Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka, wróciłam z synalem od lekarza i czeka nas jutro pobieranie krwi 🤢 🤢 🤢

Do pupy polecam "Maść pośladkowa" z Ziajki. Sudocremu używałam tylko na odparzenia po wyjątkowo wrednych kupkach przy ząbkowaniu.
Do wody do kąpieli nie dolewałam żadnych oliwek, jak mieliśmy płyn do kąpieli i ciała to wtedy tak. Ale zdecydowanie wolałam balsamować Małego po kąpieli, bo to przy okazji był masaż dla niego 🙂
Chusteczki Dada z Biedronki są dobre, bo bardzo nawilżone. Wg mnie lepsze niż Huggisy... Nie wiem jak teraz wychodzą cenowo pieluchy więc nie podpowiem 😉
A termometr... na początku próbowałam używać takiego w smoczku bo dostaliśmy w prezencie - tylko że Mateusz nie miał smoczka uspokajacza i nie wiedział co ma robić z tym termometrem 😁 Kupiłam taki bezdotykowy za ponad 100zł i też lipa straszna, bo mojemu dziecku temp na czoło nie wychodzi. Zwykle jak przy chorobie na czole i w uchu miał normę albo poniżej normy a pod pachą jak mierzyłam rtęciowym to bywało i ponad 38....
Na sutki chyba kremu żadnego nie używałam ale jak będziecie kupować to pamiętajcie, żeby wybrać taki, którego nie trzeba zmywać przed karmieniem 🙂
No i możecie sie już zacząć zastanawiać czy wybieracie tradycyjne szczepionki czy skojarzone, bo te drugie trochę kosztują i możecie już kaskę odkładać :P :P :P
Aaaa no i ząbkowanie u nas zaczęło dawać się we znaki w końcówce 3 miesiąca a jak Mały skończył 2 latka to miał już komplet włącznie z piątkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o matko!! ile stron naskrobałyście znów!!

wróciłam od gin... znowu czekałam ponad 40min... moge jechac nad morze 🤪 🤪 ale 25 lipca muszę się stawić na wizycie, więc powrót będzie tydzień wcześniej niż chciałam... no i musiałam obiecać, że więcej będę odpoczywać i wdychać jod leżąc niż spacerując, bo moja szyjeczka niezadługa...zaledwie 1,5cm, ale zamknięta... oczywiście awaryjnie musze się zorientować, jak ze szpitalami w pobliżu i żeby mieć namiar do jakiegoś lekarza, w razie potrzeby... przeraziła się, jak powiedziałam, ze M zostawia mnie na cały sierpień, bo w sierpniu może byc "różnie" i dodała, że być może unikniemy cesarki 🙂

a na wadze +7 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jes.i chodzi o rota to w zlobku widac, ktore dzieci byly szcepione. Zdecydowanie lzej przechodza, choc jak we wszystkim nie ma reguly.. Z Nadia w szpitalu lezal chlopiec co byl szczepiony i tez ciezko przechodzil...

Jesli chodzi o pneumokoki, to polecalabym jak chcecie dac od malutkiego do zlobla..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Jes.i chodzi o rota to w zlobku widac, ktore dzieci byly szcepione. Zdecydowanie lzej przechodza, choc jak we wszystkim nie ma reguly.. Z Nadia w szpitalu lezal chlopiec co byl szczepiony i tez ciezko przechodzil...

Jesli chodzi o pneumokoki, to polecalabym jak chcecie dac od malutkiego do zlobla..

no tak wlasnie myslalam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
karolka84 napisał(a):
a ja nie wiem na jakie butle sie w koncu zdecydowac 🤨


Karola, ja widziałam dziś nuk w realu i nie były dużo tańsze niż lovi... raptem ok.3zł, z tym, ze lovi mialy gratisowo smoczek uspokajający..

wiem wiem, nad lovi tez myslalam 🙂 ale po prostu jak dla mnie to jest za duzy wybor tego wszystkiego. A moze skusze sie na szklana? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Pestka24 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
A ja kurcze jak na razie nigdzie nie widzialam stanikow do karmienia z fiszbinami 😮 nawet takie za 70 zl sa bez, wiec nie wiem gdzie je mozna dostac..

Chyba jedynie na allegro. Są na prawde śliczne,tylko jak tu kupić bez przymierzenia...Na mieście się za nimi nie rozglądałam ale jeden sklep mam na oku z którym powinny być

aha no to szkoda, na allegro torche ciezko bedzie trafic z rozmiarem 🤨

ja widziałam staniki do karmienia z foszbinami w h&m - tam na tych działach ciążowych mają.

a co do szczepionek to coś mi się obiło o uszy, że pneumokoki są za darmo jak się urodzi chyba przed 36tyg ciąży (albo 37 nie jestem pewna), tylko że nikt o tym nie mówi bo wolą oczywiście brać kasę.... widzę że szalejecie...a u mnie w sumie niemoc zakupowa trwa :/ kupiłam dziś tylko chusteczki nawlżające pampers senstive 4 paczki za 19zł, bo akurat w carfie były 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Wczesniej po prostu nie mozna zaszzepic jednodawkowa 🙂)

A ta 3dawkowa jest po urodzeniu do 6 tygodnia jak dobrze pamietam...wiec kazdy by szczepil i nie ma weryfikacji, bo jak stw ktory chodzic bedzie do zloba

nooo a tak to bedziemy musieli 9 stówek wysrac 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...