Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
co do słodyczy to zapraszam do mnie ......w barku dla kazdej cos sie znajdzie.Ja ciagle podjadam ziemniaczki marcepanowe,a mialam zoastawic do swiat 😉
Jestem padnieta......leze przed tv z miska jablek i cappucino.Maly gra na kompie w jakas gre Tom i Jerry nawet fajna.Mwoil,ze dzisiaj bez dobranocki woli zagrac sobie.Musi sam wybrac co woli.


Ojj.....to sztunia niech odpoczywa.Ale mogla do nas cos napisac 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O matko ale naprodukowałyście tych postów dzisiaj, ale przejrzałam mniej więcej co się działo 😉 Mnie już koleżanki opuściły. Fajnie było 😁 Rozerwałam się trochę. Zaraz mąż wróci to obejrzymy Dextera 😎
U mnie w brzuchu przez pępek 92cm. Śmiejemy się z mężem, że chyba będziemy musieli dziecku ubranka dla lalek pokupować, bo chyba malutkie będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
A ja się jeszcze dziś zdążyłam zdołować, bo nie będzie szkoły rodzenia tam gdzie się chciałam zapisać - za mało chętnych. A to jedno z niewielu miejsc gdzie szkoła miała odbywać się w niedziele 😞 Muszę szukać dalej.



uuu...to szkoda.Ja juz szkołe rodzenia mialam 😁Nawet mnie przy porodzie położna chwaliła,że dobrze oddycham,a ja do niej to z ''mamo to ja''sie nauczylam 😉Teraz tez nie ide na szkołe,a na bank jest to fajna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Czytam Was już od dłuższego czasu i postanowiłam, jeśli można, dołączyć. Tym bardziej, że być może z niektórymi z Was spotkam się na porodówce 😁
Odrobina więc o mnie - Justyna, 26 lat a w brzuchu pierwsze dziecko. Niestety płeć jeszcze nieznana. Złośliwość odziedziczyło po mnie i na ostatniej wizycie skrzyżowało kopytka :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam w porównaniu z Wami mikrobrzuszek - na wysokości pępka 89cm w obwodzie. Nie wiem jakiej wielkości jest mała, ale waży książkowo, więc podejrzewam, że wielkością też od normy nie odbiega, więc sama nie wiem gdzie mi się to wszystko mieści - dziecko z macicą i cała reszta bebechów 😜 Chyba mi się wszystko pod żebra wciska i płuca uciska, bo łapię zadyszkę przy jakimkolwiek wysiłku.

Oby Sztunia wyszła obronną ręką z tego wszystkiego...

Ogarnę trochę mieszkanie i będę czekać na top model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izunia: no właśnie fajna nie tylko ze względu na sama naukę tego jak zachować się przy porodzie, ale też ze względu na to, że uczą jak pielęgnować niemowlaka i dużo fajnych praktycznych porad. Właśnie na Brzuszku przeczytałam, że jakaś dziewczyna chodziła do szkoły rodzenia i uczyli np. mężów robić łagodzący masaż na plecy, a ona miała wcześniej takie bóle, że jak mąż zaczął jej ten masaż robić to aż się popłakała ze szczęścia 🙂 Ludzie sobie bardzo zachwalają szkoły rodzenia. Przy drugim dziecku już nie będę potrzebować takich rzeczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fikumiku napisał(a):
Witam 🙂
Czytam Was już od dłuższego czasu i postanowiłam, jeśli można, dołączyć. Tym bardziej, że być może z niektórymi z Was spotkam się na porodówce 😁
Odrobina więc o mnie - Justyna, 26 lat a w brzuchu pierwsze dziecko. Niestety płeć jeszcze nieznana. Złośliwość odziedziczyło po mnie i na ostatniej wizycie skrzyżowało kopytka :]



czesc 🙂Jak wstydliwa to dziewczynka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Izunia: no właśnie fajna nie tylko ze względu na sama naukę tego jak zachować się przy porodzie, ale też ze względu na to, że uczą jak pielęgnować niemowlaka i dużo fajnych praktycznych porad. Właśnie na Brzuszku przeczytałam, że jakaś dziewczyna chodziła do szkoły rodzenia i uczyli np. mężów robić łagodzący masaż na plecy, a ona miała wcześniej takie bóle, że jak mąż zaczął jej ten masaż robić to aż się popłakała ze szczęścia 🙂 Ludzie sobie bardzo zachwalają szkoły rodzenia. Przy drugim dziecku już nie będę potrzebować takich rzeczy 😉



jezeli chodzi o masaz to moge liczyc na syna 😁bo maz pracuje w Belgii,a co to za masaz tylko przez 2 tyg 😞Ale maly super mi pomasuje.....szkola mamusi,ale ja jego tez musze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem za pójściem do szkoły rodzenia. Dużo dziewczyn ją krytykuje, ale myślę, że jak ktos chce z tych zajęć coś wynieść, to wyniesie, wszystko zależy od nastawienia. Ale na pewno będę chodziła do niej sama, bez męża, bo będzie w tym czasie w pracy. A i ja też muszę poczekać najpierw, aż przejdę na chorobowe, niestety tego typu zajęcia nie są dla osób pracujących 😞

Witamy nową koleżankę 🙂 Widzę, że w moim wieku jesteś i też pierwsza ciąża 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy fikumiku!

leliva: to przynajmniej kogoś przegoniłam, bo za 4 tygodnie jak będę na Twoim etapie to na pewno jeszcze coś przybędzie. Ale ja przed ciążą miałam tyle w pasie, że wstyd przyznać. Cały tłuszcz z ciała mi się na brzuchu kumulował :/ Nawet po Szóstce Weidera, którą wytrwałam w całości sumiennie nie było jakiejś bardzo spektakularnej różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale maly mi sie rusza w brzuszku.

Wiecie jakie jaja dzisiaj byly.....spotkalam kolezanke,ktora mnie nie widziala chyba rok.I ona do mnie o to teraz coreczka bedzie 🤪a ja nie,Alanek w brzuchu jest.Ona do mnie czy jestem pewna,bo jej wygladam na corke.Ale bylam zdziwiona.Mam fote jajek,a wiec inaczej nie bedzie.No!A zreszta w grudniu znowu bede miec 3 D,a wiec dokladnie zobacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leliva napisał(a):
Ja tez jestem za pójściem do szkoły rodzenia. Dużo dziewczyn ją krytykuje, ale myślę, że jak ktos chce z tych zajęć coś wynieść, to wyniesie, wszystko zależy od nastawienia. Ale na pewno będę chodziła do niej sama, bez męża, bo będzie w tym czasie w pracy. A i ja też muszę poczekać najpierw, aż przejdę na chorobowe, niestety tego typu zajęcia nie są dla osób pracujących 😞

Witamy nową koleżankę 🙂 Widzę, że w moim wieku jesteś i też pierwsza ciąża 🙂



Tylko wiesz co .....na L4 chyba nie mozna chodzic.Bo lekarz daje zaswiadczenie,ze ciaza bez kłopotów i mozesz chodzic.A jak wystawia L4 to chyba cos dolega pacjentowi.Jak moj mi wystawial L4 to sie zaraz pytal czy do szkoly sie wybieram,bo jak tak to nie moge byc na L4.A wiec sie dowiedz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady, na zdjęciach ten kubeczek czekolady wygląda obłędnie!!! Smaka mi narobiłaś i teraz muszę go czymś zdusić. To nie to samo, ale w zastępstwie chyba sobie zrobię herbatę a'la grzaniec - z goździkami, cynamonem, pomarańczką, imbirem i miodem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fikumiku napisał(a):
Witam 🙂
Czytam Was już od dłuższego czasu i postanowiłam, jeśli można, dołączyć. Tym bardziej, że być może z niektórymi z Was spotkam się na porodówce 😁
Odrobina więc o mnie - Justyna, 26 lat a w brzuchu pierwsze dziecko. Niestety płeć jeszcze nieznana. Złośliwość odziedziczyło po mnie i na ostatniej wizycie skrzyżowało kopytka :][/quot

Kto Ci prowadzi ciaze?No,jak sie uda to sie zobaczymy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
leliva napisał(a):
Ja tez jestem za pójściem do szkoły rodzenia. Dużo dziewczyn ją krytykuje, ale myślę, że jak ktos chce z tych zajęć coś wynieść, to wyniesie, wszystko zależy od nastawienia. Ale na pewno będę chodziła do niej sama, bez męża, bo będzie w tym czasie w pracy. A i ja też muszę poczekać najpierw, aż przejdę na chorobowe, niestety tego typu zajęcia nie są dla osób pracujących 😞

Witamy nową koleżankę 🙂 Widzę, że w moim wieku jesteś i też pierwsza ciąża 🙂



Tylko wiesz co .....na L4 chyba nie mozna chodzic.Bo lekarz daje zaswiadczenie,ze ciaza bez kłopotów i mozesz chodzic.A jak wystawia L4 to chyba cos dolega pacjentowi.Jak moj mi wystawial L4 to sie zaraz pytal czy do szkoly sie wybieram,bo jak tak to nie moge byc na L4.A wiec sie dowiedz 🙂


Mi tam wystawił do fitnessu takie zaświadczenie, bo chodziłam na program "Zdrowych 9 miesiecy" zanim mnie złapało to 4 tygodniowe zaziębienie. Nawet nic nie wspomniał, że mam zwolnienie. I większość dziewczyn tam było na L4. Zajęcia się tak odbywały, że pracując by się nie dało w nich uczestniczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izunia1986op napisał(a):
leliva napisał(a):
Ja tez jestem za pójściem do szkoły rodzenia. Dużo dziewczyn ją krytykuje, ale myślę, że jak ktos chce z tych zajęć coś wynieść, to wyniesie, wszystko zależy od nastawienia. Ale na pewno będę chodziła do niej sama, bez męża, bo będzie w tym czasie w pracy. A i ja też muszę poczekać najpierw, aż przejdę na chorobowe, niestety tego typu zajęcia nie są dla osób pracujących 😞

Witamy nową koleżankę 🙂 Widzę, że w moim wieku jesteś i też pierwsza ciąża 🙂



Tylko wiesz co .....na L4 chyba nie mozna chodzic.Bo lekarz daje zaswiadczenie,ze ciaza bez kłopotów i mozesz chodzic.A jak wystawia L4 to chyba cos dolega pacjentowi.Jak moj mi wystawial L4 to sie zaraz pytal czy do szkoly sie wybieram,bo jak tak to nie moge byc na L4.A wiec sie dowiedz 🙂


No to by było do d.... bo u mnie zajęcia ze szkoły rodzenia odbywają się około 11-13, a ja pracuję od 8-16:/ Chyba że da mi zwolnienie "może chodzić", a nie "musi leżeć". Dopytam się, ale byłabym BAAAARDZO zła, jakby się okazało, że nie mogę chodzić na te zajęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):


czesc 🙂Jak wstydliwa to dziewczynka 🤪


Ha! Dobre. Ale wolę nie przewidywać. A Łobuz się tak bardzo wierci, że pewnie zdąży nieźle wyćwiczyć jakąś ciekawą pozycję idealnie zasłaniającą Jego conieco przy następnej wizycie :P

Leliva - chciałabym mieć i taki brzuchol mały fajny 🙂 Ja dobiłam równej setki 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...