Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jak dla mnie nie ma potrzeby ciaglego nawilzania blony sluzowej, no chyba,ze mega suche powietrze albo maluszek ma jakiesproblemy typu sapka itp. to mozna sie o to pokusic...

Oczka przemywalam sola fizjologiczna, ale z tego co pamietam to dosc krotko..

Hmm...a co do pepka.. jesli beda wysokie temperatury to bede na pewno uzywac gazikow ze spirytusem do jego odkazania.. bo wiadomo, ze jak cieplo to bakterie maja lepsza mozliwosc rozwoju...

Ja tez nie krzyczalam 🙂 Ostatnia godzine porodu siedzialam na klopie i ryczalam, ale tragedii jakiejs nie bylo 🙂 A poza tym po porodzie od razu sie o tym zapomina 🙂 A teraz tle czasu po porodzie to nie bylabym w stanie komus opisac co to za bol.. no chyba, ze jedynie takim slowem, ze boli zajebiscie i nic ponadto 🙂
Jesc nie jadlam i uwazam, ze ZDECYDOWANIE sie nie powinno, bo moze byc to niebezpieczne..., ale popijanie wody malymi lyczkami na pewno nie zazkodzilo..
Niby naturalnie bol lagodzi, ale lepiej zdecydowanie sobie glosniej jeczec niz za przeproszeniem nadzierac, bo kosztuje to rodzaca sporo energii, ktorej moze zabraknac na samej koncowce.

Jutro planuje sobie dzialkowac 🙂 Odnalazlam spodenki 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Deira napisał(a):
Doti, śliczny ten kocyk i za jakie śmieszne pieniądze 🙂 🙂 🙂

Alexia, witam Cię serdecznie 🙂

A ja mam pytanko do Was, może jesteście bardziej uświadomione, bo ja już zgłupiałam 😮 Jak to jest z higieną noska u niemowląt? W jednek książce piszą, że nosek tak jak uszka oczyszcza się sam i nie potrzebuje dodatkowych zabiegów higienicznych, no chyba że jest zatkany albo dziecko ma katarek. Wtedy stosuje się m.in. sól morską dla niemowląt dla udrożnienia noska. A producenci takich soli morskich w swoich ulotkach reklamowych zalecają stosowanie takiej soli raz dziennie, bez względu na to, czy dziecko ma zatkany nos czy nie. Podobno dla nawilżenia błony śluzowej, oczyszczenia z pyłków, roztoczy i innych zanieczyszczeń. To jak to w końcu jest? 🥴 Stosować tę sól codziennie, czy tylko w razie potrzeby? 😮

W szkole rodzenia położna z zawodu mówiła, że tylko jak jest zatkany i żeby nie męczyć malucha codziennie. 🙂 Podobno najnowsze zalecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
I po wizycie.
Wiedziałam,że jak jestem bojowo nastawiona to nie będę miała okazji wyładować się 🙂
Gince papa się śmiała, bo nie dość że nie przytyłam od 14 czerwca, to schudłam kilogram i cieszyla się,mówiąc że ona lubi jak kobiety w ciąży mają ładną figurę. Psycholka heh.
Z małą wszystko ok, ma już dwa kilogramy 🙂 ślicznie bylo dzis widac, wyraźnie. Ziewała długo i kręciła się strasznie 🙂
Dostałam skierowanie na mocz i morfologię.
Szyjka długa i zamknięta,czyli wszystko w porząsiu 🙂
Następna wizyta 30 lipca,dobrze, bo już myślałam ze bedzie mi kazala co dwa tyg przychodzić. Skoro wszystko jest ok, to po co.
Byłam w biedronie, dokupilam DADA 2-5kg 28sztuk i DADA 3-6kg 78sztuk. Dokupiłam też chusteczki pampers sensitive i do tamtych 3 kg proszku, dzis dokupilam balsam do prania, też z Dzidziusia. Miałam jeszcze dokupic wkladki laktacyjne, ale byly same drogie w drogerii. 30sztuk za 25zł. Jedną paczkę na razie mam, juz jakis czas temu kupione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alexia291989 napisał(a):
a ze mna cos jest chyba nietak od 4 miesiecy zero seksu nawet niemam na niego ochoty,

ja od poczatku ciazy nie mam ochoty na seks, szkoda mi mojego chlopa, ale co zrobic. czasem sie zdarzalo, ale dla mnie to juz nie ta sama przyjemnosc co wczesniej... a teraz to w ogole chyba zrezygnujemy z prob, bo wlasnie cos mnie tam boli przy zblizeniu, nie mialam tak wczesniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
Witam.
I po wizycie.
Wiedziałam,że jak jestem bojowo nastawiona to nie będę miała okazji wyładować się 🙂
Gince papa się śmiała, bo nie dość że nie przytyłam od 14 czerwca, to schudłam kilogram i cieszyla się,mówiąc że ona lubi jak kobiety w ciąży mają ładną figurę. Psycholka heh.
Z małą wszystko ok, ma już dwa kilogramy 🙂 ślicznie bylo dzis widac, wyraźnie. Ziewała długo i kręciła się strasznie 🙂
Dostałam skierowanie na mocz i morfologię.
Szyjka długa i zamknięta,czyli wszystko w porząsiu 🙂
Następna wizyta 30 lipca,dobrze, bo już myślałam ze bedzie mi kazala co dwa tyg przychodzić. Skoro wszystko jest ok, to po co.
Byłam w biedronie, dokupilam DADA 2-5kg 28sztuk i DADA 3-6kg 78sztuk. Dokupiłam też chusteczki pampers sensitive i do tamtych 3 kg proszku, dzis dokupilam balsam do prania, też z Dzidziusia. Miałam jeszcze dokupic wkladki laktacyjne, ale byly same drogie w drogerii. 30sztuk za 25zł. Jedną paczkę na razie mam, juz jakis czas temu kupione.

No to z Nikoli duza dziewczynka juz 🙂 zazdroszcze Ci z ta waga, ja sie w piatek dowiem ile znow mam kg do przodu...
Wkladki laktacyjne z Johnsona 50 sztuk sa za 17 zeta w tesco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):

No to z nikoli duza dziewczynka juz 🙂 zazdroszcze Ci z ta waga, ja sie w piatek dowiem ile znow mam kg do przodu...
Wkladki laktacyjne z Johnsona 50 sztuk sa za 17 zeta w tesco 🙂


Nie wiadomo ile w tym prawdy,że ma dwa kilo. Ostatnio miała 1200g a to było dwa i pół tygodnia temu więc wydaje mi się że coś za szybko przybrała w tak krótkim czasie. Nie ma co do końca ufać tym USG 🙂
No to muszę do Tesco się wybrać 🙂 Dzięki 🙂
Kurde dziś miałam taki dobry dzień że szok. Chyba przez to że w koncu sie wyspałam. Poszłam do pokoju innego spać i tam było chłodno 🙂 🙂 🙂 Do tego, dziś miły wietrzyk powiewał,nie było parno więc się nie dusiłam w chacie 🙂 Mała dziś grzeczna,nie wpycha się nigdzie, pod cyckami mnie nie boli,krzyż też nie,normalnie tak mogłoby być wciąż 🙂
Co do seksu, u mnie od początku ciąży, bez zmian 🙂 Po prostu mi się nie chce.hihi.Dziękuję Bogu, że mój M jest wyrozumiały jeśli chodzi o to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wręcz przeciwnie. Obudziłam się o 5 i przez cały dzień mnie głowa pobolewała i mi się słabo robiiło a mały się tak wypychał, że aż mnie brzuch bolał. A do tego jeszcze się dowiedziałam, że tam gdzie pracuje mój M. mają roboty na 3 miesiące i nie wiadomo co dalej będzie. 😞 Ciekawe co zrobimy jak zostanie bez pracy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, denerwujecie mnie z tym seksem 😜 😉 Wy to możecie, ale nie macie ochoty, a ja mam od początku ciąży taką chcicę, że aż mnie skręca, ale już na pierwszej wizycie gin nam zakazał jakiegokolwiek figlowania 😞 😞 😞 Mojego M też nosi z tego powodu, bo jedynie przytulanki nam zostają, ale też musimy uważać, bo jak nam niechcący by hamulce puściły... 🤪 🤪 🤪
I jak tu żyć, ja się pytam ??? 😜 😜 😁
Pestka, cieszę się, że z Nikolką i z Tobą wszystko ok 🙂
Dobra, idę spać, bo jutro muszę rano wstać. Kolorowych snów! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny , my się właśnie szykujemy do wyjazdu .
Żegnam się z Wami wrócę najszybciej za tydzień , lub dwa.
Będę Was podglądała, bo córka zabiera lapiego za sobą jak złapiemy gdzieś neta oczywiście 😜
Trzymajcie się cieplutko i żeby dzieci Wam pięknie rosły w brzuszkach i były zdrowiutkie 😘
Miłego dnia pa pa . 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja się witam 🙂
Dziś u nas tak grzmiało i padało, że ze spania nici od 4 nad ranem. Byłam już w sklepie po zakupy, zaraz zabieram się za małe porządki, a potem muszę pozałatwiać parę spraw urzędowych. U nas od jutra Opener się zaczyna, ale już dziś w sklepie rano tłumy zaopatrujące się w hektolitry alkoholu 😉 A że mieszkam 5 km od Babich Dołów, gdzie festiwal się odbywa, to sobie z okna posłucham kto gra 😁
Mixi, spokojnej podróży i udanego wypoczynku! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂 ale u nas byla w nocy burza...w zyciu takiej nie widzialam, grzmoty straszne, ulewa zacinala...jak sie przebudzilam o 1 w nocy to nie moglam zasnac, bo az sie zestresowalam tymi hukami 😮 a teraz tez jest niezaciekawie, pogoda do leniuchowania i spania 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...