Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Superbaba i Bisia Zdrówka!!! 😘 😘

A Wy jak zwykle maraton w pisaniu 🙂
Ja już po pracy i po kolacyjce- parówki na gorąco, pomidorki z cebulką i śmietanka i gorąca herbata Grrr 😜 🙃
Milako mówię Ci że jakbyś miała faceta na codzień to by Ci się nie chciało jak reszcie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
🙂 Superbabo dobrze że po wizycie ejsteś spokojniejsza a co do bisi to informuj nas-dobrze że masz z nia kontakt 🙂

Co do piżam czy koszul to ja się przyznam że w pierwszej ciąży wesżłam do zwykłego sklepu gdzie ciuchy nie sa zbyt cudnej jakości ale za to tanie i kupiłam 2 koszule nocne każda za 9,90 zł miają guziczki po środku wieć do karmienia idealne-i nie żałuje bo jakościowo nawet ok a ja w domu śpie w piżmaie ale spodenki+koszulka więc koszule były tylko do szpitala 🙂 a tak ogólnie to powiem Wam ze jesli macie lezec w szpitalu juz przed porodem to proponuje spodnie+koszulkę bo nie wiem jak u was ale w moims zpitalu kilka arzy na dobe badali tetno tym automatem przenosnym weic pozame trzeba bylo podnosic, codziennie ktg wiec tez pizama musiała być podniedsiona i leżec z majtkami na wierzchu a to troche krepuje ajk w kolo lekazre chodza a ktg trwa długo, teraz madrzejsza jestem weic pizame 2 czesciowa napewno spakuje i koszule na poporodzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke to fakt od naszej służby zdrowia ttrudno wyciagnac jakiekolwiek informacje, daj nam znac jak sie czegos dowiesz oby wszyttsko sie dobrze skonczyło

DZiewczyny a ja dzis dostałam pake ciuszków które wylicytowałam z allegro i pwoiem wam ze na 45 sztuk tych ubrań może 5 jest w średnim stanie tzn. widać że były u żywane (ale te ciuszki tez wykorzystam choćby do piaskownicy, czy innych zaaw które bardzo brudza i niszcza ubranka 😉 ) jest sporo ubranek z metkami, a reszta w naprawde w idealnym stanie, 2 pary jeansów jak nowe i 2 pary ogrodniczek, śpiworek do spania wiec jestem zadowolona za 150 zł było warto napewno jeszce bede zamawiac takie paki dla obojga moich dzieci 🙂 jak wyrosną z tego co jak anrazie mam dla nich 🙂

Wiecie jak oglądam te ciuszki to zaczynma sie cieszyc ze będe miała synka 🙂 te koszule sa przesłodkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad bo człowiek dopiero jest mądry "po wszystkim" teraz jestem mądzrejsza niz w pierwszej ciazy wiec jak mi sie cos przypomni z takich podpowiedzi to napisze:P

dziewczyny mam pytanie bo to ze "stawia się brzuch" czy twardniej an kilka sekund to normalne to sa tak zwane Skurcze Brakstona-Hicksa-one przygotowywują nas do porodu ale nie sa neibezpieczne jesli sa bezbolense i trwaja tylko kilka sekund, ja tez je mam czasem ale pytanie moje czy macie czasem bardzo bolesne kopniaki? mój Adas od jakiegoś czasu kopie mnie tak mocno że aż zęby zaciskam, córka mnie tak mocno nie kopała wiec troche mnie to przeraża ze jak w 25 tyg tak mnie kopie to w 38 chyba bede plakac przy tych kopniakach

a co do zbliżeń z mężem to pamiętam ze najlpeiej z zabezpieczeniem bo sperma moż ewywołac przedwczensy poród często przed terminem pordou tak od 38 tyg lekarze proponuja zblizenia z mezem z fianłem w środku bo sprema moż epomoć w wywołaniu porodu-przeoraszam za takie szczegolowe opisy az sie zarumieniłam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha dokaldnie pisz jak tylko coisk sobie przypomnisz 🙂 A co do bolesnych kopniaczków to ja mam raczej bokesra 🥴 na kazdym usg ma raczke prawa w piaste i boksuje a kopniaczki to tak rzadko i bolesne jak kopnie w pecherz (zanim sie obrócil) lub po jelitach 🙂 Nio ale rzeczywiscie do konca to moze Cie jeszcze ostro poturbowac jak takie bolesne 😮
Nio a co do baraszkowania to super ze napisalas bo o tym tez nei mialam pojecia 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha - super, że tak się udał zakup! Od razu mówiłam Ci, że parę ciuszków w tym to cudeńka więc warto było! a w ogóle to z nieba spadłaś, bo właśnie oglądam na allegro piżamy i koszulki 🙂 I będę powoli zamawiać, bo lepiej mieć je gotowe...to teraz wiem co i jak :P

Te koszule ogólnie są koszmarne...hehe...wiem wiem, że na poród i po nie trzeba być pięknym i będzie do wyrzucenia, ale jeśli chcą mnie położyć już w 34-35 tyg lub wcześniej - to ja wolę wyglądać jak człowiek:P Tylko najgorsze, że to lato będzie...więc koszulę też sobie jakąś z krótkim i jedną na ramiączkach upatrzyłam, do tego piżamka i cienki szlafrok...uff...zamawiam jeszcze jedne leginsy ciążowe 3/4 i jakąś bluzeczkę na ramiączkach ciążową na upały. Wydam na siebie z 250 zł:/ No ale cóż - trzeba to trzeba - nic innego przez te parę miesięcy dla siebie nie kupię! Ogólnie stwierdzam, że ekonomiczna dość jestem - zero fryzjera, zero pediciru, autem nie jeżdżę, tuszu używam rzadko, tylko fluid sobie kupię coby nie wyglądać jak koszmar :P

Bisia pewnie jakoś wpadnie, ale chwilowo leży a komp daleko 🙂 Do szpitala w każdym razie nie pojechała, bierze leki i wypoczywa...no i się martwi jak i ja:/

Mi te boleści przeszły, ale teraz potwornie boli tam w środku po badaniu..koszmarne jakieś było 😞 A bolesne i nieprzyjemne kopniaki tez mam bardzo często - zwłaszcza te główką w dole przy pęcherzu 😞

Książek fajnych wypatruję, bo chyba czas się z nimi przeprosić skoro głównie leżę...a w ogóle to właśnie nie wiem - czy jak będę miała leżeć plackiem to jak ja mam co 15 minut latać sikać?:P Bo teraz tak mam...aaa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz ja mam nadzieję, że mi już się nie powiększą, chyba kupię po prostu staniki F jakieś byle jakie a jak już urodzę to kupię jakiś lepszy w takim rozmiarze jaki będzie odpowiedni 🙂

magdad ja też miałam od początku problemy i zakaz seksu i powiem Ci, że mi się nawet nie chce (choć tak jak pisze d-brycz, niby II trymest miał być taki super), i nawet jakoś tak się boję, bo po baraszkowaniu mam jakieś skurcze...

Suuperbaba aż 2 tygodnie przed cesarką chcesz leżeć? Ja mam niby być dzień przed tylko. A z sikaniem to jak leżałam plackiem to tak co godzinę latałam mimo to 😉

Maiha dobrze wiedzieć o tej piżamce, mam taką, która ma luźne spodenki, że pod brzuch podejdą to będzie akurat 🙂
Co do kopniaków to mój maluch raczej nie kopie boleśnie (choć kopie niemal cały czas i to mocno), ale moja siostra też jest w ciąży i synek bardzo boleśnie potrafi ją kopnąć, mówiła, że czasem to aż łzy do oczu napływają, ale ona drobniejszej budowy ode mnie to może dlatego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitiki. U nas jak zwykle, wyjechalismy na dwie godzinki a minelo 7 i pol i w domu dopiero. Dziecko zmeczone, mama zmeczona....no ale, tatko sie obudzil, ponoc wszystko ok wiec spokoj ducha, przynajmniej jakos taki jest. Bylismy u wuja Lukea w szpitalu i wyglada ok, mowi itp. WIec poki co, wszystko pieknie, oby tylko tak zostalo.
Superbaba, kup co potrzebujesz, wiadomo. A , ze ekonomiczna jestes...hmmm.... ja taka juz od dluzszego czasu, hehe. Wloski sama farbuje, tyle co do fryzjera chodze obcinac. Ale na kosmetyki majtku nie wydaje, na ciuchy w sumie tez. Jak pracowalam, to trzeba bylo wygladac i dodatkowe dochody byly. Ale nie narzekam, bo ja tam lubie swoj styl 😉
Nie ma nikogo...jutro chyba jedziemy sobie gdzies, ale w weekendy i tak tu pustki, to do milego cudne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Rzeczywiscie cosik u nas pusto ostatnio 🥴
magdaluke super ze wszystko dobrze sie uklada. duzo zdrowia dla Ciebie i rodzinki zycze!!

strzauka : no wlasnie dlugo byl ten zakaz a teraz to mnei w ogole nie ciagnie do baraszkowania i mam stresa ogromnego ze coisk sie moze stac 🤨

suuperbaba - fajne te staniki 🙂 nio ty to teraz pol allegro wykupisz hehe ale rzeczywiscie trzeba miec powoli juz przygotowane, ja wydrukowalam liste z wyprawki i rzeczy potrzebnych w szpitalu i tez kompletuje i odkreslam 🙂 Nio u mnie pikna pogoda i az chce sie zyc i tak sobie wtedy pomyslalam o tobie ze nie mozesz tak sobie wyjsc na luzie 😞 nio ale Helenka Ci pozniej wszystko wynagrodzi!! Nio i najwazniejsze ze leki dzialaja i czujesz sie juz coisk lepiej 🙂

Pozdrawiam Was cieplutko w ten piekny dzionek i przesylam mnostwo slonca!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba no i masz rację - Helenka najważniejsza 🙂

Magdaluke super, że tata obudzony i wszystko ok 😁 z wujkiem też dobrze - czyli już nie musisz się tym stresować 🙂

Ja też sama farbuję włosy, głównie dlatego, że rosną szybko a u najtańszego fryzjera farbowanie mojej czupryny to ok 150zł... sama tracę 3 farby i 2h, ale wychodzi taniej, hehe 😉 ścinam u fryzjera oczywiście. Z ciuchami też ostatnio nie szaleję, bo już długo siedzę w domu to i sensu nie ma - ale trzeba będzie gruntownie zmienić garderobę jak już będę wracać do pracy, na jakąś bardziej elegancką 🙂

U mnie też śliczna pogoda 🙂 a mąż nei dosć, że w pracy to jeszcze dziś kontynuacja męczarni z łazienką więc co najwyżej mogę sobie sama pospacerować, ale samej to mi się wcale nie chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke to kamień z serca dla Ciebie ż ei tata i wujek już się czują lepiej i ze najgorsze za nimi

Strzauka chciałbym wykorzytsać 3 farby na moją czuprynę, z przyjemnością bym ja nakładała, mi na moje włosy wychodzi nawet nie pełne jedno opakowanie zawsze jeszcze zostaje a mam włosy ro ramion ale za to cienkie i mało wiec bidna ta moja czupryna

U nas tez pogoda ładna, mąż nas tydzień temu zaprosił na mecz (on nie może grać przez żółte kartki ale chciał sobie popatrzeć na sowją drużynę) a potem mc donald i lody ale NAdia ma ospe więc mąz sam pojedzie 😞 😠 a my będziemy się kisic w domu;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzusie!

Magdaluke cieszę się że z Twoim tatą i wujkiem Luka już jest lepiej i wracają do zdrowia!
A jeśli dobrze pamiętam to jeszcze pisałaś że Twój wujek też leży w ciężkim stanie w szpitalu, masz jakieś wieści o jego stanie?

Nasza Agadka to chyba dziś leci do Polski, a może już doleciała 🙂 - spokojnej podróży i miłego pobytu w kraju!

Ładny dzień dziś mamy, zabieram się za porządki w mieszkanku, potem zakupy, robienie ciasta i może jeszcze coś przygotuję bo jutro mamy gości 🙂

Maiha zdrówka dla Nadii, oj bidulki jesteście że taka ładna pogoda a Wy musicie zostać w domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda - ufff! Bo sie wczoraj martwilam o Twojego tate i to ze nie pisalas!
Maiha - wspolczuje z ta ospa, bo to chyba 2 tyg w domu trzeba siedziec 😞

Co do farbowania to ja tyle klakow co Strzauka i sama nie daje rady sie zafarbowac, ale mamy stala fryzjerke rodzinna i da rade raz na 2-3miechy zaplacic 🙂 Teraz nic juz niw robie z wlosami, bo siedziec tyle bym nie mogla..a w sumie az tak strasznie tych odrostow nie widac!

Nie spalam cala noc:/ I martwilam sie oczywiscie, bo tam na dole mo tak dziwnie przez to, ze Helenka tak nisko siedzi 😞 Denerwuje sie co to bedzie dalej, czy wszystko mi mowia, czy dam rade..ech...boje sie po prostu 😞
Zara do tesciowej na obiad - zjem i sie tam uwale u niej!Potrm moze po ciuszki do siorki...a jutro sama w domu leze:/ Pogoda fajna, bo cieplutko..tylko slonca brak! Bede wyc jak zrobi sie lato..naprawde!:,( Chyba mam dzis gorszy dzien..

Aha!Bisia dalej w lozku - srednio sie czuje bidulka! My to dwie sierotki marysie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki :*
trochę mnie tutaj nie było, ale dzisiaj o dziwne nic mnie nie boli :P co jest na prawdę wyjątkiem, a mała kopie od rana, co też się nie zdarza :P więc dobry dzień jak na razie hehehe Chociaż mam troszkę doła, no ale nie będę wymagać od siebie cudów :P
Co do kopniaków, to mnie nie bolą w zasadzie, to troszkę dziwne uczucie, które ciężko opisać.
Wczoraj widziałam 3 miesięczną córeczkę znajomych i powiem Wam, że ciężko wyobrazić mi sobie siebie w roli mamy 😮 Mam nadzieję, że to tak samo przyjdzie...a jak z tym u Was? Boicie się?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc moje ulubione. Dziekuje za mile slowa, naprawde duzo to dla nas znaczy
Co do mojego drugiego wujka... 😞 nie ma dobrych wiesci. On cudem przezyl w zszlym roku w czerwcu, miala meningokowa sepse, nie dawali mu szans a jednak. A teraz mu wyhodzi, ze jednak doszlo do powiklan, uszkodzen narzadow..strasznie. No pozostaja modlitwy, jesli ktos zyczy 😞
U nas pochmurno, pada. Ja w srednim humorze, ale daje rade. Odezwe sie pozniej.
Maiha- ucaluj Nadie i szybkiego powrotu do zdrowka 😘
Buziaki na dzisiejszy dzionek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Przepraszam , że teraz nie nadrobie zaległości. Więc tak ( nie wiem ile Dorotka Wam napisała) ale tak- w czwartek poszłam państwo do gin, pani położna mnie wyzwała od głupich, że 2 dni z twardym brzuchem chodziłam, potem gin mój przepisał mi 2tab 3 razy dziennie nospy i luteine i leżenie . Powiedział , że szyjka zamknierta i wszystko ok, oczywiście się śpieszył wiec mi nic nie wyjaśnił. Napisał także skierowanie do szpitala jakby mi nie przeszło. wczoraj juz byłam taka zagubiona czy twardy czy nie wiec poszłam do szpitala, tam lekarz wysyłał mnie do lekarza prowadzącego. Ja mu na to " a gdzie ja go znajde w piatek o 20" to mi odp , że czy brzuch jest twardy moze ocenic tylko moj lekarz bo sie mna zajmuje. Powiedzial ze w 23 tyg nie da sie sprawdzić skurczów.......ja pierdziele wysłał mnie do domu 🙂 Można zwariować! Aha i dowiedziałam się, że kobieta może max przytyć 9 kg. więc jak ja mam 6 na plusie to mi kazał nie jeść kolacji... MOŻna zwariować. Dzis mnie boli na dole tak okropnie, że nawet iść do wc jest dla mnie masakrą.Leżę, mogę teraz mniej zaglądać na forum, bo komp mam dalej.
Dziś już nie płaczę, ale 2 dni wcześniej ryczałam jak bóbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisiaku - lez dzis plackiem! 🙂
Musze przyznac, ze ta nospa i czopki poluzowaly troche zoladek i brzuch, bo te skurcze bolesne sa rzadko! Inne rzeczy dolegaja..boja tak jak Bisia - zle, zle, no ale jakos dycham 🙂 Jedziemy po rzeczy dla Helenki do siorki, ale nie wiadomo czy cos z tego w ogole wyjdzie..ale to dluga historia i jak w superexpresie, wiec szkoda slow 🙂 A potem do domku i lezenie, bo dzis jednak poza domem - polegujaco ale jednak wyjsciowo! Korzystam poki mnie jeszcze nie przywiazali do lozka:P

U nas leje od paru godzin..dobrze, ze chociaz cieplo! Super, ze niektore nic nie boli i tak milo znosicie ciaze 🙂 Buziaki wielkie dla Was wszystkich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też Wam kobietki zdrówka życzę.. coby Wam nic nie dolegało.. wiecie co, ja to rano schodząc z łożka do łazienki jestem też taka obolałaaaa... nie mogę się doczekać kolejnej wizyty bo wtedy się uspakajam..
Pogoda masakryczna;/ leje..w mieszkaniu dotąd same konflikty;/( z babcią) czasem mam myśli, żeby wrócić z powrotem do warszawy..i mieć wszystko daleko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia i Suuperbaba na pewno dacie radę 🙂
Z tym tyciem to trochę przesada, ja już mam 12kg na plusie :/ i nie zamierzam się głodzić, bo wówczas mam straszne mdłości, jem kolacje i to późne, bo koło 23 jak nie zjem to nie mogę spać a i tak budzę się z rana wygłodzona jakbym miesiąc nie jadła... Widać mój synek ma spore potrzeby... Liczyłam na to, że utyję w całej ciąży do 15kg, ale już wiadomo, że to niewykonalne 😞

Tata przyjechał robić dalej łazienkę, mąż stoi nad nim a ja sobie poleguję na łóżeczku. U nas dziś wyjątkowo pięknie było, jeszcze przed godziną jak sprawdzałam to było 18stopni i byłam na dworze na krótki rękawek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...