Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc mamusie, ja wlasnie biore sie za ostatnie prasowanie ciuszkow dla malej i wszystko juz poprane i poprasowane w koncu, 😲
dzisiaj znajoma przywiozla mi przewijak , trzeba go tylko umyc i zlozyc i moge wstawic do sypialni,
trzeba dzis mezula pomeczyc zeby zlozyl lozeczko i poprzestawial komody zeby w koncu wszystko powstawiac dla malej , bo w poniedzialek do pracy ide jeszcze na 2 tyg a potem to nie mam zamiaru sie z tym bawic 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny , ja kolejny dzien leniuchuje , i planuje jak tu ponarzekac szefowi mojego S zeby za tydzien wolne mial, zebym nie miala psa to przez tydzien nie musialabym sprzatac a tak codziennie, mam pytanie jak myslicie jak pies zareaguje za dziecko, macie jakies pomoce , rzeby przygotowac go, mam dobermana i sie zastanawiam jak to bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy Husky'ego znaczy rodzice i raczej nie bylo z nia problemow, bo to suka.. wrecz mnie irytowala momentami, bo vo Nadia zajeczala to tak dlugo piszczala, az nie podeszlam do malej i sie nia nie zajelam...
Opiekunka z powolania 🙂)

A tak na powaznie, to ponoc jak bedziesz w szpitalu warto np. polozyc pieluszke przy maluszku, badz jakis jego ciuszek i na drugi dzien zaniesc pieskowi, zeby sie przyzwyczail do zapachu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja sie strasznie leniwa zrobilam i juz nie eksperymentuje z kolorami na glowie, przynajmniej na razie 😁 rude najbardziej mi sie podobaly, bo mialam takie jasne miedziane, no ale niestety za duzo czasu to pochlanialo i jak sie zaczelismy starac o dziecko, to przefarbowalam sie na braz...teraz to juz od jakis 3 miesiecy nic zupelnie nie robie, ale na szczescie odrosty jakos sie zlewaja z kolorem farby i sa prawie niewidoczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja w końcu byłam w szpitalu gdzie będę rodzic .Listę z potrzebnymi rzeczami do szpitala już mam .
Jeżeli chodzi o poród w wodzie to jest bezpłatny i nie potrzeba żadnych zaświadczeń ,lekarz przy porodzie kwalifikuje czy pacjentka się nadaje czy nie.
Co do zwiedzania oddziału to najpierw trzeba dzwonić i się umawiać , jak porodówka będzie pusta bo inaczej się nie da 😉
W przychodni zgłosiłam ze będzie potrzebna położna 🙂
Wszystko udało mi się załatwić wiec jestem zadowolona. 🙂
A i przyznali mi wózkownię , dostałam kluczyk i już nie będę musiała wnosić wózka na 4 piętro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już fryzjera odwiedziłam 3 dni temu więc pozbyłam sie siwych włosków na mej głowie 😠 😁

marylu: siemie lniane jest cudowne i jeśli masz problemy z wc to przy okazji i to ureguluje 🙂.
Tak byliśmty,ale zdecydowaliśmy się na zdjęcia w studio,bo na dworzu było 30 stopni 🙂.W dodatku.....Za tydzień mam dostac zdjęcia.

Doti: więcej wypoczywaj ...z tego co lekarz mówił nie donosisz do terminu więc korzystaj z tych wolniejszych chwil.Powodzenia u lekarza!.

pati: a masz wrażliwą skórę??

natalia:Cieszę się że z mała wszystko dobrze 😉.To już kawał córeczki-2200 🙂

Deira: te cyckonosze to będziesz kupowac w ciemno?,rozmiar w górę czy na takie piersi jakie masz teraz?.Hm bo wkońcu do porodu jeszcze kawałek czasu a przy karmieniu nasze cycochy jeszcze urosną 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alexia ja tez sie zastanawiam jak to bedzie z moim psem . 🤨 ma juz 12 lat i zawsze byl moim oczkiem w glowie. a teraz bedzie troche odsuniety od reszty. sama nie wiem jak go przygotowac na narodziny Mileny.

Ałććć...wyszłam z wanny i złapał mnie skurcz. polozylam sie na lozku i mialam wrazenie jakbym miala dostac okres , taki bol w podbrzuszu...po 5 minutach przeszlo a jak wstalam to znowu skurcz... i teraz leze. chyba zadzwonie do A żeby wrocił szybciej z pracy..jakos boje sie byc teraz sama w domu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam psa którego kocham jak domownika 🙂.Oczko w głowie i absolutnie nie mam zamiaru go odsuwac.Rozmawiałam z kobietą któa prowadzi sklep zoologiczny i powiedziała żeby absolutnie nie odsuwac psa.Kiedy bedziemy leżec w szpitalu,ktoś powinien dac psu do powąchania i zapoznania się z zapachem małego/małej.Jak wyjdziemy ze szpitala ,dac możliwośc obwąchania maluszka,(z nadzorem).
Absolutnie nie krzyczec i nie wolno ograniczac kontaktu.
Pies musi zaakceptowac nowego domownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mój własnie wyszedł z domu i chwała mu za to 😜 hehe... nie lubię jak mi się plącze po mieszkaniu wtedy, gdy mam fazę na sprzątanie 😜 wywaliłam wszystkie papierzyska ze starej komody, wreszcie zrobiłam z nimi porządek, bo zabierałam się do tego już od dłuższego czasu... wszystko mi się pięknie w segregatorach na regale zmieściło, więc komodę będzie można wynieść 🤪 🤪 🤪 i wstawić w jej w miejsce wózek, hehe... znowu przejscia nie będzie, eh... cały czas przy tym na podłodze siedziałam i jak nie zgaga to kurna napięty brzuch... teraz sobie chwilę poleżę, i potem wezmę się za łazienkę i ogólne sprzatanie w mieszkaniu, żeby już jutro mieć free 😉

Mixi... sporo dziś pozałatwiałaś 🤪 kurna, muszę i ja swojego do szpitala wyciągnąc, ale to chyba po wizycie, może mi lekarka wszystko powie i nie będę musiała tam jechać 😉

mówicie, że te kremy świetnie załatwiają sprawę... hmmm... może i ja spróbuje, kupiłam jakiś czas temu, ale jakoś nie mogłam się zmobilizować, żeby spróbować... mam jakiś veet, bo był w promocji (2szt chyba za 12zł, czy jakoś tak)... i jesli data przydatności mi na to pozwoli, to może się skuszę, jeszcze przed wizytą, żeby niespodzianki nie mieć z uczuleniem jakimś 😜 🙃

Natalia... cudne wieści 😘 oby tak dalej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusiak, ja cyckonoszy na pewno nie będę w ciemno kupować, bo wiem z doświadczenia, że co firma to stanik inaczej leży mimo, że ten sam rozmiar. Np. w Triumphie bez problemu noszę 70/75B a w HM mam problem z miską B. Narazie pojadę do hipermarketu, gdzie mają takie staniki do karmienia i kupię jeden, może dwa tanie, żeby mieć tylko do szpitala. Myślę, że wezmę o jeden rozmiar większe w misce niż te, które będa dla mnie dobre. Koniecznie bez fiszbin, takie bardziej sportowe, bawełniane, aby rosły razem z cyckami. A po porodzie pomyślę nad czymś lepszym, z fiszbinami 🙂 Narazie, kiedy nie wiem jak moje cycki będą wyglądały dwa tygodnie po porodzie po prostu szkoda mi 50 czy 60 zł na stanik., który potem może okazać się za mały. Na początek poszukam czegoś w granicach do 20 zł.

Marylu, siemię lniane możesz zalać gorącą wodą. Ale ja to robię z mlekiem, żeby te gluty było łatwiej przełknąć 😁 Dajesz dwie łyżeczki siemienia i zalewasz w szklance gorącym mlekiem, mocno mieszasz a potem odstawiasz na chwilę by spęczniało. I smacznego, ble 😁 Ja to piłam tylko wtedy gdy musiałam ... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
właśnie listonosz przyniósł mi paczkę z koszulami... i tak się zastanawiam, czy dwie to nie będzie mało 😮


Hm,przydałaby się chociaż jeszcze jedna koszula........Ja mam 5 ale chyba przegięłam znowu w drugą stronę 🤨 😁.
Myśle że optymalnie będzie 3-4 szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
właśnie listonosz przyniósł mi paczkę z koszulami... i tak się zastanawiam, czy dwie to nie będzie mało 😮

Ja też kupuje dwie, bo z moich starych też mogę w nocy korzystać. Ale jk chcesz mieć tylko specjalne do karmienia, to chyba warto dokupić bo sie z praniem nie wyrobisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wrocilam od lekarza mam rozwarcie na 1,5cm i skurcze wiec pakuje torbe i na weekend szpital lekarz powiedzial ze w najlepszym wypadku w poniedzialek wyjde
i pytal sie o ruchy powiedzialam ze ostatnio slabo cos jak by lenia miala to powiedzial ze to moze swiadczyc ze dzieje sie cos nie dobrego
wiec dziewczyny jak bedziecie slabo czuly dzidzie won do lekarza !!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O dzięki Deira za przepis 😆 niestety mleka nie lubię więc zrobię z woda, ale jak o tych glutach napisalas to aż apetyt mi przeszedł 🙂 ile razy dziennie powinno się/można to jeść? Ja do toalety i bez siemia latam za często więc mam nadzieję ze aż tak to nie poprawia metabolizmu.:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marylu345 napisał(a):
inirtam napisał(a):
właśnie listonosz przyniósł mi paczkę z koszulami... i tak się zastanawiam, czy dwie to nie będzie mało 😮

Ja też kupuje dwie, bo z moich starych też mogę w nocy korzystać. Ale jk chcesz mieć tylko specjalne do karmienia, to chyba warto dokupić bo sie z praniem nie wyrobisz 🙂


no właśnie te dwie to do szpitala, a w domu to dam rade ze starymi chyba... będzie pretekst , żeby stare t-shirty męża "zniszczyć" do końca i wreszcie je wyrzucić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilia1991r napisał(a):
wrocilam od lekarza mam rozwarcie na 1,5cm i skurcze wiec pakuje torbe i na weekend szpital lekarz powiedzial ze w najlepszym wypadku w poniedzialek wyjde
i pytal sie o ruchy powiedzialam ze ostatnio slabo cos jak by lenia miala to powiedzial ze to moze swiadczyc ze dzieje sie cos nie dobrego
wiec dziewczyny jak bedziecie slabo czuly dzidzie won do lekarza !!!!!!!!


Emilia, trzymaj się dzielnie dziewczyno! 🙂 I w razie czego ściskaj nogi, żeby jeszcze chociaż ze dwa tygodnie wytrzymać. Powodzenia i ściskam! 😘 I dawaj znać, co u Ciebie.

Marylu, ja zazwyczaj piłam raz dziennie, rano, Bo też z lataniem do kibla nie miałam problemu, a głównie chodziło mi o osłonę na żołądek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...