Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
A dzisiaj byłam w aptece bo gin mi przepisała różne specyfiki na skórcze łydek
-asmag forte
-calcium sandoz 500
-cyclo 3 fort
a ta w aptece mi powiedziała ,że to nie są specyfiki na skórcze łydek , najbliżej niby jest asmag forte ,ale też kręciła głową i nic w końcu nie kupiłam.
W dodatku miałam to wszystko brać na raz i jeszcze do tego te moje witaminy pfarmaton więc uważam ,że to troszeczke za dużo tych specyfików jak na kobietę w ciąży 😮
I pytała aptekarka co to za lekarz imie i nazwisko 😮


na skurcze podobno super jest ASPARGIN, ale ja na szczęście na razie nie mam takich problemów więc nie sprawdzałam... Sandra chyba też o nim pisała kiedyś.

co do wyprawki do szpitala to jak żona mojego kuzyna rodziła to też wszystko swoje musieli mieć - w szpitalu nic nie dawali, także i ciuszki i kosmetyki i ręczniki, butelki itp wszystko musieli mieć swoje.

a ja dziś rano zaniosłam mocz i zrobiłam morfologię - ciekawe jak tam moje wyniki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mixidixi napisał(a):
A dzisiaj byłam w aptece bo gin mi przepisała różne specyfiki na skórcze łydek
-asmag forte
-calcium sandoz 500
-cyclo 3 fort
a ta w aptece mi powiedziała ,że to nie są specyfiki na skórcze łydek , najbliżej niby jest asmag forte ,ale też kręciła głową i nic w końcu nie kupiłam.
W dodatku miałam to wszystko brać na raz i jeszcze do tego te moje witaminy pfarmaton więc uważam ,że to troszeczke za dużo tych specyfików jak na kobietę w ciąży 😮
I pytała aptekarka co to za lekarz imie i nazwisko 😮
Asmag forte to magnez - mnie pomógł z moimi skurczami macicy ale stosowany w końskich dawkach 4x2tabletki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi do szpitala musisz się przygotować tak jak na wyjazd 🙂 O takich rzeczach jak szczotka do włosów to chyba nie muszą pisać ani mówić Ci w szpitalu - jak nie weźmiesz to będziesz chodzić rozczochrana :P
Koszule do porodu i później na te 2-3 doby też trzeba mieć i to najlepiej właśnie ze 2-3 koszule, bo jak zaplamisz krwią to musisz mieć się w co przebrać a wiadomo że krwawienie po porodzie nie trwa 15minut.
Z kosmetykami dla dziecka to jest różnie, zależy od szpitala. Tam gdzie ja rodziłam położne same myły dzieci więc kosmetyków nie trzeba było bo raczej by się nie połapały co jest czyje. A tak to jak na taśmociągu: jedna rozbierała dziecko, druga szybko pod kranem wymyła a trzecia wycierała i ubierała 🙂 Jeśli mamy same kąpią dzieci to muszą mieć wszystko przygotowane.
Z butelkami też różnie jest, bo "u mnie" dawali mleko w butelkach szklanych szpitalnych, które później szły hurtem do wyparzania. Każda mama mogła poprosić o butelkę mleka dla dziecka ale nie wciskały nikomu na siłę.
Zaskoczyłaś mnie nożyczkami do paznokci dla dziecka, bo tu w większości szpitali panuje zwyczaj, że dziecku przez pierwsze 2-3 tygodnie nie obcina się pazurków. Ja osobiście chyba wolałabym obciąć niż kazać się dziecku grzać w niedrapkach w taką pogodę jak dziś mamy. Koleżanka mówiła, że jak rodziła 2 tygodnie temu to właśnie babka obcięła dziecku pazurki w szpitalu i jej położne zrobiły jazdę że ho ho!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
U mnie w szpitalu maja dac koszule dla mnie, ale wole tez miec ze dwie swoje, bo podobno te od nich sa strasznie oblesne. Na razie jestem na etapie poszukiwan jakis tanich, bo nie dam za jedna 50 zl, skoro sie pobrudzi i tyle po niej bedzie.

mi kolezanka pisala ze wziela 3 swoje do szpitala i ze facet 2 jej dowozil bo przeciekala jej krew
i co do nozyczek tez mi powiedziala ze nie trzeba miec bo wlasnie nie obcina sie tak szybko pazurkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja właśnie posprzątałam cały dom i zrobiłam 3 prania 😁 Tylko obiadu nie ma mi kto zobić 😞 a zaraz idę się kąpać bo na 4 mam do szkoły rodzenia. Pierwsze spotkanie - zobaczyny co to będzie. 🙂 Oglądam właśnie na tvn style program o karmieniu piersią - masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a propos koszul 🙂 wlasnie wrocilam z ryneczku i znalazlam super sklep z bielizna itp. Kupilam sobie 2 koszule ciazowe, jedna za 18 zl a druga za 28 - i tak uwazam, ze to tanio, bo w innych sklepach widzialam za 40-50 zl za sztuke. Na allegro tez ogladalam i cenami byly zblizone do tych, co dzis kupilam, tylko ze ja za przesylke nie musze placic. Kupilam tez 2 staniki do karmienia, kazdy za 28 zl, a pani powiedziala, ze po 10.07 ma przywiezc jeszcze tansze, cos za 15 zl/sztuka, to sie jeszcze zaopatrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kupiłam tydzień temu dwie koszule i porannik.
http://allegro.pl/koszula-nocna-ciazowa-do-karmienia-rozmiar-xl-i2376026778.html
http://allegro.pl/koszula-nocna-ciazowa-do-karmienia-rozmiar-xl-i2427849356.html
http://allegro.pl/szlafrok-damski-bawelna-rozmiar-xl-i2369517909.html
Jestem bardzo zadowolona,materiał taki przyjemny że szok.
Szczotka do włosów to raczej tak osobista rzecz jak ta do zębów więc nie tknęłabym nawet czyjejś.
Jeśli chodzi o to co trzeba zabrać to mi wypisała moja położna,więc wiem na 100% co trzeba mieć a czego nie.Kosmetyków do dziecka nie trzeba miec,ubranek też nie,tylko na wyjście ze szpitala.Zabrać tylko pieluchy tetrowe,pampersy, chusteczki nawilżane, podkłady, podpaski, łapki niedrapki i czapeczkę w razie przeciągów. Ja i tak wezmę więcej ciuszków do małej,nie tylko na wyjście ze szpitala,bo nie będę liczyć na czyjąś łaske,jeśli się okaże że tam nie mają lub jakieś poszarpane itp. Koszule wezmę,staniki do karmienia,papcie,porannik, kosmetyki dla siebie, laktator,wkładki, majtki poporodowe i to wszystko chyba co mi się na chwile obecną przypomniało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do stanikow do karmienia to właśnie z tym mam problem, bo wiem ze chce te z fiszbinami ale jak mam je teraz kupic,skąd mam wiedziec jaki będę miala rozmiar cycków. Kurde kupię i okaze sie ze będą za małe i co.hehe. Teraz mi piersi wogole nie rosną, rosły na poczatku ciąży,do rozmiaru D i staneły w miejscu na szczescie.Przynajmniej nie musze co chwilę kupować nowych stanikow.Ale jakie będą gdy urodzę, skąd mam to wiedzieć. Hmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Bylam dzis w kilku aptekach i pytalam o aspirator Frida. Cena waha sie w nich miedzy 27 a 30 zl, a na doz.pl mozna kupic za 22.9 zł. To duza roznica 😮

A koszty przesyłki ?

koszt przesylki to zero zl 🙂 bo zamawiasz przez neta i wybierasz z listy apteke, do ktorej maja Ci wyslac zamowienie i sama sobie odbierasz 🙂 ale musi to byc jedna z tych aptek "Dbam o zdrowie" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć laseczki 🙂
ja właśnie wczoraj tez zamówiłam sobie koszule na allegro i czekam aż przyjdą, mam nadzieję, ze materiał będzie ok, ale oglądałam podobne jak Ty, Pestka i skoro piszesz, że przyjemny materiał to jestem spokojniejsza 🙂 bo tak to ryzyk-fizyk, nigdy nie wiadomo na co się trafi, na zdjęciach wszystko zawsze wygląda ładnie
emi to gdzie ostatecznie zdecydowałaś rodzić - Ostrów czy Pleszew??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
A ja kurcze jak na razie nigdzie nie widzialam stanikow do karmienia z fiszbinami 😮 nawet takie za 70 zl sa bez, wiec nie wiem gdzie je mozna dostac..

Chyba jedynie na allegro. Są na prawde śliczne,tylko jak tu kupić bez przymierzenia...Na mieście się za nimi nie rozglądałam ale jeden sklep mam na oku z którym powinny być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
A ja kurcze jak na razie nigdzie nie widzialam stanikow do karmienia z fiszbinami 😮 nawet takie za 70 zl sa bez, wiec nie wiem gdzie je mozna dostac..

Chyba jedynie na allegro. Są na prawde śliczne,tylko jak tu kupić bez przymierzenia...Na mieście się za nimi nie rozglądałam ale jeden sklep mam na oku z którym powinny być

aha no to szkoda, na allegro torche ciezko bedzie trafic z rozmiarem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...