana ale jednak kuzynka urodziła synka wazy prawie 4 kg i mierzy 57 cm 😉

Monika tylko wczesniaki budzi sie do karmienia a tak to trzeba sie zdac na głod dziecka wierz mi i tak bedziesz zmeczona karmieniem na zadanie nie dasz rady wstawac co 2 godziny

Ja dzis wstałam o 4 i nie mogłam zasnac chyba w depreche wpadam... po 5 jak zaczełam ryczec to sie nie mogłam uspokoic tak mnie wkuza ten bałagan i to ze swieta ida a ja nic nie mam zrobione...ehhhh

Dzis synek ma wigilie w przedszkolu taka dla rodziców mysle ze sie na nia wybiore to pierwsza taka uroczystosc od kiedy poszedł do przedszkola miał isc maz ale chyba pójdziemy razem bo ja musze gdzies wyjsc bo do bani dostane... chyba zaraz nic sie nie stanie...to przeciez chyba nie bedzie trwało długo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Hejka 🙂

No i ja wyspana 🤪 O 6 pobudka ale co tam, ważne ze nocka przespana 🙂
Kruszyna to nasze narzekanie wczorajsze chyba pomogło 😉

Anabel w domu mozna dostać bani, wiem coś o tym, dla mnie spacer do sklepu to już frajda na całego. Idź zawsze to jakaś odskocznia 🙂 Udanej imprezy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek 🙂 ja też nawet pospałam,ale w nocy wstałam wziąć syrop,bo kaszlałam.
Po 10 idę odebrać wynik z morfologii i na uczelnię 🙂 dzisiaj powinnam mieć 5 wpisów 🙂 wrócę do domu koło 16 lub troszkę później. I muszę posprzątać w pokoju i się spakować na jutro 😁 i jutro w końcu do domkuuuuu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny już sama nie wiem jak liczyć tydzień ciąży 😞 wg lekarza zaczął się dzisiaj 35, a wg USG 37,bo Fabian jest duży 🤢 ciekawe,co gin powie mi w pon lub wtorek na wizycie 😉 wolałabym w poniedziałek,bo to jeden dzień mniej czekania 🙂 już chciałabym wiedzieć ile waży i ile ma cm)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!
Ja dziś wstałam o 9.00 bo spodziewam się dwóch kurierów, zawsze byli wcześnie a tu już po 10.00 i nie ma żadnego 😠
Wczoraj zawiedliśmy jako "rodzice" naszej psiunki 😞 Mąż poszedł z nią i naszym kundelkiem na spacer, kundelek wrócił a ona nie. To nie pierwszy raz ale zazwyczaj szybko wracała, a wczoraj nic. Po ok. 30 min zadzwoniła moja mama, że nasza niuńka jest u nich! No i została u nich na noc. Po prostu uciekła nam z domu 🙃
Kruszyna ten sprzedawca to http://allegro.pl/monitor-oddechu-angelcare-ac300-nowy-24m-gwarancji-i1975068405.html i http://allegro.pl/wozek-dzieciecy-gl-spac-fotelik-adamex-topline-i1899603462.html
Anabel, jasne, że idź na Wigilię syna. Trochę się "rozerwiesz", na pewno dobrze Ci to zrobi 🙂
No i dzięki Dziewczyny za info o karmieniu, ja już chyba mam lekkie skrzywienie po tej szkole rodzenia, bo to tam się dowiedziałam o karmieniu co 2 godziny. Ale fakt, długo tak bym nie pociągła 🤢 Jutro mam właśnie szkołę, ale nie jedziemy, trochę mi przykro bo jak zaczynałam jakąś szkołę to ją kończyłam, a tej nie skończę 😞
Nikusia, ja też bym chciała do KFC, od początku ciąży ciągnie mnie do tych skrzydełek, ale trochę za daleko mamy- ponad 30km.
Kacha, no to ładnie z tym sprzedawcą, a gdyby zgłosić to do allegro? Może oni by coś poradzili, a jak nie to wtedy policja.
Mra, no ja też bym poszła do dentysty, bo brzmi to groźnie 😮
Dziewczyny, ciesze się, że się w końcu wyspałyście. Takie narzekanie to chyba codziennie trzeba urządzać bo pomogło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Brzuszki 🙂
Wczoraj nie mogłam spać, bo się przed dzisiejszą wizytą denerwowałam. Do tego stopnia, że obgryzłam dwa paznokcie. Potem jak zasnęłam to tylko do wc, rano syna wyprawiałam do szkoły i ogarnęłam w domu i się położyłam. I jak mi budzik dzwonił to go wyłączyłam. A potem patrzę na zegarek a tu 9:45 a ja w łóżko 😮 🙃 I trochę na szybko.
Beata ja wiem że mój syn jak o coś pyta to interesuje się krótko. Jak coś rozwlekle opowiadam to traci zainteresowanie. Więc wolę powiedzieć trochę dając mu jednocześnie możliwość zadawania pytań. A on popyta i już zaczyna o szkole opowiadać czy o postaciach z gier itd.
Monika myślę, że ten sprzedawca się nie kapnie. Jak ma kilka kont a Wy zamawialiście z konta męże to raczej nie ma szans. Zgadzam się za to, żeby sprawdzić przesyłkę jak przyjdzie.
Kahira super, że wszystko jest "pozamykane", tak żebyś sobie spokojnie do Łodzi pojechała jak przyjdzie czas 😘
Kacha a zgłosiłaś sprawę do allegro??
Kruszynka ja już przyzwyczajona do takich pytań. Teraz tyle rzeczy leci w telewizji, że potem co chwilę są jakieś pytania.
Wczoraj syn stwierdził, że bycie niepełnosprawnym też ma swoje plusy, bo zaprosili go na spotkanie z Mikołajem a tak to by nie poszedł. 🙂
a co do quilingu to moja koleżanka się tym zajmuję, piękne rzeczy robi. 🙂
Anabel wyjdź na tą wigilię do przedszkola, ja wiem po sobie że w domu do głowy można dostać. A przecież to nie potrwa długo. 😉
Skoreczka super się czyta że wyspana.
Kasiulka widzisz minęło, teraz wpisy, pakowanie i koniec 😘
a co do tygodnia to lekarze chyba raczej wg OM liczą, zapytaj go o to.
Monika ja wcześniej do KFC też tak miałam, ale teraz otworzyli bliżej. Wczoraj byliśmy tam pierwszy raz, ale dobrze że nie mam pod nosem bo bym ciągle o takim jedzeniu marzyła.

Trzymajcie za mnie kciuki, żeby u tego ginekologa jakoś poszło. Mam mega stresa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Kahira – ekstra 🙂 no to teraz możesz być spokojniejsza.
Monika – może się zrehabilituje facet? To byłoby miłe zaskoczenie.
Uświadamianie – u nas tata też wyjeżdżał z fachową terminologią; ja się dopytywałam co co oznacza, a brat po czasie zlewał tatę i szedł do mamy mówiąc „ty mi wytłumacz, bo tata za długo gada” : 🙃: no i tak było z wieloma tzw. trudnymi pytaniami, m.in. z „mamo, a co to jest sperma?” 😁 nie przypominam sobie jednak, żeby rodzice coś nam opisywali w stylu penisek taty wchodzi w mamę o.O raczej – rodzice muszą się mocno kochać 😉 i jakoś to wystarczało, żeby przejść do takiej abstrakcji jak połączenie plemnika od taty z komórką jajową w brzuchu mamy 😁 chyba głupie dzieci z nas były 😉
Kacha – ale masakra z tym sprzedawcą, nie cierpię takiego dziadostwa. Monika – jak dostaniesz niesłusznie negatywny komentarz, zgłaszasz go do Allegro i klarujesz sprawę. Podejrzewam, że machnęłaś na to ręką, ale z tego co opisywałaś wcześniej wina ewidentnie leżała po stronie sprzedawcy, który przecież chciał sprzedać coś, czego nie miał.
Kruszyna – heheh, też o tym myślałam 😉 albo szkorbut : 🙃: kurka no nie wiem, poczekam jeszcze dzień, dwa i jak nie przejdzie, to wskoczę na fotel dentystyczny. Takie kiwania miałam już kilkakrotnie – od zbyt mocnego zaciskania szczęk podczas snu (ach te pierwsze sesje) i od aparatu ortodontycznego. A dziąsła bolą mnie dokładnie w tym samym miejscu, w którym bolą mnie przy owulacji – konsultowałam to z 4 dentystami, no i wkońcu uwierzyłam, że nic tam nie mam, nic mi się nie robi, tylko hormony tak na mnie działają. No i liczyłam, że w której ze szkół rodzenia ktoś opisał coś podobnego.
Anabel – przyszywana czy nie, jak się cieszysz, to jesteś ciocią 😉 Kruszyna dobrze radzi – zrób miłego coś dla siebie poza domem 🙂
Kasiulka – też odpadłam przy liczeniu tygodni. Trzymam się tego brzuszkowego, ale i on się zmienił wraz ze zmianą terminu porodu. Tata się zdziwił, mówił, że powinno trzymać się tego wczesnociążowego liczenia tygodni, że w ogóle pierwsze usg daje najbardziej prawdopodobne dane co do terminu porodu, bo potem (chyba od II połowy ciąży) płód może różnie się rozwijać – skokowo nawet, przybierając znacznie więcej masy ciała lub mniej. I to by się zgadzało z tym, co dziewczyny zazwyczaj mówią po wizytach u ginów – część się martwi małą wagą maluszka, a część chwali się dość sporą 😉 wiadomo, dzielą nas nieraz tygodnie, ale porównać można i tak trzymając się tc. Osobiście trzymam się tego, co mówi mi lekarz prowadzący ciążę 🙂 termin wg OM jest też pewny, o ile miało się regularne cykle (ja nie miałam).
Nikusia – kciuki trzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Chciałam zgłosić do Allegro ale to można tylko przez "spór transakcyjny"... chyba... a na odpowiedź w sprawie sporu mają 30 dni... a więc jeszcze mają czas... Doczytałam, że est coś takiego jak Program Ochrony Kupujących: http://allegro.pl/country_pages/1/0/education/pok/index.php?page=1 ale właśnie należy zacząć od zgłoszenia sprawy na policję.... Czy może znacie jakiś inny sposób? To ja bardzo chętnie skorzystam 🙂
Napisałam wczoraj do tego sprzedawcy kolejnego maila, że chcę mieć pieniądze na koncie do końca tygodnia bo zgłaszam na policję. Dostałam standardową odpowiedź: "Ogromnie Panią przepraszamy, że trwa to tak długo.
Zapewniamy Panią, że pieniądze zostaną pani zwrócone
Pozdrawiamy" 😮 😮 😮 😮
To nie były jakieś duże pieniądze, ale bez przesady!!!! Chodzi o sam fakt!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki ja wstałm o 4 strasznie głodna musiałam zjesc cos potemo 6 usnełam dopiero wstałam niedawno teraz biore sie za sprztanie bo troszek mi sie nazbierało
kacha zgłośsprawe na allegro
kasiulka ja trzymam sie daty Om bo miał regularne cykle bo jak wiesz u mnie jest roznie z ta data porodu z usg
nikusia trzymam kcuki za wizyte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A teraz na spokojnie odniosę się do Waszych postów, bo bardzo lubię to robić 🙂 Zresztą tak jak i wy 🙂
Anabel gratuluję stania się ciocią 😆 Idź na tą Wigilię, zawsze zmiana środowiska dobrze Ci zrobi. W domu można dostać kręćka 🙃 😮 i zwariować, a tego byś pewnie nie chciała 😆
Kruszyna widzę, że dziś z postami na brzuszku szalejesz 😁 Bardzo dobrze 🙂 oby tak dalej 🙂
Kasiulka ach te studeckie czasy i gonitwa za wpisami 😎 Ja podobnie jak i Ty już sama nie wiem jak liczyć tygodnie ciąży... Przykładowo dziś mam 35 tydzień i 1 dzień... Czy to oznacza, że jestem w 35 tygodniu? Czy może już w 36? Liczy się tygodnie skończone czy rozpoczęte 😮 😮 Kosmos 🙃 Jeśli któraś z Was się na tym zna to poproszę o wykład na ten temat 🙃
Skoreczko dla mnie jesteś skrzynką z niekończącymi się super pomysłami 🙂 Zazdroszczę Ci tego 🙂 Tak pozytywnie oczywiście ☺️
Nikusia KFC ale czad 🙂 Ja się wczoraj doczekałam przyjazdu męża z dobrociami... ale nie takimi, na jakie miałam ochotę 😮 😠 Że on się nie domyślił to ja nie wiem o co chodzi 🙃 🙃 😎 😁 Miałam chyba ochotę na jakieś kruche ciastka z marmoladą... a dostałam galaretki w czekoladzie 😠 Zjadłam oczywiście 😁
Nikusia oczywiście kciuki za Ciebie każda z nas będzie trzymać 😘 Napisz jak tylko wrócisz co i jak 🙂
A moja nocka jak? Kurczakos dziewczyny no tak mnie dziś biodra bolały, że myślałam, że oszaleję 🤢 Mąż mnie co chwilę masował, to sobie przysnęłam, to znów zaczynały mnie boleć. Retyyyy jeszcze tylko miesiąc!!! A potem to się dopiero jazda zacznie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra ja tak jak Ty słyszałam, że pierwsze USG jest najbardziej wiarygodne jeśli chodzi o datę porodu, późniejsze raczej pozwalają ocenić tempo w jakim dziecko rośnie. Termin z OM mam na 02.01 a z pierwszego USG na 01.01 więc są bardzo zbliżone.
Co do uświadamiania to ja też mówię o kochaniu, przytulaniu itd chcę żeby synowi seks się z miłością kojarzył, żeby mi czasem nie wyrósł na faceta "co wyrywa panienki". 😜 🙂 a teraz to wszystko znacznie szybciej idzie niż za moich czasów. Syn już ma w szkole "dziewczynę" 🙂.
Kacha no właśnie ja miałam na myśli ten program, bo w końcu allegro się chwali że wszystko jest ubezpieczone, więc niech teraz też pokażą. A co do kwoty to myślę, że nie ma znaczenia, bo jeśli sprzedawca zobaczy że ludzie mu odpuścili to założy następne konto i dalej będzie oszukiwał.
WielkaB to choć i u mnie posprzątać 😁 😁

Zrobiłam sobie kawę, bo zaraz zasnę. Jeszcze trochę i idę się szykować, bo niestety muszę się do Ośrodka Zdrowia dotoczyć a u mnie z tym problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cze dziewczynki,
noc spokojna tyko z dwoma przerwami na siku i kilkoma na przewrotkę z boku na bok 🙂 generalnie wyspana jestem 🙂 Pogoda paskudna ale mam nadzieję, ze słonko jednak się pojawi 🙂
Termin porodu ja się trzymam tego z pierwszego a dokładnie drugiego usg czyli 3.01 abo zamiennie z tym OM 05.01 🙂 inaczej to chyba co wizytę byłyby wahania 🙂
Dziś jak się obudziłam to pomyślałam sobie, że my wszystkie na brzuszku to szczęściary jesteśmy bo nawet jakbyśmy teraz rodziły to wcześniaczków już u nas w gronie nie będzie 🤪 i bardzo dobrze że dzidzie się tak ślicznie inkubują w mamusiowym ciepełku 🙂

Monika myślę ze nie skojarzy was a nawet jak tak to raczej zadziała to na wsza plus bo facet nie będzie chciał dymu. No ale ja znając siebie też bym się porządnie zdenerwowana !! Bądź dobrej myśli 🙂

Kacha na prawdę nie da się tego przez allegro załatwić?? przecież gwarantują zwrot piniąchów?? trzeba od razu przez policje?? o fuck!!! Też bym wściekła się w takiej sytuacji to nawet za 5 zl!!!

Białko całkowite raczej świadczy o prawidłowym funkcjonowaniu wątroby i nerek więc nie rozumiem zaleceń co do diety, ale oczywiści słuchajcie lekarzy prowadzących 🙂

Anabel leć na wigilię bo i tobie i synkowi będzie bardzo przyjemnie 🙂 ja bym sobie nie umiała takie przyjemności odmówić 🙂

Kasiulka to złap teraz trochę oddechu i po odpoczywaj ile się da 🙂

Mra_ leć do dentysty jak masz być spokojniejsza, ale mi się wydaję, że to hormony i wróci wszystko do normy za kilka tygodni 🙂

Nikusia
czekam na wieści z wizyty 🙂 Powiem ci szczerze, że już się trochę nie mogę doczekać trudnych rozmów z dzieciakiem bo pamiętam, ze uwielbiałam uwiadamiać swojego chrześniaka. Dziś chłop ma 8 lat i czasem i mówi: ciociu a pamiętasz jak mi wmawiałaś, że... 😁

Jejku wczoraj uświadomiłam sobie że już w przyszłą sobotę jest wigilia !!!! a nam jeszcze kuchnia nie przyszła!!!! O matko na razie w salonie mam magazyn: zlew, sprzęt AGD, wózek, przewijaki, wanienki a tu za tydzień święta!!!! trochę się przeraziłam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
anabel gratulacje ze zostalas ciocia 🙂
a co do allegro to mysmy sie juz wyleczyli z wplatami na konto teraz tylko za pobraniem.....
a jeszcze teraz przed swietami jest tyle oszustów 😞
ale miejmy badzieje ze sie wszystko dobrze skonczy...
Moja rada bierzcie tylko za pobraniem 🙂
Ja mam wizyte dopiero w poniedzialek 😞
znowu mnie brzuch pobolewa, ach te skurcze 😠
a co do tyg to jak masz np 36 tydz i 3 dzien to zaczał sie juz 37 🙂
buziaczkiiii 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia czekamy tutaj na zdanie relacji z wizyty 🙂
Mra jak już kiedyś konsultowałaś tą sprawę ze stomatologiem i nie było żadnych poważnych znaków to zgadzam się z innymi,że to pewnie huśtawka hormonalna tak działa na twoje dziąsła 🙂
Elka ja tez jestem zwolenniczką brania wszystkiego za pobraniem jestem spokojniejsza i o wiele szybciej wszystko dochodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcz za tydzien juz swieta 🙂
Jak to u nas bedzie....
kurde nie wiem, az sie boje w pon jak mi tabletki odstawi to cos czuje ze urodze sroda czwartek:/
a na swieta chce byc w domu 😞
pozatym gdzie ja pojde na wigilie ?????
z mezem jestesmy sami, chodzbysmy chcieli isc do tesciow czy babci to jak????
jak urodze i wyjde to tacy swiezy pojdziemy 🙂
a jak nie urodze to tez mam lezec ino w lozku 😠 😠 😠 😠
kurde co to bedzie... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elka nie bedziecie sami bedzie z wami Patryczek uwierz wtedy oni beda dla ciebie najwaznijsi
nikusia jak by miał kto zamnie posprezatac to bym sie cieszyła

o dziewczyny zapomniałam wam napisac co mi sie sniło ze urodziłam synka
niby spie nagle rozboł mnie brzuch jak na @ nagle zaczełam przec i wyskoczył mały wypłyneła zemnie krew maluszek był wogóle do nas nie podobny sam skora i kosci mało tego miał długie blad włosy cieszyłam sie ale przerazał mnie jego widok poprostu szok 😲 😲 😲 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wielkaB napisał(a):
elka nie bedziecie sami bedzie z wami Patryczek uwierz wtedy oni beda dla ciebie najwaznijsi
nikusia jak by miał kto zamnie posprezatac to bym sie cieszyła

o dziewczyny zapomniałam wam napisac co mi sie sniło ze urodziłam synka
niby spie nagle rozboł mnie brzuch jak na @ nagle zaczełam przec i wyskoczył mały wypłyneła zemnie krew maluszek był wogóle do nas nie podobny sam skora i kosci mało tego miał długie blad włosy cieszyłam sie ale przerazał mnie jego widok poprostu szok 😲 😲 😲 😲 😲


a jak nie bedzie???
ja nie chce sama byc zawsze bylismy cala rodzinka 🙂
NIECH MNIE KTOS PRZYTULI 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dwupaki
Wy dziś wyspane i bez narzekania, więc mój post źle się będzie komponował 🙃 Udało mi się zasnąć grubo po 23:00 i miałam "czynny" tylko prawy bok do spania, lewy odmówił już posłuszeństwa... Budziłam się co godzinę i musiałam masować biodro i "się rozchodzić" aby móc ponownie zasnąć. Pobudka była 5:45 - dalej nie mogłam już zmrużyć oka 😮 Zjedliśmy zatem wczesne śniadanie, pojechaliśmy na zakupy i z wizytą na groby dziadków bo w okresie "wszystkich świętych" nie było nas w kraju. I tym sposobem mam wrażenie jakby było już późne popołudnie 😁 Mąż pojechał odebrać mi wynik z wymazu pochwy bo dzwonili z laboratorium. Mam nadzieję, że będzie lepszy od wczorajszego wyniku z posiewu moczu 🤢 już się boję...
Nikusia kciuki zaciśnięte - powodzenia!
Kacha też jestem cięta na takie akcje na allegro - na szczęście nikt mnie jeszcze na kasę nie skubnął 🤔
wielkaB mój poród śnił mi się już wielokrotnie 😁
magditta nie dziwię się, że dopadł Cię stres remontowo - organizacyjny, bo my się do świąt też chyba nie wyrobimy z wszystkim 🥴
mra_ powodzenia na wizycie u GINA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki!
Ja już po porannym spacerku i jakoś tak mnie strasznie plecy bolą, ze nie wiem sama jak mam siedzieć.
Nikusia zaciskam za was mocno kciuki i czekam na wieści.
Elka a ty się tak nie martw, że po odstawieniu leków zaraz urodzisz. W poprzedniej ciąży lekarz mi tak nawet powiedział, że w 37 tyg odstawiamy leki i zaraz powinnam urodzić. Skończyło się na tym, że 42 tygodnie przechodziłam i poród się nie rozpoczął mimo prób wywoływania oksytocyną. I łap oklaska na pociechę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...