Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
kurcze...ale sie martwie tym moim dzieckiem....pol godziny ryczalam i juz zaczynam sie bac bardziej porodu niz sie balam....no ale w Łodzi maja zdecydowac jak bede rodzic i kiedy....moj lekarz powiedzial,że nawet do terminu moga mnie nie trzymac....o matko 😮 jutro mam tą glukoze i mi nie pozwolila wziasc cytryny,bo to nie daje 100% wyniku


Natalia nie denerwuj się oni na pewno wiedzą co robią i będą robić tak żeby z Majeczką wszystko była w porządku!!!! Musisz być dobrej myśli i myśleć pozytywnie,mała czuje że się denerwujesz i na pewno jej to nie służy!!!Musi być dobrze!!!Buziaki dla was dziewczyny 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wróciłam z izby przyjęć 😞 nie mam dobrych wiadomości.... szyjka długa, bo 39mm ale za to rozwarcie na 1 palec. Mam leżeć i brać magnez a jak bóle nie przejdą to wracać na patologie 😞 Do tego przy USG lekarz strasznie długo sprawdzał przepływy u dziecka i wywnioskował że mamy z mężem konflikt serologiczny, choć stwierdził że w sumie jest nieźle. Nie wiem co oznacza MCA39cm/s..... to coś z tymi przepływami ale nie wiem co.... Stwierdził, że mam duży brzuch jak na ten tydzień, a przybliżona waga dziecka to 1100g..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Wróciłam z izby przyjęć 😞 nie mam dobrych wiadomości.... szyjka długa, bo 39mm ale za to rozwarcie na 1 palec. Mam leżeć i brać magnez a jak bóle nie przejdą to wracać na patologie 😞 Do tego przy USG lekarz strasznie długo sprawdzał przepływy u dziecka i wywnioskował że mamy z mężem konflikt serologiczny, choć stwierdził że w sumie jest nieźle. Nie wiem co oznacza MCA39cm/s..... to coś z tymi przepływami ale nie wiem co.... Stwierdził, że mam duży brzuch jak na ten tydzień, a przybliżona waga dziecka to 1100g..


kurcze to leż i odpoczywaj w domu, a mąż i teściowie niech Cię odciążą w obowiązkach bo to nie żartów z tym rozwarciem
co do wagi dziecka to jak na ten tydzień to jest prawidłowa, a z wielkością brzucha to różnie bywa, możesz mieć np. po prostu sporo wód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Że waga prawidłowa to wiem - wychodzi że dziecko jest na ok 28 tydzień...brzuch mam pewnie po poprzedniej ciąży rozciągnięty. Najbardziej mnie martwi czy z tymi przepływami jest faktycznie w porządku i czy konflikt serologiczny coś namiesza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti odpoczywaj kochana, a oprócz leżenia coś jeszcze ci zalecił,ważne że już wiesz co się dzieje i masz pod kontrolą,a kiedy masz wizytę u swojego gina?A ten konflikt serologiczny to nie sprawdzali już wcześniej?Bo wiem że mi to od razu na początku bo jak jest to chyba jakieś zastrzyki się bierze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti uważaj tam na siebie i oszczędzaj się tyle ile się da! i oby wszystko było ok...
Natalia na tą krzywą cukrową, wzięłam ze sobą cytrynę ale też nie pozwolili mi wycisnąć... więc obeszło się bez...
inirtam czekamy na relacje z wizyty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emaleth sprawdzenie konfliktu to tylko odczyn coombsa, miałam robiony w marcu i wyszło ok. teraz miałam miec powtórkę przed wizytą.. zalecenia to magnez 3-4 x 2tab i leżenie. wizyte mam 13. czerwca dopiero...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wróćiłam dopiero do domu 🙂 byłam na małych zakupach.
Mama robi obiad a ja zaczynam odkurzać troszkę 😉

Na wizycie badała mnie tylko ginekologicznie bez usg. Ale stwierdziła że wielkość macicy i dziecka jest na 2 tygodnie do przodu i była zdziwiona, że to 22 tydzień.......

Doti będzie dobrze! Maluszek na pewno zdrowy jest 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziwne z tym magnezem, bo pamiętam że koleżanka też miała i dostała zastrzyk i teraz sprawdziłam i faktycznie podają zastrzyk zawierający immunoglobulinę anty-D.Dlatego się zdziwiłam że tyko ten magnez masz.W każdym razie odpoczywaj i wykorzystuj wszystkich żeby cię odciążali a ja spadam do pracy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o poród to ja mam termin na 2 września i kto wie czy na połowie sierpnia nie wykluję...Wiec moim zdaniem warto juz o tym myslec bo to przeleci ze hej.
Jesli chodzi o ta krzywą, to nie jest tak ze lekarz zleca badanie dopiero po tym jak wyjdzie z wyniku z krwi podwyzszony cukier? bo mi wyszlo w sam raz i nie musze robic krzywej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
No bo 13 marzec był jakiś czas temu hihihi

Na pewno będzie dobrze. Musi być dobrze 🙂 Smutno mi się robi jak pomyślę, że mieliśmy spędzić piątek w taki cudowny rodzinny sposób a tu lipa 😞


Doti, jeszcze nie jeden cudowny rodzinny piątek przed Wami!! głowa do góry, będzie dobrze... tylko leż i odpoczywaj i nie daj się zwlec z łózka jakimś praniem, prasowaniem czy sprzątaniem, nawet jak będziesz czuć się dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
Jeśli chodzi o poród to ja mam termin na 2 września i kto wie czy na połowie sierpnia nie wykluję...Wiec moim zdaniem warto juz o tym myslec bo to przeleci ze hej.
Jesli chodzi o ta krzywą, to nie jest tak ze lekarz zleca badanie dopiero po tym jak wyjdzie z wyniku z krwi podwyzszony cukier? bo mi wyszlo w sam raz i nie musze robic krzywej


mnie się wydaje, że jest zlecane niezależnie.. a przynajmniej powinno być 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emaleth napisał(a):
Dziwne z tym magnezem, bo pamiętam że koleżanka też miała i dostała zastrzyk i teraz sprawdziłam i faktycznie podają zastrzyk zawierający immunoglobulinę anty-D.Dlatego się zdziwiłam że tyko ten magnez masz.W każdym razie odpoczywaj i wykorzystuj wszystkich żeby cię odciążali a ja spadam do pracy!!!


Zastrzyk z immunoglobuliny podają po porodzie. W pierwszej ciąży rzadko zdarza się żeby konflikt serologiczny powodował problemy. Zobaczę co mi wyjdzie z coombsa ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...