Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie kobietki 🙂
Magdaluke jak to miło, że u Twojego taty dobrze się dzieje. A za wuja też się pomodlę.
Superbabeczko i Bisiu leżcie, odpoczywajcie bo Wasze i bobasów zdrowie najważniejsze :* Bisiu a ten lekarz ze szpitala to jakiś nienormalny chyba... Jak może kobiecie w ciąży zakazać jedzenia kolacji?! I skąd wziął to maxymalnie 9kg jak Ty szczuplutka jesteś?! Eh...
A u nas dzisiaj do popołudnia padało (ale to dobrze bo akurat w pracy byliśmy więc nie było mi szkoda :P) a potem się ładna pogoda zrobiła więc po obiadku na spacerku byliśmy. A jutro jak będzie ciepło i bez deszczu chcę zrobić spacerek do maca na mcflurry bo za mną chodzą :P Michasia dzis od rana rozbrykana i tak czytam, że chyba ogólnie te dzieciaczki takie dzisiaj energiczne 😉 Mnie "kopniaki" bolą tylko jak dostanę gdzieś po pęcherzu albo jak czuję takie wwiercanie w jelita :P A i też jakoś nie mogę sobie wyobrazić siebie w roli mamy... Tym bardziej, że ja obce dzieci to tak z daleka fajne, słodkie, ale bliżej to jakoś tak nie bardzo... nie wiem o co im chodzi i co z nimi zrobić... 🤢 Mam nadzieję, że wobec swojego dziecka wszystko się zmienia bo samo myślenie o własnym maluchu mam już calkiem inne.
Aha... a jeszcze wczoraj byłam na konferencji i jak czekałam po certyfikat w kolejce to jedna pani mnie wręcz zmusiła żebym przeszła do przodu bez kolejki bo to niewyobrażalne żebym czekała 😉 Zrobiło mi się trochę głupio bo przecież bym wystała bez problemu, no ale z drugiej strony miłe to było 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bisia, uwazaj na siebie. A z tym 9 kg to chyba przesada.Z tego co wiem, to spokojnie 12 kg albo i wiecej. Mi powiedzial 25 do 30 funtow ...przeliczylam, to 11-13 kg. A juz najgorsze co mozesz zrobic, wg.mnie, to sie zaczac glodzic w ciazy! Po prostu trzeba jesc z glowa i nie objadac sie pustymi kaloriami, a przynajmniej nie na maxa ...bo wiadomo, troche czekolady dziennie czy lodow czy co kto lubi, to chyba nie grzech. Szczegolnie w ciazy 🙂
Mnie mega zgaga pali, juz nie iwem sama jak sobei radzic. Od rana mam ukladania, pakowania i prania i suszenia i znowu ukladania...juz mi sie tym rzygac chce. A za jakas godzinke musimy jechac i powiem wam, ze mi sie poprostu nie chce. Ale moj maz wciaz wyciaga urodzinowa karte, hehe, i chce jechac. Niech mu bedzie.
Dzwonilam do taty i z nim nawet chwilke pogadalam i mi lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Nirmalka 🙂
No wlasnie, ja tez tak pomyslama, ze jakie 9 kg, skoro Bisia szczupla. No ale....niektorzy lekarze - bez komentarza.
Pampkina, 4 kg to pewno w sam raz, ja ciut wiecej chyba ale nie duzo, zreszta juz sama nie wiem. Co na pewno, to nie bede sie glodzic.
Nirmala, nie martw sie, bedziesz wiedziec dokladnie co i jak ze swoim dzieckiem i nikt Ci nie bedzie musial podpowiadac. Instynkt macierzynski i rodzicielka milosc to potezne uczucia, zobaczysz. A co do innych dzieci, to powiedzmy sobie szczerze- roznie to bywa. Jak ja wpadam do babci do przedszkola ( ostatnio coraz czesciej) to dzieciaczki sie wieszaja na mnie i w ogole, i wiem, jak strasznie niekomfortowo mozna sie z tym czuc. Ale to normalne.
Mam robote a zaleglam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mysle Mamuski, ze to normalne ze nie do konca czujemy jeszcze instynkt maciezynski!Ja lubie dzieci, ale nie szaleje za takimi malymi..ale prz swoim sie duzo zmienia i ma sie wiecej cierpliwosci i milosci!Mama mi mowila, ze to norma...i kolezanki tez 🙂))

Co do tycia..ja biorac pod uwage, ze liczy sie od wagi sprzed ciazy to przytylam ok 1-2kg..no ale na poczatku schudlam ponad 3!!!;/ Kazda kobietka ma inaczej...oby jak mowila Madzia-nie za duzo slodyczy czy pustych kalorii 🙂No i lepiej 20kg nie przekraczac jednak:P

Ja dopiero wrocilam i zaleglam przed Tv i XFactor..musze chwilke odpoczac, boniby nie lazilam ale jednak poza domem i sporo siedzenia:/ Ale ale...bylismy po rzeczy dla dzidzi u mojej siorki i mam jakies 6 kartonow ciuchow i lozeczko 🙂Musze to sobie na spokojnie poprzegladac, bo to po chlopcach..wiec czesc napewno odpadniw, ale mysle ze i tak bedzie duzo ciuszkow dla Helenki 🙂

Ciesze sie, ze u Was wszystkich jakos dobrze dzis 🙂Oby tak dalej kobietki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do roli matki to trochę ciężko wyobrazić mi sobie swoją cierpliwość do dziecka...

Kurde, ale Wy mało przytyłyście :/ a jak ja ciągle narzekam mężowi, że czuję się jak tłusty słoń to się śmieje i mówi, że wyglądam pięknie i wcale tak bardzo tych kg nie widać... Ale ja widzę jak mi się dupa i uda spasły, załamię się 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka - kochana, ale Ty jestes najdalej w ciąży z nas..masz prawo ważyć więcej! Poza tym jak pisałam - każda tyje inaczej...może będziesz miała wielkiego chłopaka i masz też dużo wód płodowych...różnie to bywa 🙂

Ja na maxa zmęczona..kurcze - jedna dzień poza domem a ja padam na ryjka! Ogarnę coś i chyba spróbuję poczytać i może usnąć normalnie...w końcu dziś spałam od 7 nad ranem do 11.30 tylko:/
Buziaki kochane Mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiatajcie 🙂
Bisia ty to masz niezlego pecha co do sluzby zdrowia! 😮 ale temu lekarzowi to bym chyba w lepetyne palnela! na ogol jestem spokojna i wywazona raczej ale teraz to mozemy na hormony zlozyc 😉
Madzia w stanach sa takie smieszne duze kolorowe tabletki do ssania na zgage, nie pamietam jak sie nazywaja 😞 siostra przysylala mojej drugiej siostrze i pomagaly 🙂 mnie na szczescie nie meczy uff
w ogole to Wam wszystkim cos dolega i czasem mnie az glupio jak Suuperbaba czy Bisia tak sie mecza... szkoda mi was dziewczyny
no wlasnie z tyciem to u mnie w sumie niecale 8kg bedzie bo na poczatku schudlam 5kg i teraz mam 3kg dodatkowe ale ja sie tak waga nie przejmuje i jak jestem glodna to jem 🙂 tylko wlasnie Strzauka jednym idzie tylko w brzuszek a innym rownomiernie po calym ciele. ale zobacz masz fajnego meza i mu sie podobasz po co wiecej? 🙂
a co do roli mamusi hmmm ja uwielbiam dzieci w kazdym wieku 😁 u nas w rodzinie zawsze duzo dzieci i kontakt mialam praktycznie z kazdym od noworodka tylko no wlasnie boje sie ze swojego nie pokocham tak mocno jak powinnam 😞 bo wiem ze bede umiala sie Izunia sie zajac ale czy dobrze ja wychowam 😞 nie chce miec rozpieszczonego dziecka ale nie chce jej tez musztrowac 😞 czas pokaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Bisia nie ma szczęścia cholera do tych lekarzy:/ Ja to bym go palnela i wyszla :P

Co do wychowywania dzieci..ja w ogole boje sie, czy bede potrafila dobrze wychować Helenke...moj maz napewno bedzie tym gorszym policjantem, a ja to mietka jestem! Nawet koty go w domu sluchaja, a mnie roluja :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mnie to troszke przerasta 🙂 Jedyne co ustalilismy z mezem, ze musimy zawsze miec wspolne zdanie i nie ma, ze mama tak a tata nie...ze jakos trzeba ustalic granice itp itd..a i tak od zlego bedzie pewnie tatus 🙂 Ale ogolnie jak obserwuje nawet dzieci znajomych to nawet te super wychowywane bywaja mega niegrzeczne...chyba nie ma po prostu spospobu..dzieci zawsze beda badac granice 🙂

A z tym instynktem to ja wierze, ze zadziala jak przyjdzie czas....zawsze to obcych dzieci ma sie rpzeciez mniej czulosci i uczuc! Mimo ze ja lubie dzieci bardzo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Ale w weekendy cisza! Ja juz niestety wstalam...no i od 13.30 sama w domu bede kiblowac...i nawet na spacer nie bardzo moge wyjsc:/ Jak tu wytrwac takie piekne pogody w domku co?

Chyba dzisiaj poprzegladac te ciuszki po chlopakach siostry...zobacze co sie nadaje, a co jednak trzeba kupic - w koncu to 3 lata lezalo:/
A podpowiedzcie Mamusie - bo znajome polecaja proszek Jelp i ten kupilam, a siostra mowi, ze kazdy moze uczulac i by prac w platkach mydlanych:/ Chyba jednak wpierw sprobuje z tym Jelpem jednak...

Jakie plany na dzis? Dobre humory Kochane?BUziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niby jestem do przodu z terminem, ale dwa tygodnie temu wcale nie bylo lepiej, bo byłam już 10kg do przodu... d-brycz mąż może gadać swoje, ale ja sama się źle czuję w swoim ciele 😞 a nic nie mogę z tym zrobić - mam zachcianki to wcinam czekoladę czy ciastka, posiłkami też ciężko się najeść 😞
A z dzieciaczkiem na pewno sobie poradzisz, zwłaszcza, ze uwielbiasz dzieci 🙂
Suuperbaba u mnie też pewnie mąż będzie syna trzymał krótko 😉 gorzej byłoby z córeczką, na pewno by wymiękał, hehe 🙂 dużo niestety zależy od charakteru, nawet jak będziemy super wychowywać to nie ma gwarancji, że dzieciak będzie grzeczniutki...

Ja zrobiłam chłopakom śniadanie, pozmywałam, trochę posprzątałam, pomogłam im umyć wentylator i teraz siadłam odpocząć, za jakiś czas biorę się za obiad...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

U nas weekned czyli tez wolne na forum ale jutro myślę że już dziewczyny wrócą na forum 🙂

Superbabo i Bisia żal mi Was że tak ciężko przechodzicie ciaze bo przecież to najpiękniejszy czas dla nas mam powinien być a wy ciągle macie pod górkę ale już mniej niż więcej do końca 🙂 Bisia ty to masz pecha na lekarzy bidulko

Ja też jutro zabieram się za pranie ciuszków dla dziecka, myślałam że nie będzie ich wiele ale jak przejrzałam je to mam ich całe mnóstwo które nada sie dla Adasia 🙂 a prać będę w zwykłym proszku ale płyn do płukania chce kupić dzieciecy bo lepiej ubranka zmiękcza 🙂 tak robiłam przy Nadii i było ok 🙂 kurcze sporo mnie czeka prania i prasownaia chyba jeden dzień to za mało 😮

Pampinka wózek super ) cena około 1650 zł dla mnie trochę dużo ale jeśli bym miłą tytle na zbyciu to pewnie bym podobny kupiła 🙂 ja z doświadczneia wiem ze głębokiego wózka nie wykorzystam więc wolę zainwestować w dobra spacerówkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 5 kg na plusie ale że ja do szczupłych nie należę to czuję sie jak słoń, ale po porodzie chce sporo zrzucic naprawde chce wrócić do wagi 62 kg (waga po pierwszej ciazy przez tarczyce przytyłam do 70 kg ;/ w ciągu roku po urodzeniu Nadii-ale jak urodze to naprawdę będe mocno trzymać dietę 🙂)

Jeśli chodiz o instynkt to hmm cudze dzieci to co innego niż swoje, neiwiadomo skąd ale podświadomie wie się co ma się zrobić :P ja byłam jakiś czas temu u koleżanki która urodziła synka i mały miał w tedy 2 miesiace i niby mam córeczkę ale tak wiecie bałam sie go wziasc na rece zeby mu krzywdy nie zrobić ☺️ ale swoje dziekco to inna bajka

u nas jest tak ze mąz córki ani nier ozpieszcza ani nie trzyma rygoru-taki zwykły tatuś do zabawy czasem da jej posiłek, to ja jestem chyba ta zła:P bo zawsez ja daje jej nakazy że musi coś zrobić, a jak Nadia coś zrbi co zdenerwuje meża to on mi mówi "powiedz jej że tak nie wolno" więc nie chce jej podpaść

i tak zauważyłam ostatnio że od jakiegos czasu Nadia to taka przytulanka mojego męża, z nim chce się bawić go przytula i czyta książeczki, wcześniej tylko mama i mama a teraz sprawdza się powiedzenie ze dziewczynki to córeczki tatusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Na chwilke wpadlam i uciekam bo wybywamy do Tarnowa 🙂
Cichutko tu w weekend 🙂
Nio a co do wagi to ja tak 10 kg do przodu ale na poczatku schudlam 3 wiec reasumujac 7 na plus. Juz Wam kiedys pisalam ze mojemu ginowi sie to nie podobalo, nio ale konsultowalam z diabetologiem który ustala diete i mowi ze jest lux 🙂 nawet takie zaswiadczenie wypisala 😁
Nio i tlumaczyla mi tak jak ktos ma niedowage przed ciąża (tak jak ja) to powinien przytyc 15-17 kg, jak w normie waga to 12-13 a jak nadwaga to wtedy kolo9-10 🙂 Nio i od razu pocieszyla ze jakbym nie tyla to bylby problem i dla dzidzi nie za dobrze (chyba to ze zwgledu na cukrzyce 🙂 Wydaje mi sie ze u kazdego ciąża przebiega inaczej.U niektórych skok wagi nastepuje od 5 miesiac a u niektórych pozniej, wazne ze ciąża rozwja sie prawidlowo 🙂
Strzauka nie przejmuj sie, jak tylko gdzie wychodze to wpadam w depresje ze jestem jak bombka 🙂 Nio ale jak to ma pomoc dziaciaczkowi to lux 🙂 po ciązy zrzucimy 🙂
Rozmiawialam odstatnio z kolezanka i ona przed ciążą miala niedowage, pozniej schudla 3 kg a do konca ciązy przytyla 7 czyli tak naprawde 4 na plus;/ nio i corcia jej teraz choruje (wszystko co zwiazane z pokarmem;/) i
Wiec nie ma co sie martwic tylko patrzec zeby dzidzia rosla zdrowo 🙂 a my czy bedziemy miec 10 czy 15 czy nawet 20 do przodu to po ciąży bedzie takie zawirowanie ze spali sie szybko 😁
A co do instynktu to tez sie martwie , tzn wszystko zrobilabym dla Piotrsuia ale jak widze malutkie dzieci to boje sie je brac na rece ze mozna im krzywde zrobic 🥴 Nio ale mysle ze to wszytsko sie pozmienia jak tylko zobaczym nasz malenstwa 🙂
Kurde ale sie opisalam hehehe
Milej i sloneczniej niedzieli Wam zycze aaaaa Superbaba i bisia wypoczywajcie zdrowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampinka - wozek fajny 🙂 Poczytaj sobie opinie na ceneo...malo ich, ale raczej ok: http://www.ceneo.pl/13860459?se=9FiaxntJZPG4DfLonGu1rj_H4ZjbMHZt&gclid=CMv24JOxyK8CFQTP3wodSATSbQ

Maiha - sprytny ten Twoj maz, ze Ty masz ja przywolywac do porzadku:P Haha..moj tata robil to samo...jak nie to slal do mojej mamy - nie chcial podpadac:P Moj maz to raczej twardziejl jesli chodzi o wychowywanie, ale smieje sie, ze zobaczymy jak juz sie urodzi Helenka! Moze zmieknie zupelnie..

Przebralam te 8 kartonow ciuchow...czesc niestety nie nadaje sie od lezenia 3 lata;/ Wrzucam do pralki i zobacze, w jakim stanie beda jak popiore. To co sie nie nadaje to wywalam od razu, pare fajniejszych galotow dla chlopca chce oddac Frankowi Bisi 🙂 Dla Helenki sukienusie musze pokupowac, ale tez nie bede przeginac bo glownie bedzie biegac w spiochach i juz 🙂
Zmeczylam sie przewalajac te ciuchy - mimo ze lezalam na kanapie:/ Teraz uwalilam sie w lozku i dogorywam!

Za dobrymi radami Maihy kupuje 2 pizamki i 1 koszule na ciaze i ew. do szpitala...tylko znow mam problem z wyborem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to tylko sie boje, czy cierpliwosci mi starczy...bo my do tej pory zylismy sobie ja pączki w maśle - sami dla siebie, nie chcemy to nie robimy, chccemy to robimy 🙂

Co do wagi - to jako ze liczy sie od wagi sprzed ciazy..to ja przytylam zaledwie 1kg:/ Bo na poczatku schudlam ponad 3 kg! Natomiast Helenka jest dobrej wagi i rozwija sie prawidlowo, wiec tez nie panikuje...a jeszcze zdaze przytyc skoro mam niedlugo lezec i lezec:/

Zazdroszcze Wam, ze mozecie wyskoczyc na spacer! Ja tu musze sama w wyrze polegiwac...na szczescie koty dotrzymuja mi towarzystwa 🙂 Aha - za 2 tyg robie ta cholerna glukoze...i mam pobieranie po 1 godzinie i po 2 godzinach...skisne tam chyba:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja glukozę 75gram mam we wtorek i idę z cytryną 🙂
U nas niestety pada i chciałabym poleżeć w łóżku ale niestety na szesnastą mam do pracy 🥴
Ja od początku nic nie straciłam i mam do tej pory 7,5kg na plusie więc jest oki 🙂

Jakieś 4lata temu byłam nianią półtorarocznego chłopca i wychowywałam go dwa lata na swój sposób. To zarazem jak byłam surowa jak i kochana to i tak mnie witał każdego dnia rzucaniem się w ramiona 😉 Z płaczem zostawał z własnym ojcem gdy ja już wychodziłam.
Więc Miłosza nie mogę się już doczekać 🙃
Fajnie masz Superbaba z tym przebieraniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...