Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja mam rowno 10 na plusie, ale co tam - to znak, ze maluch tez rosnie 🙂
Anula to fajnie, ze córcia - gratulacje 🙂 ja mam nadzieje, ze u mnie tez juz Ula zostanie, bo ostatnio zaczelam sie stresowac, ze bedzie inaczej, bo nie widac jej kaczki tak sie mala cholerka ustawila 😮 no ale z drugiej strony pokazywalam wam juz kiedys foto jej krocza i fifolka nie bylo 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Ja mam rowno 10 na plusie, ale co tam - to znak, ze maluch tez rosnie 🙂
Anula to fajnie, ze córcia - gratulacje 🙂 ja mam nadzieje, ze u mnie tez juz Ula zostanie, bo ostatnio zaczelam sie stresowac, ze bedzie inaczej, bo nie widac jej kaczki tak sie mala cholerka ustawila 😮 no ale z drugiej strony pokazywalam wam juz kiedys foto jej krocza i fifolka nie bylo 😉 😁


a mi nawet potwierdzili studenci w szpitalu przy usg 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wrocilam do domciu po upalnym dniu 😁 bylismy z M i znajomymi w aquaparku w sam raz basen na zewnatrz z zimna woda na taka pogode no i slonko mnie muslo juz nie czuje sie jak blada slonica tylko jak zabarwiona hahah 😁 no i jedna noc dluzej z M dopiero jutro jedzie mysle ze jakos zleci mi do 27 lipca ten czas 🙂
karolka tak samo mam z nogami co Ty kolan czasem nie widac tak puchna 😁
anula ja 15 czerwca miala 11kg na plusie 😁 w piatek ide do lekarza wiec zobaczyymy ale sadze ze kolejne 2 do przodu 😁
a co do rozstepow to ja narazie na bebzolku nie mam jedynie na udach sie pojawily no ale nic sie nie poradzi juz na tym etapie sadze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hurra!!! Nasi siatkarze mistrzami w lidze światowej 🤪

Natalia, ja jeszcze nie zaznałam tej przyjemności jaką jest wypływająca siara 🙂 Pewnie dlatego, że jest jeszcze za wcześnie u mnie. Daj znać koniecznie jak pójdzie w Łodzi. I cieszę się, ze masz tak dobrego lekarza, któy się Tobą opiekuje.
Ja narazie też rozstępów nie mam. Ale za to na potęgę w ten upał puchną mi stopy i dłonie 😞 A co do wagi, to się nie będę wypowiadać, bo aż włosy dęba mi stają, gdy patrzę na wagę 😲 Podejrzewam, że to może być efekt tego, że ja od początku ciąży nie rzygałam ani razu. Nawet nie wiem, co to mdłości ciążowe 🙂 Ale byle do porodu. POtem będę zrzucała niepotrzebne kilogramy 🙂

Isa, ten laktator, który mam miał dodatkowo w zestawie 2 pojemniczki na pokarm 180 ml. Nie wiem jak to jest w TT, ale te pojemniczki skręcasz do laktatora, a potem możesz je przechowywać w lodówce, wcześniej zakręcając nakrętką, która też jest w zestawie. I faktycznie można do tego pojemniczka dokręcić normalny smoczek od standardowej butelki, więc nawet z pojemnika nie trzeba pokarmu przelewać do butelki, by dzieciątko nakarmić. Podejrzewam, że w TT może być podobnie.
I z pewnością będę mocno trzymać za Ciebie kciuki 11 lipca 🙂 O której bronisz?

Inirtam, wdychaj wdychaj jod 🙂 Dobrze dla Maluszka zrobi 🙂 Od środy ma się na Pomorzu pogoda zepsuć, więc korzystaj z pogody 🙂

Anula, kolejna fajna kobitka w drodze 😁 Super 🙂 Gratuluję 🙂 U mnie dziewczynkę lekarz obstawiał w 18 tc, a potem badania genetyczne potwierdziły córę w 21 tc 🙂

Doti, dobrej nocki i do jutra 🙂
Ja też już spadam, spokojnych snów, Mamuśki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira o 9 rano 🤪 ale już chciałabym mieć to za sobą...
TT i Avent mają bardzo podobne opinie i ceny... no i same produkty bardzo podobne... zobaczymy na jaki się zdecyduje 😉
uciekam spać, dobranoc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry Brzuszki 🙂 a co ja dzis pierwsza???? 🤪 nie moglam spac tak mi bylo goraco, w nocy burza i deszcz, a teraz juz 28 stopni 😮 zaraz ide z mama na zakupy, bo dzis jedziemy w odwiedziny do mojej kuzynki, ktora 2 tyg temu urodzila synka 🙂 juz sie nie moge doczekac az zobacze tego malego szkraba 🙂 milego dnia i do pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja się witam 🙂
Właśnie wciągam śniadanie, a potem idę ogarnąć kuchnię, bo trochę się zapuściła 😜 A na 15 do gina po zwolnienie i skierowanie do szpitala na konsultację.

Isa, będę słała do Ciebie mentalnie dużo pozytywnej energii 11 lipca o 9, abyś się nie stresowała i gładko obroniła 🙂 Ja broniłam już parę ładnych lat temu, ale wiem, że jak już będziesz miała to za sobą, to na pewno odetchniesz z ulgą i stwierdzisz, że prościej być nie mogło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Dziś w końcu noc tylko z dwoma pobudkami, więc wyspałam się 🙂
Wczoraj byliśmy na koncercie Ewy Farnej, nic ciekawego szczerze mówiąc...Po paru utworach poszliśmy do domu.
Co do siary to ja nie miałam jeszcze ani razu wycieku i tych skurczy, więc cieszę się 🙂
Nic mi na razie też nie puchnie, najwyżej czasami czuję gorące stopy, wtedy wkładam je w wiaderko z zimną wodą i na kilka godzin jest super 🙂
Chyba zaczynam się przyzwyczajać do tych upałów, co można innego zrobić....Ale od czwartku ochłodzenie u nas.Uffff, jest nadzieja 🙂
Ja tak szczerze mówiąc psychicznie się nastawiłam w ten sposób,że przecież może zdarzyć się, że urodzę chłopca, bo z tym usg nigdy nic nie wiadomo i tylko to co dostaliśmy mam w różowych kolorach a reszta neutralna.Wolę dopuścić taką wiadomość do siebie,żeby w razie W potem było łatwiej mi się przestawić z dziewczynki na chłopca. Ważne,że będę kochać równo, czy to dziewczynka czy chłopczyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 Jak się czujecie Brzuchatki? Ja mam jakieś lepsze nastawienie do świata dzisiaj, choć i tak najchętniej przespałabym dzień... Jest przyjemnie chłodniej więc wieczorkiem znów wezmę się za prasowanie. Zobaczymy ile dam radę.

Natalko trzymamy kciuki!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja sie witam...
u mnie w nocy zapowiadała się mega burza, błyskało się i strasznie grzmiało... ale niestety tylko pokropiło 😠 no i dzisiaj od rana dalej parówa...
coś czuje że dzisiaj cały dzień przeleżę na tarasie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się 🙂
śniadnie zjedzone, M w pracy... Zrobiłam już jedno pranie i wystawiłam suszarkę na balkonie 🙂
Pogoda super póki co - słońce świeci ale wieje wiaterek, więc mogłoby tak już zostać 🙂
Muszę trochę ogarnąć mojemu kuchnię, bo naczyń jest sterta! 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja Wam powiem, że pomalutku zaczynam przyzwyczajać się do tej diety cukrzycowej tylko wkurza mnie ilość jedzenia. Posiłki co 2,5-3 godziny to dla mnie za dużo zwłaszcza jak mam zjeść obiad z dwóch dań a za 2,5 godziny podwieczorek! A do tego jak Mała wciska mi nogi w żołądek to już w ogóle 🤨
Tak więc ja już jem drugie śniadanie.... A o13:30 obiad: dziś makaron z serem i zupa jarzynowa. Choć z zupy to chyba zrezygnuję bo nie wiem czy ją upcham....
Aaaa i domyślam się, że na tej diecie schudnę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może i ja przejdę na dietę cukrzycową? 🥴 🙂 Co prawda nie muszę, ale może trochę schudnę w ciąży 🙂
Kuchnia ogarnięta, ja zziajana i spocona, bo słońce wali już niemiłosiernie przez okna od strony kuchni :/ Teraz trochę poleniuchuję, potem może w gościnnym kurze zetrę, pranie zdejmę, muszę jeszcze podjechać do sklepu po drobiazgi na obiad i jakieś kefirki dla siebie i jeszcze obiad przygotować przed wyjściem do gina.. 😮 Cholerka, czas mi się jakoś kurczy dzisiaj 😮

Pestka, jak Ci idzie liczenie ruchów? Liczysz do 10 ruchów i odnotowujesz czas, w jakim nastąpiły, czy liczysz ilość ruchów w ciągu godziny? Wiem, że jest kilka sposobów na liczenie a jestem ciekawa, bo chyba sama zacznę to robić. Tak dla siebie, bo Mała ostatnio jakaś ospała chyba, a ja wpadam przez to w panikę... :/ Jakieś głupie myśli mam od razu.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Mnie jakieś przeziębienie złapało na szczęście bez gorączki tylko nos zawalony i drapie w gardle byle się nie pogorszyło a będzie dobrze 🙂
A ja wam zazdroszczę upałów,tak choć tydzień bym chciała żeby sobie w ogródku poleżeć 😉
Karola to cię pewnie rodzice będą rozpieszczać na całego,korzystaj i odpoczywaj 🙂
Sandra trzymam kciuki za pogodę żebyście z namiotem nie odlecieli 😉
Natalia powodzenia w Łodzi!!!!
Iza przy naszej skumulowanej energii na pewno zdasz bez problemu 😁
Deira a ty uważaj w tej kuchni,mam nadzieję że poparzenie nie boli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deira napisał(a):

Pestka, jak Ci idzie liczenie ruchów? Liczysz do 10 ruchów i odnotowujesz czas, w jakim nastąpiły, czy liczysz ilość ruchów w ciągu godziny? Wiem, że jest kilka sposobów na liczenie a jestem ciekawa, bo chyba sama zacznę to robić. Tak dla siebie, bo Mała ostatnio jakaś ospała chyba, a ja wpadam przez to w panikę... :/ Jakieś głupie myśli mam od razu.. 😮


Położna kazała mi liczyć dziennie dziesięć ruchów i ten dziesiąty zapisywać o której godzinie nastąpił.To znaczy zaznaczać w tabelce. To się nazywa "licz do dziesięciu". Trzeba liczyć od 9.00 rano. Jeśli do 21.00 nie będzie dziesięciu ruchów, tylko mniej, wtedy zaznacza się ilość tych ruchów, od zara do dziewięciu.Ja zazwyczaj o 10.30 - 11.00 mam już policzone 10 ruchów i zaznaczam 🙂 choć to zależy o której się obudzę, czy leże jeszcze w łóżku, czy jestem zabiegana,bo jak sprzątam itp to nie czuć tak tych ruchów. Nie martw się, moja ostatnio też się rozleniwiła,W piątek o 16.00 dopiero zaznaczyłam dziesiąty ruch.Ale to też przez to może, że od rana byłam na mieście zalatana itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć laski 🙂
u nas wreszcie odrobinę chłodniej, bo tylko 27 stopni w cieniu, wszystkie burze w ostatnich dniach omijały ostrów, więc weekend był naprawdę ciężki do przeżycia, nawet mój M ledwo dawał rade w ten upał a co dopiero ja w ciąży... no ale miejmy nadzieję, że aż tak upalnie już nie będzie
Emaleth mnie też przeziębienie wzięło, nos mam zapchany od paru dni i gardło drapie od wczoraj, pewnie przez klimę w aucie albo przez spanie w przeciągu.. ale inaczej nie dawało się wytrzymać tych nocy
psiknęłam sobie dziś Tantum Verde to może gardło wkrótce przestanie boleć
od rana próbuję się zmobilizować do ogarnięcia mieszkania, bo sobie odpuściliśmy sobotnie sprzątanie...
macie już wybrane może swoje położne środowiskowe? bo ja właśnie dziś szperam w necie i szukam opinii o tutejszych położnych
w szkole rodzenia radzili nam żeby wybrać sobie jakąś i umówić się z nią na pierwsze spotkanie w okolicach 30-34 tc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak byłam w szpitalu i zgłosiła się tam dziewczyna czująca mało ruchów Maleństwa to jej kazali liczyć czy ma 10 ruchów w trakcie godziny-jeżeli tak to taką godzinę miała zaznaczyć krzyżykiem, także tych metod liczenia ruchów jest naprawdę sporo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moją położną jest moja kuzynka i wybrałam ją już dawno temu, kilka lat temu jak była u nas i zbierała podpisy 🙂 przyjeżdża co tydzień,
Kurde laski, od początku lipca w BRW jest promocja, wszystkie łóżka o 30% taniej i jest to nasze kuźwa tańsze o 220zł. Cholera no!!! Tak samo mieliśmy z płytkami, promocja po kupieniu była, parę dni i wyszło też ponad 200zł taniej,jak zwykle po fakcie 😞

Macie też tak w ciąży że jak jesteście głodne to Wam niedobrze? ja kiedyś mogłam z burczącym brzuchem chodzić cały dzień a teraz nie daję rady bo mi niedobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki!
Dawno mnie nie było na brzuszku bo spędzałam dużo czasu z rodzicami. I u mnie też się sprawdza, że rozpieszczają mnie bardziej niż M!!! Tyle tylko że to rozpieszczanie skończyło się dziś wynikiem +10kg na wadze 🤪
Rozstępów na brzuszku nie mam, ale kilka nowych przybyło na pośladkach. Więc przybieram nie tam gdzie trzeba, i to pewnie przez objadanie się 🙃

Emi ja na spuchnięte nogi i pękające naczynka biorę Cyclo3Fort. Zauważyłam, że pomaga, nawet jak dużo chodzę nogi nie spuchną mi tak jak kiedyś.

Jeśli chodzi o butelki chciałam kupować Avent z całym zestawem, bo tak jak Deira pisała wszystko w zestawie do siebie pasuje i to jest ułatwienie. Ale mój M uważa, że tylko butelka Tommee Tippiee nadaje się dla chłopca ?!?! Wg niego inne są typowo dziewczęce 🙃 nie wiem skąd u niego takie przekonanie, ale kupiliśmy dwie takie:
http://www.tommeetippee.co.uk/product/health_check_anti-colic_bottles_-twin_pack/
To jest jakaś nowa wersja antykolkowa Plus. Od razu sprawdza temperaturę płynów w butelce. Taki bajer:/
I jeszcze chciałam napisać, że Tommee Tippiee zaczął wprowadzać nowe typy butelek. I wszystkie stare modele zaczynają wyprzedawać. To samo Avent, zmienił design i wprowadził cała nową kolekcje z nowym smoczkiem. Więc na pewno stare modele będą teraz dużo tańsze. To tak dla tych, co by chcieli je kupić, a nie zależy im na najnowszym modelu.
I jeszcze co do przechowywania pokarmu, baaaardzo dużo osób chwali woreczki na pokarm Medela. Firma ta też ma najbardziej polecany laktator Medela Swing.
Ale trzeba zdecydować się na jedną firmę, żeby wszystko do siebie pasowało. I jak dalej mój M będzie uważał że tylko butelka TT mu się podoba to będe z nich korzystać. Chociaż ich laktator jakoś mi się nie podoba 😞

Mój mały ostatnio robi takie wygibasy, jak można zobaczyć w filmikach na youtube. Do bólu brzucha od jego kopniaków wciąż się nie przyzwyczaiłam i jestem nieustannie obolała. Ale chyba już wszystkie przeżywamy to samo, a do rozwiązania coraz bliżej, więc trzeba się cieszyć z każdego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...